Widok

Spawanie ramy...gdzie ?

Witam,
Gdzie w trójmieście najlepiej pospawają mi ramę alu 6061 ??


Pozdrawiam
Szuwaaar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podobno gdzieś na politechnice... lub w stoczni ;)

--
Płeć: yyy... cyklista
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakoś dokładniej :) Jakieś konkretne namiary ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czułem, że zapytasz i dlatego starałem sobie przypomnieć.... niestety bezskutecznie.

Pamietam tylko, że politechnika była najczęściej powtarzaną odpowiedzią przy okazji podobnego problemu na tym forum... a ze stoczni ojciec zgłosiłsie, ze aluminium zespawaćdlanich to nie problem... ale ja jeżdżę na stalówce.

--
Płeć: yyy... cyklista
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koledze rame alu na polibudzie zrobiłem. Problem był w tym że rama była cieniowana a rura przy pęknięciu miała pełno mikropęknięć co wyszło dopiero przy spawaniu dlatego sie kijowo porobiło. Poza tym Pan Spawacz Witek na poczatku za mocno dał gazu i sie lekka kupa zrobiła i był problem z pospawaniem tego ale dało rade.. :| Drugi kolega tez u niego zrobił RM7 i się raczej udało chociaż naprawa wygląda mało finezyjnie...Wszystko się działo w halach na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Coś tylko p. Witek mówił ze ostatni raz robił ramy... :/

Może lepszym rozwiązaniem będzie zaglądnąć do firm, spawających alu i inne takie wyroby...

______________
www.HCSQUAD.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha! no i na stocznie to nie wiem czy się tak opłaca bo zrobią to po swojemu czyli po chłopsku...A to jest stop aluminium i z zasady wtórnie to się źle spawa bo druty do TIG'u są z innego alu... Czy Twoja rama jest cieniowana?

______________
www.HCSQUAD.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to pan Witek dupa jest nie spawacz... raz przegrzał a raz 'raczej sie udało'.

polecam zakład:

Buchert Jerzy. Warsztat mechaniczno - ślusarsko - spawalniczy
0 58 664 85 41
81-530 Gdynia, Wrocławska 102
pow.Gdynia, woj. pomorskie
godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8-15

tam spawałem dwie ramy alu i robota była pierwsza klasa.
Zakład jest koło 'Lodowca' więc panowie spawają chyba wszystko co tam się połamało na hopach. Mają też rózne maszyny do obróbki metali więc wytoczenie jakiejś tulejki, dystansu czy innej dupereli też tam można zlećić.

trafia się tam z ulicy Wielkopolskiej i przed szkołą w lewo (jadąc od dołu), prosto aż do ostatniego skrzyżowania przed parkingiem pod lodowcem i po prawej duży dom z warsztatem w hangarze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze spawa dobrze, ale po paru głębszych ? ;) /bez obrazy dla p.Witka;)/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rB napisał(a):

> polecam zakład:
>
> Buchert Jerzy. Warsztat mechaniczno - ślusarsko - spawalniczy

> godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8-15

olaboga, ale te godziny otwarcia to wybitnie pod klasę próżniaczą vel studentów zrobione ;-) ale niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi za namiar, trzeba będzie kiedyś pana Jerzego odwiedzić i przetestować.

Zdradzisz, ile jedno małe aluspawanko kosztowało?

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znam takiego co na Maratonie w Gdansku puscil spawa kolesiowi z tylu na rame
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na politechnice Gdańskiej na wydziale elektrycznym można pospawać.
Drugie miejsce to jak jedziesz do Rębiechowa przed dworcem lotniczym a za torami jest zakład specjalistyczny , który zajmuje spawaniem aluminium, ja tam dawałem spawać bagażnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na elektrycznym to gdzie - pytam, bo studiuje nań :)
a w Rębiechowie, z 2-3 lata temu zdarzyło mi się spawać ramę alu pękniętą przy sztycy siodełka (zdecydowanie za wysoko wyciągniete siodełko :/) - jeździ do dzisiaj :), tu dokładniejsze info o warsztacie: http://spawalnictwo.webpark.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na wydziale elektrycznym koło gmachu głównego w warsztacie, popytasz to Ci wskażą drogę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no godziny są jakie są :) tez byś nie chciał orać 10h przy spawarce :P

za spawanie pęknięcia płaciłem chyba 15 zeta, a za przerobienie (ztoczenie i rozwiercenie) tulejek do dampera dyszka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukasz stołu spawalniczego lub akcesoriów do spawania? Internetowy sklep internetowy migomat.com.pl ma w swojej ofercie setki produktów od najlepszych producentów. Sprawdź koniecznie ofertę na https://migomat.com.pl/akcesoria-spawalnicze/stoly-spawalnicze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja spawałem w Lubawie w 1973 roku i nie była to rama aluminiowa, a stalowa U takiego już wtedy bardzo starszego pana, Postawał super! Mogłem jechać dalej aż do Wrocławia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

do góry