Widok

Samoloty nad baninem

Hej,
od jakiegoś czasu znacznie zwiększyła sie częstotliwość latających samolotów. Kiedyś nie wkurzało mnie to tak bardzo ale od jakiegoś czasu poprostu mnie to drażni.
Wszystkie, które lecą w na zachód skręcają w lewo po starcie i lecą tuż nad moim domem... Czy jest jakas szansa i sposób aby wymóc na władzach lotniska aby przesunąć korytarz powietrzny tak aby samoloty latały nad niezamieszkaną częścią banina i aby po starcie wzbiły się wyżej zanim zaczną skręcać lub też aby startowały w drugą stronę- zważywszy na to że startując w stronę gdańska to są takie zabudowy jak CH Matarnia, Auchan i cała reszta marketów, Trójmiejska obwodnica, PKM czyli niezamieszkiwana częśc przez społecznośc ludzką. Myślę że uczestnikom tych że okolic samoloty nie będą przeszkadzać bo kto na nie zwraca uwagę gdy jedzie obwodnicą, lub jest na zakupach w Auchan czy leroy ew C.H. Matarnia.
może petycję, może burmistrz pomoże?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 20
Ale.. naprawdę? Poważnie? To nie wiecie gdzie działkę/dom/mieszkanie kupujecie? Lotnisko jest od kilkudziesieciu lat tutaj i to jest wiadome, że bezie się rozwijać. A co za tym idzie będzie więcej połączeń lotniczych = więcej samolotów. A to, że lądują/startują od tej strony - z moich obserwacji wynika, że to zalezy od pory roku i kierunku z którego wieje wiatr.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Warto tez zauważyć (będąc mniej zaślepionym i samolubnym) że:
1. nie wiem gdzie jest niezamieszkana część Banina
2. za Matarnią jest osiedle Złota Karczma , czyli mieszkający ludzie
3. a za Auchanem jest osiedle Hossy czyli tez ktoś mieszka

A tak swoją drogą nie zauważyłam jakoś znacznie zwiększenia lotów
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie ma to jak kupować działke tuż przy lotnisku i narzekać, że latają samoloty... Może lotnisko przenieśmy po prostu..
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś był poruszany temat samolotów na forum niektórzy pisali że to "atrakcja "Banina ( byli ,są )zadowoleni tą sytuacją , latem nie można okna otworzyć hałas zagłusza skutecznie wszystko jestem starym mieszkańcem Banina i od początku powstania lotniska wiadomo było że będzie ciężko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wcale nie jest źle. Od czasu do czasu samoloty startują na stronę Banina, w zależności od wiatru. Wolę taki krótkotrwały hałas niż mieszkać w pobliżu ruchliwej drogi i zgiełku dużego miasta.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
To ja mam pecha z tym wiatrem bo spycha samoloty na mój dom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz pecha bo samoloty startują i lądują zawsze pod wiatr więc petycja tu nic nie da...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Należy domowym sposobem wykonać procę z kawałka patyka i gumy, i strzelać papierowymi kulkami w pilota. Na pewno pomoże.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie też te cholerne samoloty przeszkadzają i zawsze przeszkadzały, choć jak się wprowadzałam dawno temu to latały 2 na tydzień ale cóż, nic na to nie poradzę, żyję dalej inni mają gorzej. Najbardziej mnie denerwuje jak po 6 rano serią odlatują. Natomiast najbardziej mnie śmieszy że to "atrakcja banińska". Pozdrawiam ziomów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Atrakcja banina to chyba dla dzieci :-)
Jezeli warunkiem kierunku startu samolotow jest wiatr to rzeczywiscie tylko na szczescie mozemy liczyc.
Natomiast drobną korekte korytarza powietrznego wierzę ze kilkoma pismami mozna przesunąc lub wymoc aby się wyzej wzbijaly po starcie zanim zaczną manewrowac nad naszymi domami. Podeprzec to mozna halasem nad terenami zamieszkiwanymi.
Co do startu w druga strone to po starcie moze samolot krecic w prawo i wowczas leci wzduz obwodnicy- mam na mysli te kursy ktore lecą na zachod.
Troche optymizmu szanowni :-) przeciez nikt nie oczekuje ze lotnisko zlikwidują albo ze ktos wybierając lokalizacje myslal ze to lotnisko jest nieczynne :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tym wiatrem cbodzi o to ze jest wieksza siła nośna dla skrzydeł jak startuje lub ląduje pod wiatr.A ze wieje zazwyczaj nad ranem z ladu w strone morza a wieczor odwrotnie to mamy przechlapane.Ale petycja nie zaszkodzi :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę ze petycja powinna być skierowana do kierownika rozdzielni wiatrów :-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zacznijmy wspołnie dmuchać w drugą stronę, to przegnamy wiatr!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Troll:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Dzeci NEO:
https://www.youtube.com/watch?v=d6DZOq2hulk&list=RDrsBjBgoFgfU&index=2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękujemy za przedstawienie się :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie rozumiem jednego

lotnisko jest w rebiechowie od 76 roku...
na szadolach tez placza ze im smietnisko smierdzi, domy pobudowali i chyba mysleli ze rozami zacznie pachniec jak sie wprowadza.
mysle ze kazdy czlowiek o zdrowych zmyslach ktory buduje w naszym rejonie powinien liczyc sie z halasem spowodowanym lotami i go zaakceptowac, bo lotniska raczej nikt stad nie przeniesie.
ostatecznie zawszse mozna sie gdzies w bory tucholskie wyniesc jak za duzy halas.
cos za cos jak to mowia.
taniej za halas :P
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli moge sie wtrącic,jestem pracownikiem lotniska i czestotliwosc lotów w ciagu 5ciu lat ma zwiekszyc sie o 30 procent a i nie jest optymistyczne to ze maszyny sa coraz wieksze i decybele tez a co do wymuszenia na władzach lotniska zeby omijały samoloty Banino jest NIEREALNE awionika oszukac sie nie da a i kierunku wiatru jeszcze nie potrafimy racznie zmieniac,pozostaje jedynie wstapic do klubu spotterów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolejny nowy mieszkaniec który się wprowadził do Banina i na wszystko narzeka...Proponuje wyprowadzić do miasta to wtedy na pewno samoloty nie będę przeszkadzać .
a ta petycję to sobie możesz wsadzić
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kogo masz na mysli???? ja tylko zasugerowałem ze w Baninie gest i bedzie głosno a sam mieszkam gdzie indziej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

proszę o opinie rodziców z szkoły A i B (4 odpowiedzi)

dzień dobry. szukam rodziców którzy mogli by się wypowiedzieć o szkole A i B w Baninie. Proszę...

Imperium-Auto Salon (13 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry