Widok

Świat seriali

Żaden film nie pokazał z taką dosadnością i uświadomił nam, ile kosztowała nasza wolność, jaką cenę zapłacili młodzi '44 za naszą przyszlość, tak jak pokazało to Miasto '44. To była kosztowna moneta, z najlepszego kruszcu jakim pokolenie '44 dysponowało, dzięki któremu wykupili nam bilet na dobrą stronę. Ogromny kapitał, który oni zainwestowali, a który nam właśnie procentuje. Dzięki niemu mamy szansę, tylko ją teraz trzeba dobrze wykorzystać.

Jeżeli rozejrzymy się, to zobaczymy, że Niemcy i Ruscy takiej szansy już nie mają i będą spłacać raty za przeszłość aż po grób. Poczekajcie parę lat to się przekonacie. Widać więc wyraźnie dlaczego postkomuna musi przegrać. Kapitał. Kapitał to przede wszystkim właśnie nie środki materialne, lecz idee. Kapitał materialny też wywodzi się z idei przecież.

Od Muzeum Powstania Warszawskiego i Czasu honoru rozpoczęła się rewolucja w świadomości, głównie młodych pokoleń, w polskiej kulturze masowej. Ziarno zasiane przed 70 laty zaczęło kiełkować na żyznym gruncie, rozwinął się kult Żołnierzy Niezłomnych, który ostatecznie pogrzebał rachuby postkomuny.

Oglądam nowy sezon serialu Alex i moją uwagę na początku przyciągnęła nowa, sympatyczna śliczna buzia, po prostu miód na moje męskie serce, którą skądś pozytywnie kojarzyłem, ale nie do końca. Coś mi się kołatało w pamięci, aż w końcu dotarło do mnie, że to dziewczyna z serialu Czas honoru, podobnie zresztą jak szef głównego bohatera. Widzę, że nie jesteśmy już dłużej skazani na oglądanie gęb Jandy czy Stuhrów i innych celebrytów. Przestrzeń publiczna wypełniają twarze nowego, nieskażonego pokolenia. Zmienia się klimat.

Z upodobaniem oglądam serial Ranczo. Wprawdzie nie wszystkie wątki wydają mi się merytorycznie społecznie i polityczne trafne, ale nie wymagajmy od artystów imitowania świata realnego, bo jednak robota scenarzysy i reżysera w ramach przyjętych, ograniczonych naturą miejsca, w którym serial się rozgrywa, to majstersztyk, bliski ideału. Serial jest po prostu genialny. Wygląda mi też na to, że pod wpływem wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce, zaczyna też się zmieniać i ewoluować koncepcja scenarzysty rozwoju politycznego i kariery Wójta. W wątku Wójta, który wykracza przecież poza ramy geograficzne świata Wilkowyj, tkwi też jedyna genetyczna słabość serialu, ale takie było założenie, może zresztą na szczęście dla serialu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
watykan i koscioł to gniazdo dla pedofilii i gejostwa oraz panów
i nierobów o panskich ambicjach

to mówie ja---katoliczka,podziwiajaca architekture koscielna
lubiaca przesiadywac w katedrze oliwskiej i słuchac organów
podziwiajaca to wszystko z czego mozemy korzystac --my ludzie
uczennica nauki Jezusa

moze i marna...

nie potrzebuje do swojej duchowosci ,za która ja sama odpowiadam hordy nierobów i panisk
a juz na pewno nie bede godzic sie na pobłazanie pedofilii
i kładzenie paluszka na usta --bo tak chcecie
Amen
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ isztar

Jak masz coś do kogo, to jaka jest procedura ? Pamiętasz ?

Powiedz mu w oczy.
Jak to nie skutkuje, zbierz świadków i powiedz mu to przy świadkach.
A ty wychodzisz na rynek i drzesz się, tak ogolnie i tak bez nazwisk.

Skąd wzięłaś takie procedury ? Widzisz - kolejny raz mam okazję zahaczyć Ciebie o procedury, bo je lekceważysz.

