Widok

Rozliczenie ogrzewania

I jak u was, zwrot, dopłata....? Zawsze w tej spółdzielni dziwne rzeczy w kwestii ogrzewania się dzieją.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witosa bloki 11pietr.nadplata ok.500zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A macie podzielniki czy grzejecie od metra? Jak lepiej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od metra jest uczciwiej i lepiej, ale niestety mam podzielniki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam od metra i mam niedopłatę 966zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja nie wiem po co już 16 września włączają ogrzewanie. ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A kto powiedział,że włączają? Z ogłoszenia wynika raczej,że przygotowują sieć do włączenia np. odpowietrzając.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie włączamy od dzisiaj, tj 23 września ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jest uczciwego w płaceniu za złe nawyki grzewcze innych...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz na myśli grzanie,czy w ogóle nie odkręcanie zaworów? U mnie najbardziej narzekają na mały zwrot ci co w ogóle nie grzeją.Dawniej dostawali z powrotem prawie tyle samo co przez cały rok wpłacili.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy rozliczeniu z metra płacisz miedzy innymi za tych co odkręcają na maksa grzejniki i jednocześnie siedzą z otwartymi oknami. Rozliczenie z metra nie promuje dobrych praktyk tylko brak odpowiedzialności za koszty ogrzewania...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To prawda,ze siedzą przy otwartych oknach i grzeją.Słyszałam o takim przypadku,ale to było na złość tej większości która chciała od metra kwadratowego.
Nie wiem jak jest bardziej sprawiedliwie,bo mieszkający na czwartym piętrze płacą za tych wszystkich poniżej,którzy w ogóle nie odkręcają zaworów też chyba nie jest w porządku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Nowe" zawory powinny rozwiązywać trochę ten problem. W każdym razie odpowiedzialność zbiorowa i płatność od metra jest fatalną opcją.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to rakich mozna nauczyć zostawic ich samych na miesiac, za wszystko zaplaca sami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Agnieszki - Odwieczne pytanie.. podzielniki czy metry kw.????? powiemy tylko, że średni koszt ogrzewania w budynkach z podzielnikami to 1,80/m2 natomiast w budynkach rozliczanych z m2 to 2,30/m2... którzy więcej płacą? Odpowiedź jest prosta. Więcej płacą "budynki" rozliczne z m2, przy czym znaczne część tego ciepła idzie ... w powietrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

najgorsze ze nie ma roznicy miedzy tymi ktorzy maja "nowe" zawory ,a tymi ktorzy maja stare ,-znaczy ten co ma stare zakreca i nie grzeje i ma taki sam zwrot albo wiekszy od tego co grzeje.nonsens bo za cieplo czy zurzyte czy nie placimy wszyscy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A można tak? Przez te nowe zawory nie mogę zimą przewietrzyć mieszkania. Zdziwiłam się,bo widziałam że w niektórych mieszkaniach są cały dzień uchylone okna.Ciekawe,czy to są ci,którzy płacą od metra kwadratowego,czy ci którzy nadal mają stare zawory.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam otwarte okna nowe zawory ,wystarczy zakryć grzejnik lub sama głowice kocem czy nawet miękka maskotka i nic nie nabija,powaznie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byle nie wietrzyć zimą zbyt długo naraz bo nawet grube koce na zaworach nie pomoga :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, żadna maskotka, czy nawet koc z alpaki nie zablokuje włączenia się kaloryfera.
Mnie osobiście też wkurzają te włączające się kaloryfery przy 5 minutowym otwarciu okna, ale co zrobić :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno to jest dostosowanie do wymogów unijnych...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

