Widok

Światłowód Orange w Bojanie

Witajcie,

Niestety w Bojanie (a w szczególności rejon Czarnej Góry) mamy duży problem z dostępem do szybkiego internetu.
W tej części Bojana w której istnieje już światłowód obsługiwany przez Interkar (TVŚ Kaszebe), może problem jest mniejszy.
W pozostałej części natomiast możemy wybierać pomiędzy LTE z limitami danych, a internetem radiowym (bardzo wolnym, niewspółmiernie drogim o słabej jakości utrzymania deklarowanych prędkości).
Firma Interkar planowała w roku 2019 prace związane z rozbudową światłowodu w rejonie Czarnej Góry, które miały być prowadzone pomiędzy marcem a czerwcem. Prac jednak nie rozpoczęto, a na pytania kiedy rozpoczną, uzyskuje się zdawkowe odpowiedzi, że na pewno nie w tym roku i nie wiadomo czy w przyszłym.

Drodzy sąsiedzi, pora wziąć sprawy w nasze ręce i spróbować przekonać Orange do inwestycji w światłowód w Bojanie.
Na krótko jakie są korzyści/ceny:
300 Mb/s - 59,98 zł
600 Mb/s - 69,98 zł
1 Gb/s - 79,98 zł
Dla porównania, Interkar oferuje najszybszy intenret 500 Mb/s w cenie 69 zł.
Firma Wave oferuje najszybszy internet 40 Mb/s w cenie 89 zł, który jak działa to wie każdy kto korzysta.

Jak do tego podejść?
Sprawa jest dziecinnie prosta, ponieważ Orange sam zachęca do tego aby deklarować chęć podłączenia do super szybkiego światłowodu.
Wystarczy wejść na stronę: https://www.orange.pl/view/sfh
Na dole strony jest formularz, który należy pobrać, wypełnić odręcznie i wysłać listem zwykłym na adres:

Orange Polska S.A.
Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa

Sukcesu nie odniesiemy, jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba osób, która zapewni Orange zasadność/opłacalność inwestycji.

Zachęcam jak największą liczbę osób do wypełnienia i wysłania.
Jeśli jesteście zainteresowani, powiadomcie również znajomych i sąsiadów.

Trzymam kciuki, że się uda.

Dziękuję.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wysłałem pół roku temu zachęcam innych inaczej nic się nie zmieni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wypełnione. Ostatnio też w Orange o to pytałam, więc może coś się uda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Trochę to słabe jak firma oferująca internet prosi o wysyłanie deklaracji tradycyjnym listem nie dając alternatywy wysłania elektronicznie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dziękuję wszystkim którzy podjęli działanie.
Chodź nie ukrywam, że spodziewałem się większego odzewu.
No cóż, pozostaje nam chyba tylko czekać, aż może coś, kiedyś ruszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Listem papierowym ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jeszcze nie jestem mieszkańcem ale na pewno wyślę taki list do Orange, mój deweloper przygotowuje podpięcie pod dom na światłowód tylko, że ... brak operatora. Pisałem do Wave - mają w planach podłączyć światłowód tylko nie wiadomo kiedy. Dla mnie priorytetem musi być szybki internet bez limitu pobrań gdyż inaczej ciężko będzie mi wykonywać swoją pracę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dostałem informacje od swojego dewelopera o firmie epoka tv, która byłaby skłonna podciągnąć światłowód w Czarno Górze z tego co wiem mają już w odległości 100m od mojej ulicy niby położony. Czy ktoś kojarzy co to za firma ? Deweloper twierdzi, że dość drogo maja i minimum 7 domów musiało by podpisać umowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Patrzałem na ich stronie. To firma z Koleczkowa, ale w ofercie nie ma słowa o świadczeniu usług dostępu do Internetu. Na ul. Miodowej mamy na pewno 3 zainteresowanych (bliźniak + dom), tylko wszystko opiera się o cenę. Masz może więcej informacji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od swoje developera dostałem takiego pdf'a
https://www.dropbox.com/s/c79jnr0lv9c4l03/epoka%20tv.pdf?dl=0