Całe szczęście, że weszła tu @ an i uporządkowała temat, bo ja bym zignorował, niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mowie o twoich uogolnieniach. Ty plujesz i rzuasz kamieniami we wszystkich księży. Tak sie odbiera twoje posty. To gniazdo dla.. Potępiaj konkretne czyny konkretnej osoby jesli czujesz ze twoja wiedza uprawnia do osadzania, a nie walisz we wszystkich.
Miłego popoludnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ksieza to faceci ,którzy pochodza z normalnych rodzin...itd --takich jak moja twoja...

własnie tak mysle,ze nie sa BOGAMI! istotami poza prawem!
dokłądnie tak

wspolczucia nie potrzebuje i nie chce..po kiego mi skoro sama sobie radze
wspołczucie potrzebne jest dzieciom
które doznały teog przyjemnego dotyku ksiedza,czy swieckiego zwyrola

wciaz umniejszacie problem
nie mówmy o tym
mówmy jak to ksieza pomagaja ,jacy sa mili i dobrzy
afirmujac dobroc umniejszymy zło

afirmujac suty stół nakarmimy głodnych

cieszymy sie ,ze mamy takich dobrych ksiezy o tych złych nie musimy mówic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ isztar

Powiedz mu tak :

Tak, tak, masz rację, dziecko.
(Drogie dziecko resortowe, baaardzo drogie podliczając 26 lat postpeerelu i dodając poprzednie 50 lat okupacji - ale tego mu nie mów, niech się znowu wystawi.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Widzisz isztar ? Działa jak opisałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Tak go kiedyś punktowałem z innymi forumowiczami, że w końcu się wyniósł ze swoją misją odnowy świata dobrej zmiany."

No to się wydało, drodzy Państwo, skąd się brały bany na forum Hydeparku. Na taką deklarację cierpliwie czekałem. Ubecja się zautodemaskowała. Ale ja nie będę się banów domagał, bo dzieci resortowe same najlepiej potrafią się kompromitować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
isztar :
nie dawaj się wciągać z nim w dyskusję, nie rób takich błędów i nie ulegaj emocjom. To jemu mają puszczać nerwy w zetknięciu z bolesną kontrą. On ma robić z siebie a nie z ciebie coraz to większego głupka. On jest jak bagno (może właściwiej - szambo) , im więcej się szamoczesz, tym głębiej cię wciąga. Ja go znam. Tak go kiedyś punktowałem z innymi forumowiczami, że w końcu się wyniósł ze swoją misją odnowy świata dobrej zmiany.
Nie chodzi o to by go pokonać. Tak jak z króliczkiem. Nieustanne punktowanie jego bredni jest sposobem na swoistą walkę w necie z chorą propagandą. Jego trzeba na swój sposób hodować, by w swoistym dialogu z nim obnażać chory system wartości pisiarzy. Tacy jak on rozsiewają w przestrzeni medialnej pomówienia, kłamstwa i fałszywe tezy. Przekłamują historię i tworzyć próbują nową. Chodzi o to, by na takie brednie odpowiadać adekwatnie a nie emocjonalnie.
Dla wielu mniej wprawionych czytelników takich dyskusji internetowych, to co pisze łowca wydaje się " ciekawe, mądre, prawdziwe, demaskujące" . Tak było przed ostatnimi wyborami, które w dużej mierze wygrali dzięki kłamliwej propagandzie, której nikomu nie chciało się na bieżąco prostować i kontrować. Do władzy doszli kłamcy i demagodzy.
Nie traktuj go jako adwersarza do dyskusji, bo nim nie jest. Nie osiągnął z nim nikt żadnego kompromisu w próbach dyskusji. Zawsze było to samo : wciągał do dialogu, analizował po swojemu argumenty przeciwnika i na końcu poniżał . Robiła się z tego zawsze ( tak jak np w tym wątku twoja z nim dyskusja) pyskówka bez sensu.
Traktuj go jako maszynę propagandową dobrej zmiany a nie publicystę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupic im wagon bromu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zlikwidowac poped

--potem co próbówki-in vitro-mechanicznie
klonowanie??-przeciez NIE WOLNO!
pomagac tez nie wolno z dziecmi i kolegami wolno!

poza tym nie wolno dla popedu..tylko rodzic

jejku--juz sie pogubiłam
---
wróc!

zostawie sobie popęd ..ty rób jak chcesz..zawiazuj sobie na supełek..pomagaj rączkami

ja wole --tak jak nas stworzono--normalnie
a jak faceta nie ma --to pojde wyzyc sie na sali
znajde sobie zdrowy kanał
nie musze kombinowac jak twoi biedni ksieza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ isztar

Dobre rady to dla siebie zachowaj.
Ja na szczęśći stosuję własne zasady i mam trzy karmniki dla ptaków do obskoczenia od wielu lat, a poza tym duży orzech włoski w ogródku specjalnie zachowany dla wiewiórek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
"skoro pedofilii nie ma co ruszac --bo nie zlikwidejemy-----"

Jesteś zdecydowanie ślepa i głucha - gdzie napisałem, że nie ma co ruszać ?

