Widok

Studio Morena

Studio Morena powstaje przy ul. Rakoczego, w centralnym punkcie Moreny. Szybko dojechać można stąd zarówno do centrum Wrzeszcza, jak i do Śródmieścia Gdańska. Przyszli mieszkańcy niemal pod domem będą mieli przystanek tramwajowy i komunikację autobusową. Szybko można stąd dojść także na przystanek PKM. Rozbudowana dzielnica jaką jest Morena zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury potrzebnej ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

o jezuu O.O brzydszych bloków nie dało się wymyśleć??
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 10

arkchitektoniczna kupa

"architekt" tego szkaradztwa powinien stracic prawo do wykonywania zawodu, a miejski urzednik nie powinien w ogole wydac pozwolenia na budowe . Wstyd, że w Gdańsku rządzi taka miernota!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

deweloper

Przy czym tu architekt? On robi co karze mu deweloper... A każdy chce jakoś zarabiać, a urzędnik nie ma prawa oceniać estetyki, tylko sprawdza czy jest zgodne z prawem,,,,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Eeee nie ma tragedii. Lepsze te niż polska pasteloza budowlana na starych osiedlach :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

bloki pasują do tych komunistycznych

niby gdzie na rakoczego ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

prefabrykowane bloki z lat 70. przy tym co wyprawiaja dzis deweloperzy to ukojenie estetyczne. Przez takie budownictwo Morena zostanie doszczętnie zdegradowana.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

a ja chcę kupić tam mieszkanie i te bloki mi się podobają!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mi też podoba się ten blok. Obecnie z żoną przeglądamy oferty, ale do tej pory ta inwestycja najbardziej przypada nam do gustu. Dobra lokalizacja i dostęp do sklepów takich jak Lidl i Biedronka, czy podstawówka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

koło lidla / mc donalda
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tamten teren ma Murapol

Murapol ma przed Lidlem obok maca, Polnord wykupil teren miedzy inwestycja murapolu , kosciolem, lidlem a liniami wysokiego napiecia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja pierdacze

gdzie oni chca wcisnac te 3 budynki? Ponadto kolo linii wysokiego napiecia sa dosc duze pagórki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

linie wysokiego napiecia

Wszystkie linie wysokiego napiecia maja byc przesuniete/usuniete wg dewelopera wiec moze i nie bedzie tak najgorzej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

współczesny falowiec...przyszłym mieszkańcom gratuluję gustu
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jakie ceny ?

Czy ktos zna ceny jakie oferuje Polnord? Zaczynaja oferowac po dwie lazienki w mieszkaniach kolo 60 metrow. To duzy komfort, normalka na Zachodzie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

cena

6500-7000/m2
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ceny od 6000 do około 6600, w celu zasięgnięcia więcej informacji polecam kontakt do Pana Adama, mail: adam.basiakowski@gmail.com lub tel 726 360 048, można dowiedzieć się również o innych inwestycjach Polnordu i nie tylko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Trzeba dowiadywać się telefonicznie. Ja dzwoniłem w sprawie 2 różnych M2 o pow. 40 m2. Średnia cena to 6500 zł/m2.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie przesadzaj.

Mieszkania w falowcu nie kosztują 7 tysięcy za ma.
Poza tym to do morza jest bliżej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polnord to koszmar pod każdym względem...

