Widok

Spotkanie odnośnie komunikacji miejskiej w dzielnicy Kokoszki 7.12.2017 r.

Karczemki Kiełpino Górne Temat dostępny też na forum:
"W związku z licznymi prośbami i zapytaniami zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w dzielnicy Kokoszki.
Gościem spotkania będzie z-ca Dyrektora ds. Przewozów Zarządu Transportu Miejskiej w Gdańsku Sebastian Zomkowski.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ulicy Azaliowej 18."

Źródło informacji strona Facebook Pana Krzysztof Nowotarski - Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kokoszki
https://www.facebook.com/Krzysztof-Nowotarski-Przewodnicz%C4%85cy-Zarz%C4%85du-Dzielnicy-Kokoszki-1546837482270823/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Marku, szkoda czasu. I tak nikt nie słucha mieszkańców. Pytam gdzie jest autobus 257? Dlaczego 157 nie ma przedłużonej trasy do Kiełpina Górnego? Dlaczego w dni robocze na linii 168 jeździ krótki autobus? W ubiegłym tygodniu jechałam w pozycji "na sardynkę" takim właśnie 168. Natomiast widzę, że rano o 6:50 na przystanku Karczemki coraz więcej osób wsiada do 801 przewoźnika GRYF.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dzień dobry/dobry wieczór :)
Na spotkanie zawsze warto iść.
Jako mieszkańcy dzielnicy pokazaliśmy już opór,zjednoczenie mieszkańców przy 167 i tu dobrze na + :)
Nie liczę na dużo - ale warto też mieć na uwadze czy czegoś nie chcą uciąć? Coś skrócić...
Rzeczywiście 168 często w szczycie krótki... :/

Według mnie 157 powinien być wydłużony (oby tylko nie skrócony - bez zajazdów na Fabryczną!).
257 może być ciekawą linią ale już słychać głosy że nie pełno wymiarową bo stan osiedlowych dróg,płyt Jumbo nie pozwala na pełen rozkład...
Oczywiście również WozoKilometry...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ja i tak jeżdżę Gryfem - TANIEJ i przede wszystkim SZYBCIEJ!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam. A co byście powiedzieli jakbyśmy zawalczyli o autobus pod sklep Żabka, aby każdy miał stały szybki dostęp do najlepszego sklepu na dzielni? Na tę okazję mamy nawet wierszyk " Naszą Żabkę tu kochamy, autobus do niej nawet mamy".
serdecznie pozdrawiamy p.Monika też :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Komentarze na temat żabki stają się już niesmaczne, ktoś ma chyba straszne kompleksy i problemy ze sobą, czy to jakaś chora zazdrość o sklep żabka? Jestem osoba postronną , patrzę na te złośliwe wypowiedzi już od dłuższego czasu. Brzydko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Autobus do żabki to przesada ale można by pomyśleć o postawieniu ze 2 parasoli z ławeczkami w miejscu dla inwalidy na przyszły sezon 2018. Z tego miejsca i tak nikt nie korzysta a było by przynajmniej gdzie zjeść hot-doga czy zapiekanke.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ma Pani rację.Jakiś obsesyjnie zazdrosny poeta się wypowiada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nudzisz Nas....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

