Widok

Świętokrzyska Park

Inwestycja powstaje w zielonej okolicy, gdzie jest znacznie spokojniej niż w zatłoczonym centrum miasta. Tereny wokół osiedla świetnie nadają się do rekreacji na świeżym powietrzu. Jednocześnie okoliczna infrastruktura pozwala na zrobienie codziennych zakupów i znalezienie szkoły oraz przedszkola dla dzieci. Te znajdują się w sąsiedztwie osiedla.

Do centrum można dojechać samochodem, ale ...
więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poznajmy się

Cześć, chciałabym, aby osoby, które planują zamieszkać w inwestycji Świętokrzyska Park mogły się lepiej poznać. Mam nadzieję, że będziemy wymieniali się informacjami na temat naszego osiedla, aby mieszkało się nam jak najlepiej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Droga Magdo za plackami nie przepadam, dziękuję ! :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co za złośliwy typ
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć,
Ma Pani już jakąś informację o konkretnych odbiorach ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiory

Jak odbiory mieszkan? Bez większych usterek?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Cześć!
Powiedzcie jak się mieszka w owej okolicy?
Jakieś zastrzeżenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie tam jakie odbiory ciągle coś kręcą i termin się wydłuża ..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo poprawek będą musieli wprowadzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprawek mają od groma a i ludzi brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, z tej strony Monika. Chętnie poznamy nowych sąsiadów z B2. Ostatnio byłam z mężem w okolicach budowy i już widać garaże. Okolica wydaje mi się bardzo w porządku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cześć, również jesteś Monika z B2 :)
Może zrobić jakąś grupę na Facebooku aby się poznać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

+ byłam wczoraj. Budują I piętro już!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zycze powodzenia. Jestem juz zmeczona calym mozolnyn procestem, generalnie obsluga posprzedazowa dramat-kupiles spadaj, ciagle sciemnianie i odwlekanie terminu odbioru :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś w ogóle już odebrał B1? Raz w tygodniu jadę zobaczyć jak wyglądają postępy przy B2 i widzę, że kilka samochodów stoi pod B1, chociaż w mieszkaniach ciemno. Dajcie znać w ogóle z czym jest problem przy odbiorach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już wysłali wiadomość, żeby podpisywać umowę z ENERGĄ, a o odbiorach ani słowa. Po co mam zakładać licznik, i już płacić za posiadanie licznika, jak jeszcze brak informacji o odbiorach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To budowa jest zakończona 2 mc temu a o odbiorach nic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak. Przyszła wiadomość, że zakończona budowa. A o odbiorach, ani słowa ... LC Corp mogłoby informować swoich klientów dlaczego to się tak wszystko opóźnia, bo nie kupiłem produktu za 100 zł tylko za około 200000 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A na kiedy był w umowie termin odbioru? Czy dlugo przeciągają ? Myślę o kupnie w b3, i sie zastanawiam, czy firma nie ma opóźnień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Październik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Październik? A ja mam foldery reklamowe dotyczące budynku B2. Tam są również zawarte informacje i terminy z budowy B1. I wg harmonogramu zakończenie budowy B1, to styczeń 2018, a odbiór marzec 2018. Więc gdzie prawda? Aż takie rozbieżności w podawanych terminach? Nie rozumiem...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

nadal czekamy z B1 . a czas leci niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem typem marudera, ale widzę więcej rozczarowanych Klientów, najlepsza jest obsługa przy kupnie mieszkania, złote góry obiecują nie będę wymieniał z nazwiska, jak ktoś z tą Panią miał do czynienia dokładnie będzie wiedział o czym piszę..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biuro obsługi mówi, że podobno robia co mogą.... skusiłam się na mieszkanie ze względu na odbior koncem listopada, a teraz kicha. Oby wszystko się szybko wyjaśniło, ekipa remontowa wiecznie czekac nie będzie :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ładnie nam wmawiali ze juz we wrzesniu bedzie mozna podpisac aneks i dostać klucze, czego sie nie robi zeby sprzedac.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakończenie budowy wcale nie wiąże się z odbiorem kluczy. Dla niewtajemniczonych,.. po zakończeniu budowy przychodzi proces wszystkich odbiorów i całej dokumentacji (plus uprawomocnienia się dokumentów) co spokojnie może zająć nawet 2 miesiące albo i dłużej - szczególnie, że sporo było wolnego w listopadzie. Poza tym widać, że budowa miała lekki poślizg więc spokojnie do stycznia trzeba poczekać. Mam kupione mieszkanie w bloku B1 i nikt mi nie obiecywał kluczy we wrześniu a wręcz słyszałam, że rzeczywisty czas to grudzień/styczeń. Miałam wcześniej kontakt z firmą LCC (B1 to drugie mieszkanie od nich), jakościowo dobrze, cenowo również.
Ważne również, że mamy zapewnioną drogę dojazdową, chodniki i teren ładnie zagospodarowany z tyłu budynku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Widocznie albo nie widziala Pani poprawek ktore na antresolach i sufitach(byc moze mieszkanie na nizszym pietrze) albo nie jest Pani zbyt wymagajaca. W sumie oby wiecej takich Klientow :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej "czekająca B1" coś tu śmierdzi fake wpisem :D
No tak, PR firmy trzeba próbować podbudować nawet w taki sposób.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe.. blok oddali 2 miesiące przed terminem w umowie.. ale może tylko ja ją czytałam?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem za . choc ja z B1 !!! "sasiady " poznajmy sie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy powstała grupa na fb? Równiez jestem z B2:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę spróbować w wyszukiwarce: Osiedle Świętokrzyska Park (Łostowice- Gdańsk)

Podałam też niżej link :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomo kiedy będą odbiory budynku B1?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w styczniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak uporaja sie z odbiorem wody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obawiam się, że w styczniu będą nam mówili, że w lutym ... w październiku mówili, że w listopadzie; w listopadzie, że w grudniu; w grudniu, że w styczniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moze nie bedzie tak zle, wydaje mi sie ze beda chcieli dotrzymac terminow zawartych w umowach zeby nie placic odsetek karnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem jak Wy, ale ja mam w umowie termin odbioru marzec 2018 roku.
Ostatnio byłam na budowie, w bloku NIC się nie dzieje natomiast na parkingu jest jeden wielki bałagan związany z budową nowego bloku. Zastanawiam się czy czasem nie jest wstrzymany odbiór właśnie przez drugą budowę. Muszą zabezpieczyć teren budowy, udostępnić parking, posprzątać ulice a nic w tym kierunku na razie nie widać. Nie wiem skąd to oburzenie, że jest poślizg? Kupiłam mieszkanie jako jedna z ostatnich i termin ostatnich dwóch transz były w terminach umowy. Oczywiście Panie z biura wspominały, że może uda się zrobić odbiory już w listopadzie (ALE CO WIEDZA KOBIETY Z BIURA?) ale dla tych co kupują za gotówkę lub na kredyt bez MDM, osoby które mają MDM mają przewidziany odbiór dopiero w roku 2018 - nie wiem dokładnie o co chodziło bo mnie to nie interesowało ale takie informacje dostałam podczas podpisywania umowy.
Mimo wszystko jak na razie otrzymałam odpowiedź od Pani z LCC, że w styczniu mają informować o odbiorach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wczoraj dzwoniliśmy do biura, informacje o odbiorze mają być po 15 stycznia. Przestój wynika z przeciągających się odbiorów przyłączy. Blok jest już ukończony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bylam dzis na budowie. Mojego miejsca parkingowego brak. Na razie w tym miejscu tylko gorka blota i jakies palety. Hmmmm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

B1

Na budowie jest bałagan, na klatkach schodowych jest bałagan i w biurze jest bałagan . Pieniądze kazali wpłacić kiedy blok został zakończony tj.X 2017 ,obracają kasą już czwarty miesiąc , a my mieszkań nie mamy :(:(:( skandal
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba trzeba większy szum zrobić, to może wkońcu ktoś z tego biura prawdę powie,
a tak ludzie sobie ekipy poustawiali i durnia trzeba z siebie robić
nie rozumiem czemu prawdy nie mówią przecież termin do marca mają i nie trzeba nikogo oszukiwać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

