Widok

Sobieszewo - ALMA - aktualnie jak tu jest !

Witam wszystkich zainteresowanych pobytem w ośrodku rehabilitacyjnym Alma w Sobieszewie.
Aktualnie jestem na turnusie od 12.05. do 04.06.2021r. Jestem pierwszy raz w Sanatorium i chciałbym podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami z pobytu. Po przyjeździe obowiązkowo trzeba się zgłosić zwój przyjazd na recepcji, gdzie wypełnia się odpowiednie druki związane z COVID-19 oraz otrzymuje się skierowanie do pielęgniarki i zostaje przydzielony pokój dwuosobowy (każdy dostaje swój klucz do pokoju). Następnie trzeba uda się do pielęgniarki, gdzie zostaje zmierzone ciśnienie i ustalona zostaje wstępna wizyta u lekarza. Później w zależności od godziny wizyty, można przejść do pokoju i się rozpakować no i oczywiście trzeba pamiętać o wizycie u wyznaczonego lekarza. Na wizytę do lekarza warto zabrać swoja dokumentację medyczną, na jej podstawie lekarz zleci stosowane zabiegi. Lista z zabiegami odbieramy następnego dnia rano na recepcji i warto zaraz zobaczyć który zabieg gdzie jest wykonywany, gdyż budynek Almy, to jeden wielki labirynt korytarzy i trzeba się trochę nachodzić pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Zabiegi są tak rozplanowane, że część jest do południa, a czyść po. W sobotę wszystkie zabiegi kończą się do obiadu, natomiast niedziela jest wolna od zabiegów. Posiłki są w jadalni, która znajduję się na II piętrze w środkowej części budynku i podzielone są na grupy w zależności od ilości osób na turnusie (aktualnie jest ponad 200 osób i są trzy tury posiłków). Stoliki na jadalni są czteroosobowe z tym, że przedzielone są w połowie płytą i siedzi się po dwie osoby na jednej stronie. Jedzenie jest ok (smaczne), osoby z cukrzycą maja odpowiednio dobrane posiłki. Pokoje są dwuosobowe, dwie osobne wersalki, dwa małe stoliczki, dwa krzesła + mały stolik kawowy, dwie komody i szafa. Łazienka z kabiną prysznicową dosyć obszerną, umywalką, sedesem i kilkoma półkami. Pokoje czyste, widać wyremontowane, podłogi wyłożone płytkami, łazienka również. W pokoju jest TV ale płatny, opłatę dokonuje się w odpowiednim (stosownym do miejsca lokalizacji pokoju) automacie umieszczonym przy holu na parterze. Korzystnie jest opłacić cały turnus z góry (24 dni), wtedy opłata wynosi 100 zł czyli po 50 zł. na osobę w pokoju. Mankamentem pokoi jest to, że wszystko słychać z każdej strony, czy ktoś z boku chrapie, jak ktoś u góry chodzi po pokoju, słychać jak sąsiad korzysta z toalety itp. Jeżeli ktoś przyjeżdża swoim samochodem, to musi się liczyć z opłata parkingowa w wysokości 7zł/ dobę. Warto również zabrać z sobą leżak plażowy lub krzesło turystyczne (oczywiście jeżeli ktoś jedzie samochodem), wypożyczenie takiego krzesełka, to koszt 5zł/dzień. W budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek, na zewnątrz jak na razie zakaz zniesiono, no i dobrze, przynajmniej można pooddychać nadmorskim powietrzem. Do plaży jest około 800m, spacerkiem 15min.
To na razie tyle, jeżeli będą jakieś pytania dotyczące pobytu, to postaram się w miarę możliwości na bieżąco odpowiedzieć.
Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy !
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za obszerną relację, jadę do Almy na turnus od 5.06.2021
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez rozpoczynam turnus od 05.06.2021
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie dostałam telefon o terminie 05-06-21 r do Almy .Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jaka opinia aktualna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki ja też 6
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo dziękuję za bieżącą informację.
Ja wybieram się do Almy 19 sierpnia.
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super termin, z pewnością będzie ładna pogoda, życzę miłego i spokojnego wypoczynku ! Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam również jadę 19 sierpnia z Warszawy. Pozdrawiam.