Nie da się po prostu zlikwidować, bo trzeba by zlikwidować popęd seksualny , a najlepiej zlikwidować ludzi. Złe cechy można tylko ograniczać przez odpowiednie zabiegi, a nie przez likwidację ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
tylko spróbuj mnie poprawic "miotło pedofilów"!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
weż dziad..u! wkoncu cos zrób pozytecznego--nakarm ptaszki,wiewiorki
Otominskie jakies zabrudzone,zapchane
rdzawe,drzewa padaja
taki działacz z ciebie--mozesz cos wskurac w rejonie

co to za facet--miele wiecej niz baba
zaden z jajami tak nie robi!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro pedofilii nie ma co ruszac --bo nie zlikwidejemy-----
--

tylko pedofil
albo ktos bezduszny moze tak powiedziec!

mielesz ozorem---a nikt z ciebie nigdy nie maiła zadnego pozytku
nikogo w zyciu nie obroniłes
nie pomogłes
nie pochyliłes sie

jestes pusty jak dzwon
dzyndzasz i dzyndzasz...po jakims czasie uszy trzeba zatykac
i potem głucha cisza
mielenie ozorem bez dizałania

od działania sa przeciez BURAKI I SLEPAKI ..JAK JA!

zamiast farmazonic cos pomoc --podac choc troche reki--
wziazc udział w dobrym--czynnie!!!!!!!
a nie tylko strzepic ozorem!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Isztar, ksieza to faceci ktorzy wychodza z normalnych rodzin. Takich gdzie sa mniej lub bardziej kochajacy rodzice. Gdzie jest lub nie ma rodzenstwa. Gdzie sa dziadkowie c*otki i pociotki. wszyscy oni maja wplyw na ich wychowanie i na to kto z nich wyrosnie. Jesli w kosciele trafi sie ktos taki jak piszesz " panom zbokom,pedofilom,gejom i nierobom" to wyszedl on z rodziny takiej jak twoja , moja, pani zosi, czy łowcy.
Jesli ty spotkalas w swoim zyciu samych ksiezy nierobow (co w hospicjum z obrzydzeniem patrza na czlowieka), zbokow, gejow, pedofilow, tych co krzywdza dzieci, co nikomu nie pomoga i maja cenniki w kosciele, to CI serdecznie wspolczuje. W ogole wspolczuje Ci bo z Twoich postow wynika, ze rzadko spotykasz dobrych , zyczliwych i usmiecnietych ludzi.
Ale swojego doswiadczernia nie przekladaj na caly Kosciol. I nie pisz w jednym poscie o zgodnym budowaniu bez nienawisci, a drugim nie pluj jadem albo ogniem nienawisci jak smok.
Pedofile , zboczency, geje (SORRY panowie nic do Was nie mam), nieroby itd sa wszedzie . Z Twoich postow mogloby sie wydawac ze tylko w kosciele.
Posylalam dzieci do kosciola, o zgrozo posylalam nawet na wyjazdy narciarskie z ksiezmi, jezdzilam na obozy misyjne, teraz prowadzam do kosciola moje wnucze. O ZGROZO nie boje sie, ze spotka je tam cos zlego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
@ isztar

"bałwanów,głupków,sierot,nieswiadomych niczego bezmózgich ludzi ..."

Przeleć moje wpisy i porównaj to co napisałaś z realnymi wpisami, Dokonałaś sprytnego zabiegu wymieszania prawdy z fałszem by uprawdopodobnić fałśz.
Przejrzyj i zrób listę faktycznych wyrażeń.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@ isztar

"nadal nie można uporac sie z pedofilia w kosciele"

Już Ci sugerowałem,że jesteś ślepa i głucha. Napisałem tekst o "horrorze święconej wody", gdzie jest mowa o pedofilii i jej rozmaitych przyczynach. A Ty nadal swoje.