MDM

Czy ktoś z Was ubiega się o dopłatę z programu MDM? Macie już przyznany NWR?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja ubiegam się z B2. Jeszcze żadnych informacji nie uzyskałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja

ja mam czekam na decyzje kredytowa obecnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam decyzję odmowna. Nie wiem dlaczego, wszystkie kryteria spelnialam, ale mdm-u nie przyznali... Teraz trzeba zalatwiac zwykly kredyt hipoteczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B2
Także nie dostałam mdm. Czy na fejsie powstała grupa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi sie ze forum nie dotyczny kwestii mdmu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest grupa na fejsie? Chętnie się dołączę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak założyłam, ale nie mogę wkleić linku :( Proszę spróbować w wyszukiwarce: Osiedle Świętokrzyska Park (Łostowice- Gdańsk)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie moge odnalezc grupy;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie pozwala mi wkleić linku :( Może podeślę na adres mejlowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

magda-629@wp.pl dzieki czekam na wiadomosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B1

Mi obiecali klucze w październiku, a od tego czasu ciągle tylko błędne informacje: do końca tygodnia, do poniedziałku, w przyszłym tygodniu i tak ciągle. Klatki są ciągle brudne i nie wygląda na to, aby przygotowywali się do odbiorów. Nie mają odbioru wody z tego co wiem, więc kiszka :)
Kasa w płacona w 100% w październiku a mieszkania nie ma :(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w akcie notarialnym jaką masz wpisaną datę odbioru? Październikową?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A to co obiecuja ludzia przy sprzedazy to juz wogle sie nie liczy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pewnie, że się liczy, ale ważniejsze jest chyba to co na papierze, zgadza się? Ja w umowie dot. B2 mam datę październikową i mimo, że Pani powiedziała, że jest duża szansa, że skończą szybciej to wcale się na to nie napalam. Skończą przed październikiem - super, ale jak nie to też tragedii nie będę robił, bo przecież tak mam w umowie, którą sam podpisałem i ZGODZIŁEM się na warunki w niej postawione. Proste...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak zaproszą Pana na pierwsze oględziny mieszkania w maju i powiedzą że w czerwcu już będą oddawać to mam nadzieję że Pan mimo wszystko z uśmiechem na twarzy poczeka do października:)
Mieszkańcy z B1 gdyby nie organizowane przeglądy lokatorskie na początku września i informacją że najpóźniej w październiku zostaną wydawane klucze to by każdy czekał spokojnie do marca i nie było by tej całej dyskusji:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To, że mówili o możliwych odbiorach kluczy w październiku nie oznacza, że deweloper ma poślizg czy nie wywiązał się z umowy.. bo w umowie jest napisane jak byk marzec 2018!
Przeglądy lokatorskie były na początku września, poza tym widząc budujący się blok trzeba podchodzić realnie do tego co się widzi a nie wierzyć że w ciągu miesiąca blok oddadzą. Widzę samych maruderów w B1 .. super sąsiedzi się zapowiadają!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

poślizg jest i nie ma o czym dyskutować (zakończenie budowy 30 września wpis z dziennika budowy - gratuluje kadry, żeby uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zajmowało 4 miesiące), poza tym mam wrażenie, że rozmawiamy z biurem LCC (:)) a nie z forumowiczami (właścicielami mieszkań)
mam tylko nadzieję, że wykonali wszystko zgodnie z projektami mieszkań (przegląd pokazał, że tak nie było) i z usterkami z przeglądu, co poskutkuje szybkim odbiorem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Podobno jest juz woda i niby w tym tyg maja byc pierwsze odbiory
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ja mam odbiór w czwartek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja w piatek :):):)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

