Widok

Sposoby ogrzewania domu

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w rzeczywistości z kosztami i obsługą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sporo drozsza inwestycja, koszty.... przypuszczalnie bardzo porownywalne do np ekogroszek. Tyle ze czysto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zamontowałem http://szawal.com.pl/nowoczesny-system-grzewczy-w-domu/ bardzo dobry wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dużo oszczędzamy http://dorozka-napoleona.pl/cechy-dobrego-centralnego-ogrzewania/ naprawdę warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koszt to 100zł miesięcznie w okresie grzewczym w moim przypadku (kubatura około 800m3). tylko oczywiście każdy przypadek jest dosyć rózny. Obsługa praktycznie żadna.

Koszty wykonania około 40k.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też sie interesowałam tym tematem, myślałam nad pompą. Ale ktoś mnie oświecił, że po 10-15 latach trzeba w ogrodzie całą ziemią wymienić, bo pompa nie będzie miała już z czego czerpać tego ciepła. Ale o tym fakcie to jakoś firma proponująca pompę zapomniała mi powiedzieć. A takie zrujnowanie ogrodu co 10 lat tanie nie będzie, wywóz tylu ton ziemi i nawiezienie nowej, całe podwórko od zera zagospodarować. Masakra, kupa roboty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
ciekawe spostrzeżenie. Nigdy o tym nie słyszałem. Ciekawe czy w krajach gdzie ogrzewanie pompą ciepła jest na wyższym poziomie ludzie też wymieniają tą ziemię co 10 lat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oświecił mnie sąsiad, który ma domek kilkanaście domów dalej. Jakoś tak rozmowa zeszła na ogrzewanie i wtedy powiedział, że ma od paru lat pompę ciepła i że liczy sie z tym, że za jakiś czas będzie musiał ziemię wymienić. Mówił też, że oprócz pompy trzeba mieć inne źródło grzania, bo pompa to za mało. Mówił, że pompa daje radę ogrzać mu dom do około -5 stopni zimą. Jeśli mrozy są większe to musi sie dogrzewać gazem, bo inaczej w domu zimno, że wytrzymać ciężko. Tak więc koszta jednak duże - pompa plus ogrzewanie gazowe to razem nie daje taniej inwestycji na etapie budowy. Cóż - on bogaty ;) Ale fajnie, że uprzedził jak to wygląda w praktyce paru lat u niego. My już zrezygnowaliśmy z pomysłu z pompą, przy kapitalnym remoncie przerobimy ogrzewanie na gazowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Albo ma dom wielkości pałacu, albo w ogóle nie ocieplony i otwarte okna, albo za słabą pompę, chociaż temperatura -5 w domu to od samego oddychania i gotowania w kuchni jest większa.

Przy włączonym programie wygrzewania wylewek, który był włączony w listopadzie i grudniu gdy na dworzu były temperatury około -5-1 maksymalnie w nocy , dom się nagrzewał do niecałych 30 stopni.

W normalnym sezonie grzewczym w pierwszym roku zamieszkania gdzie jeszcze budynek troche dosycha itd. itp. bezproblemowe 22-24 stopnie (zależnie od pomieszczenia).

Także takie bajki o mrozie w domu to zwykłe straszenie przeciwników/konkurencji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,

Problemy Pana sąsiada wynikają prawdopodobnie z błędnego doboru i montażu pompy ciepła. Montaż pompy ciepła powinien być poprzedzony obliczeniem zapotrzebowania energii do ogrzania budynku i przygotowania c.w.u. Dopiero na tej podstawie powinien zostać wykonany dobór urządzenia i instalacji c.o.. Pompy ciepła doskonale pracują nawet w klimatach o niższych temperaturach zewnętrznych niż te, które występują w Polsce. Liderem w stosowaniu takich rozwiązań są Skandynawowie. Problem w przypadku Pana sąsiada może dotyczyć również źle wykonanego dolnego źródła, które nie posiada odpowiedniej wydajności - jest zbyt małe. Przy decyzji o montażu pompy ciepła warto korzystać ze sprawdzonych firm posiadających doświadczenie w wykonywaniu tego typu instalacji. Marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Supraeco. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam pompę, ogrzewam nią dom + wodę i zrezygnowałem z gazu. Rewelacja . Polecam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wierz w te brednie sąsiada , mam pompę ciepła od 9 lat i swobodnie daje radę przy - 25
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wierz w te brednie sąsiada , mam pompę ciepła od 9 lat i swobodnie daje radę przy - 25 - całoroczny koszt około 2000 zł + 350 serwis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko, że...

