Widok
Witaj, jaka jest różnica między kolektorami słonecznymi a fotowoltaiką? Znacząca.... Fotowoltika służy do produkcji energii elektrycznej. Kolektory słoneczne produkują ciepłą wodę użytkową, a więc wspomagają w przygotowywaniu ciepłej wody użytkowej. W kwestii wspomagania ogrzewania w naszym klimacie rzadko się sprawdzają.
Niestety nie mam pompy ciepła, ale słyszałem że jest to niedoceniany sposób i ma wiele korzyści. Ja za to korzystam z ogrzewania podczerwienią i to jak na razie sprawdza się świetnie. Myślę też o montażu fotowoltaiki. Firma która zakładała mi ogrzewanie ma w swojej ofercie też takie panele. Jeżeli nie słyszeliście nic o nich to podsyłam wpis http://mbmsolar.pl/blog/7-czym-sa-panele-fotowoltaiczne. Zastanawiam się tylko, jaka jest różnica pomiędzy fotowoltaiką a panelami słonecznymi? Może wiecie?
Fajnie wyglądające kaloryfery znajdziesz na https://www.dudik.pl/
To ja nie chcę wiedzieć ile ty płacisz w sezonie grzewczym :D Ja ogrzewam nowy dom gazem (kocioł zakupiony w Disanie) i pomimo tego ze jest dobrze ocieplony to płaczę jakieś 500zł miesięcznie (24 stopnie w środku). Jakbym ogrzewał klimatyzatorem to pewnie bym bulił z 1200 na miesiąc a i tak by było zimno :D
Ja używam klimatyzatora do ogrzewania mieszkania :) jest to bardzo fajna opcja gdyż latem mi chłodzi mieszkanie, a zimą grzeje :)
____________
Budomiks - twój sklep budowlany
____________
Budomiks - twój sklep budowlany
Jestem lajkonikiem w temacie i prostym konsumentem - użytkuję piec gazowy (ogrzewanie podłogowe w całym domu - "średniej" wielkości + ciepła woda). Mam za sobą pierwszy sezon grzewczy (wygrzewanie budynku, szukanie optymalnych zadań sterowników...)
Zima upłynęła luksusowo i bez niespodzianek w budżecie. Teraz, gdy piec dba tylko o ciepłą wodę, rachunków nie odczuwamy wcale a zawartości zbiornika, choćbym się ze...ła nie jestem w stanie wykorzystać.
Wyjeżdżając np.: na weekend, zamykam dopływ gazu i wyłączam piec. Po powrocie i wznowieniu pracy systemu, po około 15-20 (w ciągu 10 już testowałam) minutach (rozpakowanie walizek) gorący prysznic dla każdego. W kotłowni czysto i pachnąco, o przestrzeni nie wspomnę.
Jakiś czas temu mieliśmy zajawkę na panele słoneczne. Wstępne pomiary kwalifikacyjne "idealne". Tylko po co mi to przy naszych potrzebach?
Jeszcze jedna instalacja do utrzymania, konserwacji i straty przestrzeni czy szpecenia dachu (dla mnie to ważne, dla kogoś bez znaczenia).
Jeśli ktoś ma duży dom i duże potrzeby, prowadzi działalność gospodarczą, ma teren w specyficznym mikroklimacie... i szuka optymalizacji kosztów to warto analizować (nie wdepnąć na ślepo) różne rozwiązania. Jeśli natomiast mamy do czynienia z prostą bajką to nie ma co komplikować sobie życia.
Zima upłynęła luksusowo i bez niespodzianek w budżecie. Teraz, gdy piec dba tylko o ciepłą wodę, rachunków nie odczuwamy wcale a zawartości zbiornika, choćbym się ze...ła nie jestem w stanie wykorzystać.