wymysl spoldzielni ,na suchanka w nowych blokach sa zwykle pokretla od 0 -5
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak się pojawi grzyb w mieszkaniu,bo nie można wietrzyć to kto będzie winny?
Kwestia nie odkręcania grzejników przez zbyt oszczędnych,lub nie mieszkających powinna być uregulowana kosztami wspólnymi,a nie samoczynnym włączaniem się grzejników.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ciekawe, bo ja mam zawinięte w folię aluminiową, narzucam ręcznik i dalej mogę otworzyć okno na maksymalnie 10 minut, bo się grzejnik włącza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A po co wam spółdzielnia? Zrezygnujcie z tego i bedzie po klopotach, chce sie wam tak denerwowac bo ktos kreci na was lody? Strzygą was jak chcą, jak baranki
Spoldzielnie Mieszkaniowe to moloch i relikt PRL, za duze sa, mizna marnotrawic i brac dla siebie jak sie jeet nieodwołalnym zarzadem i prezesem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma możliwości rozliczania jednych lokali w budynku z m2 i jednocześnie innych lokali w tym samym budynku z podzielników. Regulamin rozliczania centralnego ogrzewania określa to jednoznacznie. Otwarte okno mieszkania w budynku rozliczanym "z podzielników" jest wyrazem nieświadomości użytkownika mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W związku z początkiem sezonu grzewczego może spółdzielnia wywiesiła by kartki na temat dobrych praktyk grzewczych? Choćby podstawy o tym jak wietrzyć (mieszkania i klatkę), po co są podwójne drzwi na klatce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co zamierza spoldzielnia zrobić z zaworami, które stukają w nocy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że większość członków spółdzielni jednak na facebooka nie zagląda...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to wielki błąd - po to strona http://www.smchelm.pl i FB, aby tam zaglądać. Zapraszamy. Dopowiemy tylko , że przy wymianie grzejników i zaworów mieszkańcy otrzymywali ulotki prezentowane na FB.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nieznajomość tematu rodzi typowe błędy w rozumowaniu. Skręcenie zaworu do zera i wskazanie "zero" na podzielnikach) spowoduje dla takiego mieszkania naliczenie 50% średnich kosztów ogrzewania 1m2 powierzchni użytkowej budynku - tak stanowią zapisy regulaminu. A więc gratulacje dla tych wszystkich, którzy siedzą w kożuchach i wełnianych skarpetach uważając, że "nic" nie zapłacą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biegańskiego, zwrot ok.150. Stare podzielniki, więc mogę wietrzyć :).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystkie podzielniki zakładane po wymianie kaloryferów są "stare" ale wprowadza się do nich "nowe" ustawienia zależne od mocy grzejnika. Wietrzenie "na siłę" może się skończyć dużą dopłatą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A rozliczenia ogrzewania skąd Panstwo mają? mi nic nie przyszło listownie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozliczenie przyjdzie poczta? jeszcze nic nie mam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrzucają do skrzynki pocztowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzamy, rozliczenia są wrzucane do skrzynek pocztowych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agnieszko, może Pani doprecyzuje... jakie to dziwne rzeczy się w kwestii ogrzewania dzieją? Zachęcamy do przekazania swoich konkretnych uwag na sekretariat@smchelm.pl. Odpowiemy na wszelkie wątpliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A problem jest z tym że przy dokładnie takim samym grzaniu jednego roku mieliśmy niedoplate na 1200 zł, a następnego roku zwrot na 500 zł, kolejnego znowu niedoplate i tak w kółko.
Może gdyby prezes zamiast w godzinach pracy załatwiać prywate, zająłby się faktycznie pracą, byłoby zdecydowanie lepiej :)
Fajnie że tak szybko reagujecie na taki post :) szkoda tylko że innych problemów nie widzicie. Np. spanie bezdomnych na klatkach, nieregularnie opróżnianie śmietniki w budynkach na Witosa, Chałubińskiego..... Brak świecących latarnii po zmroku, wyścigi motocyklowe przy Tesco.....
Wymieniać można jeszcze dużo :)
I nie, nie będę pisała żadnych maili, bo nic z nich nie wyniknie.... Czasem lepiej tu na forum :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Agnieszko... gratulujemy.. to forum jest wymarzonym miejscem dla Pani. Można pisać co się chce a zwłaszcza obarczać spółdzielnię za wszystkie kataklizmy na ziemi.
Po kolei: bezdomni na klatkach schodowych to sprawa policji, nieregularny wywóz nieczystości to sprawa miasta Gdańska (spółdzielnia może tylko pisać tylko skargi), wyścigi motocyklowe to sprawa TESCO i policji.
A jeżeli brak świecących latarni po zmroku - jak Pani pisze - oznacza to, że wszystkie świecą, prawda Pani Agnieszko?
Problemu nadpłaty i niedopłaty nie wyjaśnimy tutaj - na forum. Stwierdzamy jednak, że nie zidentyfikowaliśmy żadnego lokalu w którym dopłata wyniosła 1200 zł a w następnym sezonie grzewczym zwrot 500 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Specjalnie nie podałam dokładnej kwoty, nawet nie jest z tego roku żadna a sprzed paru lat. A dlaczego? A dlatego że wiem jacy jesteście złośliwi jak ktoś pisze prawdę..... Jednak widzę po sąsiadach i ich zwrotach że kompletnie nic się nie zmieniło.
Myślę że powinniście zachowywać więcej klasy w swoich odpowiedziach na tym forum.
Rozumiem że określenie "to forum" oznacza że raczej nie bierzecie pod uwagę pretensji, oskarżeń mieszkańców.

Takiej odpowiedzi się spodziewalam, dlatego wcale mnie nie dziwi, jest dokładnie na waszym poziomie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

