Widok

Spółdzielnia Bałtyk czy szanuje lokatorów?

Czy uważacie, że w Administracji Osiedla III można coś pozytywnie załatwić? Ja niestety mam złe doświadczenia, wszystkie propozycje zmian na lepsze są odrzucane i rozpatrywane negatywnie. Spółdzielnia Bałtyk to według mnie "BETON KOMUNISTYCZNY" i zarządzanie jest wciąż z tamtych czasów. A wyegzekwowanie czegokolwiek trwa latami i przeważnie nie ma pozytywnego finału. Ciekawy jestem waszych opinii..
popieram tę opinię 397 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wprowadziliśmy się na Witomino, nie cały miesiąc temu. Jak wiadomo załatwiając sprawy meldunkowe, musieliśmy odwiedzić też spółdzielnię. Mąż miał akurat wolne w środę, potem jechaliśmy na urlop. Jako nowi mieszkańcy nie wiedzieliśmy, że spółdzielnia w środy nie przyjmuje interesantów. Pani do której trafiliśmy była tak uprzejma, że dzięki niej załatwiliśmy wszystkie sprawy.
Na chwilę obecną nie mamy złego zdania, być może to się zmieni (oby nie).
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 291
Czy ADM Os.III jest dla nas czy my dla niej ? Od trzech lat chcę
załatwić dwie proste sprawy i tylko obiecują a nie robią nic .
Pani inż. jest tak mocno zapracowana,że niema czasu odpowiedzieć
na moje pisma -czekam już pół roku i nic .Moi sąsiedzi są także
telefonicznie zbywani .
Będę zmuszony zwrócić się w tej sprawie do Rady Nadzorczej ale
nie jestem przekonany czy to coś pomoże .
popieram tę opinię 323 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zarząd i Rada Nadzorcza w jedną trąbę pierdzą ...
popieram tę opinię 332 nie zgadzam się z tą opinią 2
OCZYWISCIE!! Bo albo sie jest Prezesem Spoldzielini albo Przewodniczcym Rady Nadzorczej, kto kogo ma rozliczac? Jak Rada Nadzorcza ma rozliczac Zarzad Spoldzielni skoro Zarzad Spoldzielni /Przezes/ juz przed Walnymi Wyborami "zorganizowal" kto ma byc Przwewodniczacym Rady Nadzorczej a kto jej Czlonkiem, wszelkie proby destrukcji koncza sie skresleniem z listy do zajecja "stanowiska" w najblizszych Wyborach. " U NASZEGO Prezesa wszystko musi grac"
popieram tę opinię 249 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie bojmy sie prezesa Tylko jako mlodzi i prezni pogonmy Lesne dziadki do dompw, dlanich zasiadanie w radzie to dodatek do emeryturu, wiec niema sie co dziwic ze rakoma i nogami trzymaja sie krzesla.
popieram tę opinię 210 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszyscy ktorzy czerpia korzysci z zasiadania w radach nadzorczych itp.wzajemnie sie wspieraja# mieszkam 25 lat na Witominie i uwazam ze lokator jest przedmiotem do placenia bardzo wysokich czynszow!!
popieram tę opinię 218 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmienić kierowniczkę ........
popieram tę opinię 318 nie zgadzam się z tą opinią 2
To sobie zmień ....pewnie nie wiesz jak się to robi ! Większość z Was potrafi tylko krytykować - nie posiadacie własnych pomysłów i w ogóle nie jesteście zainteresowani problematyką spółdzielni. Tylko jak np, jakaś opłata wzrasta choćby o 50 gr ,wówczas podnosicie raban i wyzywacie od różnych !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 264
Przeczytaj uważnie poniższe posty i odpowiedz nam na proste pytanie. Dlaczego nie słuchacie monitów mieszkańców bl.Chwarznieńska 51 i53 ,którzy od 37 lat nie mają miejsc postojowych i domagają się uporządkowania terenu wokół bloków ???
popieram tę opinię 244 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponieważ nikt z administracji os / 3 i rady nadzorczej nie umie odpowiedzieć to może ANITA ......
popieram tę opinię 239 nie zgadzam się z tą opinią 1
Już zaraz maj a nadal nic nie robią !
popieram tę opinię 228 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zgadzam się, że raban jest podnoszony o byle 50 gr. Spółdzielnia ma kompletnie w d.pie rozsądne gospodarowanie pieniędzmi, które przecież nie należą do nich, tylko są im powierzone przez mieszkańców na konkretne cele. Ostatnio powstały wiaty śmietnikowe. Przy Wielkokackiej 8 i 10 od początku był problem z dopasowaniem kluczy. Zamontowali wkładkę, dorobili klucze, które nie pasowały. Najpierw, te niepasujące klucze rozdawała dozorczyni - i to był dobry pomysł, ale złe klucze. Cały czas był duży problem z wyrzucaniem śmieci, które gromadziły się wszędzie, rozciągane przez zwierzaki, rozwiewane przez wiatr itd. Po jakimś czasie powiesili kartkę, żeby się zgłaszać po nowe klucze DO ADMINISTRACJI. Kolejny problem, bo nie każdy ma taką możliwość w godzinach ich pracy. Więc ci, którzy mieli już dobry klucz zamykali, a inni zostawiali śmieci gdziekolwiek. No to otworzyli drzwi na stałe, aż wiatr je wyłamał. Zabrali drzwi do naprawy. Trochę to trwało, aż założyli (chyba nowe). Z wkładką, do której nie pasowały poprzednio wydane klucze. Wiata zamknięta, nie ma gdzie wyrzucić śmieci. Więc mieszkaniec idzie do administracji (piątek po południu) po pasujący klucz. "Nie mamy klucza, może w przyszłym tygodniu" po naciskach - "może majster coś wymyśli" . Majster o postawie 'Jestem królem witomina' z należytą arogancją " a co, chciałaby pani tak od ręki ?". Po ostrzejszej wymianie zdań z pokoju obok wychodzi pani z propozycją, że zaraz zleci wymontowanie wkładki, żeby można było dostać się do wiaty. No i wymontowali. Dzisiaj wieje jak cholera i drzwi pewnie za chwilę znowu się wyłamią, bo mimo, że je zabezpieczam na różne sposoby (choć nie do mnie to należy) zawsze znajdzie się ktoś, kto usunie zabezpieczenie. I co, znowu kupią nowe drzwi? Zamontują nową wkładkę? dorobią nowe klucze? a za czyje pieniądze ? Co można zrobić z takim zaniedbaniem? gdzie zgłosić? ma ktoś pomysł?
popieram tę opinię 251 nie zgadzam się z tą opinią 0
nic nie stoi na przeszkodzie wydzielenie wspolnoty mieszkaniowej i nie jest to skomplikowane , wystarczy jednosc mieszkancow
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 211
Jak widze,nikt nie napisał o Wesołowskim,który w Gdyni 3 Maja gdzie zalewana jest od 20 lat piwica (srednio 18 tys.litrów co miesiąc)on odpowiada,że to koty naszczały.Na zapadający się chodnik odpowiada ,ze szczury ziemię wygryzły.Na pływające w piwnicy stolca mówi ,że to nasze koty....

