Widok

Samochód z komisu - czy warto?

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu?
Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?
Pozytywne, negatywne? Jak długo macie takie auto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nigdy z komisu nie kupisz w komisie auta w ktorym cos nie bylo kombinowane
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

nigdy nie mów nigdy , ale prawdą jest że jak ktoś chce się pozbyć auta kombinowanego to najlepszą drogą jest komis...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kilka razy komisy udowodniły mi, żeby trzymać się od nich z daleka.
Całkiem niedawno kupowałem auto, jednym z samochodów, którymi się zainteresowałem był Mercedes C klasse z komisu. Sprowadzany, 5-letni, diesel 94 tys. km przebiegu, jeden właściciel w DE, cena normalna jak na model, zainteresowałem się, obejrzałem, przejechałem się, poprosiłem o dzień do namysłu. Wróciłem do domu i coś mnie tknęło, zadzwoniłem do prowadzącego komis i poprosiłem o vin. Usłyszałem "Ale ja nie wiem gdzie szukać", wytłumaczyłem i niby po godzinie miał przesłać, nic. Następnego dnia pojechałem i sam wziąłem vin do sprawdzenia. Wycieczka do ASO Mercedesa i sprawdziłem. Okazało się, że auto 94 tys. km miało, ale w 2014, kiedy była ostatnia wizyta w ASO :) Do tego reklamowany był jako "bezwypadkowy", co oczywiście było bujdą. Auto po zderzeniu i to mocnym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma żadnej reguły - miałem 3 samochody z komisu i każde z tych aut było w porządku.
Tak naprawdę to, jaki kupisz samochód, zależy od ciebie i tego, jak dokładnie auto sprawdzicie.
Kupujesz auto używane. Teraz zastanów się np. co się działo z twoim autem przez kilka lat użytkowania. Coś się stało musiało... Chcesz idealny samochód, to idź do salonu, ale wcale nie jest powiedziane, że tam dostaniesz idealny samochód.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

To, czego oczekuję idąc do komisu/salonu to rzetelności i prawdy. Nie chcę musieć sprawdzać każdego auta, które mnie zainteresuje i tracić przez to czas, humor oraz pieniądze... Jeżeli samochód jest wystawiany jako "bezwypadkowy" to powinien być faktycznie bezwypadkowy, w praktyce ten termin oznacza mniej więcej tyle, że auto jest po "kolizji", ma wspawaną "ćwiartkę" i dwie tony szpachli na to. Znam temat, bo pracowałem jako rzeczoznawca i to co się dzieje w polskich komisach to istny koszmar, skoro 3 razy trafiłeś na dobre auta z komisu to albo nie sprawdziłeś ich wystarczająco, albo możesz kupować losy na loterii. Auta z komisu to gra w sapera z ustawioną maksymalną liczbą min. Nie mówię tu tylko o autach do 10 000 zł, a także tych za 50 000 zł, a nawet za 100 000 zł. Samo przekręcanie liczników to wierzchołek góry lodowej tego, co komisy wyprawiają.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie jeśli będziesz szukał Jeepa to jednak zderzysz się z pewną ścianą na naszym rynku bo jednak mało komisów takie auta z najwyższej półki oferuje. Cena dla naszych rodaków nadal zbyt wysoka i jeśli ktoś już kupuje to raczej w salonie. To co mi ewentualnie przychodzi do głowy to komis Auto Lux s.c. -Janki, parking podziemny IKEA. Tam z tego co wiem starają się właśnie takie auta z wyższej półki ściągać i dawać do oferty więc może coś znajdziesz również jeśli chodzi o terenówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Janki to możesz mieć imieniny babki,tu jest Trójmiasto jakbyś nie zauważył,ale skoro dodajesz słaba reklamę po 3 latach od ostatniego wpisu to raczej wzrok szwankuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy co chcesz od auta. Wiadomo ze z komisu troszkę przepłacisz a możesz dostać padło. Ale jeśli kupisz to auto to pomyśl o zamontowaniu w nim lokaliztorze GPS. Taki lokalizator https://www.truckonline.pl/ da ci informację gdzie jest twój samochód, a w innych przypadkach wykazuje ile jedzisz samochodem jakim stylem i jakie samochód ma palanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przede wszystkim jeśli decydujemy się na używane auto, to trzeba być pewnym tego co się kupuje. Bardzo ważny jest stan techniczny. Jak już wydawać pieniądze to żeby wiedzieć na co. Podoba mi się jak to jest rozwiązane w Porsche Approved Sopot, gdzie każdy model zanim trafi do sprzedaży jest sprawdzany i to aż pod kątem 111 punktów weryfikacyjnych. Kupuje się samochód z gwarancją.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba z gwarancją rozruchową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie chciałbym Wam polecić ofertę na stronie https://www.hondaplaza.pl/pl/motocykle.html , gdzie znajdziecie nowe oraz uzywane samochody oraz motocykle marki Honda. Jest to największy serwis tego typu w Polsce, z którego sam skorzystałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów (99 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

Kanał albo najazd (29 odpowiedzi)

witam wie ktoś gdzie jeszcze w gdańsku można autem skorzystać z kanału lub najazdu? muszę...

Auto detailing (10 odpowiedzi)

Auto detailing czyli usługa pielęgnacji i renowacji wnętrza oraz karoserii auta. Gdzie w...

do góry