Widok

Śmieci nad jeziorem Marchowo

Koleczkowo Temat dostępny też na forum:
Jezioro Marchowo to piękne miejsce do rekreacji ALE ludzie, którzy tam odpoczywają lub wędkują zostawiają po sobie góry śmieci. Nie rozumiem jak można przytargać ze sobą pięć toreb prowiantu i nie być w stanie zabrać z powrotem jednej torby ze śmieciami (a za jakiś czas wrócić w to miejsce i w tych śmieciach sobie siedzieć). Niestety część naszego społeczeństwa dba o to żebyśmy wszyscy żyli w jednym wielkim chlewie.

co możemy zrobić?
Takie osoby należy stygmatyzować. Jeżeli widzicie, że ktoś zostawia nad jeziorem śmieci róbcie zdjęcia, spisujcie tablice rejestracyjne itp. i zgłaszajcie na policję! Takie zachowanie może się kwalifikować jako wykroczenie z art. 75, art. 154 lub 162 kodeksu wykroczeń i zostać ukarane grzywną nawet do 5.000 zł.

Miejmy nadzieję, że presja społeczna połączona z kilkoma mandatami, sprawi że przynajmniej część "śmieciarzy" się zreflektuje. W końcu wydaje się, że bez walającyhc się dookoła śmieci im także powinno być przyjemniej spędzać czas na łonie natury.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kielnie kolo jeziora wojt zrobil parking z kostki , w kamieniu plaze z ratownikiem , a w koleczkowie nawet smietnika nad jeziorem nie ma. Standardowo, jak ze stacja benzynowa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jezioro jest prywatne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Idealny przykład nie wiedzy... są tam 2 jeziora i owszem jedno jest prywatne, to nie uczeszczane.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tam gdzie są góry śmieci to jezioro PZW
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A opiekuje się nim koło nr 44 przy PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni. :):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaki wojt taki porzadek
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wójt chyba nie odpowiada ze d**ili którzy nie potrafią po sobie posprzątać. Można wziąć ze sobą śmieci i do śmietnika włożyć chociaż przy przystanku. Plaża w kamieniu jest zorganizowana dla ludzi, są śmietniki, ratownicy itd, a na marchowyn można to nazwać dziką plażą więc z jakiej racji ma być tam śmietnik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jezioro marchowe należy do kielna, a nie do koleczkowa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziki to chyba ty jestes skoro pasuje ci brak smietnika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie powiesz mi że gdyby był śmietnik byłoby czysto. To zależy od wychowania a śmierci zawsze można zabrać ze sobą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Równie dobrze można zarzucić czemu nie ma śmietnika nad jeziorem w bożance, na pierwszym jeziorze w kamieniu. Plaża jest przygotowana w kamieniu dla plażowiczów. Może jeszcze zarzucić wójtowi czemu nie ma ratownika na marchowym. Ale jak tak bardzo wam to przeszkadza zróbcie zrzutkę na śmietnik i opłaćcie wywóz śmieci z tego jezioro. Jak dużo osób się zbierze to nawet złotówki nie będzie to kosztować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przecież płacimy podatek za grunt co roku do gminy (do sołtysa), wiec niemów że jeszcze złotóweczkę dać. Niech z tych pieniędzy ogarną temat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może co jakiś czas przeszła by się tam Straż Rybacka, Straż Leśna, Policja, lub jakakolwiek Służba która ma możliwość karania tych syfiarzy. Mandaty za zaśmiecanie lasu będą wynosiły pięć tysięcy złotych. A dlaczego tylko w lesie a nie na terenie wokół jezior?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mandaty masz za każde zaśmiecanie. Wystarczy porobić zdjęcia czy filmiki jak ktoś zostawia po sobie śmieci. A co do tego żeby z podatków ogarnąć jeszcze tam śmieci. Już nie raz gdzieś czytam że płacę podatki to się nam należy. Czy na serio myślicie co niektórzy że jak płacicie podatki to wam się wszystko należy. Równie dobrze mogę zarzucić czemu wszystkie drogi w gminie nie są asfaltowe skoro płacę podatki. Trzeba tępić tych którzy śmiecą bo to jest problem a nie brak śmietników.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na bozance zero ludzi w porownaniu do marchowa, obronco wojta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podatek jeszcze zrob nowy na ten smietnik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet normalnie nie potraficie odpisać. Nic dziwnego że w polsce tyle patoli. Wolicie wyrzucić śmieci za plecy a oskarżyć za to rząd że smietnika nie postawił. Gdybym wiedział że z głupcami mam do czynienia to w ogóle bym nie dołączył do tej konwersacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niektórzy z Państwa w ogóle nie łapią istoty tematu. Co to ma do rzeczy czy teren prywatny czy państwowy? Bo jest jakaś reguła, że na prywatnym to sobie można śmiecić a na państwowym się nie powinno, albo odwrotnie? Kto powinien posprzątać pozostawione śmieci to problem wtórny, bo gdyby śmieciarze tych śmieci po sobie nie zostawiali, to by go w ogóle nie było. Także fakt, że nie ma śmietników nie jest żadnym usprawiedliwienim dla pozostawiania po sobie śmieci, bo skoro byłeś w stanie przytargać nad jezioro skrzynkę piwa, to równie dobrze powinienieś być w stanie zabrać ze sobą z powrotem kilka pustych butelek. Przyczynkiem problemu jest to, że niektórzy jeszcze nie opanowali podstawowych zasad kultury osobistej i życia w społeczeństwie. Chodzą sobie tacy po świecie, wyrzucając swoje odpady tam gdzie akurat stoją i naiwnie czekają aż przyjdzie wójt/burmistrz/prezydent/wojewoda czy nawet może rząd i po nich posprząta. A jak nie przyjdzie, to są zdziweni i źli. Nie mogę się zdecydować czy to bardziej śmieszne czy żałosne, ale chyba jednak to ostatnie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

To wina pisu !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W zeszłym tygodniu był Pan chyba ze stachtransu i zabierał wszystkie śmieci. Sam musiał je sobie popakować bo ludziom ciężko nawet we worki zapakować. Śmieci nad jeziorem to sprawa tych małolatów co popijają i sobie zapalą coś mocniejszego. Powinien być tam patrol policji co jakiś czas
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
No chyba nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinny być fotopułapki, tak jak to robią w niektórych miejscach w TPK. Łatwo będzie z identyfikacją, bo wiele osób przyjeżdza nad jeioro samochodami. Mam nadzieję, że w końcu ktoś na to wpadnie i skończy się ten syf.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ejle to by byl belny pomysl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie tylko małolaty, to także wędkarze. Wszędzie walają się opakowania po przynętach i plastikowe wiadra.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie są prawdziwi wędkarze. To przypadkowi poławiacze i fleje, którzy wyrwali się z domu żeby "odpocząć" od swoich małżonek i zabrać swój łup do domu. Prawdziwy wędkarz dba o przyrodę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kielno

Żłobek i przedszkole Bojano vs Kielno (27 odpowiedzi)

Witam, Czy są tutaj jacyś rodzice maluchów uczęszczających do żłobka lub do przedszkola w...

Działki pod szeregowce (14 odpowiedzi)

Dzień Dobry, szukam działek inwestycyjnych pod budowę szeregowców. W planach mamy wybudowanie w...

Poszukuje osoby do pracy (6 odpowiedzi)

Potrzebna osoba do pracy przy domu (łopata, młot kowalski itp.). Płaca 30 zł/godz. Kielno Prosze...

do góry