Ogólnie wiadomo - jakby było więcej chętnych to i Orange by ogarnął temat - dziwie się, że w takiej okolicy domów nikt nie chce mieć porządnego internetu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chętnych jest od metra. Właściwie wszyscy mieszkańcy powstającego osiedla na Partyzantów Kaszubskich i nowej Jantarowej zgłosili akces do podłączenia się do światłowodu. A tam zwodzenie. Liczą pewnie na położenie światła z kasy unijnej, a obecnie nie jesteśmy przewidziani
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Inicjatywa fajna, lecz naiwna.
Problem z podpieciem swiatlodowodu nie lezy w checi czy jej braku ze strony dostawcy.
Glownoe chodzi o nieuregulowane sprawy wlasnoaci gruntow pod drogami w Bojanie.
Wiekszosc osiedlowych uliczek jest w rekach prywatnych, i praktycznoe co droga to inny wlasciciel.
Nalezy z kazdym z osobna zawrzec umowe uzyczenia i wtedy dopiero mozna wkopac instalacje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakoś jest to ogarnięte jeśli chodzi o światłowód w drodze, żeby się to kalkulowało firma potrzebuje minimum 15 klientów na 1km kabla. Są chętni z Majora Bojana od skrzyżowania z Sobieskiego w stronę Gdyni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja jestem chętny na Mieszka I
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zadzwoń pod +48 587122878 może cię podłączą bo jesteś blisko punktu dostępowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki, dzwoniłem, jeśli sami się dokopiemy to nas podłączą :) coś będę myślał w tej sprawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie tutaj sprawa jest już uregulowana i nie ma tego problemu. Są już gotowe plany na mapach zagospodarowania przestrzennego i wszelkie niezbędne zgody od prywatnych właścicieli dróg zostały wydane. Wiem bo widziałem - pokazywał mi to przedstawiciel Interkar w lutym ubiegłego roku (2020) gdy przyjechał sprawdzić możliwości podłączenia i przekazać informacje dotyczące przygotowania do połączenia. Właśnie na tej podstawie mieli zacząć układać światłowód w całym rejonie Czarnej Góry od marca 2020, jednak pandemia ich uprzedziła, a później wycofali się z tego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli od nich już się nie doczekamy? TVS Kaszubę to to samo co interkar?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tego nie wiadomo - jak się do nich dzwoni, to mówią że na razie nie wiedzą kiedy...
Tak, TVS Kaszebe i Interkar to jedna firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozmawiałem z Orange, oni ogólnie kładą teraz światłowód w Bojanie na Wybickiego, wiec zostaje tylko i wyłącznie wysyłać formularz w formie papierowej tak jak o tym wspominałeś, jeśli myślę, że jakby spłyneło chociaż 20 tych formularzy to sprawa mogłaby przyspieszyć. Może warto założyć jakąś grupę na FB by było chętnym osobą łatwiej się komunikować w tej sprawie, niż tylko przez to forum?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wszędzie jest ten problem a i tak nic się nie dzieje w temacie budowy światłowodów przez większych dostawców...

Niedługo też zamieszkam na Czarnej Górze, ale pod kątem internetu to raczej czarnej dziurze.

Czy tam już ktoś testował opcje 5G?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, założyłem grupę na fb jeśli jesteście zainteresowani dalej tematem walki o światłowód możemy tam kontynuować rozmowy. Wszystko wyjaśniłem w pierwszym poście, wysyłajcie prośby o dodanie do grupy jak tylko znajdę chwile będę Was dodawał. Zobaczymy ile się zbierze nas - zapraszajcie proszę każdego znajomego zainteresowanego tematem. Niestety nie mogę dodać linku do grupy ... wymogi trójmiasto pl ale podaje nazwę: Światłowód Bojano Czarna Góra
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
https://tiny.pl/r4pzg
Wszystko można :p tylko trzeba wiedzieć jak. Powyżej link do grupy na FB utworzonej przez kolegę wyżej (link skrócony przy użyciu tiny.pl)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, i zapraszam resztę chętnych bo póki co lipnie to zainteresowanie wyglada :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć. Niestety nie posiadam konta na FB i nie zamierzam zakładać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spoko, i tak słabe zainteresowanie jest tylko 4 osoby łącznie ze mną... niby każdy by chciał światłowód ale... no właśnie nie wiem w czym jest problem by się zapisać do grupy i zacząć poważna dyskusje. Z dokumentu który umieściłem na FB wynika, że jest sporo ulic w Bojanie na których Orange planuje światłowód tylko nie wiadomo kiedy, niestety bez zgłoszeń od nas nie przyspiesza tego. Grupę założyłem ze względu na to, że tam jest łatwiejsza komunikacja niż poprzez to forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mogę dopisać się gdziekolwiek, tylko nie do FB ;-)
Może nie jest to kwestią zainteresowania, tylko dotarcia do ludzi. Na tym forum też komentowało zaledwie kilka osób.
Wiem, że co niektórym wystarcza ten radiowy Wave i nie interesuje ich, że mogliby mieć szybciej, stabilniej, o wiele mniej zawodnie i dodatkowo taniej.
Mnie już ręce opadają z tym Wavem. Dzisiaj w nocy znów nie było Internetu od 2:00 do 08:00, a infolinia od 8:00.

Nie wiem... ja z mojej strony wysłałem list do Orange i założyłem ten wątek. Nie wiem co więcej mógłbym zrobić. Po domach ludziom raczej nie będę chodził, bo to powinien odbębnić Orange.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pomysł. Wydrukuję kilka egzemplarzy tej Deklaracji dla Orange + napiszę parę słów od siebie (adres, na który wysłać deklarację + ewentualnie możliwość wrzucenia do mojej skrzynki i ja wyślę, jak się nazbiera. Może to coś pomoże.

