Widok

Samochód z komisu - czy warto?

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu?
Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?
Pozytywne, negatywne? Jak długo macie takie auto?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nigdy z komisu nie kupisz w komisie auta w ktorym cos nie bylo kombinowane
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

nigdy nie mów nigdy , ale prawdą jest że jak ktoś chce się pozbyć auta kombinowanego to najlepszą drogą jest komis...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Twierdziśz, że ludzie w komisie się nie znają na samochodach, i dadzą sobie wcisnąć "kit"?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka razy komisy udowodniły mi, żeby trzymać się od nich z daleka.
Całkiem niedawno kupowałem auto, jednym z samochodów, którymi się zainteresowałem był Mercedes C klasse z komisu. Sprowadzany, 5-letni, diesel 94 tys. km przebiegu, jeden właściciel w DE, cena normalna jak na model, zainteresowałem się, obejrzałem, przejechałem się, poprosiłem o dzień do namysłu. Wróciłem do domu i coś mnie tknęło, zadzwoniłem do prowadzącego komis i poprosiłem o vin. Usłyszałem "Ale ja nie wiem gdzie szukać", wytłumaczyłem i niby po godzinie miał przesłać, nic. Następnego dnia pojechałem i sam wziąłem vin do sprawdzenia. Wycieczka do ASO Mercedesa i sprawdziłem. Okazało się, że auto 94 tys. km miało, ale w 2014, kiedy była ostatnia wizyta w ASO :) Do tego reklamowany był jako "bezwypadkowy", co oczywiście było bujdą. Auto po zderzeniu i to mocnym.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma żadnej reguły - miałem 3 samochody z komisu i każde z tych aut było w porządku.
Tak naprawdę to, jaki kupisz samochód, zależy od ciebie i tego, jak dokładnie auto sprawdzicie.
Kupujesz auto używane. Teraz zastanów się np. co się działo z twoim autem przez kilka lat użytkowania. Coś się stało musiało... Chcesz idealny samochód, to idź do salonu, ale wcale nie jest powiedziane, że tam dostaniesz idealny samochód.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

To, czego oczekuję idąc do komisu/salonu to rzetelności i prawdy. Nie chcę musieć sprawdzać każdego auta, które mnie zainteresuje i tracić przez to czas, humor oraz pieniądze... Jeżeli samochód jest wystawiany jako "bezwypadkowy" to powinien być faktycznie bezwypadkowy, w praktyce ten termin oznacza mniej więcej tyle, że auto jest po "kolizji", ma wspawaną "ćwiartkę" i dwie tony szpachli na to. Znam temat, bo pracowałem jako rzeczoznawca i to co się dzieje w polskich komisach to istny koszmar, skoro 3 razy trafiłeś na dobre auta z komisu to albo nie sprawdziłeś ich wystarczająco, albo możesz kupować losy na loterii. Auta z komisu to gra w sapera z ustawioną maksymalną liczbą min. Nie mówię tu tylko o autach do 10 000 zł, a także tych za 50 000 zł, a nawet za 100 000 zł. Samo przekręcanie liczników to wierzchołek góry lodowej tego, co komisy wyprawiają.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie jeśli będziesz szukał Jeepa to jednak zderzysz się z pewną ścianą na naszym rynku bo jednak mało komisów takie auta z najwyższej półki oferuje. Cena dla naszych rodaków nadal zbyt wysoka i jeśli ktoś już kupuje to raczej w salonie. To co mi ewentualnie przychodzi do głowy to komis Auto Lux s.c. -Janki, parking podziemny IKEA. Tam z tego co wiem starają się właśnie takie auta z wyższej półki ściągać i dawać do oferty więc może coś znajdziesz również jeśli chodzi o terenówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Janki to możesz mieć imieniny babki,tu jest Trójmiasto jakbyś nie zauważył,ale skoro dodajesz słaba reklamę po 3 latach od ostatniego wpisu to raczej wzrok szwankuje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy co chcesz od auta. Wiadomo ze z komisu troszkę przepłacisz a możesz dostać padło. Ale jeśli kupisz to auto to pomyśl o zamontowaniu w nim lokaliztorze GPS. Taki lokalizator https://www.truckonline.pl/ da ci informację gdzie jest twój samochód, a w innych przypadkach wykazuje ile jedzisz samochodem jakim stylem i jakie samochód ma palanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przede wszystkim jeśli decydujemy się na używane auto, to trzeba być pewnym tego co się kupuje. Bardzo ważny jest stan techniczny. Jak już wydawać pieniądze to żeby wiedzieć na co. Podoba mi się jak to jest rozwiązane w Porsche Approved Sopot, gdzie każdy model zanim trafi do sprzedaży jest sprawdzany i to aż pod kątem 111 punktów weryfikacyjnych. Kupuje się samochód z gwarancją.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

