Widok

Świetlica szkolna przy SP w Bojanie

Dzień dobry,
czy ktoś orientuje się czy to prawda, że świetlica szkolna ma być czynna tylko dla klas I i II ? Co z oddziałem przedszkolnym "0"? Będę wdzięczna za każde info w tej sprawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Najlepiej dzwonić do szkoły ale bez obaw, świetlica dla,, 0''' też będzie ale z tego co wiem być może trzeba będzie przedstawić dokument potwierdzający zatrudnienie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety zerówka jest dla dzieci osób niepracujacych :/ Jestem tym przerazona... Jak tu zyc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za to odpowiada gmina, nie szkoła. Gmina tnie koszta... Nie ma kasy... Ponoć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest niezgodnie z polskim prawem, dzieci tak male nie powinny same wracac do domu. Dla mnie swietlica od zerowki do trzeciej klasy, nawet w sytuacji covid, musi byc, i moze warto rozwazyc jakis protest do ministerstwa edukacji lub innej placowki na szczeblu wojewodzkim bo protest do gminy nic nie da, a dyrektor nie jest temu winien, zostal postawiony w takiej sytuacji od poczatku (szczerze wspolczuje mu)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wójt za bardzo szastał kasą, więc kasa się skończyła, a opieka świetlicowa zgodnie z prawem przysługuje dzieciom.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie uważam, że świetlica nie jest potrzebna, bo to sprawa indywidualna każdego z osobna. Przypomina mi się tylko jak od pierwszej klasy w dużym mieście wracałem z kluczem na szyi do domu. Sam odrabiałem lekcje, sam się pakowałem, sam ogarniałem najważniejsze rzeczy w okół siebie. Od czwartej klasy kanapki do szkoły, to była moja sprawa. Zrobiłem, to zjadłem. Nie, to nie. I żyję, mam się dobrze, mam niezły zawód, potrafię naprawiać podstawowe rzeczy w domu, gotuję, piekę, piorę i prasuję. Pomagałem w budowie domu, ogarniam ogród. Mam czas na zainteresowania, imprezę, spotkania, wyjazdy. Oczywiście wszystko wspólnie z całą rodziną.
Dużo się zmieniło od tego czasu i uważam, że na gorsze. Pokolenie millennialsów zapatrzonych w smartfony i tablety dziś nie potrafi nawet porządnie zawiązać sznurówki. Może kiedyś tak zapatrzeni w zachodni świat otrzeźwiejemy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kiedyś nie było świetlic i dzieci we wiosce jakoś same wracały do domu. Tak jak komentarz wyżej. Rodzice od małego uczą jak grać w gry komputerowe, jak bawić się na telefonie, ale do domu to nie potrafią, bo prawdziwych wartości nie uczą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Antoni, za moich, twoich czasów , nie słyszało się o pedofilii (prędzej o cyganach:)), nie było dopalaczy , nie ginęło tyle dzieci co teraz (a przynajmniej nasi rodzice nie byli o tych faktach informowani tak jak dziś masowo w mediach). Dzis sam wiesz, ze zwyrodnialców nie brakuje, to są zupełnie inne czasy. Zgadzam się, że większość rodziców jest nadopiekuńcza i jak widzę jak zakochana mama stoi w szatni i pomaga zdrowemu 10 latkowi, no cóż:) Świetlica jest potrzebna, jest tu coraz więcej dzieci, rodzice są aktywni zawodowo, Bojano jest bardzo rozległe, domy usytuowane są w lasach, za lasem, przy rozlewiskach, tam dzieci nie powinny same chodzić. Ja nie narażałbym dziecka, a nie jestem nadopiekuńczy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodzic zgadzam się z Tobą, jakoś kiedyś nie słyszało się tyle o zboczencach co dziś. Skoro pedofil wszedł do szkoły i wykorzystał dziecko to nie miał by problemu z zaatakowaniem go w drodze że szkoły. Pomyśl też o ruchu na ulicy. Kiedyś też wracałam do domu sama ale dziś kiedy tyłu i**otow siedzi za kółkiem, na jednej najbardziej ruchliwych ulic w koleczkowie nie ma chodnika tylko jakieś betonowe wypociny ( chylońska w koleczkowie) to naprawdę jest czego się bać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, w Bojanie zrobili nam drogę wojewódzką z Majora Bojana, setki samochodów na godzinę przejeżdżają (dobrze jak normalni ludzie je prowadzą), chodników brak i w tym wszystkim małe dzieci...Antoni wróć do tych swoich czasów i się nie wypowiadaj na temat który Cię nie dotyczy. Ja chcę mieć żywe dziecko, a nie w czarnym worku!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potrafiłem z podstawówki 10 lat temu wrócić główną ulicą przez 5 km do domu i żyję. Należy dzieci nauczyć poruszania się na ulicy. Nikt specjalnie nie wjedzie w twoje dziecko. Ale mimo wszystko można przecież z budżetu sołectwa zrobić chodnik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To się ciesz ze zyjesz, byc moze czyjeś dziecko nie zyje, świetlica powinna być i tyle, to chyba nie jest coś nadzwyczajnego zeby swietlica dla 0-3 byla ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pierdole ludzie. Wy serio myślicie że kierowcy tylko polują na wasze dziecko żeby je autem rozjechać, serio? Świetlica powinna być, chodnik powinien być. Zgadza się. Ale nie ma. Czy ktoś z was napisał do gminy w tej sprawie? Raczej nie, bo jedynie potraficie marudzić na forum, a mało kto potrafi wykazać jakąś inicjatywę. Ale jęczenie że samochody zaraz porozjeżdzają wszystkie dzieci to już żenada. Swoje pełnoletnie dzieci też będziecie za rączkę trzymać na przejściu dla pieszych żeby sobie przypadkiem krzywdy nie zrobiło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie chodnika nie musi być a swietlica tak, wiesz co mi akurat nie zależy ani na swietlicy ani na chodniku na majora bojana, ale rozumiem tych którym zalezy i nie porownuj pelnoletniego do dziecka z 0
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


