Widok

Spotkanie Prezydenta Miasta Gdańska z mieszkańcami osiedla Kokoszki

Karczemki Temat dostępny też na forum:


Szanowni Państwo,

Już 12 czerwca 2013 r. (środa) zapraszamy Państwa na kolejne 41. spotkanie obywatelskie z Prezydentem Miasta Gdańska z cyklu "Mój dom, moja dzielnica, moje miasto". Tym razem Paweł Adamowicz spotka się z mieszkańcami osiedla Kokoszki.

W celu poznania Państwa oczekiwań proponujemy udział w poniższej ankiecie i wskazanie konkretnych przykładów miejsc/punktów wymagających podjęcia działań. Jej wyniki przedstawimy podczas spotkania. Dzięki temu będziemy mogli lepiej poznać Państwa opinie i przygotować się do spotkania. Prosimy o zaznaczenie maksymalnie trzech spośród wymienionych tematów, które pozwolą na wskazanie kwestii priorytetowych. Na Państwa deklaracje czekamy do środy, 29 maja 2013 r., włącznie.

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Kokoszki odbędzie się 12 czerwca 2013 r. (środa) w godz. 17:00-18:30 w miejscu budowy nowej Szkoły Podstawowej u zbiegu ulic Kalinowej i Azaliowej

Ponadto od godziny 16:00 będą dostępne stoiska informacyjne Urzędu oraz jednostek miejskich.

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety i udziału w spotkaniu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie ta ankieta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.gdansk.pl/nasze-miasto?ankieta=spotkanie_kokoszki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyełniłam ankietę, tylko dlaczego można wybrać max 3 tematy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie do mnie pytanie :)
Chyba chodzi o to, żeby wybrać te najważniejsze, które po podliczeniu wszystkich głosów zostaną szerzej poruszone na spotkaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I oficjalny komunikat z Urzędu Miasta:

W Kokoszkach powstaje szkoła marzeń, pora wmurować kamień węgielny!

Podczas 41. spotkania Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza z mieszkańcami w ramach cyklu Mój dom, moja dzielnica, moje miasto, które odbędzie się 12 czerwca (środa) w miejscu budowy nowej szkoły u zbiegu ulic Azaliowej i Kalinowej, zostanie wmurowany kamień węgielny. Będzie czas na rozmowy o codziennych wyzwaniach, stojących przed mieszkańcami osiedla Kokoszki i świętowanie z okazji kolejnego etapu prac na budowie.

Administracyjne Osiedle Kokoszki jest ostatnim z gdańskich osiedli i dzielnic, uwzględniając również nowy podział administracyjny z 2011 roku, w którym nie odbyło się spotkanie z mieszkańcami w takiej formule.

Warto przypomnieć, że od 2007 roku podczas 40. spotkań z cyklu Mój dom, moja dzielnica, moje miasto' z tej formy kontaktu z prezydentem i urzędem skorzystało 8 437 osób, które złożyły 969 pisemnych wniosków.

Przed spotkaniem w Kokoszkach 115. internautów wzięło udział w sondzie internetowej i wskazało swoje priorytetowe tematy rozmowy prezydenta z mieszkańcami. Jako najważniejsze uważają stan dróg i chodników, komunikację miejską (w tym rozwiązania komunikacyjne Pomorskiej Kolei Metropolitalnej) i organizację ruchu drogowego. W tych i innych tematach prezydent spotka się także na specjalnym spotkaniu z Radą Osiedla Kokoszki.

Podczas spotkania będzie moc niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców. Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna przygotowała zabawy i gry ekologiczne z Rurkiem Coraz bliżej źródeł.

Program 41. spotkania Prezydenta Miasta Gdańska z mieszkańcami w ramach cyklu Mój dom, moja dzielnica, moje miasto12 czerwca 2013 r. (środa) KOKOSZKI u zbiegu ulic Azaliowej i Kalinowej w miejscu budowy nowej szkoły.

Organizatorzy z ramienia Prezydenta: Referat Komunikacji Społecznej w Wydziale Polityki Społecznej, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Fundator namiotu, nagłośnienia i niespodzianki dla mieszkańców: Generalny wykonawca budowy PW EBUD-Przemysłówka Sp. z.o.o. z Bydgoszczy.

UWAGA!!! Spotkanie odbywa się w terenie otwartym (z podestem na części terenu), zachęcamy do założenia wygodnego obuwia (szpilki mogą pozostać w podłożu -;). Wokół podestu będą drewniane ławki (standard ZDiZ). Impreza będzie zabezpieczona medycznie, dostępne będą toi-toi.

W godz: 16:00-17:00

Dyżury przedstawicieli jednostek i wydziałów pod namiotem:

- Straż Miejska
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
- Gdańskie Inwestycje Komunalne
- Zarząd Transportu Miejskiego
- Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna - zabawy i gry ekologiczne z Rurkiem Coraz bliżej źródeł
- Zarząd Dróg i Zieleni reforma gospodarowania odpadami
- Referat Profilaktyki i Promocji Zdrowia WPS badanie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, spirometria
- Centrum Wolontariatu promocja wolontariatu w schronisku dla zwierząt PROMYK
- Wydział Obsługi Mieszkańców - przyjmowanie wniosków mieszkańców
- Wydział Urbanistyki i Ochrony Zabytków - miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego

Więcej o budowie szkoły Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=218

W godz. 17:00-17:30

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową szkołę podest przed namiotem.
- rozpoczęcie uroczystości i prowadzenie Piotr Kowalczuk
- powitanie mieszkańców Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
- odczytanie Aktu Erekcyjnego
- podpisanie Aktu Erekcyjnego. Akt podpisują: Prezydent Miasta Gdańska, Zastępca Prezydenta ds. polityki gospodarczej, Zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej, Rada Osiedla Kokoszki, Dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, Generalny Wykonawca PW EBUD Przemysłówka Sp. z o.o.
- wmurowanie tuby w pustak
- poświęcenie kamienia księża z parafii z których będą przyszli uczniowie ks. kan. Roman Januszewski (św. Brata Alberta-Kokoszki) i ks. kan. Andrzej Rozmus (św. Jana Chrzciciela-Kiełpino Górne)
- zamurowanie tuby w pustaku
- NIESPODZIANKA wmurowana tuba trafia na budowę ;-)

17:30-18:30
- pytania i odpowiedzi w formie bezpośredniego kontaktu z najwyższym kierownictwem i dyrektorami
- NIESPODZIANKA dla mieszkańców od firmy budującej szkołę ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kokoszki

Sianowska Polana (3 odpowiedzi)

Lokalizacja inwestycji umożliwia sprawne poruszanie się po całej aglomeracji trójmiejskiej, tym...

Malachitowe Wzgórze (97 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje na granicy dzielnic Kokoszki i Kiełpino Górne. Zielone otoczenie inwestycji...

Start (11 odpowiedzi)

Osiedle Start powstanie w dzielnicy Kokoszki, przy ulicy Nowatorów, w niedalekiej odległości od...

do góry