Widok

Śmieci i niegospodarność gminy

Dostałam wezwanie z UG do wypełnienia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W uzasadnieniu czytam "w związku ze zmianą wzoru deklaracji..." I to jedyny powód dla którego mam wypełnić nową deklarację - zmienił się druk. Zero informacji czy zmieniła się stawka. Wysłano to do mnie listem poleconym pod rygorem wszczęcia postępowania administracyjnego. Na to idą pieniądze gminne i tym zajmują się urzędnicy, czyli powtórnie wprowadzają te same dane z nowych druków. Zostawię to bez komentarza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
@MK:
Zmiana wzoru deklaracji wiąże się prawdopodobnie ze zmianą sposobu ustalania opłat. Było z tym trochę zamieszania na początku, zmieniła się ustawa i niektóre gminy musiały zmieniać uchwały w tej sprawie (bo przyjęły kryteria, których ustawa po nowelizacji nie dopuszczała). Tutaj też miała miejsce taka sytuacja, z tego co widzę:
http://www.szemud.pl/gospodarka-odpadami/1/1412.html
Więc może nie do końca są to te same dane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już nie potrzeba wpisywać np. nazwiska panieńskiego matki, dotąd było im po coś potrzebne. No i ruszyła machina, urzędnikowi trzeba podwyższyć wynagrodzenie albo zatrudnić nowego,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Zasługi Wójta Kalkowskiego - anty lista (36 odpowiedzi)

Jako, że druga tura tuż tuż a ludzie mają to do siebie, że zapominają szybko no i mamy dużo...

Pompa ciepła rachunki (26 odpowiedzi)

Cześć - jakie macie rachunki za ogrzewanie pompą ciepła (bez PV) - dom ok. 250 m2 - przykładam...

Chodnik (8 odpowiedzi)

Na ulicy hebla dzieci chodzą ulicom przegłosowany 3 lata temu bardzo duża grupą i co do dzisiaj...

do góry