Abstrahując od faktu czy to prawda o tej wymianie ziemi w co szczerze mówiąc wątpię. Jeśli już byłoby to tylko potrzebne przy dolnym źródle poziomym. Ja mam odwierty pionowe po około 90 m.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dogrzewa się gazem gdy na dworze jest więcej niż -5 stopni. Kto normalny ma mróz w domu?

Pan ma dom 120 m, mieszka w nim jakieś 3-4 lata. Są tam małe dzieci, więc mówi, że z samej pompy jest za zimno w czasie wiekszych mrozów.

Czemu sąsiad miałby mnie straszyć? Nie jestem dla niego konkurencją ani przeciwnikiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wziąłem Pana wypowiedz zbyt dosłownie. Myślałem że jest to efekt przejaskrawienia sytuacji, a nie że ktoś ma mróz w domu.

Twierdze jednak, że dobrze dobrana i wykonana instalacja wystarcza aż nadto. Chciałbym jeszcze dodać, że korzystam z ogrzewania tylko w tańszej taryfie (wieczory i weekendy) i tylko jak się samo włączy (około 2-4) godzin dziennie w największe mrozy, teraz nie podam ile to wychodzi czasu dokładnie, nie mam teraz pod ręką pompy.

Moc pompy koło 12kW. 2 odwierty po około 90m. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

Ja osobiscie z wydajności i obsługi jestem bardzo zadowolony akurat. Trochę mniej z ceny ale wiedziałem na co się decyduje.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To nie ma związku z gruntem. w ziemi zakouje się rury z wodą i czynnikiem np.glikol.porusza się on w obiegu zamkniętym, to po prostu prawa fizyki. Te ogrzewanie nazywa się geotermiczne ale nie geotermalne tu jest duża różnica. Pompa ciepła to ruch tego systemu. Raz system wkopany nie wymienia się jedynie można sam piec bezobsługaowy. Koszty wywiertow przypominające szukanie ropy naftowej to jest koszt same źródło raz DANE jest na dziesiątki lat. Nie kupujesz jak gaz czy olej. Proszę doczytać i zapoznać się z tematem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem zwolennikiem używania pompy ciepła. Wiele osób próbuje nam wmówić, że zwykłe ogrzewanie węglowe jest w jakiś sposób nieopłacalne. Sam korzystam z węgla orzech od firmy SmartTrans i wychodzi naprawdę tanio. Ma dużą wartość opałową wiec zużywa się go mniej niż innego. Naprawdę można komfortowo przetrzymać zimę za małe pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
SmartTrans ??? Ja mam gaz wiec spokoj.. Ale slyszalem ze oni bardzo duzo wilgoci maja i pylu. Kumpel stamtad kupil raz i mowil mi ze wiecej juz nie wezmie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam u siebie w domu Pompę ciepła i praktycznie nic nie musze robic jak w przypadku zwykłego pieca lub nawet wygodniejszego na ekogroszek...
Polecam firmę FUX RYSZARD TRZEBIATOWSKI Num tel 501-106-443 Ten Pan wytłumaczy Panu wszystko i doradzi. Ja jestem bardzo zadowolona .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Po pierwsze, należy pamiętać że to ekologiczne rozwiązanie. Nie wytwarza tylko pobiera energie, po drugie pompa ciepła to inwestycja ale opłacalna w postaci niskich rachunków. Mi bardzo dużo pomogła ta firma https://www.klimacentrum.pl/ , sprzedali i zamontowali, o nic nie musiałem się martwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam !

Do nowego budownictwa z pewnością nie ma lepszej alternatywy od pompy ciepła, która zapewni wysoki komfort ogrzewania oraz bezobsługowość. Jednostkowe koszty ciepła w przypadku gruntowych pomp ciepła są niższe od węgla czy gazu. Gdyby ktoś potrzebował konsultacji w sprawie doboru PC pozostaję do dyspozycji. Natomiast polecam również autoryzowanych partnerów marki Viessmann w okolicy Trójmiasta, którzy również służą pomocą w doborze i zakupie naszych urządzeń: http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Gda%C5%84sk