LUDZIE ZAKŁADAJCIE ZŁODZIEJOM SPRAWY ,inaczej nic nie wygracie..JAK ZROBILI TO WŁASNIE NA 3 MAJA I W.RADTKEGO.
popieram tę opinię 295 nie zgadzam się z tą opinią 1
Założyliśmy sprawę S.M.Bałtyk o efektach będziemy informować.

Mamy dosyć złodziejstwa,
elektryk kosztuje nas po 40 tysięcy rocznie,cieciu smierdziel który pracował tutaj 20 lat nic nie robił właśnie go wtkopalismy (na niego szło 30 tysięcy rocznie).

Może zebrać informację gdzie robione są remonty,bo może się okazać ,ze doją na fundusze remontowe i nikt nic z tego nie ma.u nas fundusz remontowy to 120 tysięcy rocznie(5 klatek),jedyne co dostaliśmy przez ostatnie lata to wkładkę do wózkarni .Koszyk na reklamy z reala wart 11.40 zł,spółdzielnia policzyła sobie 250 zł.

Piszcie o wszystkim gdzie robione są remonty.Podliczymy i sprawdzimy.
popieram tę opinię 305 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wielkokacka 14: w tym roku zabudżetowana tylko wymiana drzwi wejściowych do klatki (i tak cud)
popieram tę opinię 276 nie zgadzam się z tą opinią 0
To samo dotyczy hydraulika,bierze pensje,która idzie z naszych czynszów ,a jak ma wymienić coś np.wodomierze to trzeba za to płacić.W takim razie po co on tam jest i za co pobiera wypłatę,skoro za każdą usługę płaci się dodatkowo.
popieram tę opinię 235 nie zgadzam się z tą opinią 1
hydraulikowi płacą za nic tylko żeby fuchy robił w czasie pracy, obudźcie się rodacy
popieram tę opinię 191 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poprawnie powinno się pisać w tej chwili, a nie "na chwilę obecną".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 102
p. kierowniczka i jej urzędnicy są tak mocno zapracowani,że nie mają czasu odpowiadać na pisma mieszkańców dzielnicy.
popieram tę opinię 349 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zgadzam się zupełnie! mieszkam na Witominie od dwóch lat i jeszcze ani razu nie miałam problemu. Wręcz przeciwnie, czy to w przypadku zgody na burzenie ścian czy zmianę instalacji wszystko szło bardzo sprawnie. Jedyne panie w kasie na ul. Zgody trącą komuną i betonem. Ale cała reszta bardzo pozytywnie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 334
przepraszam pomyłka, miałam na myśli panie z Działu Czynszów, tam klasyczna masakra...ale nie można mieć wszystkiego
popieram tę opinię 319 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja niewiem co mam powiedziec w tej sprawie, wszystko co chce zalatwiam telefonicznie od reki wiec nie jest tak moze zle. prawde mowiac jest tam wielu nierobow co za darmo kase biora oczywiscie z naszych portfeli ale co zrobic, moze niebawem sie to zmieni ale czy to oznacza ze bedzie lepiej to trudno powiedziec.
pozatym mam ich w pupie i do niczego oni mi potrzebni nie sa wiec moze lepiej zeby ten cyrk zlikwidowali.
popieram tę opinię 337 nie zgadzam się z tą opinią 0
Administracja Osiedla III na Witominie to najlepsza pod SŁOŃCEM .
Są ludzie, którym zawsze jest źle. Oni się już tacy urodzili i proszę im to wybaczyć. Ja zaliczam takie zachowanie do choroby i to ciężkiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 304
Nie oceniaj sam/a siebie .To ludzie cię ocenią .Jeśli jesteś ciężko chory to natychmiast zapisz się do lekarza - wiadomo jakiego ,bo jak się do niego dostaniesz za pół roku to już będzie za pózno !
popieram tę opinię 267 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest tam jedna, szczególnie durna babka, ręce opadają i szczęka, nie rozumie co się do niej mówi.Niczego nie jest w stanie wyjaśnić, ani załatwić.Za co jej płacą?
popieram tę opinię 204 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jola, tak' ty też trącisz komuną, ja od początku nic nie mogę załatwić, mieszkam tu od 76 r.Przez tyle lat płacę na tą betonową śmierdzącą obsługę kupę pieniędzy.
popieram tę opinię 244 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też czekam na odpowiedź z administracji 5 miesiąc i nic się w tej sprawie nie dzieje...
popieram tę opinię 330 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja czekam od maja na odpowiedz!!!
popieram tę opinię 309 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wysłałam dwa pisma i ponad rok czekam na odpowiedź
popieram tę opinię 260 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam! Ja podlegam pod radiostacje i jest koszmar.Od 12 lat mam co sezon zimne kaloryfery codziennie wykonuje po 2,3-y tel. Do administracji i zero reakcji jedyne co slysze od pani pod ktora podlega co jest rada ze mam pootwierac drzwi w pozostalych pokojach to mi podskoczy temperatura w duzym.Mam tej syt.Tak dosyc ze skladam papiery na komisje i bede chciala ainteresowac tym problemem prase.Lekcewazacy stosumek tej kobiety jest nie do zniesienia od miesiaca prosze o zestawienie moich zgloszen o braku c.O i slysze ze nie ma czasu i nie wie kiedy takowy bedzie miala-oczywiscie zlozylam podanie.A co miesiac 200zl musze polacic pozdrawiam!
popieram tę opinię 337 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja tez mam zimne ale nie robie z tego afery bo mieszkanie mam dosc cieple i ogolnie ogrzewanie nie jest mi potrzebne. obecnie temperaturke mam w granicach 22-23 st.C , przy 25 bym chyba oszalal wiec starczy mi to co mam. najlepsze w tym wszystkim jest to ze za ogrzewanie kazdy placi za siebie i w zwiazku z tym otrzymam latem zwrot.
