Widok

Rozliczenie ogrzewania

Ciekawe! Nowy sezon grzewczy trwa w najlepsze,a nie ma jeszcze rozliczenia za poprzedni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biegańskiego już dostało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już???
Prawie pięć miesięcy po wyłączeniu ogrzewania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze było we wrześniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Więckowskiego 5 też dostalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witosa 25 jeszcze nie dostało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dalej nic w sprawie rozliczenia nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witosa dostało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chalubinskiego nie dostało
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe co teraz za przekręty robią żeby wyjść na swoje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chałubińskiego, dostałam wczoraj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już? Pięć miesięcy od zakończenia sezonu grzewczego.
A ja jeszcze nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ciesz się bo za oszczędzanie dostaniesz niezłą dopłatę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawi mnie (i innych zapewne ) też jak bedzie rozliczne ogrzewanie w tym sezonie.
do sedna :
-chodzi o to ,ze cześc "czlonków" sm chełm nie wymieniło zaworów ,w grzejnikach i wlasnie jak to bedzie teraz rozliczane?
ci co wymienili nie mają możliwośći "zamkniecia" grzejnika (startuje od 2) teoretycznie caly czas grzeje,natomiast ci co nie wymienili "zakrecaja" na 0 i jadą na "krzysia" na sasiadach .
w regulainie sm "chelm " nie ma nic na tema w/w sytyłacji .
pozdrawiam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli tak jest to niezły bałagan panuje w tej spółdzielni.
Mogli nie wymieniać grzejników,ale wymiana zaworów powinna dotyczyć wszystkich.
Dalej u nas nie ma rozliczenia. na stronie spółdzielni pisze,że opóźnienie w rozliczeniu nie jest z ich winy,a zawiodła firma zewnętrzna.A kto zawarł umowę z tą firmą? Każdy lokator oddzielnie?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzamy, że Spółdzielnia zawarła umowę dotyczącą m.in. rozliczeń c.o. z Firmą "brunata" Sp. z o.o. która nie wywiązała się z terminowego wykonania rozliczeń. Zostaną naliczone kary umowne, zgodnie z zapisami tej umowy. Spółdzielnia może tylko przeprosić za niesolidność zleceniobiorcy i rozważyć, czy nie wypowiedzieć tej umowy. Na dzień dzisiejszy wszystkie budynki są rozliczone.
Pozdrawiamy, SM "Chełm"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry. Na jakiej podstawie Państwo twierdzą, że wszystkie budynki są rozliczone? Pisałam do Państwa w tej sprawie maila na adres podany na Państwa facebooku, zgłaszałam się po rozliczenie. Do tej pory Państwo milczą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy wymienione zawory i grzejniki i nic takiego się nie dzieje, Wystarczy przekręcić trochę poniżej "2-ki" i są zimne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

poczekaj jak temp spadnie na dworzu poniezej -2 stopnia ,otworzysz okno na 2 min i zacznie nabijac ci jednostki .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda, nawet teraz jak okno jest otwarte, kaloryfer się nagrzewa....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo, oczywiście nic się nie dzieje i nie będzie się działo, dopóki temperatura w pomieszczeniu nie spadnie poniżej 16-tu stopni C.
Pozdrawiamy, SM "Chełm"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Opisana sytuacja jest wynikiem błędnego sposobu wietrzenia pomieszczenia. Przy wietrzeniu należy wykorzystać bezwładność głowicy termostatycznej, czyli:
1. ustawić pokrętło na najniższą nastawę (czyli na "2");
2. odczekać ok. 5 minut (w tym czasie głowica wyłączy dopływ ciepła);
3. wierzyć intensywnie ok. 5 minut (wykorzystując czas bezwładności głowicy);
4. zakończyć wietrzenie i ustawić głowice na nastawę, która zapewni komfort cieplny.
Jednocześnie prosimy nie mylić intensywnego, krótkiego wietrzenia z koniecznością zapewnienia krotności wymiany powierza w pomieszczeniu. Temu służą nawiewniki okienne lub tzw. rozszczelnienie okna.
Pozdrawiamy, SM "Chełm"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