I jak tam odbiory mieszkań? Wszystko ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wszystko dobrze, "usterki" jakie były po przeglądzie lokatorskim zostały usunięte.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam szczęśliwców z B1!!! Fajnie, ze już jestescie po odbiorach i możecie w końcu wykanczac swoje własne M! Ja będę mieszkać w B2 i ciekawi mnie jaki będzie nasz nowy adres? Czy ul. Niepołomicka? Czy to już jest ustalone?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie rzeczy masz napisane w akcie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też wszystko OK :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prace wykończeniowe w niektórych mieszkaniach od rana do wieczora idą pełną parą .. i super.
Czekamy tylko na oddanie parkingu - niby do końca tygodnia ma zostać już udostępniony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprawki to jest jakis dramat, u mnie poprawiaja ktorys raz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

klatka schodowa

co do poprawek, to malowanie ścian na klatce schodowej też powinni poprawić, te pomarańczowe pasy nie są zbyt dokładnie wykonane (szkoda, że nie zostali przy zielonej kolorystyce, uważam, że lepiej by ten kolor pasował niż ten intensywny pomarańczowy)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ktos wie kiedy ponumeruja miejsca parkingowe ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mojego jeszcze nawet nie ma. Do dzis mialy byc zrobione ostatnie i jakos ich nie widac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz mowia ze zarzadca jest odpowiedzialny za numerowanie miejsc a nie deweloper :|
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naszego też jeszcze nie ma. Informacja z wczoraj od dewelopera: mają być dorobione i oddane razem z drogą najwcześniej w połowie lutego, zgodnie z umowami mają czas do końca marca (termin jak w akcie dot. odbioru mieszkań).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie odbiór poszedł szybko i sprawnie, wszystko usunęli w 1,5 tygodnia. Przy b1 praca wre :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

b2

Czy ktos sie orientuje jak aktualnie ida prace budowlane?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostaliśmy info, ze wybudowane jest drugie pietro ze stropem w budynku B2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

aa

my tez i tak sie zastanstanawiam bo niby z.karta informacyjna to mialo byc zrobione do 30.11.2017...czy zle czytam?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak mialo byc, ale jest mały poslizg. W biurze mowia, ze nadgonia z budową i wyrobia sie w terminie. Tym bardziej , ze pogoda sprzyja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to taki trochę więcej niż mały poślizg...oby nadrobili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To co dzieje się po odbiorach bloku B1 to instny dramat. Deweloper nie dadal sobie trudu zeby na odbiory mieszkań choc troche posprzatal klatke schodowa..pierwszy raz spotykam sie z czyms takim zeby na odbiory byl taki syf. Tak samo jesli chodzi o syf pod blokiem i nieoznakowane miejsca parkingowe, ja rozumiem ze jest czas ale czlowiek przyjezdza z materialami a jego miejsce zajete..deweloper zwala na administratora i odwrotnie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

SYF

To prawda , syf jest straszny , na chodniku , na parkingu , na klatce schodowej - totalny burdel :(:(:(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam sie czy utworzenie wspolnoty przy tak duzej ilosci lokatorow nie graniczy z cudem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje osiedle