popieram tę opinię 272 nie zgadzam się z tą opinią 15
Tpo pozazdroscic ja robir cyt"afere" poniewaz place od metrazu pozdrawiam! Kulita
popieram tę opinię 63 nie zgadzam się z tą opinią 4
Stawki za ogrzewanie to jakaś masakra. Zawsze po zakończeniu okresu grzewczego i spisaniu liczników mam niedopłatę za ogrzewanie co najmniej 300 zł. Zawsze oszczędzam, termostaty przeważnie mam ustawione na dwójkę albo trójkę żeby kaloryfery były letnie - w mieszkaniu prawie zawsze zimno. Gdybym miał na maksa cały czas odkręcone, to chyba bym się nie wypłacił za rachunek.
popieram tę opinię 344 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja przez większość tegorocznej zimy miałem zupełnie zakręcone i... dostałem niedopłaty ponad 600 (!!!!!!!) zł.
popieram tę opinię 343 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja pierwszego roku nie zakrecałam kaloryferu, miałam bardzo cieplo w domu i niedopłaty 800 zl, w nastepnym roku po tych doswiadczeniach zaczęłam oszczedzać i miałam prawie częściej zakręcone kaloryfery, tylko wieczorami jak przychodziłam z pracy odkręcałam , ale to tez na 2-3 i niedopłaty też 800zł!!!!!!
popieram tę opinię 314 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podzielniki ciepla to istna granda!! mieszkam na parterze wiec przy mega oszczedzaniu poboru ciepla ( 3 pokoje ale naprzemiennie 1 jest ogrzewany), po sezonie grzewczym doplacam od 600-800 zl..pocieszaja mnie ze inni na parterach doplacaja po 2.000?? inne osiedla nie maja zadnych podzielnikow, np.w Chylonii, itp..Nie wspomne o nowych jak SOKOLKA - tam nie musza tyrac na sztab prezesow i sekretarek!!
popieram tę opinię 202 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak chcialam wymienic kaloryfery, bo jak ustawiam 0-4 to są zimne lub grzeją do połowy - na górzę a dół jest zimny, a jak ustawiam na 5 to bucha jak z kotłowni. po 2-3 razy wzywałam kogoś z administracji, to mi mówili, że one są juz stare i że zakurzone ze nic nie da się zrobić. A jak chciałam dofinansowanie za wymiene grzejników, to panowie poinformaowali, że cytuję:" te grzejniki to jeszcze GUANiiarze, bo one 100 lat wytrzymują, a to że grzeją do połowy to dlatego , że tyle wystarcza żeby ogrzać pomieszczenie, więc to jest prawidłowe działanie grzejników i że oczywiście w takim przypadku sie nie należy"( dodam , że kaloryfery są stare żeliwne kolankowe). Ręce mi opadły jak na wątpliwości, że panowie których wzywam , żeby naprawili oceniają grzejniki jako stare, z którymi nic się nie da zrobić, usłyszałam , że "to chyba nie od nich ktoś przyszedł!!!!!!".Żenada!!!
popieram tę opinię 264 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaprosic na wizyte , filmowac i wyslac rzecznikowi praw obywatelskich w Gdyni + do prasy
popieram tę opinię 216 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego nie rozwiazac spoldzielni i po zwalniac nie udacznikow. Gdyby powsaly wspolnoty od razu byloby inaczej wytarczy po patrtzec na "Witawe". Kto jest za rozwiazaniem spoldzielni niech sie wpisze,
popieram tę opinię 209 nie zgadzam się z tą opinią 3
najpierw naucz się pisać po polsku poprawnie. oczy mnie bolą jak patrzę na takie posty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 203
Administracja Bałtyk jest nieprzyjazna dla lokatorów.
popieram tę opinię 354 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jest nieprzyjazna dla ludzi i brak dobej woli dla załatwienia sprawy.
O elastyczności !
popieram tę opinię 317 nie zgadzam się z tą opinią 2
A p.prezes dalej spokojnie TRWA do EMERYTURY !!!
popieram tę opinię 311 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak uslyszalem ostatnio ze, potrzeba od skur..... zgode na remont w mieszkaniu. malo tego okradaja ludzi kosztami oplombowania licznikow. te kurk... czas wyje... ze stanowisk, w mojej klatce do dzis nie jest sprzatnieta piwnica a mieszkam juz w tym burdelu 1,5 roku. sprzataczka jest pijaczka, w osiedlowej żabce kupuje tylko zagryche do wódki bo śniadania juz nie je (mało kto jak pije , je śniadanie). jesli chodzi o konserwatorów to od chu.. czasu prosilem sie zeby naprawili opierzenie budynku ( do dzis maja na to wywal... i nic nie zrobili) malo tego hydraulik SM baltyk to jakis wywal... debi., kuta. liczy tylko kase która dostaje od SM a na wszystko inne ma wypierdo...
popieram tę opinię 350 nie zgadzam się z tą opinią 1
sama i czysta prawda a do tego brak kontroli nad wspolnymi pomieszczeniami gdzie zlodzieje robia sobie magazyny a na drogach wolna amerykanka niektorzy parkuja po3 aut agdzie i jak chca a lokator nie moze spokojnie zaparkowac i gania po innch ulicach zero znteresowania i totalny szyf
popieram tę opinię 337 nie zgadzam się z tą opinią 4
a moze tak mgr.inz. wesolowski i piechota odpowiedza nam skad lepik pod parkietem w mieszkaniu i jak juz kur.. biora od nas kase to wezma na siebie odpowiedzialnosc za wszystkie choroby lokatorow spowodowane przez to gow.. ktorym jestesmy zmuszeni oddychac.

