Widok

Sikorskiego 36

Sikorskiego 36 Temat dostępny też na forum:
Inwestycja powstaje w zielonym otoczeniu, we wschodniej części Pruszcza Gdańskiego. Niewielka odległość do szkół, przedszkoli, centrów handlowych, terenów rekreacyjnych, obiektów sportowych oraz zorganizowanej nad Radunią plaży miejskiej z parkiem grillowym sprawia, że jest to wygodne miejsce do codziennego życia zarówno dla singli, jak i całych rodzin.

Komunikacja miejska w tej lokalizacji ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lotnisko

Czy lotnisko wojskowe w sasiedztwie osiedla mocno przeszadza mieszkancom w poblizu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na lotnisku stacjonują tylko Mi2 i Mi 24, latają od czasu do czasu. Dla mnie to zaleta, a nie wada :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale za to jest ich sporo. I wyglądają na bardzo głośne ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Opóźnienie.

Mnie nie pokoi odraczanie terminu oddania kluczy i brak widocznych prac na zewnątrz. Czyżby budowa stanęła?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9

Tak to wyglada niestety. Od maja praktycznie brak postepow i ludzi na budowie. Inwetsor chyba skupia sie na swojej drugiej lokalizacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co mi wiadomo to jest problem z przyłączem miejskiej sieci ogrzewania. To blokuje m.in. przebudowę drogi. Oddanie kluczy wg umowy to grudzień 2020, więc żadnej obsuwy póki co nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sierpien

Wg mojej umowy to sierpien 20, a zakonczenie budowy wg konspektu maj 20, wiec chyba jednak jest cos nie tak.
Do tego brak kontaktu ze strony developera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raz zrzucają winę za opóźnienie na przeciągające się terminy w urzędach, innym razem na sieć grzewcza. Faktem jest, że jest poślizg i to duży. Nie jestem do końca pewien, czy podawane przez dewelopera przyczyny są prawdziwe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z informacji jakie uzyskałem to:

Przez pandemie nie mieli rąk do pracy ponieważ Ukraińcy zeszli z budowy i jest ok 4m-cy opoznienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Inni deweloperzy nie mieli takiego problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam termin odbioru kluczy do końca sierpnia 2020, wie jest gruba obsuwa. Najgorsze jest to że nie mam w umowie wpisanych żadnych kar dla dewelopera za opóźnienia, jak to wygląda w waszym przypadku?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kary umowne

Ja rowniez mimo iz wg ustawy deweloperskiej kary umowne sa jednym z obligatoryjnych elementów umowy deweloperskiej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda

Brak kar za opóźnienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może już czas porozmawiać w większym gronie z przedstawicielem dewelopera panią Jabłońska? Od kilku miesięcy brak postępów na budowie, nie udzielają nam żadnych informacji. W takim tempie nie oddadzą nam mieszkań nawet do końca roku. A chyba nikt nie wierzy w tłumaczenia urzędami i inne tego typu bzdury, to nie jest powód aby budowa stała w miejscu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram

Jestem za. Moze zaczna nas traktowac powaznie, bo gdybym nie pojechala w maju na "ukonczona" budowe to nawet nie wiedzialabym jakie sa opoznienia...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze by było w tym celu zwołać większą ilość niezadowolonych klientów na budynek A. Może jakieś info w komentarzach na Facebooku na North Star Development?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze jakas grupa na fb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok, utworze grupe popołudniu w takim razie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa na Facebooku - Pruszcz Gdański Osiedle Sikorskiego 36
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam sie nad zakupem mieszkania w innej lokalizacji (Formelli) u tego dewelopera. Czy możecie Państwo powiedzieć coś więcej o Waszej inwestycji? Jak się rozwiązała sprawa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cały czas brak ukończenia pierwszego bloku w terminie.

Termin oddania kluczy przewidziany na umowie minął, a kluczy jeszcze nikt nie dostał i nie wiadomo kiedy będą wydawane. Blok od pół roku stoi z niekompletnym ociepleniem, nie jest jeszcze ukończony.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwszy termin odbioru budynku A

To było do 30 sierpnia 2020,dziś mamy 10 grudnia i odbiory przełożone na koniec stycznia. Jeśli ktoś sobie zadaje pytanie czy kupować od nich mieszkanie,to odradzam chyba że macie nerwy ze stali i pieniądze na płacenie odsetek kredytu i aneksów bankowych
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejne przesunięcia

Już na marzec- może.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda

Czy mysleliscie o pozwie zbiorowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To już trzecie przesunięcie terminu