Załóżcie forum osiedla na www.mojeosiedle,. Tak zrobili mieszkańcy że srebrnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pisałem juz 2 razy do administracji mojeosiedle z prośbą o założenie forum naszego osiedla, ale niestety bez efektu. Może gdyby więcej osób domagało się założenia tego forum to by nas wysłuchali... Piszcie do nich, na dole strony jest opcja "załóż forum" i tam jest instrukcja na jaki adres i co napisać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako już aktywny forumowicz Zakoniczyn też pisałam do administratora o założenie forum gdyż zakupiłam mieszkanie w B2 i niestety nie otrzymałam odpowiedzi. Wydaje mi się, że sprawcą jest deweloper
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja z pytaniem do przyszłych sąsiadów z B2: czy zauważyliście , ze wystawiają nam do małych pokoi inne okna niż w projekcie? Miały być takie jak w B1, a na budowie widać, ze są mniejsze, krótsze. Wiecie coś o tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak tam postępy na budowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powoli do przodu :) w ubiegłym tygodniu ze względu na mrozy niewiele się posunęło, ale w tym już pewnie robota pełną parą. Na stronie dewelopera pojawiły się świeże zdjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za informację. A propos małych okien, to rzeczywiście na zdjęciach dewelopera widać, ze są inne niż w b1 - jakieś krótsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cieszcie sie ludzie bo te z budynku B1 sa tragiczne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czemu tragiczne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie sa duze jedno skrzydlowe, a parapety prawie przy podlodze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mi się podobają, mam mieszkanie 2 pokojowe (jednostronne) i dzięki dużym oknom pokój jest fajnie doświetlony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W takim razie dziwie sie, ze jesli zauwazyli Panstwo jakies zmiany w planach budynku nie interweniowaliscie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dzwoniłem do dewelopera, otrzymałem informację, że nic im o zmianach nie wiadomo i dali nr tel. do jakiegoś człowieka z nadzoru budowy, do którego nie można się dodzwonić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktos orietuje sie kiedy ponumeruja miejsca parkingowe? Bo nie moge korzystac ze swojego poniewaz ciągle jest zajete :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miloby bylo jakby sasiedzi zaczęli stawiac auta na swoich miejscach :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejsca są ponumerowane a i tak ciężko stanąc na swoim. Ważne, że jest gdzie zaparkować. Moje miejsc upodobały sobie ekipy remontowe....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwi mnie to, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby zamontować metalową blokadę na kłódkę swojego miejsca parkingowego. Przecież coś takiego kosztuje ze 300zł, a problem rozwiąże...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy komus udalo sie dowiedziec czegos na temat zmiany okien? Napisalam do dewelopera ale brak odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołączam się do pytania. Również dzwoniłam do dewelopera, ale oni nic o zmianie nie wiedzą. A na budowie gołym okiem widać, że okna są zmniejszone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czybktos się orientuje jak opoznienie w b2 wygląda na dzień dzisiejszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy był by ktoś z państwa w stanie wysłać zdjęcia jak wygląda antresola w mieszkaniach na 4 piętrze?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś dowiedział się czegoś w sprawie mniejszych okien? Na stronie LCC pojawiły się nowe zdjęcia i teraz dobrze widać, że okna zostały zmniejszone. Parter i I piętro mają pomniejszony otwór okienny o wysokość jednego pustaka. Widać to szczególnie na parterze, gdzie ściana jest z betonu, a tu otwór okienny jest pomniejszony o pustak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostalismy informację mailową, że okna zostały zmniejszone w celu latwiejszej aranżacji wnętrz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Akurat z tego powonniscie sie cieszyc. Okna w pierwszym budynku to kajkas porazka, osobiście wolalabym miec mniejsze okna przynajmniej parapety i firanki jakos by wygladaly.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak się mieszka w B1? Jakie macie oplaty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O ile oplaty nie sa zle. Tak wkoło syf, wystarczy przejsc klatka schodowa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakie rzedu są to kwoty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkanie ok. 45 m2... z ogrzewaniem i minimalną zaliczką na wodę ok. 350zł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja również chciałabym zobaczyć jak wyglądają te antresole, ponieważ zastanawiam się nad zakupem takiego mieszkania, proszę o podesłanie zdjęć na maila natalia321111@wp.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podłączam się do pytania :). Jak wygląda sytuacja na budowie B2? Nadrabiają opóźnienie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy umowie deweloperskiej.
Mieliście Państwo jakieś uwagi?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drodzy sąsiedzi, widzicie w jakim stanie jest klatka schodowa, woła o pomstę do nieba, nie mozemy tego tak zostawic zróbmy cos.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z klatką schodową jest nietak? Można prosić o więcej szczegółów?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś się orientuje czy klatka zostanie wymalowana ponownie? Wygląda tragicznie!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też miałam zadać to pytanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak duże opoznienie jest w budynku B3?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrząc po tym że od 2 miesięcy nic się tam nie dzieje to pewnie już spore.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy warto kupić mieszkanie świętokrzyska park w bloku B/4 to jest ostatni blok

jakie jest wykończenie deweloperskie czy jest tynk bialy na ścianach ,są duże usterki czy tylko zaprawa tak jak w łażience
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