LEPIK : gęste, maziste tworzywo, otrzymywane jako produkt odpadowy przy rafinacji ropy naftowej lub odgazowania węgla. Szkodliwy dla zdrowia, nie powinien być używany w pomieszczeniach. Stosowany jako lepiszcze i izolator przeciwwilgociowy (asfaltowy lub smołowy).

wspolczuje tym chu... co układali parkiet na tym guan... ale pewnie większość z nich już nie żyje bo zabił ich właśnie lepik. gdyby nie lepik to pewnie sam bym ich pozabijał.
popieram tę opinię 344 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najbardziej zaniedbany na Witominie to blok nr. 53 przy ul.Chwarznieńskiej i przylegające do niego w odległości 1m. od ściany pseudoboisko piłkarskie - krajobraz księżycowy z innej bajki .
Najlepiej jest latami administrować nic nie inwestując i nie liczyć się
z potrzebami mieszkańców .
popieram tę opinię 307 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram Spółdzielnia powinna boisko zlikwidować, ponieważ grają na nim dzieci z okolicznych domów jednorodzinnych. A mieszkańcy mają problem z zaparkowaniem auta.
popieram tę opinię 334 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlatego boisko zamieńmy na parking!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 336 nie zgadzam się z tą opinią 2
zamienmy spoldzienie na wspolnote
popieram tę opinię 352 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkańcy bloków 51 i 53 są sami sobie winni bo nie chodzą na zebrania i tolerują ten stan rzeczy oraz wieloletnie zaniedbania spółdzielni .
Na początku czerwca będą zebrania Osiedli i trzeba rozliczyć nierobów !
popieram tę opinię 302 nie zgadzam się z tą opinią 1
Racja. Ja właśnie mieszkam w tym bloku i potwierdzam, że chyba nikt nie chodzi na zebrania (ja również nie) :( Ale trzeba się za to wziąć!