Nie kupujcie mieszkań u tego dewelopera. Mieszkam w jednym z budynków na Myśliwskiej, wszystko było super póki nie odebraliśmy kluczy. Potem dramat. Podłoga wyżej niż dół okna balkonowego, krzywe ściany, elewacja pofalowana. Każda naprawa to droga przez mękę. Kontakt fatalny. Obiecują nie wiadomo co, oddają nic. Po pięciu latach nie mamy ogrodzenia, a zieleń w formie drzew i krzewów pozostała w fantazjach architektów na wizualizacjach jeśli nie liczyć dwóch metrowych patyków wbitych w ziemię. Nawet trawników nie ma normalnych, tylko na ziemię budowlaną wysypano czarną ziemię i zasiano trawę. Miejsca parkingowe wewnętrzne i zewnętrzne bardzo drogie a wąskie i ze słupami. W niektórych przypadkach nieużyteczne. Te miejsca parkingowe przed budynkiem, które miały być miejscami ogólnodostępnymi zostały w późniejszym procesie sprzedaży lokali usługowych dodane jako bonus. Tak więc w dzień pod klatką nie zaparkujesz bo miejsca ogólnodostępne są miejscami prywatnymi. Goście, którzy do Ciebie przyjadą też nie zaparkują bo nie mają gdzie. Do niektórych klatek zabrakło miejsca na chodnik więc idzie się po jezdni bo Polnord buduje na małych przestrzeniach. Upycha jak najwięcej się da. Niedoróbki budowlane temat rzeka. Nawet boku jednej ściany zewnętrznej nie zdążyli pomalować tylko zostawili betonową. Wszystko musieliśmy wykonać sami z pomocą administracji. Teraz Polnord w podziękowaniu za kupno ich wcale nie tanich mieszkań wysypuje nam pod oknami hałdę piachu wywożoną z budowy Waszego osiedla demolując całe otoczenie. Zniszczono okoliczną zieleń, połamano drzewa, wkroczono na teren aktywny biologicznie. Prace trwają od 7ej do 21ej, ciężki sprzęt i sterta piachu przypominają nam nieustannie o koszmarze zwanym firma Polnord. Motto tego dewelopera powinno brzmieć: chcesz mieć problemy kup mieszkanie w Polnordzie. Masakra!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polnord nie potrafi dotrzymać umów
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze wiecej szczegolow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinie na temat inwestycji studio morena czy warto u tego dewelopera
Sterty piachu już nie ma, Teraz będziesz miała ulice dwupasmowom

Wrażenie

Już po rozmowie z p. Kurpiewską z biura sprzedaży, odnieśliśmy wrażenie, że deweloperowi nie zależy. Kupicie to kupicie, nie kupicie to będą inni. Jeszcze przed podpisaniem umowy, co to będzie po zakupie. Dlatego zrezygnowaliśmy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale ceny najnizsze jesli chodzi o lokalizacje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam, odnioslem zupelnie inne wrazenie. Przed podjeciem decyzji, bardzo duzo E-Maili, pytan, dostalem wszystkie informacjie, bardzo mily kontakt.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

wysyp burakow z tekstem mam 200 tys. gotowka. na kolana sprzedawco. i najlepsze:ile rabatu bo sie nalezy bo place gotowka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

w drugą stronę ceny m2 w gdańsku są masakryczno wysokie jakby złote sztaby sprzedawali
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
i dobrze wam powiedziala. bravo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

linie elektryczne

na placu budowy znajduje się kilka linii elektrycznych, które są bardzo szkodliwe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Prąd złem naszych czasów. Dlatego Tesla i Edison już nie żyją. Żarówki im się przepalily.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Maja byc przesunięte jak nie beda to bedzie dym u dewelopera bo obiecał. .....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd masz takie wieści, że mają być przesunięte? To informacja od dewelopera?

Będzie obiecał do czasu sprzedaży wszystkich mieszkań (dziur w ziemi)

Potem już nie będzie obiecywał.

Wystarczy zadzwonic do zakladow energetyki i zapytac czy beda slupy energetyczne przesuwali to wszystko jesli nic nie wiedza to polnord jest kolejnym deweloperem kłamcą
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

te słupy wysokiego napięcia zostały już zmniejszone przez dewelopera, w perspektywie 10 lat może energa zrobi nowe okablowanie

30 lat pracuję przy napięciu 110 kV i 400 kV i nic mi niejest

nie badz taki elektryczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy są tu jacyś przyszli mieszkańcy Studio Morena?:)

Jest jakas inna strona na temat tej inwestycji forum lub opisujaca postepy w budowie itd

Dostajecie jakies pokwitwania od dewelopera za kolejne platnosci w transzach

Gdzie pokupowaliście mieszkania? Która klatka, piętro?:)

Szukam innego forum przyszlych mieszkancow o tej inwestycji

7-pietro klatka B od strony kosciola...

Serio? I jak Ci się widzi wizja wielkiego molochu przed oknami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

? Jakiego wielkiego molochu? Kosciol ma byc wyburzony?

Na 1 pietrze okna skierowane na Lidla

Mam na myśli wschodnia stronę i wyższe piętra. Bardziej stronę 'środkowa' bloku. Od początku inwestycji było wiadomo, że tuż obok powstanie drugi blok? Przecież ten drugi to jakaś masakra. Mieszkania obok mieszkań. Prawie okno w okno. I to dwa naprawdę duże budynki.