Z tego co mi powiedziano w biurze sprzedaży to na sufitach jest już położona gładź, ale na ścianach już nie. Więc przekonam się w przyszłym roku bo kupiłem B3.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No raczej ze nie jest
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam tego developera, zwykły ściemniacz złote góry obiecywali a teraz od wszystkiego sie migaja.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

co to znaczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zalewa blok budowany przez lc corp

Uważajcie na tego dewelopera ma złych wykonawcow
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zalewa blok budowany przez lc corp

Uważajcie na tego dewelopera ma złych wykonawcow zalewa nam blok na niepolomickiej 21b zglaszalismy to ale totalnie mają nas gdzieś bo mieszkania oddane
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zalewa blok budowany przez lc corp

Uważajcie na tego dewelopera ma złych wykonawcow zalewa nam blok na niepolomickiej 21b zglaszalismy to ale totalnie mają nas gdzieś bo mieszkania oddane jak padał deszcz nie mieliśmy pradu na klatce ani na parkingu zalewa pomieszczenia gdzie są liczniki elektryczne media i rowerownia
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam uważać szczególnie na to co obiecują Panie od developera, pozdrawiam panią A. S..
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co masz na myśli? Chętnie się dowiem, z resztą inni odwiedzający pewnie też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadzam się, zanim podpisaliśmy umowę obiecywali złote góry. Po podpisaniu, tylko zwodzili, a teraz maja w nosie. Zalane są pomieszczenia na poziomie -1. To jakiś żart- wszyscy umywają ręce.
Standard mieszkania przy odbierze? Zenula. Brudne klatki, puszki od piwa w mieszkaniu, kartony, pety. Masakra.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potem developer obiecał odmalowanie klatkę która w momencie odbiurow mieszkan była już cała zasyfiala, ale po odbiorach się wypieli i nie mają zamiaru tego robić.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

A odnośnie tego zalania - skąd ta woda? Rura jakaś pękła czy z powodu opadów deszczu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opady deszczu, to sobie proszę wyobrazić co się dzieje
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Remont klatek

Czy wiadomo już kiedy deweloper dokona renowacji pouszkadzanych klatek ? Blok oddany trochę ponad pół roku temu, a klatki wyglądają jak po wojnie. Do tego uszkodzone drzwi wejściowe, których nie sposób otworzyć...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Długa droga do tego, developer się wypiera że obiecywał odmalowanie, oddali blok i wszystko mają gdzieś. Ogólnie teraz mając nauczkę nie zdecydowałabym się na wybór tego developera, w moich oczach jest skreślony, ludziom którzy zastanawiają się nad kupnem mieszkania w lcc corp proponuję się poważnie zastanowić nad decyzja.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcale

Mieszkam w B1, klatka na parterze wyglada tragicznie! Tez mialam nadzieje, ze jak juz sie ludzie wprowadza i skoncza remonty to odmaluja klatke... Niestety, ostatnio bylam obejrzec B2 i na drzwiach klatki widniala kartka, ze wszelkie szkody powstale podczas wprowadzek leza po stronie mieszkancow do naprawy. Zupelnie sie nie poczuwaja:/ Wstyd jak ktos przychodzi w odwiedziny, bardzo rozczarowujace podejscie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Deweloper nie będzie już remontował klatwk schodowych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiory B2

Czy coś wiadomo o odbiorach lokali w budynku B2?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Zastanawiam się nad kupnem mieszkania od LC Corp na osiedlu "Świętokrzyska Park" w Gdańsku. Termin odbioru budynku to styczeń 2020. Czytając negatywne opinie zamieszczone na tym forum mam spore wątpliwości. Czy ktoś mógłby się podzielić pozytywnymi opiniami?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmm..nie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper po oddaniu budynku i podpisaniu aktow notarialnych umywa rece, zaczyna sie spychologia
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

który blok?