Wyjeżdżając np.: na weekend, zamykam dopływ gazu i wyłączam piec. Po powrocie i wznowieniu pracy systemu, po około 15-20 (w ciągu 10 już testowałam) minutach (rozpakowanie walizek) gorący prysznic dla każdego. W kotłowni czysto i pachnąco, o przestrzeni nie wspomnę.
Jakiś czas temu mieliśmy zajawkę na panele słoneczne. Wstępne pomiary kwalifikacyjne "idealne". Tylko po co mi to przy naszych potrzebach?
Jeszcze jedna instalacja do utrzymania, konserwacji i straty przestrzeni czy szpecenia dachu (dla mnie to ważne, dla kogoś bez znaczenia).
Jeśli ktoś ma duży dom i duże potrzeby, prowadzi działalność gospodarczą, ma teren w specyficznym mikroklimacie... i szuka optymalizacji kosztów to warto analizować (nie wdepnąć na ślepo) różne rozwiązania. Jeśli natomiast mamy do czynienia z prostą bajką to nie ma co komplikować sobie życia.
Witam,
Chciałbym zdementować niektóre informacje, jakie piszecie na forum. Przede wszystkim koszt pompy ciepła - jeżeli gruntowa pompa ciepła to rzeczywiście może być spory wydatek, to może warto rozpatrzyć inwestycję w pompę ciepła powietrze/woda? Koszt wychodzi podobny do inwestycji w system oparty na kotle na pellet. Może warto sprawdzić takie rozwiązanie? Ekologiczne, czyste w eksploatacji i bardzo wygodne, bezobsługowe.
Chciałbym zdementować niektóre informacje, jakie piszecie na forum. Przede wszystkim koszt pompy ciepła - jeżeli gruntowa pompa ciepła to rzeczywiście może być spory wydatek, to może warto rozpatrzyć inwestycję w pompę ciepła powietrze/woda? Koszt wychodzi podobny do inwestycji w system oparty na kotle na pellet. Może warto sprawdzić takie rozwiązanie? Ekologiczne, czyste w eksploatacji i bardzo wygodne, bezobsługowe.
2016-09-12 12:04:23
Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w rzeczywistości z kosztami i obsługą
Nie każdego stać na wydanie 60-80tys na pompę ciepła - to po pierwsze.
Po drugie przy pompie musisz mieć alternatywne źródło ciepła, którym dogrzejesz dom (np. ogrzewanie gazowe, kominek z rozprowadzeniem, prąd), co generuje dodatkowe koszty.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest gaz albo ekogroszek czy pellet. Dom naturalnie musi być porządnie ocieplony. Usługi, sprzedaż i doradztwo techniczne prowadzi http://www.disan.pl
Po drugie przy pompie musisz mieć alternatywne źródło ciepła, którym dogrzejesz dom (np. ogrzewanie gazowe, kominek z rozprowadzeniem, prąd), co generuje dodatkowe koszty.
Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest gaz albo ekogroszek czy pellet. Dom naturalnie musi być porządnie ocieplony. Usługi, sprzedaż i doradztwo techniczne prowadzi http://www.disan.pl
Prawda jest taka że jeżeli jest gaz ziemny to lepiej zrobić ogrzewanie gazowe warunek dobrej jakości urządzenia np. piece firm Weishaupt czy Hoval świetna propozycja. Pompy ciepła to bardzo złożona problematyka i pomimo dużej oferty na rynku urządzeń
jakość ich i zaawansowanie techniczne jest tak różne jak czarne i białe. I to jest pierwszy problem jeżeli chcemy mieć dobre urządzenie cena nie może być wyznacznikiem do zakupu. Drugi problem to poziom wiedzy ,naprawdę jest jeszcze bardzo niski i jest mało prawdziwych fachowców w tej dziedzinie stąd bardzo wiele błędów i opinii że pompa ciepła to beee. Przy pompach ciepła gruntowych najczęściej popełnianym błędem jest dobór i wykonanie dolnego źródła, źle dobrana pompa ciepła, a dla bezpieczeństwa montera dobieranie ogromnych grzałek elektrycznych na wszelki wypadek. Zapewne komfort w ten sposób zostanie osiągnięty ale rachunek za prąd :( . Nikt nie wspomina o pompach powietrznych, niestety tutaj najwięcej szkody zrobiły urządzenia niskiej jakość, a są to urządzenia godne polecenia. Postęp technologiczny pomp powietrznych jest tak ogromny że skutecznie wypierają pompy gruntowe (niestety jeszcze nie w Polsce). Przy zakupie takiego urządzenie nie możemy kierować się argumentem ceny wtedy możemy się rozczarować. Również w tym wypadku ważny jest poziom wiedzy i odpowiedni dobór urządzenia. Służymy doradztwem 518808502
jakość ich i zaawansowanie techniczne jest tak różne jak czarne i białe. I to jest pierwszy problem jeżeli chcemy mieć dobre urządzenie cena nie może być wyznacznikiem do zakupu. Drugi problem to poziom wiedzy ,naprawdę jest jeszcze bardzo niski i jest mało prawdziwych fachowców w tej dziedzinie stąd bardzo wiele błędów i opinii że pompa ciepła to beee. Przy pompach ciepła gruntowych najczęściej popełnianym błędem jest dobór i wykonanie dolnego źródła, źle dobrana pompa ciepła, a dla bezpieczeństwa montera dobieranie ogromnych grzałek elektrycznych na wszelki wypadek. Zapewne komfort w ten sposób zostanie osiągnięty ale rachunek za prąd :( . Nikt nie wspomina o pompach powietrznych, niestety tutaj najwięcej szkody zrobiły urządzenia niskiej jakość, a są to urządzenia godne polecenia. Postęp technologiczny pomp powietrznych jest tak ogromny że skutecznie wypierają pompy gruntowe (niestety jeszcze nie w Polsce). Przy zakupie takiego urządzenie nie możemy kierować się argumentem ceny wtedy możemy się rozczarować. Również w tym wypadku ważny jest poziom wiedzy i odpowiedni dobór urządzenia. Służymy doradztwem 518808502
Witam !
Do nowego budownictwa z pewnością nie ma lepszej alternatywy od pompy ciepła, która zapewni wysoki komfort ogrzewania oraz bezobsługowość. Jednostkowe koszty ciepła w przypadku gruntowych pomp ciepła są niższe od węgla czy gazu. Gdyby ktoś potrzebował konsultacji w sprawie doboru PC pozostaję do dyspozycji. Natomiast polecam również autoryzowanych partnerów marki Viessmann w okolicy Trójmiasta, którzy również służą pomocą w doborze i zakupie naszych urządzeń: http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Gda%C5%84sk
Pozdrawiam !
Do nowego budownictwa z pewnością nie ma lepszej alternatywy od pompy ciepła, która zapewni wysoki komfort ogrzewania oraz bezobsługowość. Jednostkowe koszty ciepła w przypadku gruntowych pomp ciepła są niższe od węgla czy gazu. Gdyby ktoś potrzebował konsultacji w sprawie doboru PC pozostaję do dyspozycji. Natomiast polecam również autoryzowanych partnerów marki Viessmann w okolicy Trójmiasta, którzy również służą pomocą w doborze i zakupie naszych urządzeń: http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Gda%C5%84sk
Pozdrawiam !
Po pierwsze, należy pamiętać że to ekologiczne rozwiązanie. Nie wytwarza tylko pobiera energie, po drugie pompa ciepła to inwestycja ale opłacalna w postaci niskich rachunków. Mi bardzo dużo pomogła ta firma https://www.klimacentrum.pl/ , sprzedali i zamontowali, o nic nie musiałem się martwić.