Jesteś pewien że nie pomyliłeś inwestycji? To właśnie studio Morena jest tym dużym molochem co zasłoni półokrągły budynek. Chyba że jest coś kolejnego w planach?

StudioMorena

klatka C
piętro 12
widok na Lidla

Studio morena

Witam, kupiliśmy mieszkanie w tym bloku i czytając opinie już zaczynam się bać :( oczywiście to zależy od gustu jednemu podoba się wielki moloch drugiemu blok 3-4 piętrowy, czytając poprzednie opinie obawiam się o czynsz jaki mogą nam ustalić bo u tego samego dewelopera na innym osiedlu podnieśli z 400-700 wiec to chyba jakies apsurd No i generalnie nic z tym nie mogli zrobić, oczywiście nie wiem czy doszli do porozumienia na dzień dzisiejszy czy tak pozostało, myśle ze jeśli chodzi o nas przyszłych mieszkańców to najgorsze przed nami bo na razie to nie mamy co narzekać blok się buduje i tyle....

My będziemy mieszkać na 5 piętrze w klatce B, okna od strony kościoła. Nam póki co odpowiada ta lokalizacja mieszkania.
Lepiej to niż mieć widok na "okrąglak", aczkolwiek swoją drogą nie było wiadomo, że "okrąglak" powstanie kiedy Wy kupowaliście mieszkania (nie było go w planie? - mówię o tych, którzy wcześniej kupowali)?
My też mamy obawy, niby nie chcieliśmy w takim wielkim boku, ale przekonuje nasz lokalizacja. Morena to idealne miejsce. I cena też ok, nie mam zamiaru dojeżdzać z okolic Auchan. A co do czynszu... no cóż, każdy deweloper tak robi i musimy być na to gotowi.. Miejmy nadzieę, że nie będzie źle!

My podobnie. Klatka A z loggia od południa. Też nie byliśmy na poczatku zdecydowani jednak stosunek cena:uklad:lokalizacja byl yu najkorzystniejszy

Chyba macie jedno z mieszkań, które my chcieliśmy wziąć :)

My też 5 piętro klatka B okna od kościoła :)

Z naszej strony zakup pod wynajem ale chcialbym aby czynsz nie byl zbyt wysoki.

Polnord reklamuje sie na trojmiescie jak tylko moze chyba mieszkanka nie idą zwlaszcza te w miejscu łaczenia budynkow w tej ciemni i za 6500 za m2. Ludzie tez wychamowali z kupowaniem beznadziejnych mieszkan u deweloperow za kosmiczną kasę

Wychamowali, bo standard wykończenia jest mega biedny i niejasny. Byłam z 1 m-c temu i dowiedziałam się, ze okna mogą być dwu lub trzyszybowe. Więc pytałam od czego to zależy , ale nie wiadomo :))))) , pani miała jakieś niejasne teorie. Chyba pan majster będzie losował , kumu jakie wstawi :))))) . A to są znaczne różnice w oszczędnościach na ogrzewaniu. Życzę powodzenia tym co będą mieszkać na ostatnich kondygnacjach i dostaną dwuszybówki, a na pewno tak się stanie, skoro nie ma konkretnego wykazu co jest w standardzie tylko to lub to :))))))) . Masakra. Kupiłam u konkrencji. Nie dość , że dużo taniej , to standard , nieporównywanie wyższy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A prawo , nie nakazuje teraz instalowanie okien trzyszybowych ?

Widzę, że opinie na forum są podzielone. Miałem dobry kontakt z reprezentantami tego dewelopera. Mam nadzieję, że po zakończeniu budowy wszystko będzie dobrze. Nadzieję można mieć… nic innego mi nie pozostało. Ale nie będę sobie dobierać do głowy. Okolica jest spoko, zwłaszcza dobra komunikacja jest na plus i dostęp do supermarketów itp.

ja też z duszą na ramieniu czytam te wszystkie komentarze ale kupiłam :) na tym etapie kontakt z deweloperem dobry. Też mam nadzieję że nie będzie aż tak źle - klamka zapadła. To lokalizacja przeważyła szale na kupno mieszkania w tym miejscu.

