Widok

Skup butelek w Gdańsku

Hydepark Temat dostępny też na forum:
Hej, czy w Gdańsku jest jakiś skup butelek, gdzie przyjmą mi około 150 butelek po piwie? Przez wakacje nagromadziło się tego w domu, a pobliskie żabki / freshe przyjmują tylko na wymianę. Jak nie skup butelek, to może jakiś sklep, który bez problemu przyjmie mi te butelki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sadyl, czy to twój post bo treść jakby się zgadzała.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Słuszna uwaga :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dajcie mu spokój
przecież pije za swoje (chyba)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciagnie z innej szyjki:)D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze Piotr i Paweł w Manhattanie? Kilka lat temu tam odnosiłem butelki. Mieli specjalny automat, który czytał kod kreskowy, zabierał flaszki i wypluwał paragon, który można było spieniężyć u kasjera. Bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi nieroszczeniowych, co to nie lubią być zdawani na łaskę i niełaskę sklepikarza.
Problem ze zwrotem butelek i z pamiętaniem żeby taszczyć je w plecaku na wymianę skutkował u mnie tym, że przerzuciłem się na Perłę, Łomżę i piwa z biedronki, najlepiej Budweiser albo Złoty Bażant. Wszystkie one są w bezzwrotnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem skupu butelek był nierozwiązywalny już za prylu. Coś jak problem sznurka do snopowiązałek.
Nie wiem, jak wygląda obecnie sytuacja na "froncie sznurka", ale najwidoczniej problem skupu flaszek pozostał.
Sam zresztą byłem dzisiaj naocznym świadkiem, jak klient w sklepiku osiedlowym, będący "na Ty" z włascicielem, kupując 2 piwa przyniósł 8 flaszek... i musiał się częściowo "obejść smakiem". Właściciel wział tylko +2 nadmiarowe. Nie miał wolnych kontenerów, bo świeżo po dostawie. Nie kłamał. Kilka godzin wcześniej, na spacerze z suką, byłem naocznym świadkiem tej dostawy.

Nie komentowałem wpisów trolów powyżej, bo i po co?
Spóźnili się o jakieś 30 lat.
Pod koniec '80-tych robiliśmy z kumplami czerwcową "akcję Flaszka"
Opróżnialiśmy akademik z butelek po wyprowadzce studenctwa. Na każdym piętrze było 12 pawlaczy. Większość zawalona na maxa pustymi flaszkami. Na oko 100-150 na każdy pawlacz. Pięter 10....
Żaden normalny sklep tego by nie przyjął. Wyczailiśmy "społemowski" punkt skupu opakowań szklanych na Zielonym Trójkącie. Ale nawet on nie dał rady i musieliśmy akcję rozłożyć na bodaj dwa tygodnie. Kilka kursów autem dziennie ich "zapychało" ;)

Z akcji "Flaszka" żyliśmy jak pączki w maśle przez całe wakacje :D

Teraz ilość flaszek po piwie, jaką produkuję przez sezon letni (poza nim praktycznie nie piję piwa, chyba, że w knajpie) zmieściłaby się w przedszkolnym worku na kapcie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Polazłem do sklepiku osiedlowego tuż przed zamknięciem, czyli przed 20, po flaszkę.
Wracając (raptem ze 100m) w połowie , pod zaprzyjaźnioną pizzerią, jedna z babeczek zobaczyła mnie z flaszką w ręku i stwierdziła.. zaraz idę do ciebie na kielicha ;)
Zapytałem "na pewno?" i pokazałem flaszkę z bliska.
Zrezygnowała.
Raptem może z 20m dalej kolejne sąsiadki spotkałem. I widziałem ich wzrok i "rozczarowanie" kiedy przerzuciły go na żólty plastikowy dekiel.
Octu mi zabrakło do mikro-ogóreczków (korniszonków) konserwowych. Uprzątałem pole ogórkowe.. i żal było te kurduple po 3-5 cm dać na kompost :D

Co nie znaczy, że nie mam alko w chacie. W pip...quod libet. Czysta, łyskacz, nalewki najróżniejsze...nawet wino i piwo, których z pewnością nie wypiję...są.
Jakby ktoś zechciał wpaść.. zapraszam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Się rozkręca nam świadek naoczny wydarzeń, zdarzeń i sytuacji wszelakich. Brawo Ty!
Pisz dalej. Czekamy na serię Sadyl w kosmosie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Siedlce

Kartuska 66 (3 odpowiedzi)

Kartuska 66 powstaje w wygodnej do życia lokalizacji. Do Śródmieścia czy gdańskiego Dworca...

Młyny Gdańskie (25 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje blisko Śródmieścia Gdańska oraz w dobrze skomunikowanej lokalizacji (autobusy...

Scarpa (6 odpowiedzi)

Dwa budynki inwestycji Scarpa powstaną niedaleko zbiegu ulic Kartuskiej, z Zakopiańską i...

do góry