Widok

Storczykowa progi zwalniające

Czemu tu nie ma progów ? Samochody na wysokości sklepu-Żabki potrafią pędzić po 80km/h. Strach przejść przez ulice, nie wspominając już że jeden pas jest zajęty przez parkujące samochody i nie zawsze widać nadjeżdżające auta. Niejednokrotnie zmuszona byłam przebiegać przez tą ulicę gdyż nadjeżdżające auta ani myślą zwolnić na widok przechodnia. Storczykowa to uliczka osiedlowa i obowiązuje tu prędkość 30km/h a piesi mają pierwszeństwo gdyż obejmuje ją strefa zamieszkania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Albo 30km/h, albo strefa zamieszkania. Jedno wyklucza drugie. I, jak kojarzę, strefy zamieszkania tam nie ma. Nie ma więc też pierwszeństwa pieszych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jest coś takiego jak mapa zagrożeń bezpieczeństwa i trzeba tam klikać do upadłego - zajmuje to tylko kilka sekund, a wymusza na policji interwencje
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgłoszone : https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja to bym zgłosił konieczność ustawienia zakazu parkowania po obu stronach Storczykowej.
Często jest tak, że jadący od strony kokoszek nie mają się gdzie schować gdy nadjeżdża samochód od str Kalinowej, bo cały prawy pas jest zajęty przez zaparkowane samochody. Dlatego też ludzie tam jadą szybko , żeby właśnie zdążyć zanim z kalinowej ktoś skręci w storczykową.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A gdzie te samochody postawić? Stojące nie stanowią az takiego zagrozenia, za to sporo osob jest kompletnie bez wyobrazni i pedza po Storczykowej jakby byli na wyscigach. Kiedys wybiegnie jakies dziecko i bedzie za pozno. Pani w srebrnym peugeocie 206 tez to dotyczy. Conajmniej 60 dzis przed zabka sie spieszyla.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stawiajcie sobie na Waszych ogrodzonych parkingach lub w garażach. Nie róbcie ze storczykowej jednego wielkiego wahadła. Kierowcy jadący w stronę kalinowej , bardziej zwracają uwagę na to czy nic nie wyjedzie naprzeciwko z kalinowej lub irysowej, niż na biegające dzieci . Jak by były obydwa pasy wolne, to i widoczność na boki była by lepsza, bo spomiędzy zaparkowanych samochodów też może wybiec dziecko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak chcesz coś zrobić w tej sprawie to wyślij proszę maila do ZDiZ. Dostaniesz odpowiedź co mogą zrobić, co planują, kiedy. Ja tak zrobiłem przy braku chodnika przy skrzyżowaniu Storczykowej z Kalinowa, efekt jest.
Podobny problem z parkowaniem i szybka jazdą jest na Jaśminowy Stok przy budynach wielorodzinnych.
Daj znać co odpisał ci ZDiZ.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

do góry