Widok

Stare DVD.

Cześć

Podczas świątecznego sprzątania, natknąłem się na mój odtwarzacz DVD marki Manta, kupiony w 2008 r., który od co najmniej 5 lat leżał nieużywany w przedpokoju. Chcę znów z niego korzystać i w tym celu planuję odkurzyć zarówno obudowę jak i wnętrze sprzętu. Myślicie, że to pomoże? Nie dojdzie do spięcia przy pierwszym od tylu lat podłączeniu do prądu?

Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli leżał w suchym miejscu, to dlaczego miałoby się coś stać?
Jedyne (minimalne) ryzyko jest takie, że kondensatory wyschły i wystrzelą po podłączeniu zasilania. Ale tego gołym okiem i tak nie zobaczysz.
A nawet jeśli tak się stanie, to niczym to nie grozi. Co najwyżej wywali bezpiecznik w DVD.

Dużo bardziej prawdopodobne, że nie będzie czytał płyt, bo laser się zakurzył. Ale to załatwisz płytą czyszczącą (taką z maleńkim wtopionym pędzelkiem).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak ten laser odkurzę odkurzaczem, to będzie w porządku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie dojdziesz odkurzaczem ;]
Musiałbyś rozebrać napęd a po pytaniu, jakie zadałeś, podejrzewam, że przekracza to twoje możliwości techniczne.
Chyba, że płyty nie wsuwasz, tylko po prostu nakładasz od góry, jak często w bum-boxach jest. Wówczas masz bezproblemowy dostęp do lasera i możesz go oczyścić małym pędzelkiem albo nawet patyczkiem kosmetycznym.
Jeśli płytę wsuwasz (bezpośrednio, lub na sankach) pozostaje płyta czyszcząca. Nie wiem ile kosztuje w sklepie ale patrzyłem na Allegro i już za 7 zł ją kupisz (+przesyłka).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednak obyło się bez wchodzenia do środka. DVD ma tak mocno po skręcane śrubki, że ani drgną. Przetarłem tylko obudowę mleczkiem do mebli i odtwarzacz działa jaki kiedyś. W każdym razie dzięki za porady :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinien pomóc. W przeciwnym razie! Kupiłem siebie - https://www.deviceranking.pl/smartwatch/6217/zgpax-s8 - normalny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Technologie

pozycjonowanie (60 odpowiedzi)

Dzień dobry. Posiadam własny sklep internetowy, w którym sprzedaje własnoręcznie robioną...

Lepszy będzie tradycyjny zegarek czy smartwatch (25 odpowiedzi)

Witam. Pytanie do wszystkich posiadaczy smartwatchy i nie tylko. Mianowicie zawsze byłem nieco...

Jak reklamowac firmę (20 odpowiedzi)

Witajcie , w czerwcu tego roku ( Covid -19) otworzyłam własne studio projektowania wnętrz .Jestem...

do góry