Widok

Świetlana przyszłość rynku pracy w Gdańsku.

Lis 25, 2019, 11:50
W najbliższym czasie w Polsce pojawi się pierwsza grupa Etiopczyków, którzy podejmą pracę tymczasową w naszym kraju. Będzie to grupa testowa i tak naprawdę wtedy okaże się w praktyce czy projekt ma szansę na dalszą kontynuację. Na pewno jest ciekawość ze strony polskich pracodawców, a to już pierwszy krok do sukcesu mówi portalowi dlahandlu.pl Cezary Maciołek, wiceprezes zarządu Grupy Progres z branży HR.
Jak się okazuje, chętne są już władze Gdańska oraz tamtejsze kręgi biznesowe.
Do tej pory w Polsce mieszkała znikoma liczba obywateli tego kraju. Etiopia liczy sobie ok. 110 mln obywateli (LINK).

za: dlahandlu.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2.5mln Polaków poza granicami kraju. Część z tego to dzieci i seniorzy, ale 2mln gotowych do pracy mogłoby wrócić, ale po co? Sprowadzimy Etiopczyków, Hindusów, a Polacy co płaczą z tęsknoty niech dalej siedzą na zachodzie.... ehhh dobrze, że rozpocząłem tutaj szkołę, bo chyba nie będzie do czego wracać. Pozdrawiam, ze smutkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Polacy co płaczą z tęsknoty niech dalej siedzą na zachodzie

A co ci przeszkadza w powrocie do kraju? Gorsze zarobki za tę samą pracę? No cóż.. Polacy w kraju właśnie takie mają a mimo tego jakoś żyją.

BTW: notka o Etiopczykach nie wyjaśnia zasad, na jakich mieliby oni zostać "sprowadzeni". Czy ktoś im to finansuje? jeśli tak, to kto?
A jeśli nie, to każdy ma prawo, za swoje pieniądze, sobie przyjechac do Polski i tu pracować na swoje utrzymanie. Kwestia papierologii nie jest dla chcącego chyba jakimś szczególnym utrudnieniem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znane śpiewki, tonący brzytwy się chwyta a tacy Etiopczycy na pewno będą taką brzytwą dla każdego biznesu. Na pewno nie w grupie testowej ale w całej masie. BTW czyżby Ukraińcy się skończyli? Jest jeszcze Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Gruzja, a podobno w Grecji, Portugalii czy Hiszpanii taaki kryzys.... czemu nie stamtąd?
Z Etiopczykami będzie taki sam numer jak z Filipińczykami, którzy teoretycznie byli blisko kulturowo, jednak kult pracy jest dla nich obcy i egzotyczny. Do tego będą domagali się godnych warunków lokalowych i żeby nikt na nich nie krzyczał a w mieszkaniu było ciepło i nadgodziny płatne więc mogą się naszym rodzimym "pracodawcom" baardzo nie spodobać XD
Byłam raz w Etiopi parę lat temu i miałam okazję zaobserwować jak tam wygląda pojęcie "praca". Od hotelarstwa po rolnictwo. Na pewno będzie wesoło ale spokojnie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie po przybyciu Ukraińców okazało się że stać Polskich pracodawców by zapłacić agencji pracy nawet 50 zł za godzinę nieroba który obiecywał że jest ślusarzem a tak naprawdę nic nie robił obecnie leci ostatni sort Ukraińców tak zwane słupki bez języka ,co nabijają godziny i trzeba wszystko palcem pokazać tłumacząc przy tym pięć razy i nie jednokrotnie mają wyższe stawki od nas , a Etiopczycy dopiero pokażą na czym polega plażing w pracy u nich wszystkie ciężkie prace wykonuje kobieta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

Praca jako hostessa w batorym (3 odpowiedzi)

Witam czy słyszeliście może cos na temat firmy kartcenter?pytam się bo dostałam propozycje pracy...

do góry