Pedofilii nigdy nie zlikwidujesz do końca, tak jak nie uda Ci się zlikwidować homoseksualizmu, bo tylko likwidacja popędu seksualnego to może zlikwidować. Można te zjawiska tylko ograniczać, ale \likwidując przyczyny, a te tkwią w awariach biologicznych mechanizmów tworzenia się płciowości i w mechanizmach społecznych.

Więc bądź łaskawa nie pleść dyrdymałów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
a ty rodzisz?
ty tego.
co wczesniej tez nie robisz..madralo

spojrz na swoje kwiatki......ku..nie uzywasz na forum ale od róznych bałwanów,głupków,sierot,nieswiadomych niczego bezmózgich ludzi ...

to wolno
to jest juz ładniej???

i swiadczy o twoim takcie i szacunku do ludzie,którzy z toba nie zgadzaja sie
interlokutor..fiu fiu..ale BAŁWAN!
polemizujesz ..fiu fiu ale z BURAKAMI!
FIU FIU

nie powinienes zaczynac kazdego dnia od wstepu
"a teraz SIEROTY niose wam ponownie kaganek wiedzy.....
kolejnym watkiem
waszym dobrem --drodzy UMIŁOWANI...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
przestan z tym nawróceniem
starm sie miec swoje zdanie!

jak mi dzieciak mówi ,ze go ktos wyzwał
to tez pytam --a co ty zrobiłas?
kumasz to?

ty jestes fanatykiem ,bezrefleksyjnym,przez takich jak ty--juz ci to pisałam
nadal nie mzona uporac sie z pedofilia w kosciele
bo bronicie swoim fanatyzmem nieofiary--a sprawców

i to jest dla mnie najbardziej bolesne

i na taki koscioł nie nawróce sie--jestem kobieta,matka dzieciom
i dzieci trzeba chronic

a nie jak ty to uwazasz----zboczenców

o jakim ty nawroceniu mówisz--do bagna???
którego nei pozwalacie oczyszczac,w którym nie ma miłosci i miłosierdzia a jest obłuda i przepuyh i usługiwanie ,słuzenie panom zbokom,pedofilom,gejom i nierobom

wez ty sie odczep ode mnie

jednym okiem widzisz ,mdrugie masz zaklejone
do tego nta twoja choroba

setny raz---zadna z opcji dzieisejszej wczorajszej mi nie odpowiada
ja moge tylko powiedziec o ludziach ,którzy wg mnie sa do poparcia
nie opcji!--bo kazda z nich to przeciahganie na swoje
bez patrzenai sie z sercem i rzetelnoscia na potrzeby społeczenstwa--na jego najwieksze bolaczki!

nikomu z PO I PIS nie chce sie d*py zawiezc do rejonów ,do domów gzie jest najgorzej ,gdzie jest problem--zeby na włąsne oczy zobaczyc i dopiero wtedy analizowac decydowac --co nalezy postapic ,komu dac ,jak ustawe skonstruowac

jedni pchali sobie..z maczaniem swo9ich łap we krwi
drudzy tez pchaja swoim i kosciołowi
a w obu przypadkach koscioł swoje ugrywał i ugrywa

mam nadziej z,e wszystki gnidy polskiej polityki i szumowiny z obu,trzech stron odejda na jakikowliek sposób
licze na ten cud
i dojda do włądzy uczciwi ludzie..moze do tego jeszcze daleko

zawiodłam sie --liczyłam na wiecej madrosci i poszanowania społeczenstwa
na temat twój zdania nie zmianiłąm--wiec nie zacieraj raczek i nie pnij piersi

dziwie sie --masz syna ..pamietasz zapewne jak był mały--nie rusza ciebie to,ze taki zwyrol mógłby mu krzywde robic????
nie rusza ciebie to,ze oni to robia innym dzieciom
i sprawe sie zamiata
wiekszosc z nich jest kryta!
nie rusza cie krzywda dzieci!
takim zwyrolom dajesz pokłon
jestes normalny?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

Grajdołki (244 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

do góry