Mam nadzieje ze nie bedzie opoznienia w odbiorze jak w robygu obok kolega ponad pol roku czekal i odbior polnordu bedzie na 2019

Nie czarujmy sie to moloch lepszy bylby max 6-8 pietrowy cena tez nie powala na kolana jak za taki budynek jedynie wielki plus to lokalizacja. Czy ktos cos wie kiedy bedzie przesuniecie słupów lini energetycznej

Przez teren budowanego osiedla Polnordu będzie wybudowana droga dojazdowa do budynku Murapolu, biurowca w głębi restauracji i Lidla. Oznacza to ze na osiedlu będzie niesamowity ruch samochodów . Każdy z kupujących podpisuje na to zgodę nie czytając nawet uważnie dokumentów.

jakieś źródła ? szczegóły?

Tzn gdzie dokladnie czy ma powstac z tylu lidla od strony dostaw i prowadzona wzdluz polnordu nad wjazdem do garazy podziemnych murapola...czyli osoby majace widok na lidla lub centralnie okna murapola beda mialy pod oknem tą droge. Wygrali Ci co maja wszystkie okna od strony kosciola lub z widokiem na srojacy obok kosciola wiezowiec lata 80 i parking oraz tą wąską ulice prowadzącą w dół

Co ciekawe już wybudowany wjazd na osiedle oraz przyszłą drogę dojazdową do sąsiednich inwestycji pokryją wyłącznie klienci Polnordu w cenie mieszkania. W godzinach szczytu wjazd będzie się korkował a pierwszeństwo wyjazdu będą mieli mieszkańcy Murpolu, Lidla itd. Od drugiej wschodniej strony budynku dzwony kościelne będą skutecznie budzić rano a świecący krzyż w nocy darmowo oświetli nam mieszkanie. Przez teren osiedla zostanie zachowane dojście wiernych do kościoła jako droga konieczna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A dzwonią tam w tym kosciele bylem tam kilka razy i w czasie mszy w niedziele dzwonow nie slyszalem, co do drogi dla wiernych od wschodniej strony jest chodnik za plotem i ta drogą chodza wierni. A co do wyjazdu i wjazdu zobaczymy jak bedzie na dole u robyga jak wszystko wyjedzie z tych wiezowcow ustawionych jeden na drugim tez bedzie paraliz. Zobaczymy jak bedzie jak wszystko to powstanie .......ale ceny mieszkan w Gd są za drogie w stosunku do oferowanej jakosci .Bardziej mnie martwi doswietlenie tych mieszkan zwlaszcza na nizszych kondygnacjach od strony wschodniej i polnocnej

Dzwony w żadnym kościele nie dzwonią w czasie mszy a na mszę wcześniej np. pół godziny. Wierni będą chodzić przez osiedle jest to zagwarantowane w projekcie osiedla. Słabe to pocieszenie że u Robyga będzie jeszcze gorzej z wyjazdem z osiedla niż ze Studio Morena. Nie zmienia to faktu że wyjazd będzie zakorkowany. Na razie miejsce podłączenia się osiedla Murapolu do drogi koniecznej przez osiedle Studio Morena w terenie jest niewidoczne, droga wewnętrzna w tym miejscu zakończona krawężnikiem a przy płocie nawet posadzone drzewka. Do czasu zakończenia inwestycji Studio Morena tak pozostanie bo w tej chwili nie ma możliwości wybudowania drogi koniecznej.

Osiedle otwarte no to super.......pod oknami stado wiernych plus gimbusy idące szkoły i reszta zwiedzających różnej maści chcących obejrzeć sobie budynek, skracających sobie drogę do galerii, oraz idących na zakupy do Lidla. Najgorsze jest to że zero spokoju oraz że za teren zewnętrzny będziemy płacili my mieszkańcy a używać będą wszyscy również z okolicznych bloków......zdeptane trawniki śmieci żule z piwkiem z okolicy itd....i to za 6500-7000 zł za M2. Niech polnord zainwestuje w kamery bezpieczeństwa skoro ma być otwarte osiedle żenada....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Haha... też mieszkam na osiedlu ""strzeżonym"". Wiecznie psująca się brama, bramki wiecznie otwarte bo nikomu się nie chce zamykać, płoty takie, że każdy nieinwalida je przeskoczy. Złodziejowi wystarczy czytnik częstotliwości, żeby w 10 sekund sforsofwać zabezpieczenia. Dzieci z osiedla biegają pod oknami, bawią się na parkingu, drą mordę jak każde inne. Zimą żule i tak śpią po klatkach. Naprawde mieszkanie w tym Twoim 50metrowym apartamenciku daje ci to poczucie elitarności? Pozdrowienia z rzeczywistości
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie elitarności ale spokoju od patologii i 500 plusów nie po to płacisz grubą kasę aby mieć sajgon pod budynkiem........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