Nikt jeszcze z bloku A nie dostał kluczy. Nie wiadomo, czy budynek w ogóle zostanie oddany :( Ponad 70 mieszkań i tyle samo rodzin w niepewności...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś może doradzić, zastanawiam się nad kupnem mieszkania albo na Sikorskiego 36 albo Skalskiego. Skąd jest bliżej na SKM i jednocześnie czy budynki na Skalskiego nie są za blisko trakcji kolejowej i nie jest za głośno? Będę wdzięczna za podpowiedź, nie jestem z Pruszcza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupuj od north star, ten deweloper to porażka. Ciągle okłamywanie klientów i wieczne przesuwanie terminów oddania kluczy. Budynek A już prawie skończony, ale czy kolejne dwa budynki zostaną ukończone? Mam duże wątpliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Budynek A jest prawie skończony od kilku miesięcy. Jednak patrząc na postępy w chwili obecnej nie wiem czy nie potrwa to jeszcze kilka lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokladnie

Nie kupować. Lepiej sobie oszczędzić nerwów. Wydać więcej,ale kupić od pewnego dewelopera.Ja żałuję i rezygnuje z usług North stara.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szukaj dalej

Potwierdzam, ten deweloper to jeden wielki problem. Szkoda nerwów i pieniędzy na wieczne przesuwanie terminów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rezygnacja

Czytając te opinie zdążyłem wycofać przelew z opłatą rezerwacyjną dla Dewelopera. Zapewniano że odbiór kluczy będę miał we Wrześniu tego roku (mieszkanie w bud. B2), jednak zastanawiając się teraz i widząc na jakim etapie jest budowa budynków B1 i B2 nie chce mi się wierzyć że w 7 miesięcy mogliby to ukończyć do stopnia wydawania kluczy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzień dobry, czytając liczne komentarze dochodzimy do wniosku z mężem że prace wykończeniowe przedłużają się o wiele miesięcy i nie wiadomo kiedy się zakończą. Czy rozpoczeły się już odbiory mieszkań?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiory

Na dzień dzisiejszy żadne mieszkanie nie zostało jeszcze odebrane...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem. A czy wiadomo coś o planowanych odbiorach? Zapowiedz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termin odbioru

Mam termin w połowie kwietnia. Może w końcu się doczekamy. Niemniej na zewnątrz nadal trwają prace i nie wiem czy do hali garażowej da się wjechać. To są kpiny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kpina

Hali garażowej to nawet nikt na oczy nie widział... Zrobili przedodbior mieszkań, bez pokazania komukolwiek hal garażowych.
Skandal jak lekceważą mieszkańców. O PNU tylko bajki opowiadają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomo

To ma być styczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planowany odbiór

To styczeń 2022 to nowy termin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opoznienia

Dlaczego deweloper tak zwodzi ludzi z terminem oddania mieszkania?????
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkania odebrane od końca marca.
Niektóre bez żadnych wad inne w trochę gorszym stanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To tylko przedodbior... Nie było odbioru, nie wiadomo nic o pozwoleniu na użytkowanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli masz wybór - kup gdzie indziej!

Ten deweloper to żart! Chamska obsługa klienta, wiecznie kręcęcenie, zero szczerości i szacunku do klienta. Opóźnienia okropne, o których dowiesz się tylko jeśli sam napiszesz do dewelopera. Mieszkania w bloku A są w skandalicznym stanie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie kupuj

Deweloper kompletna porażka, mieszkania miały być oddane we wrześniu 2020 a ludzie nadal czekają, i nie wiadomo kiedy się doczekają... Deweloper ciągle kłamie, każdemu wkręca inna bajeczkę. Budynek A - elewacje lepiej pani sprzątająca by zrobiła. Nie można ufać temu deweloperowi!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś odbierał mieszkania? Zastanawiam się nad kupnem u tego dewelopera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byly tylko tzw. "techniczne". Budynek dalej nie ma pozwolenia na uzytkowanie, a deweloperowi wcale sie nie spieszy go uzyskac. Radzilabym poczekac do momentu kiedy chociaz do pierwszego bloku beda mogli sie wprowadzić (a mija juz prawie rok od pierwotnego terminu).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy zapowiedziano juz odbiory "wlasciwe" z pozwoleniem na użytkowanie? pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie

Nie, nadal nie ma oficjalnego pozwolenia wprowadzenia się.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

2022 rok i dalej nikt nie może mieszkać . North star development to chyba przyjął taka normę. Kasę weźmiemy ale im nie oddamy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam

Szczerze odradzam kupno mieszkania w inwestycji Sikorskiego budowanego przez North Star Development. Oddanie mieszkania miałem mieć w sierpniu roku 2021,a ciągle czekam. Deweloper cały czas zwodzi i przeciąga termin oddania zasłaniając się kolejnymi "problemami". Nie wiem jak można tak ludzi oszukiwać. Absurd!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klient

Budowa już na ukończeniu. Zaraz będzie pnu i niedługo potem klucze. Piękne miejsce i dobrą lokalizacja. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 16

?