Witam,
Problemy Pana sąsiada wynikają prawdopodobnie z błędnego doboru i montażu pompy ciepła. Montaż pompy ciepła powinien być poprzedzony obliczeniem zapotrzebowania energii do ogrzania budynku i przygotowania c.w.u. Dopiero na tej podstawie powinien zostać wykonany dobór urządzenia i instalacji c.o.. Pompy ciepła doskonale pracują nawet w klimatach o niższych temperaturach zewnętrznych niż te, które występują w Polsce. Liderem w stosowaniu takich rozwiązań są Skandynawowie. Problem w przypadku Pana sąsiada może dotyczyć również źle wykonanego dolnego źródła, które nie posiada odpowiedniej wydajności - jest zbyt małe. Przy decyzji o montażu pompy ciepła warto korzystać ze sprawdzonych firm posiadających doświadczenie w wykonywaniu tego typu instalacji. Marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Supraeco. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Problemy Pana sąsiada wynikają prawdopodobnie z błędnego doboru i montażu pompy ciepła. Montaż pompy ciepła powinien być poprzedzony obliczeniem zapotrzebowania energii do ogrzania budynku i przygotowania c.w.u. Dopiero na tej podstawie powinien zostać wykonany dobór urządzenia i instalacji c.o.. Pompy ciepła doskonale pracują nawet w klimatach o niższych temperaturach zewnętrznych niż te, które występują w Polsce. Liderem w stosowaniu takich rozwiązań są Skandynawowie. Problem w przypadku Pana sąsiada może dotyczyć również źle wykonanego dolnego źródła, które nie posiada odpowiedniej wydajności - jest zbyt małe. Przy decyzji o montażu pompy ciepła warto korzystać ze sprawdzonych firm posiadających doświadczenie w wykonywaniu tego typu instalacji. Marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Supraeco. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Wziąłem Pana wypowiedz zbyt dosłownie. Myślałem że jest to efekt przejaskrawienia sytuacji, a nie że ktoś ma mróz w domu.
Twierdze jednak, że dobrze dobrana i wykonana instalacja wystarcza aż nadto. Chciałbym jeszcze dodać, że korzystam z ogrzewania tylko w tańszej taryfie (wieczory i weekendy) i tylko jak się samo włączy (około 2-4) godzin dziennie w największe mrozy, teraz nie podam ile to wychodzi czasu dokładnie, nie mam teraz pod ręką pompy.
Moc pompy koło 12kW. 2 odwierty po około 90m. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.
Ja osobiscie z wydajności i obsługi jestem bardzo zadowolony akurat. Trochę mniej z ceny ale wiedziałem na co się decyduje.
Pozdrawiam
Twierdze jednak, że dobrze dobrana i wykonana instalacja wystarcza aż nadto. Chciałbym jeszcze dodać, że korzystam z ogrzewania tylko w tańszej taryfie (wieczory i weekendy) i tylko jak się samo włączy (około 2-4) godzin dziennie w największe mrozy, teraz nie podam ile to wychodzi czasu dokładnie, nie mam teraz pod ręką pompy.
Moc pompy koło 12kW. 2 odwierty po około 90m. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.
Ja osobiscie z wydajności i obsługi jestem bardzo zadowolony akurat. Trochę mniej z ceny ale wiedziałem na co się decyduje.
Pozdrawiam
Dogrzewa się gazem gdy na dworze jest więcej niż -5 stopni. Kto normalny ma mróz w domu?
Pan ma dom 120 m, mieszka w nim jakieś 3-4 lata. Są tam małe dzieci, więc mówi, że z samej pompy jest za zimno w czasie wiekszych mrozów.
Czemu sąsiad miałby mnie straszyć? Nie jestem dla niego konkurencją ani przeciwnikiem.
Pan ma dom 120 m, mieszka w nim jakieś 3-4 lata. Są tam małe dzieci, więc mówi, że z samej pompy jest za zimno w czasie wiekszych mrozów.
Czemu sąsiad miałby mnie straszyć? Nie jestem dla niego konkurencją ani przeciwnikiem.