gruba kase to masz na garnizonie tu sa przecietne ceny trojmiejskie. 500m dalej robyg ma wyzsze

zgadzam się z Tobą. My kupiliśmy mieszkanie w tym bloku, i nie możemy doczekać się.
Ceny są normalne za mieszkania. Można mieszkać na Szadółkach, Jasieniu, Kowalach itd. jak najbardziej, ceny? 4,5 tys / 5,5 tys za metr, pewnie. Ale nie uśmiecha mi się jechać co dzień w korkach rano i popołudniu... + zakupy, dziecko do przedszkola, szkoły, daleko do centrum. A stąd? Blisko Wrzeszcz, Śródmieścia, wszystko pod nosem. Mnie nie przeszkadza świecący krzyż, przynajmniej nie kupię oświetlenia do salonu :) Zawsze będzie ktoś przeciw ale i ktoś za. Moloch molochem, trudno.

Teraz ma wyższe wcześniej miał takie same i nie ma co gdybać na temat cen garnizon to centrum a tutaj morena

Każdy kto kupił/kupi mieszkanie w tym szkaradztwie przyklada rękę do takiej a nie innej architektury

Brzydactwo okropne, wygląda na to że będzie to falowiec dla ubogich - na forum już wpisy że czynsz będzie 200zł wyższy - normalnie tragedia. Ludzie! Za samą halę garażową płacę ok. 200zł/miesięcznie plus podatek roczny kolejne 200zeta a wy dramatyzujecie o te parę zł???
Winda to jakieś kolejne 40zł w czynszu (choć początkowo może być parę zł albo zero żeby nie wystraszyć biednej gawiedzi co ledwo zdolność na to złapała i martwi się o czynsz), monitoring - jeśli rzeczywisty a nie atrapy to też trochę kosztuje (po co monitoring w falowcu to nie wiem ale mniejsza).
Najsłabsza jest lokalizacja - falowiec wciśnięty między kościół a akademik (Murapol) na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań*, z jednej strony otoczony ruchliwą wielopasmówką, z drugiej naturalną barierą skarpy (nawet ze schodami/drogą to dalej pewnego rodzaju bariera). Spacer albo wkoło tej "wyspy przedpiecewskiej" albo najpierw kilkuminutowy spacer żeby się stamtąd wydostać do normalnych terenów. Nie, dziękuję. I współczuję.