Witam i ja również jadę z Warszawy 19 sierpnia. Pozdrawiam i do zobaczenia :). Justyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jadę 19 sierpnia -do zobaczenia BASIA
Obecnie jestem kuracjuszką . To sanatorium to jakaś porażka, tu nic nie ma , prócz tego że do morza jest niedaleko . Najlepiej to nie prosić tu o nic , bo tu nic nie ma , nawet zabiegi okrojone . Jestem zawiedziona
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie czy mozna turs szybciej skonczyc czy trzeba do konca np.jak by dostalo sie tel.ze musisz wrucic do domu
Witam.
Czy mozna skrócić pobyt bez opłat?
Czy jest pani zadowolona?
Witam, ja również 19 jadę z Konina, poszukuje altualnie transportu, czy jest taka opcja?
Jadę samochodem 19 ale z Warszawy

Również turnus 19 , do miłego zobaczenia :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Mirella, ja jadę na turnus od 20 sierpnia wiec jest szansa na spotkanie
Fajnie. Już się cieszę.
Pozdrawiam
Ja też jadę z torunia 19 sierpnia

A ja z Warszawy...Basia
I jak tam było
Napisz jak ogólnie się tam czujesz. Co z zabiegami. Są kąpiele? Gimnastyka w basenie?
Czy zabiegi masz dobrze rozplanowane.
Pozdrawiam. Ja zaczynam w Almie od 6.06

Ogólnie, to czuję się tu dobrze. Super że można wychodzić poza ośrodek. Jak Ci czegoś braknie, to można się przejść do "Żabki" jest tu nie daleko, jakieś 10 min drogi - spacerkiem. Jeżeli ktoś nie jest swoim samochodem, to 200m od ośrodka jest przystanek autobusowy i można się wybrać np. do Gdańska czy Sopotu. Na terenie ośrodka mogłyby być , trochę większy porządek, bo trochę tu wygląda ja na placu budowy ! Pokoje są dwa razy w tygodniu sprzątane, wymieniane są ręczniki i pościel.
Jeżeli chodzi o zabiegi, to w moim przypadku nieznacznie się różnią od tego, co mam u siebie na miejscu. Na masaż ciężko się dostać, chociaż lekarz zlecił, to niestety Pani kierownik fizykoterapii do dnia dzisiejszego nie znalazła dla mnie wolnego terminu !!! Co tydzień są kontrolne wizyty lekarskie więc zmianę zabiegów można z lekarzem ustalić, o ile on stwierdzi, że taka zmian jest konieczna. Gimnastyki w basenie nie ma, basen jest ale od 2,5 roku podobno jeszcze go nie uruchomili więc kicha, a szkoda bo dużo ludzi jest tym faktem trochę zbulwersowana ! Podobno kiedyś wozili na basen do Gdańska ale na moim turnusie takiej opcji brak. Rozmawiając z innymi kuracjuszami, którzy już byli w innych tego typu ośrodkach, to twierdzą, że zabiegi tutaj nie stoją na wysokim poziomie !
Pozdrawiam !

Dziękuję za informację...życzę pogody i miłych zdarzeń
Tam basenu nie ma. Byłamw pazdzierniku ubiegłego roku. Zabiegi bardzo podstawowe . Rehabilitancibardzo fajni.
Kiepsko bylo wszystko, zabiegi marne, zero miejsca ,by usiąść i napić sie kawy czy też pogadać, jedynue pogoda nam sie udała,więc korzystaliśmy z morza i plaży. Tez mialam termin od 5.06
Dziękuję za wypowiedź ja mam pytanko czy basen jest czynny i czy oprucz zabieg coś organizują wycieczki lub inne rozrywki np jakiś koncert
Basen jest nieczynny, brak w nim wody. Nie ma żadnych wycieczek, zabaw, czy czegokolwiek w tym stylu. Jedynie w sobotę po południu i w niedzielę można samemu gdzieś pojechać bo wciągu tygodnia brak czasu z uwagi na zabiegi. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za relacje. Czy łóżka są nowe, c,zy jakieś stare wersalki?

Łóżka wg mnie są stare (mówię o swoi pokoju), bo materace nie pasują do konstrukcji łóżka są większe ale wygodne. Mi akurat się na tych materacach dosyć wygodnie śpi ! Pozdrawiam.
Stara kozetka na ktora polozony jest materac( zapadajacy sie)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam w październiku i w pokoju gdzie mieszkałysmy meble były stare a łózka niewygodne a od mojego nawet noga odpadła i trzeba było czekac przez 2 dni aż naprawią. Czesc pokoi remontowana więc może tam lepiej
Dziękuję za informację o obiekcie. Mój pobyt rozpoczyna się 5 czerwca. Teresa

Życzę miłego wypoczynku, i pogody. Jeszcze jedna sprawa, jeżeli jedziesz swoim samochodem, to warto zabezpieczyć auto przed kunami !!!

