Widok

Skandal! cena śmieci podwyżka 100%

Znacoe już nową cenę za śmieci? Szok i niedowierzanie. Chcą nas puścić z torbami
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
22,90 o ile się nie mylę za osobę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponad 100% podwyżki - A powód jak napisali to podwyżka płacy minimalnej i podwyżka energii (?). Uważam, że za rzadko wyworzą, szczególnie latem i jeszcze sami kupujemy pojemniki . Możemy się spodziewać, że pojawią się dzikie wysypiska w lasach. Co jeszcze nas czeka z nowym rokiem?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdury i brednie ! Nikt na wysypisku czy przy wywozie śmieci nie zarabiał najniższej krajowej, więc jej podwyżka nie mogą mieć wpływu. Prawda jest taka ze gminny otrzymają mniej pieniędzy z budżetu państwa i muszą zrekompensować wpłatami od mieszkańców. Budżet ma inne ważne wydatki, kiełbasa wyborcza i rozdawalnictwo przecież kosztuje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gospodarka odpadami nie jest i nie była dotowana. 100% mają ponosić mieszkańcy. Gmina nawet nie ma prawa na tym zarabiać. Jeżeli ma nadwyżki, to powinna obniżyć cenę za odbieranie odpadów. To jest stanowisko NIKu. Czy tak jest u nas? Nie wiem.
Powinno to wyglądać w ten sposób. Cena prztargu/ilość mieszkańców=koszt na 1 mieszkańca. I to jest ceną.

Bardziej mnie zastanawia to czy wszyscy mają podpisane umowy? Kiedyś na stronie gminy było info, że ponad 80% gospodarstw ma podpisane umowy. A dlaczego nie 100%? Czy problem jest porównać bazę wpłacających podatki ze złożonymi wnioskami odnośnie gospodarki odpadami?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem kto decyduje o cenie za usługę odzysku i utylizacji odpadów w Eko Dolinie na Łężycach, ale podwyższyli sobie od 1 stycznia wszystkie cyny. I dla przykładu za jedna tonę odpadów komunalnych z 239,00 zł podwyższyli na 398,00 !!!
Jeżeli pracownicy ( w co oczywiście wątpię) zarabiali najniższą pensję to wzrost o 10% jest nieadekwatny do wzrostu ceny za usługę !
A ja mam pytanie, gdzie mogę oddać nawet za darmo stłuczkę szklaną, kartony, tworzywo sztuczne, styropian itd ? Oczywiście posegregowane i popakowane w duże worki. Chyba nigdzie ! ekologia i recykling u nas w Polsce polega tylko na ustalaniu coraz wyższych cen skupu. W cale się nie zdziwię jak powstanie coraz więcej dzikich wysypisk, może się władcy zreflektują jak zacznie u Nas wyglądać jak na Bałkanach czy Ukrainie gdzie na wyjeździe z każdego miasta czy wsi są hałdy śmieci.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziwne ceny w tej gminie,podatki jak w mieście,wywóz śmieci raptem 3 razy miesiącu a opłata !!!!Zobacze jak będzie w innych gminach.Wyjscie-Wymeldowanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nierozumiem tej polityki cenowej, po nowym roku ludzie będą palić śmieci albo je do lasu wywozić ! Dla przykładu odpady wielogabarytowe tzn. Stare meble, kanapy, drzwi itp do tej pory 223,00 po nowym roku 507,51
Skąd taka podwyżka ? to jest chore !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny oczywiście dotyczą zawiezionych własnym transportem odpadów na wysypisko w Łężycach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co za sens jest palić śmierci skoro i tak trzeba płacić . Czy kubeł pełny czy pusty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest sens bo za dobry opał trzeba słono płacić a palac smieci rekompensujesz sobie ich utylizacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to mieszkańcy dostaną jakas oficjalna informacje o zmianie opłat czy tylko to co na stronie gminy zostało opublikowane?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można link poprosić, bo przecież na tej gminnej stronie coś znaleźć, to jakaś porażka jest.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://szemud.pl/artykuly/nowe-stawki-oplaty-za-gospodarowanie-odpadami-komunalnymi/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest fakt że strona naszej kochanej gminy jest do d.......... y
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tylko cena ale także częstotliwość wywozu śmieci w gminie Szemud to kpina. Zmieszane odpady w których znaleźć można m.in. resztki żywności wywożone są raz na 2 tygodnie... Tylko czekać aż w lato z co drugiego śmietnika na odpady zmieszane będą wysypywać się robaki, o smrodzie nie wspomnę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, zapoznałem się z treścią uchwały gminy i wygląda na to, że nie będzie obniżonej stawki za dzieci tak jak to miało miejsce w latach poprzednich. U mnie wzrost z 45,- na 130,- Podnoszą ceny bo mogą i nie liczyłbym na poprawę jakości usług. Do tego na stronie gminy w jednym miejscu napisane jest że kartoniki po napojach i tapety to makulatura a w załączniku do druku tapeta i kartoniki nie są makulaturą. Aha jeżeli 20% odpadów będzie źle posegregowana stawka wzrośnie do 45,-. O karanie raczej obawy nie ma bo kto miałby decydować czy jest dobrze czy źle posegregowane jeżeli na stronie są błędy i nie wiadomo jak segregować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Żłobek i przedszkole Bojano vs Kielno (23 odpowiedzi)

Witam, Czy są tutaj jacyś rodzice maluchów uczęszczających do żłobka lub do przedszkola w...

Jechowi przy ul. Św. Józefa (32 odpowiedzi)

Słyszałam że znajduje się tam jakaś sekta jechowych którzy notorycznie śpiewają na pół bojana co...

Inwestycje drogowe w gminie (40 odpowiedzi)

Nowy rok zaczęty z przytupem, planowane inwestycje drogowe w tym roku obejmują nie tylko Kielno....

do góry