No i jaka frekwencja ?
Jakie decyzje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ok 15 osób. Wyszłam o 19:00 bo nie mogłam tego słuchać. Żadnych propozycji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sprawozdanie jest na FB Rady Dzielnicy. Ogólnie - jak zwykle mieszkańcy Karczemek „olali” (inaczej się tego nie da określić) możliwość zawalczenia o swoje i po prostu nie przyszli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Walka mieszkańców była o 167, bo skrócenie jego trasy było nieporozumieniem. Ile czasu ciągnie się temat wydłużenia 157 do Karczemek, rok czy dłużej? Gdyby Radni Dzielnicy i uch rodziny korzystali z komunikacji publicznej to byłaby ona na właściwym poziomie. A tak jest tragikomedia, jak nie możemy na Emaus wejść do autobusu kiedy wracamy z pracy na osiedle. Krótkie 168 to porażka w godzinach szczytu. Pana widziałam kiedyś w 168, ale nie miał pan biletu miesięcznego zatem wniosek, że z transportu publicznego korzysta pan rzadko. A ja wybrałam - PKS Gryf, 20 minut z Karczemek do Dworca PKP i mam ZTM w ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skrócenie 167? Nie kojarzę...
A skąd problemy z wydłużeniem 157, to było słychać. Najwyraźniej mieszkańcom Karczemek na tym nie zależy, bo nikt głosu nie zabrał.
Miesięczny mi się nie opłaca, bo jeżdżę autobusem codziennie właściwie tylko rano, popołudniu rzadko. I przy korzystaniu ze Skycasha wychodzi to korzystniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Krótka pamięć pana radnego - mieszkańcy walczyli o 167, którego trasa została skrócona do "super" pętli Siedlce. To na tym "nowoczesnym" węźle przesiadkowym byliśmy informowani o końcu trasy i wsiadaliśmy do często już pełnego tramwaju 10 lub 12. Wywalczyliśmy, żeby 167 ponownie jechał do centrum miasta.
Ja też korzystam z komunikacji publicznej najczęściej rano, obecnie z Gryfa. Szybko, ciepło i zawsze miejsce siedzące, a to wszystko za 3 zł. A wracam z pracy z kolegą, który specjalnie dla mnie jadąc do Banina zjeżdża na ulice Azaliową. I generuje ruch na osiedlu, z którym nieumiejętnie chcecie walczyć. Tak działa Rada Dzielnicy Kokoszki: brak sprawnej miejskiej komunikacji, za to duży ruch samochodów osobowych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pamięć bardzo dobra - tylko nie rozumiem powiązania obecnego spotkania ze skracaniem 167 dwa lata temu.
Co do działań rady - trzeba było zostać do końca spotkania, żeby zobaczyć, w jakich warunkach rada działa. Albo i sluchać uważnie wystąpienia przedstawicieli ZTM.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie dziwie się, ze tak mało osob pojawiło się na spotkaniu- jeżeli jeździsz autem, to linie autobusowe nie maja dla Ciebie najmniejszego znaczenia. No niestety, ale taka prawda.
Ja wiedziałam o spotkaniu, ale nie przyszłam, bo niestety ale z publicznego transportu nie korzystam w ogóle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dopóki nie będzie pomysłów na skrócenie czasu jazdy autobusem - a to wymaga innego przebiegu trasy niż przez ul.Kartuską,w najgorszych korkach, to wszelkie dyskusje o korektach tras w górnej części niewiele wnoszą.
Ten, kto może jeździć autem, dalej będzie to robił -szkoda spędzać codziennie 3 godziny (2*1.5) w KM
Dla mnie 'światełkiem w tunelu' jest wiadomość o planowanej linii 120 dojeżdżającej do pętli na ul.Jabłoniowej, ale ma to sens tylko przy linii tramwajowej z tej pętli do Gdańska przez Chełm a nie przez Morenę.
Wtedy można marzyć o 10 minutach dojazdu do pętli i 15 tramwajem do Gdańska....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na razie wszystko wskazuje na to, że szybciej powstanie linia tramwajowa wzdłuż Nowej Warszawskiej, niż linia z Moreny do Wrzeszcza...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

JEST DECYZJA, Z Kaliny bedzie śmigAĆ długi autobus Armii Krajowej. Start Kalina, meta 3Maja PKS, wraca do Kaliny przez Suchanino zajeżdżając do kolejki metropodobnej a dalej tnie przez las do Matemblewa i przedzierajac sie przez leśne ostępy zmierza q Złotej Karczmie z przerwą na to co w karczmie Złotej zawsze serwuja i zyg zyg q Kalince, kalinka, kalinka maja, oj kalinka... oupsss.
No..., to pisałem ja..., mieszkaniec Kiełpina Górnego
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

no oczywiście pierdylion telefonów od razu o to czy bedzie przystanek pośredni,
odpowiadam, nie będzie miedzy Kalinka a PKSem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

OK, przekonaliście mnie, po wysłaniu SMSAa za 1,50 zł kierowca zatrzyma na najbliższym przystanq
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kokoszki

Sianowska Polana (3 odpowiedzi)

Lokalizacja inwestycji umożliwia sprawne poruszanie się po całej aglomeracji trójmiejskiej, tym...

Start (11 odpowiedzi)

Osiedle Start powstanie w dzielnicy Kokoszki, przy ulicy Nowatorów, w niedalekiej odległości od...

Malachitowe Wzgórze (97 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje na granicy dzielnic Kokoszki i Kiełpino Górne. Zielone otoczenie inwestycji...

do góry