Widok

Siodełko z dziurą

Sam nie przepadam za sprzętowymi tematami, ale ze względu na wiek i takie tam, muszę rozważyć zakup nowego siodełka. Wstępny wybór padł na San Marco Aspide superkomfort Narrow. I teraz pytania:
- czy ktoś jeździ na siodełkach z taką dużą dziurą (np Selle Italia Superflow)?
- czy nie pa problemu z "podwiewaniem" w chłodniejsze dni? - w długich spodniach nie mam pieluchy, używam takie do biegania na nartach,
- czy oprócz oczywistego odciążenia prostaty nie ma jakichś ukrytych niedogodności? (na dystansach powyżej 100 km)
- czy gdzieś w Trójmieście można przymierzyć takie siodełko, tzn. pójść do sklepu i posiedzieć/popedałować minutkę?

Na razie jeżdżę na tanich San Marco Era Dynamic i jakimś Bontragerze, oba oczywiście wąskie (taki rozmiar d...) dość twarde i z lekkim wgłębieniem przez środek, ale tylko w tylnej części. W zasadzie nie przywiązywałem do tej pory wielkiej wagi do siodełek, na trekkingu miałem tajwańską deskę obitą skajem i dopiero w zeszłym roku, z powodu zwiększenia dystansu po lesie kupiłem używkę San Marco Era Dynamic i od razu je polubiłem. Teraz muszę znaleźć coś nowego, wymagania sprawiły, że ceny lecą w kosmos :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Velo podaje, że WS na Morskiej robi dopasowanie siodełek: https://velo.pl/informacje/san-marco-dima-selector być może mają też testowe do wypożyczenia.

Posiedzieć, popedałować minutkę, to jak kupowanie w ciemno. Najlepiej wypożyczyć do testów i zrobić normalną trasę.
Miałem przypadek, że usiadłem i było ok, zrobiłem krótką trasę i też było ok. Na dłuższej zaczęło się drętwienie pośladków...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie brooksy imperial. Nie żałuj bo pożałujesz.
http://www.brooksengland.com/en_uk/catalogsearch/result/?q=imperial
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet w brooksie skóra się w końcu dostosuje do tyłka, powstaną dwa urocze dołki. Na skórzanym, wprawdzie polskim, najeździłem się w latach 70. Śruba regulacyjna prędzej czy później się kończy i nici z napinania. Nie, żebym miał coś do skóry, najlepsze kilometry na niej zrobiłem, ale na współczesnych lepiej mi się jeździ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W brooksach śruba się nigdy nie kończy. Przy właściwym użytkowaniu oczywiście. Są siodełka i są brooksy. Mam ich osiem, to wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brooks B333 albo B396 imperial
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otóż to (patrz wyżej). Ale tylko dla tych co uważają, że ich 1234 jest tego warta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

do góry