*Mieszkanie przy skrzyżowaniu to nie to samo co mieszkanie przy ruchliwej drodze - ruszające pojazdy są znacznie głośniejsze i bardziej dokuczliwe niż bardziej regularny szum ruchu ulicy
ps. Gdzie tam jest las? Wg info na stronie developera tam jest las - chodzi o te krzaki w kierunku Schuberta?
ps2. Zagłosujcie nogami - nie kupujcie tego dziadostwa, jest, naprawdę, sporo innych ciekawych inwestycji. Z większym poszanowaniem otoczenia, natury, ładu architektonicznego, planistycznego i z choćby minimalnym poczuciem estetyki (tu tego nie ma).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja mam to w d*pie wykończe mieszkanie i sprzedam z zyskiem i tyle albo wynajmę sloikom zapewniam że zaraz znajdą się chętni lokalizacja 2 razy lepsza niz robyg na dole....
Falowiec dla ubogich a ty jak tatuś czy mamusia kupiła mieszkanko a może coś w spadku........jak dla ciebie 7000- 8000 za M2 to dla ubogich to ile musi zarabiać przeciętny Kowalski z 10 tys na miesiąc aby kupić tzw mieszkanko dla leeepszych
Klatka A piętro 9. Wszystkie pokoje z oknami na srodmiescie, loggia od szczytu. Wspolczuje wszystkim z klatek B i C z oknami na stronę lidla, ale to był Wasz wybór. Każdy przed kupnem powinien się dobrze zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw. Ja jedynie martwię się o przeciągi, ale wybór tego właśnie lokalu to mój świadomy wybor
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szanowni przyszli sąsiedzi!
Nie popadajmy w nieuzasadnioną panikę :) - wystarczy dokładnie przeczytać własnoręcznie podpisane dokumenty.
1. Owszem, budynek jest architektonicznie brzydki, ale cóż... taki już jest, urbanistycznie pasuje do okolicznych bloków. My go raczej nie będziemy oglądać z zewnątrz, gorzej mają nasi sąsiedzi ze wschodniej części inwestycji Murapolu :). A budynek Murapolu stał już w stanie surowym w momencie rozpoczęcia sprzedaży w naszym, więc każdy kupujący go widział.
2. Lokalizacja jest idealna - w samym środku osiedla z pełną infrastrukturą i doskonałą komunikacją.
3. Taka lokalizacja powoduje, że nie będziemy mieć z okien widoku na pola i łąki :))) tylko na elementy miasta - w tym kościół, drogi i inne budynki.
4.Oprócz starej infrastruktury, Lidla, Maca i knajpy będą też niewątpliwie jakieś usługi/sklepy w lokalach użytkowych w parterze Nowej Moreny (Murapol). Na razie powstało tam prywatne przedszkole.
5. Wyjątkową rzeczą jest własne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną!!! Umożliwi to bezproblemowy wyjazd na Rakoczego w obie strony. Czy to ważne, że wpinamy się od razu w dużą arterię komunikacyjną na własnym "zielonym" - zapytajcie mieszkańców tysięcznych bloków południowej części Migowa stojących w wielogodzinnych korkach na Myśliwskiej, na przykład. I - tak, musieliśmy zapłacić za budowę części tego skrzyżowania w cenie lokalu, bo niby kto miałby za to zapłacić.
6. Co do drogi prowadzącej do sąsiedniego bloku, to jest ona jedynie w planach, w akcie jest ustanowiona nieodpłatna służebność przejazdu i przechodu na tą okoliczność, ale nie ma żadnego powodu ani planu byśmy za jej budowę płacili. To sprawa przyszłej decyzji sąsiadów z tamtego budynku. Droga taka, co oczywiste wygeneruje jedynie ruch docelowy, a ewentualne pierwszeństwo przejazdu może być uregulowane znakami - to nie są drogi publiczne.
7. Miejsce posadowienia słupów WN było na planie i zostało zgodnie z nim zrealizowane - słupy i linia zostały odsunięte - sam się trochę bałem jak to wyjdzie, ale jest o.k. Tak, to również było za naszą kasę, bo innych chętnych do płacenia nie było :)
8. W akcie jest bezpłatna służebność przechodu dla ciągu pieszego w kierunku kościoła i Piecewskiej. No cóż. Po mieście chodzą ludzie... My też. Miłośników terenów nietkniętych stopą człowieka zapraszam do Banina :)))
9. Za to niewielki lasek na wzgórzu morenowym jest chroniony wpisem do MPZP, będzie ładnym widokiem dla mieszkań o ekspozycji wschodniej, jego część rośnie na naszej działce, można go trochę zagospodarować, co zresztą deweloper obiecuje. Drzewa sięgają mniej - więcej czwartego piętra, jednak kilkadziesiąt metrów odstępu od bloku (parking) powoduje, że nie będą zabierać światła.
10. Deweloper jest dość znany, nie słyszałem jakichś szczególnie złych opinii. Znam tylko jedną ich inwestycję - City Park w Łodzi, jest o.k. Jak tu będzie - zobaczymy. Przy tej ilości inwestycji w Trójmieście coraz częściej zdarzają się fuszerki z powodu braku porządnych pracowników. Oby nie tu! Na razie budowa idzie chyba zgodnie z planem, ale prospekt nie zawiera terminarza etapów, więc pewności nie mam. Co ciekawe i pozytywne - w prospekcie jest napisane, że inwestycja powstaje ze środków własnych dewelopera, bez kredytu.
11. Kto ciekaw postępów - od czasu do czasu zdjęcia pojawiają się na forum skyscrapercity: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2026387 oczywiście trzeba szukać w aktualnych postach raczej na końcu wątku.
Pozdrawiam serdecznie i optymistycznie przyszłych sąsiadów!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

i taki komentarz mi sie podoba

Ad1. Dzięki za szczerość a nie udawanie że "nie jest tak źle".
Ad2. ale na CH, do mieszkania lepsza 2., 3. linia zabudowy
Ad3.4 - zgoda
Ad8 - pełna zgoda, grodzenie osiedli, zwłaszcza wieżowców to bezsens
Ad9,10 różnie, Polnord potrafi zasypać jezioro i postawić bloki