Która budowa na ukończeniu?? PNU dostał tylko pierwszy blok... gdzie jeszcze sporo można by było zrobić... dwa pozostałe może za rok... a jak dalej będą robić takim tempem to za dwa lata
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do zakończenia,to jeszcze duuużo brakuje !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Blok a oddany

A bloki b jeszcze nie będą oddane długo bo na budowie nie było budowlańców od dobrych 6msc. Jakiej firmy nie spytasz to ci powiedzą że się pojawiają jak jest przelew bo nikt za darmo nie będzie robił. Zwróć uwagę na elewację do połowy,balustrady do połowy... Nie zapłacili dalej za robotę to firmy się zwinęły..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

???

Jaki klient? Ciekawe, ze deweloper z ludzi robi wała nie oddajac mieszkan, a tu jakis zadowolony klient? serio? Jak to sie stało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję

Pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi. Może wtedy dowiecie się dlaczego robi Was w wała. Większość ludzi , którzy wpłacili na mieszkanie wynajmują mieszkania. W dzisiejszej dobie to duże pieniądze. Rata kredytu plus wynajem. Do dewelopera nie można nawet się dodzwonić bo nikt nie odbiera telefonu. Czyżby zwykły kant?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

oszusci

rowniez wynajmuje miekszanie, czekajac na odbior mojego na Sikorskiego. Jak sie organizujemy w pozwie grupowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam

Ogólnie najgorszy deweloper w okolicy, 2 letnie opóźnienia, fatalne wykonanie i umywanie rączek. Szczerze odradzam wszystkim...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie polecam

odbior mojego mieszkania miał byc ponad ROK temu!!! oszusci. Ide z tym do prawnika!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kpina

Myśleliście o pozwie zbiorowym? Może czas na taki krok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

pozew

pewnie, ze mysle. Jak to zorganizowac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszukany

zakupiłam mieszkanie na Sikorskiego 36. Odbior miał byc rok temu, a tu NIC !!! Czy ktos z was walczy juz o odszkodowanie? polecicie co robic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpinam sie.
Czy ktoś zajmuje sie juz pozwem zbiorowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powstaje, powstaje i powstaje.... Pierwotnie przy podpisywaniu umowy miałem otrzymać klucze we wrześniu 2021r . Tragedia jakaś. W Akcie notarialnym mam zapis że developer po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie przekaże mi mieszkanie w użytkowanie jednak nie później niż do 31.01.2022r. Nie wiem jakim kalendarzem posługuje się ta firma, ale wg mnie to dziś mija rok od ostatecznego terminu. omijajcie tą firmę szerokim łukiem!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stanowczo nie polecam tego developera. Czekam prawie dwa lata na odbiór mieszkania. Kontakt znikomy i zainteresowanie dewelopera żadne. Pieniądze dostali, mieszkania nie chcą skończyć. Porażka!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłam tu mieszkanie

straszne opóźnienie. Deweloper ciagle zbywa nabywców, czekamy ponad rok i nie wiem czy się doczekamy. Nie polecam. W rumi również są problemy, ten sam dewloper tylko pod inną spółką!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszust

Szerokim łukiem omijajcie tego dewelopera. Zniknął z budowy i cisza. Zobaczymy efekty po wizycie redaktorów z interwencji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszustwo!

Dlaczego deweloper cały czas kłamie mówiąc o terminie oddania mieszkań, nie zależy im na zakończeniu inwestycji. Opóźnienie to już prawie dwa lata, był już reportaż w radiu, interwencji, gdzie mamy jeszcze napisać ?? Kto nam pomoże. Załamka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

S.O.S. Mieszkania nadal nie oddane !

Interwencje radia i tv nie pomagają już nabywcy-mieszkań-wciąż-czekają-na-klucze. Skandal.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam ten problem w budynku 36A. czy mamy zawiązaną jakąś grupę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pruszcz Gdański

Zarządca nieruchomości Prestiż - prośba o opinie (22 odpowiedzi)

Szukamy administratora dla nasze Wspólnoty Mieszkaniowej w jednym z kandydatów jest Prestiż. Czy...

Domy Kopernika (35 odpowiedzi)

Okolica osiedla jest cicha i spokojna, otoczona naturą. Blisko powstającej inwestycji znajduje...

do góry