Na przeciw mojego bloku stoją wieżowce, gdzie ludzie założyli wspólnotę mieszkaniową. Jest niebo, a ziemia! Czyściutkie bloki, klatki, domofony jak marzenie, a koszty porównywalne. Tymczasem w naszej SM nie mogę się nawet doprosić od 2 miesięcy, żeby ktoś naprawił zepsute drzwi :/
popieram tę opinię 329 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chodzą, bo wielu z nich wynajmuje tu mieszkanie przez co nie ma prawa głosu. To po pierwsze. Po drugie, to co robią ci ludzie to skandal - wisiały drewniane tablice na klatkach - postanowili zmienić na aluminiowe. Czynsz poszedł w górę. Ostatnio wymieniali drzwi do piwnicy - czynsz poszedł w górę. Teraz remontują balkony, zalali je czymś co tak śmierdzi, że łeb odpada! Co za żenada!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest skandal , żeby remont 4 balkonów trwał ponad 3 miesiące ! Rusztowania w klatce D postawione jeszcze przed świętami stoją do dziś . Ciekawe ile to będzie kosztować i kto za to zapłaci ? Zapłacimy MY . SM współpracuje z super firmami . Wykonanie i tempo robót pozostawia wiele do życzenia . To co się tu wyrabia to ciężko skomentować .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie boisko spełnia rolę toalety i wybiegu dla psów okolicznych mieszkańców .
popieram tę opinię 294 nie zgadzam się z tą opinią 0
A piaskownica na placu zabaw jako Szczalnia i s****nia dla kotów! By prezes piasek wymienił to moze dzieci by zaczęły sie tam bawić.
popieram tę opinię 254 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinno się zakupić osłonę albo jakąś plandekę na piaskownicę. Tylko kto by pilnował, żeby zasłaniać po skonczonej zabawie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Łąka w centrum miasta ,po deszczu z oczkiem wodnym .
popieram tę opinię 301 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba kupić krowę - będzie mleko za darmo ...
popieram tę opinię 300 nie zgadzam się z tą opinią 0
P.prezes wyprzedaje majątek Spółdzielni (działki) za kilkaset tysięcy PLN a kilkanaście tysięcy na uporządkowanie terenu przy bl.nr. 53 nie ma .
popieram tę opinię 293 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pieniądze płacone na fundusz remontowy przez mieszkańców danego budynku powinne przynależeć do tego budynku . Z nich powinno się remontować i usprawniać tylko i wyłącznie ten obiekt i jego otoczenie .W praktyce wygląda to tak ,że te pieniądze rozpływają się jak we mgle u p. inż Wesołowskiego i potem nie można ich znależć .
popieram tę opinię 317 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego te bloki przy ul. Chwarznieńskiej są przez tyle lat dyskryminowane ? Dlaczego nie realizuje się potrzeb mieszkańców ? Czekamy na wyjaśnienia ADM /OS 3 ,Rady Nadzorczej iRady Osiedla 3.
popieram tę opinię 311 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o nr. 51 i nr. 53 .
popieram tę opinię 307 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na dzień dzisiejszy spółdzielnia chce nas na siłę uszczęśliwić odległymi o 2 km garażami , które mają być zbudowane na MPS -ach za nasze pieniądze . W tym celu wywiesza na klatkach schodowych ogłoszenia i wrzuca nam do skrzynek ulotki .Czy tam nikt nie pomyślał ,że to nas kompletnie nie interesuje ? Nas interesuje teren przyległy do bloku 53 gdzie mieszkamy i od lat nic się nie robi mimo monitów mieszkańców i corocznym zgłaszaniu tego problemu na Walnych Zgromadzeniach .Obecnie jest to zdewastowane ,, boisko piłkarskie " i wybieg dla okolicznych psów . Co roku p. Wesołowski powtarza tą samą śpiewkę o braku pieniędzy a jak wytłumaczy TO co się dzieje przy Hodowlanej 13 ????/
popieram tę opinię 289 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez 37 lat SM BAŁTYK nie zdążyła zrobić parkingu ! WSTYD !!!! 6.06.2014 będzie ZEBRANIE - trzeba iść i rozliczyć nierobów !
popieram tę opinię 253 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprostowanie ; WALNE ZGROMADZENIE odbędzie się 5 czerwca 2014r. !
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z ostatniej chwili ; zarząd w odpowiedzi na pisma komitetów domowych bl. 51 i 53 łaskawie zgadza się na utworzenie 10 ( słownie dziesięciu ) płatnych lub ogólnodostępnych miejsc postojowych - do wyboru mieszkańców . Więcej nie można bo plan zagospodarowania terenu ( którego dotąd nie zrobili ) musi zatwierdzić miasto ! Chcą po prostu wykpić się tanim kosztem ! Żenada .
popieram tę opinię 254 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na jakiej ulicy mieszkasz???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego bloki przy ul. Chwarznieńskiej są tyle lat dyskryminowane ?Dlaczego SM BAŁTYK wogóle nie liczy się z potrzebami ludzi tam mieszkających ? Co na to Rada Nadzorcza ,Rada Dzielnicy i ADM OS /lll ? Oczekujemy odpowiedzi .
popieram tę opinię 313 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to jest ,że na MPS- ach i przy ul. Hodowlanej 13 przebudowują istniejące już utwardzone parkingi ,układają nową kostkę ,stawiają znaki drogowe ,tablice -teren SM BAŁTYK itp. a my przy ul. Promiennej (bl.przy Chwarznieńskiej 53 ) przez 3 lata nie możemy się o nic doprosić . Nawet o postawienie tej głupiej tablicy .ADM O/s 3 obiecuje ale nic nie robi a kierowniczka jest niewiarygodna .
popieram tę opinię 289 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam mieszkają władze spółdzielni i rad nadzorczych !
popieram tę opinię 308 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile tych rad nadzorczych jest prostaku ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 245
Tych rad nadzorczych było już kilkanaście prostaczko i wszystkie lizały p... prezesów .
popieram tę opinię 244 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba wyjaśnić kto odpowiada za to marnotrawstwo i skąd nagle znalazły się na to pieniądze ? Przydała by się rzetelna lustracja i kontrola !
popieram tę opinię 278 nie zgadzam się z tą opinią 0
To samo robią przy Wielkokackiej 8 !
popieram tę opinię 263 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba zaprosić TVN . Zgłosić do NADZORU BUDOWLANEGO !
popieram tę opinię 166 nie zgadzam się z tą opinią 0

subit, albo inne scie*wo.
Najlepiej samemu to zerwac, spoldzilni sie nie spieszy.
Wiekszosc budynkow z lat 60 mialo na tym kladzone parkiety, u mnie dodatkowo super majster dowalil swierzy lepik, to mialem w domu jak na autostradzie.
Wynajeta firma z frezarką do betonu 600zl, zerwania tego syfu do czystego betonu. Potem to juz co dusza pragnie, panel nowy parkiet. Ja wstawilem plytke i na to panel. Mam spokoj i swierze powietrze do konca zycia.
Tak wiec nie czekajcie na spoldzielnie bo sie wczesniej przekrecicie.
popieram tę opinię 158 nie zgadzam się z tą opinią 0
S.M. BAŁTYK to ,, PAŃSTWO w PAŃSTWIE " czyli przerost biurokracji i aroganckich urzędasów ,którzy niczego się nie boją a petenta traktują jak zło konieczne . Wystarczy udać się na ul. Zgody i zobaczyć jak kawkują i snują się po korytarzach .
popieram tę opinię 312 nie zgadzam się z tą opinią 1
A na ul. Hodowlanej mamy pięknie zagospodarowany teren wokół bloków , miejsca postojowe dla samochodów wyłożone kostką brukową a nawet postawiono nam nowe znaki drogowe zakazu wjazdu obcym co grozi odholowaniem samochodu .
popieram tę opinię 301 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Słonecznej też ...
popieram tę opinię 296 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie p. prezes zajmuje się głównie handlem nieruchomościami i nie zawracajcie mu głowy problemami mieszkańców bo zupełnie go to nie interesuje .
popieram tę opinię 271 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tam czas stanął w latach 70 .
popieram tę opinię 317 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pozwolę się nie zgodzić. W roku bieżącym S.M. Bałtyk przeprowadziła wiele ważych dla mieszkanców remontów, głównie klatek schodowych w blokach przy. Krótkiej 2, 4; czy MPS 18. Ostatnimi tygodniami na Witominie poprawiono wygląd ścian szczytowych w blokach Konwaliowa 18, Stawna 1, a obecnie rusztowanie stoi przy MPS 5. Trwa również rozbudowa parkingów przy wieżowcach w ciągu ul. Wielkokackiej 12 - 18. Także osobiście widzę postępy, a krytykę uważam za przesadną.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 325
Skąd tak dużo wiadomości ? Wygląda to na opinię pracownika S.M. BAŁTYK.
popieram tę opinię 302 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poprostu mam oczy szroko otwarte i widzę co dzieje się na Witominie. W przypadku niedowierzania proszę sprawdzić osobiście.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 317
Proszę również zauważyć fakt zakupu przez spółdzielnię nowych gablot na ogłoszenia które pojawiają się sukcesywnie na klatkach schodowych. Nowe gabloty zawisły w tych blokach gdzie klatki były odnawiane w ostatnich latach. Jedna taka gablota to koszt 450 złotych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 312
A te gabloty to złotem czy srebrem obklejone?
popieram tę opinię 272 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy mps 5 naprawiaja elewacje na na mps 8 dzieciaki walą piłka nożną o sciane i nikt tego nie widzi. po co to wszystko jak nikt nie reaguje na to że to z naszych pieniedzy idą te remonty.
popieram tę opinię 314 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe czy zgłosiłeś opisany problem w Administracji, czy tylko wypisujesz swoje żale na forum, którego nikt z władz S.M. Bałtyk nie czyta?. Jeśli dzieciaki walą piłką, to zapewne od strony lasu gdyż elewacja przy ulicy jest w nienagannym stanie. Zwróć uwagę ile razy naprawiano szczyt bloku MPS 1, lub 10 gdzie na szczytowej ścianie masz kilka kolorów elewacji, półkola itd. Za każdym razem trzeba było zamalować grafitti które ktoś tam nabazgrał, a winnych jak zawsze nie ma.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 317
po co mam to robic ? , czytaj opinie wyzej osoby o nicku Oli :

Czy ADM Os.III jest dla nas czy my dla niej ? Od trzech lat chcę
załatwić dwie proste sprawy i tylko obiecują a nie robią nic .
Pani inż. jest tak mocno zapracowana,że niema czasu odpowiedzieć
na moje pisma -czekam już pół roku i nic ...........
popieram tę opinię 311 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na dzień dzisiejszy brak odpowiedzi i brak reakcji . Szkoda nerwów i pieniędzy na telefony . Totalna spychologia i niekompetencja .Obiecanki - cacanki ,jak byśmy byli małymi dziećmi .
popieram tę opinię 312 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opłaty tylko ch.. podnoszą gdzie i tak w śmierdzielni mieszkaniowej bałtyk są praktycznie najwyższe. Teściowa za takie samo mieszkanie jak nasze płaci we wspólnocie latem okolo 200 zl a zimą 300 zl. Czy te pajace zastanawiają się skąd ludzie mają brać pieniądze ???, większość lokatorów śmierdzielni to starsi ludzie (emeryci,rencisci) nie musze chyba dodawać ile mają tej emerytury bo to może nie na temat. Ale sprawa dobrze się łączy z tytułem tego postu na forum : GDZIE SZACUNEK ??? .
popieram tę opinię 309 nie zgadzam się z tą opinią 0
i Ty też mam nadzieję dożyjesz starości i jak się będziesz czuł gdy usłyszysz "śmierdziel"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 44
Autor poprzedniego postu rzucił obelgę (i słusznie) na spółdzielnię jako instytucję z jej prezesem na czele, a nie osoby starsze, więc Twoja krytyka jest raczej chybiona.
popieram tę opinię 281 nie zgadzam się z tą opinią 1
A my przy Promiennej parkujemy w błocie ,jeżeli tylko uda nam się znależć jakieś wolne miejsce !
popieram tę opinię 276 nie zgadzam się z tą opinią 0