Pozdrawiam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie każdego stać na wydanie 60-80tys na pompę ciepła - to po pierwsze.
Po drugie przy pompie musisz mieć alternatywne źródło ciepła, którym dogrzejesz dom (np. ogrzewanie gazowe, kominek z rozprowadzeniem, prąd), co generuje dodatkowe koszty.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest gaz albo ekogroszek czy pellet. Dom naturalnie musi być porządnie ocieplony. Usługi, sprzedaż i doradztwo techniczne prowadzi http://www.disan.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,
Chciałbym zdementować niektóre informacje, jakie piszecie na forum. Przede wszystkim koszt pompy ciepła - jeżeli gruntowa pompa ciepła to rzeczywiście może być spory wydatek, to może warto rozpatrzyć inwestycję w pompę ciepła powietrze/woda? Koszt wychodzi podobny do inwestycji w system oparty na kotle na pellet. Może warto sprawdzić takie rozwiązanie? Ekologiczne, czyste w eksploatacji i bardzo wygodne, bezobsługowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawda jest taka że jeżeli jest gaz ziemny to lepiej zrobić ogrzewanie gazowe warunek dobrej jakości urządzenia np. piece firm Weishaupt czy Hoval świetna propozycja. Pompy ciepła to bardzo złożona problematyka i pomimo dużej oferty na rynku urządzeń
jakość ich i zaawansowanie techniczne jest tak różne jak czarne i białe. I to jest pierwszy problem jeżeli chcemy mieć dobre urządzenie cena nie może być wyznacznikiem do zakupu. Drugi problem to poziom wiedzy ,naprawdę jest jeszcze bardzo niski i jest mało prawdziwych fachowców w tej dziedzinie stąd bardzo wiele błędów i opinii że pompa ciepła to beee. Przy pompach ciepła gruntowych najczęściej popełnianym błędem jest dobór i wykonanie dolnego źródła, źle dobrana pompa ciepła, a dla bezpieczeństwa montera dobieranie ogromnych grzałek elektrycznych na wszelki wypadek. Zapewne komfort w ten sposób zostanie osiągnięty ale rachunek za prąd :( . Nikt nie wspomina o pompach powietrznych, niestety tutaj najwięcej szkody zrobiły urządzenia niskiej jakość, a są to urządzenia godne polecenia. Postęp technologiczny pomp powietrznych jest tak ogromny że skutecznie wypierają pompy gruntowe (niestety jeszcze nie w Polsce). Przy zakupie takiego urządzenie nie możemy kierować się argumentem ceny wtedy możemy się rozczarować. Również w tym wypadku ważny jest poziom wiedzy i odpowiedni dobór urządzenia. Służymy doradztwem 518808502
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Drogie to i niekoniecznie opłacalne. Gruntowa pompa ciepła z montażem to koszt od 40tys z górę. Kocioł na gaz kupisz już za 7tys. Dobrymi opcjami są jeszcze kotły na pellet i ekogroszek, aczkolwiek niektóre gminy wprowadził zakaz montażu takowych w domach (tak jest m.in. w małopolskim). Jeżeli szukasz profesjonalnego doradztwa technicznego i dobrze wyposażonego sklepu, to polecam http://www.disan.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj,
Gruntowe pompy ciepła to spory wydatek, a co powiesz o pompach ciepła powietrze/woda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Disanie kupowałem kocioł i grzejniki. Przesyłkę dostarczyła firma kurierska. Ja opalam dom gazem i sądzę, że jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem lajkonikiem w temacie i prostym konsumentem - użytkuję piec gazowy (ogrzewanie podłogowe w całym domu - "średniej" wielkości + ciepła woda). Mam za sobą pierwszy sezon grzewczy (wygrzewanie budynku, szukanie optymalnych zadań sterowników...)
Zima upłynęła luksusowo i bez niespodzianek w budżecie. Teraz, gdy piec dba tylko o ciepłą wodę, rachunków nie odczuwamy wcale a zawartości zbiornika, choćbym się ze...ła nie jestem w stanie wykorzystać.
Wyjeżdżając np.: na weekend, zamykam dopływ gazu i wyłączam piec. Po powrocie i wznowieniu pracy systemu, po około 15-20 (w ciągu 10 już testowałam) minutach (rozpakowanie walizek) gorący prysznic dla każdego. W kotłowni czysto i pachnąco, o przestrzeni nie wspomnę.
Jakiś czas temu mieliśmy zajawkę na panele słoneczne. Wstępne pomiary kwalifikacyjne "idealne". Tylko po co mi to przy naszych potrzebach?
Jeszcze jedna instalacja do utrzymania, konserwacji i straty przestrzeni czy szpecenia dachu (dla mnie to ważne, dla kogoś bez znaczenia).
Jeśli ktoś ma duży dom i duże potrzeby, prowadzi działalność gospodarczą, ma teren w specyficznym mikroklimacie... i szuka optymalizacji kosztów to warto analizować (nie wdepnąć na ślepo) różne rozwiązania. Jeśli natomiast mamy do czynienia z prostą bajką to nie ma co komplikować sobie życia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja używam klimatyzatora do ogrzewania mieszkania :) jest to bardzo fajna opcja gdyż latem mi chłodzi mieszkanie, a zimą grzeje :)
____________
Budomiks - twój sklep budowlany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja nie chcę wiedzieć ile ty płacisz w sezonie grzewczym :D Ja ogrzewam nowy dom gazem (kocioł zakupiony w Disanie) i pomimo tego ze jest dobrze ocieplony to płaczę jakieś 500zł miesięcznie (24 stopnie w środku). Jakbym ogrzewał klimatyzatorem to pewnie bym bulił z 1200 na miesiąc a i tak by było zimno :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie wyglądające kaloryfery znajdziesz na https://www.dudik.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Palę pelletem. Dom 120 m. W domu zawsze temp 24 st. Tona pelletu 750-800 zł. Spalam 4 tony rocznie. Latem też odpalam bo raz że dla wody, a dwa to jestem zmarzlakiem:) Myślałam o pompie ciepła powietrze-woda, ale się nie kalkuluje. Chyba, że ktoś lubi 19-21 st
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie mam pompy ciepła, ale słyszałem że jest to niedoceniany sposób i ma wiele korzyści. Ja za to korzystam z ogrzewania podczerwienią i to jak na razie sprawdza się świetnie. Myślę też o montażu fotowoltaiki. Firma która zakładała mi ogrzewanie ma w swojej ofercie też takie panele. Jeżeli nie słyszeliście nic o nich to podsyłam wpis http://mbmsolar.pl/blog/7-czym-sa-panele-fotowoltaiczne. Zastanawiam się tylko, jaka jest różnica pomiędzy fotowoltaiką a panelami słonecznymi? Może wiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj, jaka jest różnica między kolektorami słonecznymi a fotowoltaiką? Znacząca.... Fotowoltika służy do produkcji energii elektrycznej. Kolektory słoneczne produkują ciepłą wodę użytkową, a więc wspomagają w przygotowywaniu ciepłej wody użytkowej. W kwestii wspomagania ogrzewania w naszym klimacie rzadko się sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TAk jak i ekonomicznosc fotowoltaiki - w naszym kllimacie to naciaganie i szukanie frajerow.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zgodzę się. Fotowoltaika może być opłacalna w Polsce. Montowałem w zeszłym roku z Pulsar Energia i już widzę, że panele w końcu się spłacą i przyniosą duże oszczędności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ogrzewam swoje mieszkanie kominkiem. Zamontowałam go rok temu i teraz płace mniejsze rachunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ceny prądu to jest katastrofa. Ja dopiero ostatnio zacząłem oszczędzać jak zmieniłem dostawcę na pulsar energia. Teraz wszystko jest na prąd to nawet nie da się oszczędzić, bo nie ma czego odłączyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

u nas pellet, w zeszłym roku wymienilismy kocioł na nowy, juz z tych 5 klasy od Witkowskiego. Toret Pellet na prawdę idealny kocioł, z obrotowym palnikiem Kipi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy zmiana dostawcy jest bezpieczna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moim zdaniem najtaniej http://volupte.pl/innowacyjne-rozwiazania-grzewcze/ zobaczcie jaka ogromna różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto zainwestować http://krakster.pl/jak-dziala-powietrzna-pompa-ciepla/ u mnie sprawdza się doskonale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja w swoim domu zainstalowalam nowy piec 5 klasy piecbud zasypowy ktory ma innowacyjną konstrukcje wymiennika ciepla i jest obnizona emisja szkodliwych spalin i jest prosty sposob czyszczenia wymiennika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszt do zniesienia pod warunkiem że masz dobrą izolację i wysokiej jakości okna. Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w energooszczędnych rozwiązaniach okienno-drzwiowych do domów jedno- i wielorodzinnych to polecam https://effra.pl/. Okna Wrocław posiadają stolarkę okienną dostępną w szerokiej palecie kolorów jednolitych, drewnopodobny oraz metalicznych. Może ona zostać wyposażona w rozwiązania podwyższające bezpieczeństwo, a także inteligentne systemy sterowania. Okna i drzwi PCV firma oferuje w systemach producentów Schüco, Aluplast i Salamander. Stolarka aluminiowa dostępna jest w systemach producentów Schüco, Aluprof, Aliplast i Ponzio. Ofertę dopełniają bramy garażowe Wiśniowski i Hörmann.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś obliczał jakie ogrzewanie domu rocznie Ok.300m 2 z wielkimi oknami dwuszybowymi,raczej nie energooszczędny ,wyjdzie najtaniej?
Mam fotowoltakię od 2 miesięcy .
W całym domu podłogówki .
Nie ma miejskiego podłączenia gazu a jak już to przy wielkich kosztach.gazownia zaproponowała.
Wstępnie zastanawiam się nad pompą ciepła (na ktorą już mam ofertę)ale podobno patrząc na koszty roczne razem z zakupem pompy 14 Kw to (pompa Buderus 50 tys zł bojlerem i rocznie za prąd przy fotowoltaice może wyjść nawet ok10-12 tys.)To już robi się spory koszt.Trochę jestem przerażona.
Może jakieś są fajne tańsze rozwiązania ?
Dotacje też tylko przy przejściu na nowe zasady które mniej korzystne przy fotowoltaice.
Chyba że ktoś mi z Was coś doradzi ,podpowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak masz rozprowadzone ogrzewanie podłogowe wodne, to chyba pompa ciepła będzie najlepsza. Przy rekuperacji i fotowoltaice koszty prądu nie powinny być tak duże jak piszesz. Mogłabyś jeszcze rozważyć instalację klimatyzacji kanałowej (zyskujesz ogrzewanie i chłodzenie, bo przy takich oknach zapewne klima też będzie potrzebna). Klimatyzacja jest tak oszczędna jak pompa ciepła, tylko nie ogrzewa wody użytkowej.