no comment!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spółdzielnio, ponawiam moje pytanie : co zrobicie ze stukającymi zaworami przy kaloryferach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem stukających zaworów nie jest nam znany. Sprawę należy zgłosić w dziale usterek (tel. 58/302-26-30), podając konkretny adres.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie znamy problemu stukających zaworów przy grzejnikach. Sprawę zgłosić do działu usterek, tel. 58/302-26-30.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Spółdzielnio. Pytanie mam. Parę dni temu wrzucono mi do skrzynki pocztowej rozliczenie za ogrzewanie. O mało nie zemdlałam. Dodam tylko, że w zeszłym roku wymieniane były w moim budynku kaloryfery i jak przeczytałam na stronie firmy Brunata, która zajmuje się montażem podzielników, po rozplombowaniu starych podzielników powinny na nowych kaloryferach zostać umocowanie nowe podzielniki. Tak się jednak nie stało. Zdemontowano stare kaloryfery, zamontowano nowe i do widzenia. W czerwcu tego roku! odwiedziła nas miła Pani, która stwierdziła, że nie wie jakim cudem o nas zapomniano i że nie jest w stanie powiedzieć, w jaki sposób będą naliczane koszty za poprzedni okres grzewczy. Dodała przy tym, że było jeszcze parę takich szczęśliwców, którzy zostali 'przeoczeni'. A więc reasumując, w czerwcu tego roku zamontowano nam podzielniki, które powinny być zamontowane przy wymianie kaloryferow na nowe w zeszłym roku. Rozliczenie zawaliło mnie z nóg. Łączne zużycie na kwotę prawie 2600 zł, niedoplata 1316 zł. Dodam tylko, że rokrocznie odnotowaliśmy nadpłatę, stąd moje uprzejmie pytanie. Na jakiej podstawie zostały naliczone w/w kwoty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozliczenie bez podzielników to cena ogrzewania + kara za brak podzielników. Łącznie dwukrotność kosztów ogrzewania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kara za brak podzielnikow? Chyba żart. Spółdzielnia jest odpowiedzialna za brak montażu podzielników, do czego sama się zresztą przyznała, wysyłając po roku pracownicę wraz z monterem. Pracownica ta stwierdziła, że to przez 'niedopatrzenie'. Dlaczego ktoś ma płacić za błędy i 'niedopatrzenia' spółdzielni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tym już do spółdzielni musisz isc. Dostałem tez niedopłatę i jak wyjaśniałem to okazało się ze jest to kara za brak podzielników.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem, ale podzielników nie posiadałeś na własne życzenie czy przez niekompetencję spółdzielni? A może ktoś z Państwa jest jeszcze tym zapomnianym lokatorem bez podzielników, o których wspominała młoda pracownica spółdzielni w czerwcu tego roku?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawy ewentualnego braku podzielników na kaloryferach prosimy zgłosić niezwłocznie do działu technicznego (inspektor ds ciepłownictwa - tel. 58/302-45-02)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szanowna Pani, bez zbędnej zwłoki należy zgłosić reklamację, a na to jest termin 14 dni od daty otrzymania rozliczenia. Tak stanowi stosowny Regulamin - https://www.smchelm.pl/filelib/2017-10/Uchwala%20nr%2069%20RN%20.pdf Można to uczynić za pomocą maila, (jeżeli ten jest zidentyfikowany w naszej bazie danych-RODO), lub pisemnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak też uczynię. Dziękuję za odpowiedź
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, proszę o ustosunkowanie się do faktu nabicia jednostek na podzielniku bez włączonego ogrzewania - zawór ustawiony na p.5- zgodnie z wymogami Państwa dla rozruchu ogrzewania.

Pojawiają się moje wątpliwości czy w sezonie grzewczym podzielnik prawidłowo nalicza jednostki skoro bez ogrzewania jednostki sie nabily.

Może konieczna jest wymiana podzielnika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś stare podzielniki ciągle nabijaly mi jednostki,po otrzymaniu rachunku na 3500zl w tym niedoplata ok 2,5tys zł usłyszałem w spółdzielni że nie da się nic z tym zrobić ,na pewno grzalem jak szalony i przyszło mi zapłacić.Od tamtej chwili mam ciągle zwroty na nowych podzielnikach.Temat zamknięty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednostki same się nie nabily, ja zostawiłem wszystko na 5, wyjechałem na wakacje, wczoraj wróciłem. Grzejniki były ciepłe, w mieszkaniu gorąco, na podzielnikach nabilo się po 20 jednostek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź dla "mu". Prosimy zgłosić fakt wadliwego - Pana zdaniem - działania podzielnika do spółdzielni. Pismem lub mailem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź dla : "nie ma co wracać czy reklamować,szkoda nerwow" To konfabulacja. Po analizie danych z ostatnich trzech lat działania "starych" podzielników nie potwierdzamy takiego przypadku. Zastanówmy się wspólnie... niedopłata 2,5 tysiąca zł nie byłaby przedmiotem reklamacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To był przypadek z 2011r. Droga Spoldzielnio a nie żadna konfabulacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego w węzłach cieplnych nie ma jakiegoś czujnika,który reagowałby na temperaturę zewnętrzną i włączał,lub wyłączał ogrzewania.Ostatnio było dość ciepło,a na klatce schodowej upał,bo grzejnik przy wejściu grzał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź dla "assa".
Węzły są sterowanie czujnikami pomiaru temperatury zewnętrznej. W tym przypadku prosimy wziąć pod uwagę inercję systemu grzewczego, szczególnie przy zasilaniu ze stacji cieplnej (Kopeckiego, Jabłońskiego, Zamiejska). Najnowsze węzły są wyposażone w systemy egain, czytaj: https://www.egain.io/pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A które budynki należą do tych 33 szczęśliwców,płacących do 20% mniej za ogrzewanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź dla "assa":
W system egain wyposażono 26 węzłów cieplnych, których właścicielem jest SM "CHEŁM".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chełm

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (7 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

do góry