za każde pismo z prośbą o inwestycję z bojanie ryszard robi jeden metr asfaltu w kielnie, tyle dają te pisma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedyś bo byli czasy teraz nie ma czasów, mój pradziadek jak szedł do niemieckiej szkółki w wieku 4 lat to się kijem od wilków odganiał i nikt nie marudził a później rozpieszczone dzieciaki z kluczem na szyi bo w kieszeni to by zgubił. Nic mnie tak nie wkurwia jak anegdotyczny przypadek jakiegoś bohatera, który sobą mierzy całe społeczeństwo. Dzieci są różne, miejsca zamieszkania są różne, nie wszędzie jest bezpiecznie, nie wszyscy rodzice mają w d*pie swoje dzieci. Idź gościu zrób sobie spacery po majora bojana w godzinach szczytu jak taki cwany jesteś.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zwisa mi co Ci się podoba, a co nie. Możesz się wku.... ile chcesz Możesz wozić swojego bombelka pod drzwi klasy, nic mi do tego. I kim Ty jesteś, żeby mi mówić co mam robić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Bojano

Wycinka w lesie Bojano (15 odpowiedzi)

8 lat słyszałem wycie jak to pis wycina lasy bez umiaru. Dzisiejszy spacer po lesie czarnym...

Zbiorniki retencyjne (7 odpowiedzi)

Dlaczego dwa zbiorniki retencyjne przy rondzie ul. Warszawskiej i Gryfa są nieczynne? Wszędzie...

Centrum Samorządowe Szemud (64 odpowiedzi)

Szanowni Mieszkańcy, Czy wiecie coś o budowie Centrum Samorządowego Szemud ? Kolejna dość...

do góry