Nie jestem w stanie napisać tutaj jaki będzie koszt całej inwestycji bo budowałem się jakiś czas temu, niemniej polecam sprawdzić sobie w większych marketach - ewentualnie u instalatorów. Ostatnio kupowałem grzejnik elektryczny w Leroy Merlin, widziałem, ze w sklepie mają na stanie również pompy ciepła oraz inne komponenty do instalacji ogrzewania.
Liczy się 1kWh danego nośnika, plus koszty inwestycyjne. Bez rzetelnego ozc ciężko powiedzieć czy 10kW czy może 40kW mocy będzie potrzebne, a to np zmienia decyzję czy pcp czy pcg (pompa powietrzna, czy gruntowa) np. 14kW może być mało, rzadko to pisze, przeważnie jest dużo za dużo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla jednych 21° to zimno dla innych gorąco, kwestia indywidualna.
Mamy pompę ciepła, w domu 21-22°, wszyscy chodzą w spodenkach, ogrzewanie za styczeń wyszło nas około 200zl więc jak dla mnie rewelacja
Jeśli chcielibyście zamontować pompę ciepła, polecam kontakt z firmą https://klimat-tech.pl/ Powinni dobrać najlepsze rozwiązanie w tym temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W swoim życiu przerabiałam piec na węgiel itp tak zwany zwykły kopciuch, piec na pelet i teraz mam gruntową pompę ciepła. Wg mnie gruntowa pompa ciepła to najlepsze co mógł człowiek wymyśleć. Ponad rok nie byłam w kotłowni, całkowicie zapomniałam o tym, ze trzeba się martwić jakimś zakupem drewna czy czegoś tam. Mieliśmy mrozy do -23 odczuwalna jeszcze wyższa i kompletnie nie odczułam tego w domu. Polecam zerknąć sobie na pompy od Vaillant https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/grupy-produktowe/pompy-ciepla/
Jestem mega zadowolona i bardzo polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy pompę ciepła w nowo wybudowanym domu. Jak przeliczyliśmy, to wychodzi o wiele taniej niż tradycyjny piec. Ale na wszelki wypadek postawiliśmy też w salonie kominek, bo do póki jest prąd to wszystko fajnie działa. Trochę się obawiamy przestojów w dostawie prądu, dlatego jednak warto mieć alternatywę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Stogi

Hostessy/Modelki!!! STOGI!!! Atrakcyjne Wynagrodzenie!!! 3000-8000!!!!!!!! (6 odpowiedzi)

HOSTESSA - Super praca, wysokie zarobki i regularne zlecenia! Poszukujemy pełnoletnich...

do góry