U mnie spada jak jestem w drugim pokoju przez dłuższy czas oczywiście jak przymrozi na dworze , duży kaloryfer w dużym pokoju sam się uruchamia , mieszkanie szczytowe nad klatka aż strach wyjechać, nas nie będzie a w mieszkaniu będzie koryfer sam się urchamial. Te termostaty są do d*py.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jak sprawdzic czy glowica dziala prawidlowo, np. .temp w pokoju 22,3 st
1. pokrętło nastawione pomiędzy 2/3- jak pion zimny (sąsiad u góry nie grzeje) to grzejnik zimny, jak pion ciepły grzejnik tez się nagrzewa
2. pokrętło nastawione na 3 - grzejnik się nagrzewa - wg producenta głowica w zależności od rodzaju powinna się włączać przy temp. 18/20st.
Pytania czemu tak sie dzieje? jak ustawić pokrętło żeby grzejnik grzał jak temp spadnie do 20st. -żeby nie wychładzać mieszkania? czy możliwe jest aby grzejniki były cały czas lekko cieple, a nie raz zimne a raz gorące?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie zjawiska prosimy załatwiac w ramach reklamacji
pozdrawiamy, sm chełm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termostat ustawiony w pozycji "2" włączy się przy temperaturze poniżej 16 stopni w pomieszczeniu. Jeżeli jest inaczej - zgłoś reklamację.
sm chełm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do madzik
Ilość oddawanego ciepła zależy od dwóch czynników - temperatury wody w obiegu oraz przepływu. Oba parametry zmieniają się w zależności choćby od krzywej grzewczej i poboru ciepła przez innych użytkowników węzła. Stąd nie można przypisać pozycji nastawy termostatu do konkretnej temperatury w pomieszczeniu.
Zjawiska opisane w pkt. 1 są typowe dla niskich temperatur zewnętrznych - po prostu nie wszyscy grzeją. To podstawowa bolączka instalacji c.o. z grzejnikami zasilanymi z pionów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wydaje mi sie ze przed wymiana grzejników tego nie było. Jak wyjeżdżaliśmy pokrętło nastawione było na 2 i jak temp spadła poniżej 20st to sie grzejnik nagrzewał (mieszkanie sie nie wychładzało- temp 16st nie jest do normalnego funkcjonowania) . Tu nie ma takiej możliwości. Zakładając to co napisane w odpowiedzi to brak tu logiki w optymalnym grzaniu, bo nie ma możliwości tego opanowania. Problem zgłoszę do działu usterek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosimy zapoznać się z "Regulaminem rozliczania kosztów dostawy energii cieplnej do lokali na potrzeby centralnego ogrzewania i podgrzania wody użytkowej" a w szczególności par. 11 ust. 2, który reguluje takie przypadki.
Pozdrawiamy,
SM "Chełm".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

par. 11 ust. 2 to nie na podstawie niego doliczane są opłaty dla osób wyziębiających mieszkania? Nasuwa się jednak pytanie jak jest to możliwe jeśli mając nowe grzejniki temperatura nie może spaść poniżej 16 stopni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jak raz grzałam i dostałam zwrot mniej więcej w tej samej wysokości co ci niegrzejący. Jest ogromne oburzenie i chyba szykuje się jakiś bunt.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No comment, to konfabulacja.
Pozdrawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy u was tez kaloryfery caly czas szumią gdy są włączone? Pod koniec zeszłego sezonu grzewczego zaczęły i nadal tak jest, a wcześniej tak nie było. juz nie wspomne o tym, ze w nocy stukaja nie wiadomo dlaczego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sąsiedzi, którzy nie grzali naprawdę są oburzeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też stukają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim to co piszesz to prawda ,grzejesz na full masz zwrot nie grzejesz wcale to tylko stracisz "zdrowie" bo zimno w mieszkaniu . Trzeba grzać bo i tak się nie oszczędzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chełm

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (7 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

do góry