Widok

Statyści

Czy ktoś z Was miał okazję pracować jako statysta? Gdzie znaleźliście taką ofertę pracy? (wiem że to nie jest praca na stale :) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pracowałem jako statysta. Było to kilka lat temu. Zarobiłem wtedy za cały dzień zdjęciowy 50 zł. Pracę znalazłem tam przez Internet. Niestety nie pamiętam strony www, z której złapałem kontakt. Fajne doświadczenie. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszukaj w sieci firmy ABM - obecnie się podzieliła i są dwie, jedna (oddział wrocławskiej) z siedzibą w pobliżu Manhattanu, druga samodzielna - nie pamiętam gdzie teraz mają oficjalną siedzibę, ale google... fajne projekty, fajni ludzie, fajna kasa wszystko na czas. Warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Abm:
Ogółem fajnie. Po ilości maili widzę, że w tym roku mają sporo ofert. Jednak statyści nadal zarabiają nędznie - zazwyczaj 70 zł (netto chyba, choć może nawet i brutto - naprawdę słabe stawki). Za to na reklamach można już konkretniej zarobić, ale tu już są ogólnopolskie castingi, więc nie jest powiedziane, że ktoś z Trójmiasta akurat dostanie rólkę.
Ja dla nich statystowałam kilka lat temu. Wciąż dostaję maile więc widzę, że stawka "poszybowała" o jakieś 15 zł w górę ;)

Ok, sprawdziła ostatnie maile i takie są np. stawki:


Reklama - rola główna:
"Wynagrodzenie: 5 000 zl za dzien.
to bedzie 8 sek billboard sponsorski do TVP - czyli prawa 1 rok tv + internet."

Statysta w serialu - mail z grudnia:
"Zdjęcia w Gdyni w czwartek w godz. 8.30 do około 17.30.
W piątek prawdopodobnie podobne godziny.
Wynagrodzenie za dzień zdjęciowy (powyżej 5 godz pracy na planie)
to 80 zł." Nie napisali czy netto czy brutto.

Mam też maila z informacją o zapisach do ich bazy danych:

Witamy,

Studio ABM Trójmiasto robi nabór oraz aktualizację zdjęć do bazy.

Zapraszamy w najbliższy piątek, 10 lipca od 12:00 do 19:00 w budynku STARTERa, przy ul. Lęborskiej 3b w Gdańsku - Przymorze.

Zachęcamy do zaproszenia znajomych!

Osoby, które dokonują zapisu do bazy, wnoszą jednorazową opłatę 40 zł.

Aktualizacja zdjęć jest oczywiście darmowa.

Zapraszamy do polubienia naszego nowego profilu: http://www.facebook.com

Pozdrawiamy serdecznie,

Studio ABM Trójmiasto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Warszawie jest taka agencja statystów i epizodystów. To Agencja statystów FILL Studio. Ludzie z ogromnym doświadczeniem. Jedna z pierwszych takich agencji w kraju. Obsada reklam i obsada filmów rekrutowana jest właśnie w takich miejscach. Dlatego jeśli interesuje Cię praca na planie filmowym to rzuć okiem tu https://fillstudio.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

angielski komunikatywny (15 odpowiedzi)

Witam, wielu pracodawców w ogłoszeniach wymaga angielskiego na poziomie komunikatywnym. Co...

zarobki administracja biurowa, ile dają ? (9 odpowiedzi)

Rozglądam się po dłuższej przerwie za pracą na stanowisku administracja biurowa (asystentka,...

Praca za granicą dla elektryków, ślusarzy, spawaczy (3 odpowiedzi)

Marine Ship Service jest dynamicznie rozwijającą się firmą, poszukujemy pracowników na...

do góry