chyba z gwarancją rozruchową
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie chciałbym Wam polecić ofertę na stronie https://www.hondaplaza.pl/pl/motocykle.html , gdzie znajdziecie nowe oraz uzywane samochody oraz motocykle marki Honda. Jest to największy serwis tego typu w Polsce, z którego sam skorzystałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W komisach zwykle jaki program do faktur używają do dokumentowania sprzedaży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślę, że jednak warto kupić samochód w zaufanym, pewnym miejscu. najlepiej z oryginalnego salonu samochodowego, np. https://www.toyota.gdynia.pl/. Ostatnio tam zrobiłem bardzo udany zakup.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z salonu mamy już dwa samochody. Oglądaliśmy kilka w różnych miejscach i ostatecznie kupiliśmy w AAA Auto w Piasecznie. Obsługa świetna, dobre ceny, duży wybór no i gwarancja przy zakupie. Pomagają z papierami i ubezpieczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

W komisie możesz dostać całkiem dobre auto, ale zawsze samochód z drugiej ręki może mieć jakąś usterkę. Jeśli musisz wymienić maglownicę lub katalizator to polecam firmę Regmot wykonującą regenerację części samochodowych, są najlepsi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nigdy nie kupuj auta w komisie ,oni są nastawieni na zarobek ,ja tak się wpakowałem z octavia ,niby zjechał z ceny 1tys.a kolejne 2 tys.zostawilem u mechanika
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zamówiłem używane auto z Ameryki przez SP Automotive i świetnie działa. Polecam ich ofertę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chcesz kupić używane auto to może warto skorzystać z dostępnych aut używanych z salonów. Takie modele na pewno są lepiej sprawdzone, a z komisami bywa naprawdę różnie. Sam doświadczyłem niestety problemów z samochodem z komisu. Po kilku dniach auto poszło na śmietnik. Natomiast auta w świetnym stanie widziałem u K&K Wojtanowicz w Gdyni. Aktualna oferta dostępna jest na https://wojtanowicz.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Komis sprowadzonych/poleasingowych ok, auta do gruntownego sprawdzenia ale wieksza szansa na trafienie dobrego modelu. Komisy typu AAA, skup-sprzedaż absolutnie nie, do komisu idą auta które nie chcą sie prywatnie sprzedać. Wydzwaniali do mnie z ogłoszenia zeby odkupić auto za kwote prawie 40% mniejszą niż cena rynkowa, wystawiają powyżej rynkowej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak kupiłem auto w komisie to po dwóch tygodniach maglownica była do wymiany. Postanowiłem oddać ją do regeneracji firmie avanti i jestem zadowolony z rezultatu. Auto działa jak nowe już trzeci sezon. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też mam taki plan ale na razie nie mam pieniędzy, zanim jakiś kredyt załatwię chyba będę musiał coś wynająć https://moto.trojmiasto.pl/Jak-wypozyczac-auto-to-od-najlepszych-n151659.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O komisie to bym zapomniał, zawsze coś jest nie tak. Ja zawsze, ale to zawsze biorę używane ze sprawdzonego już salonu u K&K Wojtanowicz. Nigdy się nie zawiodłem. Sprawdź ich ofertę na stronie https://wojtanowicz.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja w zeszłym roku kupiłam auto w K&K Wojtanowicz i jestem zachwycona! Również polecam https://wojtanowicz.pl/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja uważam, że ze sprawdzonego ,źródła jak najbardziej. Osobiście kupiłem swoje auto w https://wojtanowicz.pl/auta-uzywane/. Przekonało mnie to, że samochody, które tam są mają pewną historię i przebieg. A do tego samochód przed zakupem można bez problemu przetestować, dzięki czemu wiesz że nie kupujesz kota w worku. Auto mam już ponad 4 lata i nic się nie dzieje. Polecam!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A coś w leasing? Ta forma finansowania mi najbardziej pasuje i szukam furki na firmę dla siebie. Może ktoś zna ciekawą stronę z ofertami??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ile osób tyle opinii... mój kolega kupił z komisu po gruntowym sprawdzeniu przez fachowca i wpadł na minę, a szwagier kupił po sprawdzeniu z kolegą i jeździ elegancko :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Największą przewagą, którą ma zakup w komisie, jest możliwość zwrotu auta (w przypadku ukrytej usterki), w przypadku zakupu auta od osoby prywatnej, tej możliwości już nie ma.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli auto ma jakąś usterkę, polecam oddać uszkodzoną część do regeneracji firmie regmot. sprawnie i szybko wykonują naprawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mózg sobie zregeneruj ta antyreklama.Dobry warsztat nie musi się reklamować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po zakupie auta w komisie musiałem wymienić w nim maglownicę, ale oddałem ja do regeneracji firmie Avanti i teraz działa bezbłędnie. Polecam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

JAKIEJ MARKI AUTO POLECACIE KUPIĆ???? (146 odpowiedzi)

witam chcę kupić auto jakie jesteście w stanie polecić ? mam wymagania chcę aby auto miało...

do góry