Witam, też niedługo jadę do Almy.... swoim autem. Jak zabezpieczyc przed kunami? tzn co zrobić?

Ja kupiłem w Biedronce dwa komplety takich zawieszek do sedesu (kulki) z Domestosa może być innej firmy (trzeba wybrać takie o największej intensywności zapachowej) i zawiesić w komorze silnika ! W mim aucie widziałem tylko parę śladów, a w samochodzie stojącym obok zrobiły sobie miejsce na piknik, były kości i różne jedzenie. Najgorsze jak się dobiorą do przewodów lub węży ! Pozdrawiam !

Cenna uwaga, ja właśnie wybieram się autem, dzięki

Jakieś nowe spostrzeżenia pod koniec turnusu ? ;-) Jakieś rady ?

Skąd Pan jedzie? A na kuny jest specjalny spray odstraszający

Albo zrobić poduszeczkę z siersci psa..i powiesić obok silnika. Zapach ten odstrasza. Naturalny wróg
Witam proszę napisać jak zabiegi pomogły trochę,czy basen jest czynny i czy jest możliwość korzystania z siłowni dostępnej w ośrodku poza zajęciami życzę dużo zdrowia dziękuje za odpowiedz

Czy zabiegi pomogły ? to okaże się po czasie. Nikt z żadnej siłowi nie korzystał, nawet nie wiem czy tam jest ! basen jest ale nieczynny już od 2,5 roku z tego co się dowiedziałem, nawet wody w nim nie ma !!! Pozdrawiam !
W Almie jest SUCHY basen, który nie działa, bo nie jest wykończony. Jeżeli ktoś myśli, że skorzysta z zabiegów na basenie to się rozczaruje. Ten basen szybko nie będzie oddany do użytku!!!!!! Cztery lata temu ludzi wozili busem do Gdańska ale bylo to ok. 15 osób. Teraz nawet tego nie ma. Nie ma tu żadnej siłowni!!!! Jest jeden stół do ping-ponga i tyle. Pokoje w różnym wykończeniu i wyposażeniu. Ktoś napisał o dwóch szafach, dwóch szafeczkach i komodach?!?! Ludzie jakie bzdury piszecie! Osoby po operacji kręgosłupa mają takie łazienki, że siedząc na kibelku dotykają kolanami i czołem do ściany! Są też wyremontowane łazienki ale to mniejszość. Trzeba prosić na recepcji o dodatkowe materace (te z sali gimnastycznej) bo łóżka są tak wylezane, że wystajace druty nie dają spać! Zabiegi takie jak każdy ma w swojej przychodni rehabilitacyjnej. Po tygodniu zabiegów niektórym się pogorszylo, bo źle wykonywali ćwiczenia lub ćwiczyli nie to co powinni!!! Jak ktoś chce się zrelaksować nad morzem, to ok ale wylacznie we własnym zakresie. Nie ma żadnych wieczorków tanecznych, nie ma zajęć realksacyjnych, nie ma pogawędek o zdrowiu itp, bo mówią że ze wzgledu na covid ograniczają ryzyko. Ludzie po szczepieniach, po wymazach muszą chodzić wszędzie w maseczkach. Jeżeli ktoś ma wybór miejsca - to bierzcie inne niż Alma!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam totalna beznadzieja
Mam termin na 7 październik. Czytając Państwa komentarze jestem przerażona. Na prawdę jest tak strasznie?
Hej, ja też mam termin 7.10 i czytają to wszystko aż się boję

Też się boję jak to czytam ale może damy radę. :))

Witam ja też na 7,10 jadę autem z Puław, chyba przez Radom mam wolne 1 miejce.:))
Witam ja też na 7,10 jadę autem z szczecina mam wolne 1 miejce
Witam ja też na 7,10 jadę autem z szczecina mam wolne 1 miejce tel 668415601
Witam ja też na 7,10 jadę autem z szczecina mam wolne 1 miejce tel 668415601
Tez jade 7.10 nastawiam sie pozytywnie..kuzynka była i przeżyła.mówi ze wcale nie jest az tak źle jak to niektorzy przedstawiają Do zobaczenia
Dziękuję za odrobinę nadziei. Też mam pobyt od 7 października i czytam opinie i aż się boję
Ja też zaczynam 7 października

Czyli jutro mamy chrzest bojowy
Podobno nie jest az tak tragicznie...tez bede od 7.10.damy radę pozdrawiam
Witam. Ja też mam termin na 7.10. Wyjeżdżam z Łowicza. Pozdrawiam.