No wiesz, od skrzyżowania to JEST druga linia zabudowy:).
Co do estetyki nie chciałem się rozpisywać. Ale to oczywiste, że architektonicznie projekt jest absolutnie epigoński, nawiązuje (w 2016 roku!) bezpośrednio do powojennego modernizmu w jego najgorszej postaci, opartej o ideę "maszyny do mieszkania" i hasła "detal to zbrodnia!". Jak najsłuszniej wywołuje bezpośrednie skojarzenia z takimi sztandarami tego stylu jak falowce, czy katowicka "Superjednostka". Wycofanie środkowej części bryły i wysokościowa dominanta w części południowej też niczego nie ratuje, a służy wyłącznie maksymalizacji PUM. jednakże... pięćdziesiąt lat postępu technologii budowlanej robi jednak różnicę. Komfort mieszkania będzie jednak zdecydowanie większy. Forma nabycia (wyłącznie zakup, który nie jest tani, i do tego zwykle na kredyt), zapobiegnie też w znacznym stopniu degeneracji socjalnej typowej dla dawnych blokowisk. Pewnie, że można ładniej. Jak choćby pobliski Central Park. Tylko, że tam jest drożej o 1500 - 2000 za metr. Ze wstydem przyznaję, że dla mnie to była spora różnica...

Aż miło porozmawiać z kimś kto się zna i ma poczucie estetyki

W pełni się zgadzam. Central Park - dokładnie, kiedyś nawet stwierdziłem że ładne jak na wieżowce (choć gdy będzie ich osiem utworzą pewnego rodzaju "ścianę".
Ps. Tam jest taka różnica w cenie?
Tafle Polnordu to 6500-7000, Hossa zaś chce chyba 7000-7500zl/m2, mylę się?

Niestety tak. Wynikało to też trochę z faktu, że była to (w moim przypadku) końcówka sprzedaży Hossy, a początek Polnordu (było sporo taniej niż teraz). Hossa doliczała za...loggię(!), miejsca parkingowe są tam tylko w garażu, bez naziemnych (ponad 20 tysięcy różnicy), w praktyce różnica w cenie była taka jak napisałem. Na początku sprzedaży Studio było najtańsze w centrum Moreny, nawet tańsze od obu inwestycji Robyga (a tragiczna jakość wykończenia ostatniego etapu Słonecznej doczekała się nawet teraz jakiejś osobnej grupy na fejsie). Nie zgodzę się natomiast z Twoją tezą, że Studio to jakaś "oferta dla ubogich". Mieszkania w 3M są w ogóle tragicznie drogie i oferty dla nawet dla średnio-zamożnych praktycznie nie ma. Jeśli ludzie mają już "głosować nogami" to już lepiej ta trzydrzwiowa szafa na blokowisku Moreny niż bloczki przy wysypisku, bo to już jest klasyczne urban sprawl ze wszystkimi jego fatalnymi konsekwencjami. A tutaj to jest, z urbanistycznego punktu widzenia, po prostu dogęszczenie osiedla, do tego dosyć przemyślane (własny wyjazd ze światłami, sporo pozostawionej powierzchni biologicznie czynnej na niewielkiej przecież działce, brak ogrodzenia, naturalny dostęp do istniejącej infrastruktury miejskiej). Sam budynek będzie też miał dwukondygnacyjne przestrzenie wejściowe, dwa piętra garażu na planie większym niż budynek, dość duże loggie, część barierek balkonowych ze szkła hartowanego, całkowicie oddylatowane szyby dźwigowe, nie jest więc budowany aż tak strasznie "po taniości". A że niepiękny... cóż ! Mam ładną żonę, to będzie mi musiało wystarczyć :)))

Dla ubogich...

Ludziom się już w głowach pop*rdoliło. Kupuję mieszkanie ktore wraz z hala garazowa i komorka lokatorska kosztuje prawie pol banki ale dla niektorych to interes dla ubogich :D Takze rozwazalem kupno w central parku. A nawet bardzo chcialem tam kupic, poki nie przeszedlem sie na ogladanie mieszkan. Uklady tragiczne, wszedzie wypustki, luki, totalnie nieustawne. A super widoczek na Hel potrwa jedynie do nastepnego etapu budowy ktory zasloni najlepsze widoki poprzednich etapow, zostanie super widok na Bretowo... W takim obrocie spraw wybralem super ustawne mieszkanie polnordu, odrobine taniej, z widokiem z loggi/salonu byc moze i na poludnie ale za to z gwarancja nie przeslonienia go niczym bo najblizsza zabudowa to CH Morena/Budynek Sadu
do góry