Odpowiadasz na:

A co by było gdyby hitler wygrał wojnę??

Jak widać nie postawił tego na dziedzińcu przedszkola - tylko jako świadomy swoich działań kandydat na artystę - wybrał mądrze miejsce, które z... rozwiń

A co by było gdyby hitler wygrał wojnę??

Jak widać nie postawił tego na dziedzińcu przedszkola - tylko jako świadomy swoich działań kandydat na artystę - wybrał mądrze miejsce, które z kolei nadało rzeźbie wydźwięk. Przemyślał to, więc nie było w tym nic z chamstwa.

Cham to osoba zachowująca się ordynarnie, prostacko - prostak moim zdaniem nie byłby w stanie zaaranżować tej scenerii w taki sposób, gra symboliką, kolorami, tytułem (który de facto jest po niemiecku) - więc przedstawia Niemkę - co nadaje dodaje temu wszystkiemu paradoksu, bo to było niemieckie miasto, a w rzeczywistości my, Polacy ponieśliśmy klęskę na wyzwoleniu przez Rosjan... Wydaje mi się na dość głęboki przekaz jak na chama i prostaka..

zobacz wątek
12 lat temu
~p.

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry