Widok

Skandal! cena śmieci podwyżka 100%

Znacoe już nową cenę za śmieci? Szok i niedowierzanie. Chcą nas puścić z torbami
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
22,90 o ile się nie mylę za osobę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponad 100% podwyżki - A powód jak napisali to podwyżka płacy minimalnej i podwyżka energii (?). Uważam, że za rzadko wyworzą, szczególnie latem i jeszcze sami kupujemy pojemniki . Możemy się spodziewać, że pojawią się dzikie wysypiska w lasach. Co jeszcze nas czeka z nowym rokiem?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bzdury i brednie ! Nikt na wysypisku czy przy wywozie śmieci nie zarabiał najniższej krajowej, więc jej podwyżka nie mogą mieć wpływu. Prawda jest taka ze gminny otrzymają mniej pieniędzy z budżetu państwa i muszą zrekompensować wpłatami od mieszkańców. Budżet ma inne ważne wydatki, kiełbasa wyborcza i rozdawalnictwo przecież kosztuje.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gospodarka odpadami nie jest i nie była dotowana. 100% mają ponosić mieszkańcy. Gmina nawet nie ma prawa na tym zarabiać. Jeżeli ma nadwyżki, to powinna obniżyć cenę za odbieranie odpadów. To jest stanowisko NIKu. Czy tak jest u nas? Nie wiem.
Powinno to wyglądać w ten sposób. Cena prztargu/ilość mieszkańców=koszt na 1 mieszkańca. I to jest ceną.

Bardziej mnie zastanawia to czy wszyscy mają podpisane umowy? Kiedyś na stronie gminy było info, że ponad 80% gospodarstw ma podpisane umowy. A dlaczego nie 100%? Czy problem jest porównać bazę wpłacających podatki ze złożonymi wnioskami odnośnie gospodarki odpadami?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem kto decyduje o cenie za usługę odzysku i utylizacji odpadów w Eko Dolinie na Łężycach, ale podwyższyli sobie od 1 stycznia wszystkie cyny. I dla przykładu za jedna tonę odpadów komunalnych z 239,00 zł podwyższyli na 398,00 !!!
Jeżeli pracownicy ( w co oczywiście wątpię) zarabiali najniższą pensję to wzrost o 10% jest nieadekwatny do wzrostu ceny za usługę !
A ja mam pytanie, gdzie mogę oddać nawet za darmo stłuczkę szklaną, kartony, tworzywo sztuczne, styropian itd ? Oczywiście posegregowane i popakowane w duże worki. Chyba nigdzie ! ekologia i recykling u nas w Polsce polega tylko na ustalaniu coraz wyższych cen skupu. W cale się nie zdziwię jak powstanie coraz więcej dzikich wysypisk, może się władcy zreflektują jak zacznie u Nas wyglądać jak na Bałkanach czy Ukrainie gdzie na wyjeździe z każdego miasta czy wsi są hałdy śmieci.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziwne ceny w tej gminie,podatki jak w mieście,wywóz śmieci raptem 3 razy miesiącu a opłata !!!!Zobacze jak będzie w innych gminach.Wyjscie-Wymeldowanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nierozumiem tej polityki cenowej, po nowym roku ludzie będą palić śmieci albo je do lasu wywozić ! Dla przykładu odpady wielogabarytowe tzn. Stare meble, kanapy, drzwi itp do tej pory 223,00 po nowym roku 507,51
Skąd taka podwyżka ? to jest chore !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny oczywiście dotyczą zawiezionych własnym transportem odpadów na wysypisko w Łężycach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co za sens jest palić śmierci skoro i tak trzeba płacić . Czy kubeł pełny czy pusty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest sens bo za dobry opał trzeba słono płacić a palac smieci rekompensujesz sobie ich utylizacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A to mieszkańcy dostaną jakas oficjalna informacje o zmianie opłat czy tylko to co na stronie gminy zostało opublikowane?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można link poprosić, bo przecież na tej gminnej stronie coś znaleźć, to jakaś porażka jest.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest fakt że strona naszej kochanej gminy jest do d.......... y
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie tylko cena ale także częstotliwość wywozu śmieci w gminie Szemud to kpina. Zmieszane odpady w których znaleźć można m.in. resztki żywności wywożone są raz na 2 tygodnie... Tylko czekać aż w lato z co drugiego śmietnika na odpady zmieszane będą wysypywać się robaki, o smrodzie nie wspomnę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, zapoznałem się z treścią uchwały gminy i wygląda na to, że nie będzie obniżonej stawki za dzieci tak jak to miało miejsce w latach poprzednich. U mnie wzrost z 45,- na 130,- Podnoszą ceny bo mogą i nie liczyłbym na poprawę jakości usług. Do tego na stronie gminy w jednym miejscu napisane jest że kartoniki po napojach i tapety to makulatura a w załączniku do druku tapeta i kartoniki nie są makulaturą. Aha jeżeli 20% odpadów będzie źle posegregowana stawka wzrośnie do 45,-. O karanie raczej obawy nie ma bo kto miałby decydować czy jest dobrze czy źle posegregowane jeżeli na stronie są błędy i nie wiadomo jak segregować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiecie może czy planowane jest zwiększenie częstotliwości kursowania śmieciarek w przyszłości? W tym momencie to jakaś kpina, wywóz zmieszanych odpadów raz na 2 tygodnie, segregowane raz na miesiąc.... Śmieci walają się przed posesjami, jak tak dalej pójdzie to po koronawirusie grozi nam epidemia czerwonki i duru brzusznego...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedynie planowany jestes wzrost ceny odpadów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

Zbiórka na sztandar szkoła podstawowa w Koleczkowie (4 odpowiedzi)

Poszukiwani Sponsorzy na Nowy Sztandar dla ZSP Koleczkowie Z okazji święta Patrona -...

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...

do góry