Widok

Straż Miejska w Gdyni terroryzuje uczniów !

Przy Zespole Szkół Ekologicznych na Cisowej regularnie odbywają się łapanki na uczniów, którzy w czasie przerw wychodzą na papierosa. I oczywiście - zgodnie z prawem - łapać mogą nałogowych palaczy, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Problem jednak w tym, że atakują także tych pełnoletnich i - o zgrozo - palących poza terenem szkoły ! To jeden problem, drugi natomiast jest taki, że jest jedna - wyjątkowo "zaangażowana" w swoja pracę "łowcy" - strażniczka, która w chwili, gdy nakryje złoczyńców (pełnoletnich) nawet 15 metrów od terenu szkoły, gdzieś między blokami - czyli na ogólnie dostępnym terenie, na którym nie obowiązuje zakaz palenia - wypisuje mandaty za ... "palenie na terenie szkoły" !!! Na nic tłumaczenia, że teren szkoły oddalony jest o te naście metrów - złoczyńca namierzony musi zostać ukarany !!! Po ostatnim takim wydarzeniu została wysłana skarga do komendanta SM w Gdyni, ten przekazał sprawę do sądu a pani strażniczka czai się od tego czasu na blokowisku w rejonie naszej uczelni z aparatem i robi fotki kolejnym złoczyńcom palącym poza szkołą !!! Następnie z tymi fotkami wpada do klas, wyłuskując zbrodniarzy !!! Wniosek jest prosty - pani strażniczka, pomimo iż sama popełniła niegodny jakże zaszczytnej funkcji SM czyn, wpisując do mandatu - jako podstawę ukarania NIEPRAWDĘ, teraz terroryzuje uczniów pokazując im ich miejsce w szeregu. Tak, czy inaczej - najprawdopodobniej w najbliższych dniach zorganizowana zostanie akcja, mająca na celu obnażenie wszelkich "wpadek" SM w Gdyni, skatalogowanie ich w jakiś sensowny sposób, by następnie zebrać podpisy i złożyć Prezydentowi Szczurkowi petycję w sprawie wniosku o przeprowadzenie referendum w kwestii ewentualnej likwidacji tego mało użytecznego społecznie a funkcjonującego dzięki budżetowym (naszym) pieniądzom tworu !
Piszcie, jeśli Wam również przytrafiło się coś absurdalnego ze SM w roli głównej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
lekcje odrobiles gimbusie ?!?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widać, że taki lepszy inteligent z ciebie. Dobrze, że mamy wolność słowa - dzięki temu możesz się wypowiedzieć. Szkoda tylko, że nie w temacie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Pseudo Straż Miejską jestem uczulona jak 70% Polaków na różne pyłki. Mają odgórny przykaz, aby w miesiącu było tyle i tyle pouczeń, tyle i tyle interwencji, tyle i tyle mandatów i głupki szaleją. Czepiają się takich drobiazgów, że głowa boli. Specjalnie znajdują sobie jedno szczególne miejsce, gdzie na pewno "zabłyśnie" swoja pozycją. I tak na przykład mieszkałam kiedyś przy szkole, gdzie z drugiej strony była brama p-pożarowa. Zaparkowałam tam, gdyż miejsc przy blokach w ówczesnych czasach jak na lekarstwo i wyskoczyłam na dosłownie 10 min z zakupami. Nie zauważyłam, że za ścianą bloku czaiła się nasza kochana Straż. I buch, juz pieczołowicie zakładali mi blokadę na koło i mandacik. W następnych dniach siedziałam jak "okienna" w oknie i tylk przyglądałam się, jak bacznie warowali za ścianą bloku na przypatkowego "stawacza".
Zadzwoniłam raz kiedyś, że bezdomni okupują parking w centrum miasta- usłyszałam, że oni się tym nie zajmują, to należy do Policji i tam mam zadzwonić (nawet mnie nie przekierowali), to samo dotyczyło palącego się śmietnika na przystanku- mam zadzwonić z tym do Zarządu Dróg i Zieleni lub do Komunikacji, bo oni się tym nie zajmują. Innym razem zadzwoniłam w sprawie mewy ze złamanym skrzydłem- oni nic nie zrobią MAM ZADZWONIĆ do Ciapkowa. A kiedy zadzwoniłam do nich, że od pół godziny grupa żużluje quadami po lesie i znów usłyszałam, że to nie do nich tylko MAMA ZADZWONIĆ na Policję, to mnie krew zalała, więc z oburzeniem powiedziałam Strażniczce, że to ich obowiązek, żeby zadzwonić z tym zgłoszeniem do Policji, Pani była nieuprzejma, ale obojętnym głosem odpowiedziała, że zgłosi. Przez następne pół godziny Policja nie pojawiła się w lesie, choć miała tam zaledwie 100 m. Od tej pory nie dzwonię do SM i nie chcę mieć z nimi nic do czynienia, dlatego popieram akcję mimo tego, że nie znoszę porozrzucanych na ulicy wypalonych papierosów i to pewnie o to głównie chodzi Strażnikom, o zaśmiecanie ulicy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Cisowa

Zbożowa (9 odpowiedzi)

Położenie inwestycji w dzielnicy Cisowa daje możliwość komfortowego dojazdu z niej do centrum...

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza - kobieta przy ołtarzu (10 odpowiedzi)

Od chwili gdy w parafii pojawil sie nowy proboszcz przy oltarzu przed Msza zaczela sie krecic...

do góry