remonty to może i przeprowadzili,ale czy ktoś sprawdził za ile? u nas w centrum wymalowali 6 klatek,za 205 tysięcy i zgłosilismy zawiadomienie do prokuratury,bo prezio nie zgodził sie na wgląd w dokumenty.
popieram tę opinię 169 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba napisał to ktoś ze spółdzielni.Remont moze i był ale za jaką cenę? i jak go wykonano.
popieram tę opinię 170 nie zgadzam się z tą opinią 0
dopóki prezesem będzie p.Piechota,nic się nie zmieni, ponieważ wokół niego skupieni są jego pracownicy,są przedstawicielami członków i na każdym zebraniu przegłosują nawet zimę w lipcu.Moim zdaniem nastał czas aby p.Piechotę puścić piechotą,ponieważ prezesem jest stanowczo za długo,tak samo jak pracownicy administracji,którzy robią łaskę ( nie mylić z laską) lokatorowi ,że mu coś załatwią a przecież dzięki nam mają pracę.
popieram tę opinię 300 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwnym trafem jakoś mnie nigdy nie przytrafiły się żadne problemy z załatwieniem czegokolwiek w S.M. Bałtyk, mimo iż nikt z mojej rodziny ani znajomych tam nie pracuje. Warto zaznaczyć że obecnie trwa malowanie klatek schodowych w bloku przy Granicznej 8, także non stop coś się robi, a prezes Piechota jest wg. mnie bardzo kompetentny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 310
hehe , widać że to opinia osoby która nie wie co pisze.
popieram tę opinię 284 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też nie mam żadnych zarzutów co do pracy ludzi w Spółdzielni. Wszelkie informacje miło i szybko udzielane. remont w naszym bloku zrobione i kllatka i dach i ocieplony. Zawsze czysto posprzątany. Nie mam żadnych problemów , jedynie koszty czynszu wysokie . Ale to juz mój wybór , mozna sie przeprowdzic gdzie taniej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 286
na razie we wspólnotach płaci się mało bo są to nowe budynki i nie wymagają remontu. W Bałtyku najmłodszy budynek ma około 15 lat, pozostałe to już tylko starsze i niestety wymagają remontu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 248
Aktualnie wykonywane remonty w zasobach S.M. Bałtyk jeśli chodzi o osiedle III to m.in.
- remont balkonów w blokach: MPS 16, 14, 7, Graniczna 6;
- mycie elewacji frontowych z glonów: MPS 5, 7;
- remont podestów wejściowych do klatek schodowych: Krótka 4;
- wymiana pojemników na śmieci - sukcesywnie wszystkie budynki w zasobach Spółdzielni;
- wymiana zaworów podpionowych od wody i CO w wybranych budynkach.

Wymieniłam tylko najważniejsze prowadzone inwestycje, dla Państwa informacji na co idą czynsze o co wszyscy wiecznie mają nieuzasadnione pretensje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 277
I to oczywiście pisze osoba, która ma oczy szeroko otwarte i nie jest pracownikiem SM.
popieram tę opinię 263 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani Anito , może nam pani wyjaśni co tam znowu się dzieje przy Hodowlanej 13 ? Tylko w pani nadzieja bo pani wszystko wie !M
popieram tę opinię 261 nie zgadzam się z tą opinią 0
spółdzielcy muszą utrzymywać ten relikt przeszłości i tego filozofa co w każdej rozmowie powołuje się na prawo rzymskie a zapewne nie wie nawet kto je skodyfikował i go nie zna.
popieram tę opinię 228 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kiedy wymiana wiecznie psujacej sie windy na Waszyngtona 20 ?
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 0