Nie wiem, jak tam jest, ale opinie negatywne i ich ilość wskazuje, że trzeba się nastawić na hardcore. To mój pierwszy wyjazd, więc dobrze będzie zaprawić się w bojach. Zaczynam 7.10. Niech moc będzie z nami.
A czy były jakieś rozrywki np wycieczki czy koncert
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie było żadnych wycieczek czy czegoś innego w tym stylu np. wyjazdów do kina, teatru czy na koncert. Jedynie indywidulane wyjazdy w sobotę po południu lub niedzielę, jak nie było zabiegów. ! Pozdrawiam

Dziękuję

Ale ogólnie jest super , bardzo miłe pielęgniarki,fizjoterapeci i mój lekarz suuuper.Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam)..czy w tygodniu da się pójść nad morze poopalać się czy raczej nie ma na to czasu?.Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Zabiegi przeważnie kończą się o 15 i można leżeć nad morzem do 22 ogólnie nie jest źle

A czy był może wieczorek zapoznawczy :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nic z tych rzeczy

Żadnych wieczorków zapoznawczych nie ma się gdzie podziać na terenie osierodka.Jest piękna wiata ale tylko 2 ławki na 200 osób reszta leży złożona na kupie.Zero organizacji zapewnienia ludziom wolnego czasu po zabiegach lub w sobotę i niedzielę.Wszystko w swoim zakresie ale nie ma się co dziwić to nie jest sanatorium tylko Osierodek Rehabilitacyjnej tak to nazwał na zebraniu 15 minutowym pan ordynator,to czego my wymagamy.Pokoje czyste tylko trzeba się zaopatrzyć w stopery bo słychać wszystko co się dzieje wokół chrapanie za ścianą każdy krok na korytarzu i piętro wyżej masz wrażenie się sufit zarywa.Co do obiadów mogą być trochę wodniste zupy ale to szczegół mozna iść na rybkę.Zabiegi na trójkę ogólne wrażenia na dwa z plusem.Szkoda że teren do okoła nie przygotowany na potrzeby kuracjuszy.Pozdrawiam z ALMY
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy można wyjechać dzień wcześniej?

Czy na terenie Almy jest biblioteka? (Publiczna w Sobieszewie jest akurat w czasie mojego pobytu zamknięta). Aga pyta.

Zalezy o ktorej skonczysz zabiegi - na ogol sa od rana i po poludniu max do 16 a pozniej wolne

Witam. Mam turnus od 13 września. Jestem z Siedlec. Czy ktoś się wybiera w tym czasie?

Witam.Ja wybieram się 13 września.

Ja też jadę 13 września z Koszalina

Jadę do Almy samochodem 13 września z Konina. Jeśli ktoś jest z moich okolic chętny na podróż, mogę zabrać.

To chętnie się zabiorę siostro

Z kąd jedziesz?

jak i z kąd jedziesz?

Z Białej Podlaskiej do sobieszewa

A w jakim terminie z Białej, bo szukam transportu na 31.10 z okolic Radzynia Podlaskiego?

Ja jadę do Sobieszewa 31.X.

Czy samochodem może? Szukam transportu

też dostałam właśnie skierowanie do
Almy na 31.10 .czym się wybieracie ,chętnie bym się dołczyła

Też jade 31.10. z okolic Jarocina.

Czy ktoś jedzie 13 września z Warszawy

Ja jadę z Piastowa. Proszę o kontakt 500 201 525

Dzień dobry ja też mam od 13
września

Ja jadę z Warszawy

Proszę o kontakt 500 201 525

Też jadę, ale z Piastowa

Ja też jadę z Piastowa...proszę o kontakt 500 201 525 Dorota

Witam ja jadę z białej podlaski 13 września takrze mogę zabrać z Siedlec

Witam ja też mam turnus na 13 września jestem z biala podlaska mogę się zabrać tel 505300350

Ja wyjeżdżam z białej podlaski tez na 13
Mam pytanie czy kawe mozna samemu robic i jak wygladaja cwiczenia

W pokojach jest czajnik elektryczny i dwie szklanki. To "sanatorium:" to jedna wielka pomyłka. Zabiegi właściwie żadne, rehabilitanci w większości nieuprzejmi, nie tłumaczą jak należy wykonywać ćwiczenia. Gimnastyka nudna, dla każdego jednakowa, niezależnie co kogo boli. O kuracjuszy nikt nie dba, koszmarne otoczenie obiektu, cienkie ściany, słychać wszystko. Jedzenie w miarę przyzwoite. Gdyby nie wspaniała pogoda i morze całkiem niedaleko, byłby to stracony czas. Osobiście każdemu, kto hce się rehabilitować odradzam pobyt w Almie.

Czy jest tam może wifi i czy są jakieś gniazdka, żeby telefon naładować?

Wifi praktycznie nie ma co chwila zrywa połączenie i to na dodatek przy samej recepcji w pokojach zero całkowite tv podstawowe kanały 100 zł za turnus ale zapomnij o dobrym sygnale rzadko kiedy dało się coś obejrzeć bez zakłóceń ,częste braki prądu szczególnie rano ,nie miła i pazerna obsługa kelnerska na stołówce , jedzenie jako tako ale dla mężczyzny mało chleb razowy wydzielany co do kromki ,a jak rano będziesz chciał pospac a współlokator przynieść śniadanie to zapomnij , ogólnie to porażka...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gniazdka prądowe są ale radzę wsiąść przedłużacz przynajmniej 2-3 metrowy

A do suszenia kawałek sznurka i haczyki wkręcane . Na suszarkach marnne suszenie ale za oknem jak najbardziej i przynajmniej nie kisnie

Potwierdzam ,totalna porażka
A co trzeba że sobą zabrać. Jest napisane na ich stronie, że strój kąpielowy, dres, czepek itp. Czy to wszystko potrzebne?
Do zabiegu ,brak pływalni
Byłam w Almie dwa lata temu ale czytając opinie to nic się nie zmieniło bałagan w altanie na placu a basen to mzonka ale mimo wszystko bliskość morza rekompensuje wszystkie niedogodności pozdrawiam życząc miłego odpoczynku.
Zgadzam się bliskość morza to jedyny plus
A jak zabiegi są rozłożone ilościowo i czasowo dziennie ??
Dziękuję za obszerny opis wybieram się na turnus 31pazdziernika o której godzinie powinnam dotrzeć
Ja też jadę 31 października powiedziano że muszę być do 13 skąd jedziesz
Też szukam transportu na 31.10.2021 z okolic Radzynia Podlaskiego. Może ktoś jedzie samochodem i ma miejsce.

też mam skierowanie na 31.10 , z Twoich okolic jestem ,i też chętnie bym z kimś pojechała ,więc jak coś ,proszę o kontakt :)

turnus 31.10 z Warszawy.

turnus 31.10 z Warszawy samochodem
Witam
Czy w ALMIE są lepsze i gorsze pokoje Czy wszystkie jednakowe ?
Pozdrawiam

Dowiemy się w czwartek :-)

Czytam to mnie ciarki przechodzą szkoła przetrwania będzie od 7.10

Właśnie jutro kończymy turnus,wg mnie nie ma tragedii,kelnerki rzeczywiście nie miłe ale można prosić o dodatkową zupę czy chleb.Zabiegi średnie, warunki też znośne.Niektore pokoje mają małe łazienki,my poprosiliśmy o zmianie na inny.

odnośnie pokoi, to wiem tylko tyle, że z ZUS pacjenci są kwaterowani po dwie osoby i mniej więcej w podobnym wieku. Kłopotliwy jest brak pralki na ośrodku, bo ciężko będzie z suszeniem ubrań, bo raczej po praniu ręcznym to ubranie będzie jak gnój :(
Czy wypożyczają rowery?
Nie

Inne tematy z forum Sobieszewo

Alma (12 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś wybiera się do Almy 13go września???

sanatorium Alma (240 odpowiedzi)

witam! Spędziłem w tym miejscu 3 tygodnie od początku stycznia 2017 roku . dziwie się , ze taki...

Alma (3 odpowiedzi)

Hej czy ktoś jedzie 24.11 z W-wy do ośrodka Alma chętnie się zabiorę nr tel 793065266

do góry