Widok

Ruch samochodowy na Witominie

Drodzy mieszkańcy trochę blokuje nam się Witomino przez nowe osiedla powstające na Wiczlinie . Już niedługo ma ruszyć remont ulicy Chwarznieńskiej myślę ze warto zobaczyć jak to będzie wyglądało. Chciałam zwrócić się do osób mieszkających przy tej ulicy żeby poinformowali swoich sąsiadów o tym ze pod samymi oknami będą mieli buspas i sznurek samochodów . Bo rozbudowa tej ulicy polegać ma na dodaniu buspasa. Czyli korki jak były tak będą , Już parę ofert sprzedaży domów się pojawiło nawet hotel który się mieści przy tej ulicy . Nie dajmy z Witomina zrobić przelotówki . Mogą zrobić inne rozwiązania puścić drogę przez las . Postarajmy się aby wstrzymać tą inwestycję Dlaczego to my mamy sprzedawać nasze domy .
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

Serio?!
Przecież buspas da alternatywę dla zmotoryzowanych. Jak chcesz jechać autem to stój w korku, który generujesz z innymi kierowcami samochodów, albo jedź autobusem buspasem. I to jest uczciwe rozwiązanie.
Mnie ciekawi, czy ulica Rolnicza będzie również zaopatrzona w buspas?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14

Dokładnie sam ciągle jeżdżę busspassem. Szybko bez korków. Tylko lamusy stoją w korkach!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Z tego co się orientuję to na tym newralgicznym odcinku Rolniczej, gdzie tworzą się korki ma być właśnie pociągnięty buspas, przynajmniej takie były plany miasta jakiś czas temu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie europejskie miasta mają problem z korkami, różnie sobie z nimi radzą. Nie wpuszczają samochodów do centrum, robią buspasy itp. Chodzi o to, że obecnie w Gdyni i tak szybciej dojedzie się samochodem niż autobusem. Jest to fenomen na skalę światową (duże miasta). Trendy ekologiczne i ograniczone miejsce oraz zasoby finansowe zmuszają samorządy aby te inwestowały w komunikację miejską- nowe połączenia i buspasy. Tak jak poprzednicy pisali, nikt nikomu w korkach stać nie zabroni ale dla tych, którzy chcą się poruszać sprawnie i ekologicznie powinny być ścieżki rowerowe i buspasy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Inne tematy z forum Witomino

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

Proboszcz parafii św. Maksymiliana. (26 odpowiedzi)

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym...

do góry