a cena? nie ważne co się robi tylko za ile.U nas w centrum pomalowanie 6 klatek to koszt 205 tysięcy złotych.
Prace elektryka którego nikt nie widział w ciągu 2 lat to blisko 80 tysięcy zł
a to tylko kropla w morzu
popieram tę opinię 169 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zarząd Spółdzielni i wszyscy kierownicy i inspektorzy współpracują z wykonawcami (lepiej ich traktują niż lokatorów) - to wykonawcy decydują o technologii robót remontowych. Co roku wybierani są ci sami wykonawcy - obcy nie mają szans się tam załapać. Panowie Prezesi szykuje się większa afera - czas na zmiany.
popieram tę opinię 277 nie zgadzam się z tą opinią 2
trzeba zrobić pikietę i rozpędzić cały zarząd
popieram tę opinię 233 nie zgadzam się z tą opinią 0
należało by zgłosić właściwym służbom do walki z przestępczością gospodarcza aby dokonały weryfikacji kosztorysów i objęły szczególnym nadzorem zarząd, kierowników, inspektorów współpracujących z wykonawcami.
popieram tę opinię 234 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram
popieram tę opinię 185 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie sposób się nie zgodzić. Spółdzielnia Bałtyk to muzeum a jej prezes to kustosz
popieram tę opinię 231 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co się stało z ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych ,która miała wejść w zeszłym roku ? Chyba została zamieciona pod dywan . Może ktoś wie coś na ten temat ?
popieram tę opinię 221 nie zgadzam się z tą opinią 0
zatkało kakało?no dalej nadawać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 211
Tylko obecność członków na Z.P.CZ i nie udzielenie absolutorium.jeżeli jeteś członkiem,to jest Twój obowiązek.
Gdzie jest kontrola? Korupcja i klika Prezesa.
To należy zmienić.To jest Twój obowiązek,wobec siebie i pozostałych członków Sp.
popieram tę opinię 215 nie zgadzam się z tą opinią 0
proponuje wydzielic wspolnote mieszkancom bloku przy Waszyngtona
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam sie bo niedlugo ten blok sie rozsypie . Remont ktory byl robiony to pseudoremont . Winda? tylko czekac na tragedie . Nie mowiac juz o tym ze robotnicy zrobili wiecej szkod niz pozytku w mieszkaniach lokatorow podczas tzw prac remontowych . Nie dosc ze biora tyle kasy na nie wiem co, to jeszcze musimy z walsnej keiszeni pokrywac ich fuszerki
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj 15 08 2016 r potwierdzam twoją opinie nić się nie zmieniło.
Dlaczego jest bierność członków-bo beton komunistów ma się dobrze!
popieram tę opinię 196 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pełni popieram opinię " niezadowolonego członka spółdzielni".
popieram tę opinię 190 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po dzisiejszym jakże miłej rozmowie z paniami w czynszach na zgody podtrzymuje, że jakiegokolwiek szacunku brak, a tym bardziej kompetentnej wiedzy! WSYTYD! PRECZ Z KOMUNA!!!!
popieram tę opinię 196 nie zgadzam się z tą opinią 1
proponuję aby zawrzeć przymierze lokatorów i doprowadzić do zmiany "zasiedziałego zarządu oraz pań z biura które czują się jak panie na włościach a lokatorów traktują jak robactwo które należy tępić bo utrudnia życie"
popieram tę opinię 193 nie zgadzam się z tą opinią 0

W spółdzielni bałtyk rządzą komuchy no teraz ich dzieci ciężko coś załatwic.
popieram tę opinię 179 nie zgadzam się z tą opinią 1

Potwierdzam, załatwić coś remontowego w 2018 roku w SM Bałtyk to poprostu tragedia. Przychodzi natychmiast odmowa oraz kompletna lista zakazów i konsekwencji. Etaty inspektorów-łaskawców są sztucznie podtrzymywane, a mieszkania lokatorów traktowane są jak własny folwark. Człowiek za własne pieniądze stara się podwyższyć standard mieszkania, ale widzę że chyba bez łapówek to nic się nie załatwi. Widzę, że nic się nie zmieniło od czasów komuny, gdy czytam opinie na forum.
popieram tę opinię 165 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz rację i obecnie jest to samo-Osiedle II jest pod tym względem jeszcze lepsze!
Odezwa do członków - to my jesteśmy winni i-interweniujesz-kiedy ostatni raz byłeś na zebraniu -czy w odpowiedni sposób głosowałeś -Czy-Czy byłeś tylko klakierem. masz obowiązek wobec bliźniego i Ojczyzny . Parlament jest po twojej stronie , ale od Twojej aktywności zależy.
popieram tę opinię 141 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piwnicę w bl. 53 klatka D przy ul. Chwarznieńskiej od dłuższego czasu okupują złomiarze . W nocy znoszą badziew ze śmietników a w dzień segregują odpady .Korytarz ,który stanowi drogę pożarową jest zastawiany złomem i nie idzie przejść .Rozbierane są lodówki i wypuszczany trujący freon . ADM Os .3 pomimo monitów lokatorów nic nie robi i odsyła telefonujących do straży miejskiej . drzwi wejściowe na klatkę schodową są cały dzień otwarte !
popieram tę opinię 106 nie zgadzam się z tą opinią 0

W obliczu obawy zarażenia się mieszkańcy bl. 53 kl. C i D boją się wchodzić do piwnicy . W obecnej sytuacji zagrożenia chorobą trzeba zmusić SM Bałtyk , żeby niezwłocznie podęła radykalne środki ,które nakazuje ustawa o zwalczaniu korona wirusa . Powinna natychmiast zrobić porządek i odkazić korytarz i piwnicę pod schodami !!!
popieram tę opinię 79 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spółdzielnia Bałtyk zarządzająca nią bandą tępych emerytów to jakaś pomyłka radzę omijać ich miszkania
popieram tę opinię 113 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spółdzielnia Bałtyk najgorsza spółdzielnia jaka może być drogo jak cholera zarządzają nią niezbyt dobrze rozwinięci emeryci
popieram tę opinię 105 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najgorsza spółdzielnia w mieście.
Cały zarząd powinien mieć sprawy sądowe.
Powinni ich powieść jak tę SM z Gdańska.
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Witomino

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Proboszcz parafii św. Maksymiliana. (26 odpowiedzi)

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym...

za dużo ubrań nie mieści sie w szafie (4 odpowiedzi)

co zrobić z nadmiarem ubrań za łdne do wyrzucenia i oddania

do góry