Zachęcam do podobnych działań.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stworzyłem taki miły list przewodni, który razem z deklarację będę wrzucał sąsiadom do skrzynek. Na razie drukuję 40 sztuk i jeszcze dzisiaj przejdę się po mojej najbliższej okolicy (ul. Miodowa). Jak ktoś by chciał ten list do proszę o kontakt na maila: krzysiek@czart.net
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To informacyjnie. Rozniosłem już dzisiaj do 78 domów deklarację + krótki list ode mnie.
Ogarnąłem w całości ulice: Miodowa, Pszczela, Piaseczna, Okrężna, Partyzantów Kaszubskich, Woskowa, Władysława Łokietka. Dodatkowo część Bolesława Krzywoustego i pierwsze 3 domy z ul. Czarna Góra.
W następnej kolejności chciałbym roznieść dalszą część Czarnej Góry + ulice boczne: Jagiełły, Sobieskiego, Kaz. Wielkiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać nie każdy bohater nosi pelerynę :) dzięki ! Ja tak jak pisałem nie jestem jeszcze z Bojana natomiast w sobotę wybrałem się na spacer po okolicy i naprawdę jest tam sporo domów, łącznie z małym osiedlem bliźniaków przy ulicy Partyzantów Kaszubskich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skończyłem na dzisiaj. Łącznie 130 domów obszedłem w regionie o którym wspominałem wcześniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Orange planuje ale ponoć oni nie mają nawet do centrali telekomunikacyjnej w Bojanie dociągniętego światłowodu więc dopóki nie połączą centrali to marne szanse na światłowód domowy od nich.

Może budowa trasy kaszubskiej i telekomunikacyjnych kanałów w niej pozowali dostawcom na szybsze położenie okablowania, bez użerania się z każdym z osobna właścicielem skrawków ziemi do Bojana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeta część Bojana ma światło, więc raczej czekają na kasę z Unii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja podobnie jak edge nie zamierzam korzystać z FB. Ale światłowodem na Czarnejgórze jestem zainteresowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

szkoda że tylko czarna góra, bo zapewne jest dużo chętnych z Bojana ale z inne części wioski np. z Czynu Tysiąclecia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warszawska Majkowskiego Heyke również zainteresowane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem ciekaw ile takich formularzy musi Orange wystarczyć by ruszyć z pracami ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2


te formularze to pic na wodę, może uruchomią nowe środki z UE to wtedy coś się wydarzy, a tak to pozostało mieć nadzieję, że sprawdzonym sposobem może jakiś mały krzysiu napisze odręcznie list na kartce do prezesa że nie może grac w csa z kolegami, a który będzie mozna pokazać w tv
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież na Warszawskiej Interkar położył światłowód
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciepłucha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szanowni Państwo.

Internet nic nie kosztuje - kosztem jest wyłącznie zakończenie sieci do klienta końcowego oraz utrzymanie usługi.

Jeśli koszt podłączenia klienta jest bardzo wysoki to nie opłaca się inwestować w budowę sieci i tak właśnie jest. Myślę że należało by się zastanowić jak obniżyć koszt przyłączy abonenckich. To da możliwość uzyskania dobrej usługi. Sieci radiowe nie są z gumy i nigdy nie będą wstanie konkurować z łączami kablowymi to jest inny rodzaj usługi. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cóż jest w gestii operatora aby właśnie zaproponować rozwiązanie. Podłączenie jednego kolejnego domu na odległości 200m kosztuje za pewne dużo. Ale jeśli na tym odcinku 200 metrów jest do potencjalnego podłączenia jeszcze 5 innych chętnych to może wyjście z propozycją pokrycia części kosztów podłączenia, z promocją na rok, dwa do ceny abonamentu za łącze załatwiłby sprawę. Ale to operator musiałby ruszyć 4 litery i przejść się po okolicy. A marudzić na biznes jest w sumie prościej, nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam. Ja mam pytanie w temacie światłowodu od intekar. Na wrzosowej jest położony światłowód, nawet po mojej stronie ulicy, czyli przed domem ale jak dzwonię do interkar i wyrażam chęć podłączenia i korzystania z ich światłowodu to w odpowiedzi słyszę, że obecnie nie wykonują podłączeń i żeby się dowiadywać co jakiś czas. Czy ktoś też się spotkał z taką sytuacją, że światłowód ma przed domem a nie chcą podłączyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Juz mozna zglaszac przez neta: https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

Wycinka w lesie Bojano (15 odpowiedzi)

8 lat słyszałem wycie jak to pis wycina lasy bez umiaru. Dzisiejszy spacer po lesie czarnym...

Kolekne lanie aswaltu w Kielnie (34 odpowiedzi)

3,2 mln zł też z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczymy na zdanie Kielno - Kowalewo.

do góry