Widok

Siodme niebo

Obiecują wiele lecz nie wywiazuja się jak powinni. Sprawa odbiorów, proponuje być bardzo szczegółowym ponieważ ciężko później cokolwiek wywalczyć. Podchodzą do sprawy sprzedane wywalane. Wykończenie mało staranne. Okolica w Baninie spokojna lecz drogi dają wiele do zyczenia.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak ... mieszkam w pierwszych inwestycjach dewelopera. Nigdy nie było idealnie, ale ostatecznie można było się porozumieć i sprawę reklamacyjną do końca poprowadzić.
Dziś to już jest lipa a poziom rozczarowania ( i chyba frystracji) nowych mieszkańców jest na nieznanym mi wcześniej poziomie.
Współczuję.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

no tak, sprzedane - znaczy już nie ich - więc czego sie spodziewasz ? wszystko co było na gębę przestaje istnieć. jak nie masz na piśmie / mejlu to ogólnie lipa niesamowita.

ale nie martw się - zobacz jak ludzie mają w tych "domach marzeń" w dąbrowie - elewacja inna niż w projekcie, brak dróg, szamba - raczej nie takie rzeczy kupowali, na obrazkach na stronie wszystko ładniej wygląda - ale zapłacone == zgoda na to co jest obecnie. Bo przecież akt notarialny uwzględnia przejęcie własności lokalu a nie opisuje jego wyglądu, stanu i stanu otoczenia. Dotyczy de facto informacji o własności działki i murów na niej.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

To akurat bzdura (nie bronię żadnego dewelopera, bo i ze swoim miałam na pieńku) ale umowa przedwstępna zawiera specyfikację techniczną, w formie załącznika i ten co nieco reguluje (może nie wygląd elewacji, ale technologię wykonania, rzeczy takie jak przyłącze do kanalizy/szambo itp.).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam wszystko na mejlu, protokole odbioru itd i dalej (od poł roku od odbioru!) się wymigują od odpowiedzialności (nic nie zostało poprawione z protokołu odbioru!) niektóre rzeczy zostały wykonane niezgodnie z projektem budowlanym, chętnie udzielę zainteresowanym zakupem szczegółowych informacji- nikomu nie polecam.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przedstawiłeś typowe działanie siódmego nieba. Mimo odbioru domu z rzeczoznawcą ciągle wychodzą kolejne usterki. Cieknący dach który po 10 miesiącach udało im się w końcu uszczelnić. Ale najlepsze jest to czego nie widać czyli źle wykonane i zabezpieczone fundamenty pod które podchodzi woda. Instytucja gwarancji nie istnieje.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proponuje pozew zbiorowy i dociekanie praw przed sądem.
Niezgodność z umową łatwo dowieść skoro są protokoły podpisane.
Nie jestem prawnikiem więc nikogo nie polecę. Poszukajcie kancelarii doświadczeniem w tej tematyce.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuje założyć grupę na Facebooku i dążyć do pozwu zbiorowego przeciwko Siódmemu Niebu. Anonim a jakie to niezgodności z projektem u Ciebie wykonano ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://onnea.info/

Zapraszam na forum. Warto było by gdyby sie ktoś podzielił swoimi doświadczeniami.
Tak sie składa że zbliżają nam sie odbiory i już widać pierwsze niedociągniecia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przerwany dren po stronie Banina, woda nie ma ujścia dalej:
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/68409-wielkie-rozlewisko-na-granicy-pepowa-i-banina-mieszkancy-zalamani-nie-spimy-bo-boimy-sie-zalania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

coś tam skrobnąłem na temat odbioru na Waszym forum :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja rada na temat odbioru jest taka jeśli coś nie pasuje to NIE PODPISYWAĆ odbioru dopóki nie zostaną usterki naprawione ,usunięte . jak się podpisze protokół odbioru to później bardzo ciężko wyegzekwować naprawy . Od roku zgłaszam usterkę która ewidentnie jest błędem ze strony dewelopera . I ważne zatrudnić inspektora do odbioru .
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Słabiutka firma .odbiór w fatalnych warunkach do dziś jest mi zimno.Wiele niedociągnięć.Cale osiedle wygląda jak czworaki.Projekt cieniutki bez polotu. Jesteśmy dawno po terminie ,a nadal nie ma wody.Moja głupota .że dałem się namówić na kupno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale które osiedle? Bo ostatnio chyba u nas nic nie budują?
Tak tylko piszesz żeby konkurencję oczerniać? Czy jednak podasz jakieś szczegóły?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Firma tragedia odbiór przekładany od pół roku .Brak kontaktu nie odbierają telefonu od klienta frajer zapłacił frajer poczeka prowizja plus premia dawno wydana a Ty człowieku czekaj w nieskończoność osiedle Mlody Jasień 2 nikomu nie polecam zakupu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzien dobry.Czy ktoś z państwa oczekuje na budowę domu przez dewelopera "7 niebo" na Jasieniu?? Okazuje się że z budowy nici a pieniędzy wplaconych na rezerwacje nie oddają !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za, może w końcu przestaną budować fuszerki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mieszkania od tego dewelopera proponuje obejrzeć ten materiał
https://www.tvp.info/34649082/21112017-1900
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To raczej dotyczy Chmary.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja wiem czy chmary? ludzie mówią o tym że familijne jest słabo odwodnione i są grzyby na ścianach..
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie to mieszkancy siodmego nieba sie wypowiadają.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

to sa szeregi 7 nieba
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale wszystkie problemy podniesienia wód gruntowych zaczęły się wraz z rozpoczęciem budowy Chmary.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Dobrze ze buduje bo chociaż zrobi dren - widać ze siódme piekło nic nie robi żeby pozbyć się problemu nawet nie odpowiada na reklamacje żałuje ze kupiłem na familijnym
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

ta chmara w miejsce drenu zbuduje krótki odcinek kanalizacji deszczowej. Zrzuci wodę ze swojego osiedla do rowu obok. A rowem woda dopłynie do lipowej, a za nią powróci temat zalanych okolic diamentowej i balladyny. Dawno tam nie pompowano bo siódme piekło w poprzek naturalnego spływu powierzchniowego zbudowało budynki. Ale teraz temat wróci ze zdwojoną siłą. Wody będzie wiecej ponieważ dachy nowych budynków chmary mają raczej niski poziom retencji. Każda ulewa i coś co wydawałoby się dziwne się urzeczywistni. Będziemy mieli powodzie na górce...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szanowni,
Czy ktoś w obecnym czasie próbował kupić mieszkanie na osiedlu Onnea? Właśnie dochodzą do mnie słuchy, że żaden bank nie chce udzielić kredytu hipotecznego pod tą inwestycję... Mają wyemitowane obligacje, które wykupiła jakaś spółka... I banki nie przyjmują ich dokumentów... Co powoduje brak możliwości wzięcia kredytu hipotecznego przez klienta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry