Widok

Spawanie aluminium

Jak w temacie. Czy gdzieś na terenie Trójmiasta ktoś (jakiś zakład) wykona mi taką usługę?
Pytam bo w trakcie czyszczenia rowerku po maratonie w Pucku zauważyłem pęknięcie na dolnej rurce tylnego trójkąta, przy samym spawie. W tej chwili trzyma się na ok 1 cm z całego obwodu rurki.
Czy ktoś z Was już miał jakieś doświadczenia ze spawaniem aluminium??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie masz mozliwosci reklamacji... co to za ramka?

aluminium spawaja na politechnice, akademii morskiej i stoczni... tylko czy to sie oplaca....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to sie oplaca, ale tez czy wytrzyma, osobiscie nie ufalbym juz takiej ramie.

Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ramka to TREK 830
kupiony 4 lata temu w Olsztynie. Gwarancja na ramę jest dozywontnia, ale nie wiem czy znajdę papiery od bika.

Znalazłem zakład gdzie spawają alu. Człek powiedział że każdy spaw do osłabienie miejsc dookoła spawu o jakieś 20-30%.

Jak nie znajde papierów to oddam do zespawania (koszt ok. 30-50 złociszy) i zrobię z tej ramki bika do spokojnej jazdy po mieście, a po główce już mi chodzi mongoose NX 7.5 :-)

Zainteresowanym moge podac adres tego zakładu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezeli nie znajdziesz papierow na rame, to bez wachania na twoim miejscu bym ja oddal do spawania. przeciez ona juz byla spawana, wiec teoretycznie to miejsce jest oslabione, wiec bardziej nie bedzie (moze minimalnie - zalezy od zawodnika ktory to pospawa). ogolnie w technice (czyli przy ramach rowerowych tez) a w szczegolnosci przy miejscach spawanych sa dawane wysokie wspolczynniki bezpieczenstwa. gwarantuje ci ze jezeli pospawa to gosciu ktory juz ze 2 razy spawal alu to bedziesz mogl wycisnac z roweru jeszcze wiecej niz do tej pory bez strachu. rama bedzie mogla peknac jedynie przy bardzo konkretnym dzwonie (ale nowa tez).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja spawałem ostatnio bagażnik aluminiowy i jest OK.
Zakład znajduje się przed Rębiechowem po lewej stronie drogi nazywa sie on bodajże Zakład Specjalistyczny Spawalnictwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest subtelna różnica między bagażnikiem i ramą :-)
ale dzięki za odpowiedzi
na razie muszę załatać dziurę w budżecie :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, też skorzystam.
Pozdrawiam- M.
Pozdrawiam - M.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

do góry