chciałbym spytać o mieszkaniu w którym bloku Pani mówi? b4?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

mowa o B1, zapraszam wszystkich zainteresowanych kupnem, zanim sie zdecyduja niech przyjda zobaczyc klatke schodowa wlasnie w B1,
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepiej poszukać gdzie indziej
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po roku czasu mieszkania w nowym bloku, stracona kupa nerwow. Wszystko co obiecuje developer to jedna wielka ściema. Ciężko jest cokolwiek wyegzekwować. W tym momencie wybrałabym inna inwestycje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie ma pozytywów

Brak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Planuję zakup mieszkania na tym osiedlu . Mam pytanie odnośnie akustyki mieszkań i czy deweloper jest skłonny do negocjacji ceny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie jest skłonny do negocjacji.

Akustyka w budynkach B1-B2 jest ok, choć było wiele innych usterek. Budynki A1-A3 buduje inny wykonawca, więc może być inaczej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za informacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Negocjacja ceny

A z jakiej okazji masz negocjować cenę? Albo zgadasz się albo nie. Są droższe inwestycje i jeśli chcesz to kupujesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z jakiej okazji ma nie negocjować tej ceny? Ja na swoim mieszkaniu wynegocjowałam u innego dewelopera 300 zł obniżki na metrze ( przy prawie 80 metrach to dość znacząca kwota) oraz w gratisie drugie miejsce w hali garażowej. I nie było to jakieś ostatnie, nieustawne mieszkanie- do sprzedaży zostało im ok. połowę mieszań w inwestycji. I zaznaczę, że jest to inwestycja blisko linii tramwajowej na Havla, nie gdzieś daleko. Ludzie, negocjujcie! Ceny mieszkań są na tyle wywindowane, że deweloper dokładnie wie, ile może opuścić na starcie, choć oczywiście zależy im na takich, co kupią bez negocjacji. Techniki negocjacji nie są jakąś tajemną wiedzą, a można zaoszczędzić- jak w naszym przypadku- kilkadziesiąt tys zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Negocjacje? Teraz jest popyt większy od podaży więc podejście dewelopera jest " jak nie Pan/i to jest kolejny chętny". Mieszkania sprzedają się na 2 lata do przodu. Jednakże w tym dobrym okresie gratuluję wynegocjowanej ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupno

Witam planuje kupno mieszkania i szukam opinii o jakosci terminowosci i czy jest mozliwosc negocjacji ceny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz wyżej napisane. Negocjować to możesz sobie w mięsnym z Panią Jadzią...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie warto...szkoda nerwow..

Witam. 3 tygodnie temu odebralismy mieszkanie w budynku B3. To co zastaliśmy w łazience zwalilo nas z nog..wystajace rury kanalizacyjne na 3 ścianach ok 4cm ponad posadzkę.gruba setka na długości dobrego metra.. Napisaliśmy reklamację..i nic.ironia..ze mamy sobie półeczki porobić itp..PRL normalnie..wiercac dziury w aneksie odpadły nam całe płaty ściany piaskowego tynku w lazience..na klatkach totalny syf.teren budowy..winda nie działa..tydzien czasu nie było nawet kontenera na smieci..z żadnym developerem nie było takich cyrków i partactwa..mocno się zastanowcie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taaaa... Przynajmniej oddali w terminie (a nawet przed)... Poszukaj innego dewelopera w Gdańsku który nie ma opóźnień.

Polecam np. Mach Zielone Patio/Zakątek Łostowice - opóźnienie około 2 lata. :) Serio, bywa gorzej i LCC to jeden z lepszych deweloperów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozczarowanie

Witam, niestety mamy przykre doświadczenie z deweloperem. Odebralismy niedawno mieszkanie z usterkami, m. Innymi popękana i uginajaca się posadzka, której deweloper nie chce naprawić, licznik wody z 9, który zaraz będzie do wymiany oczywiście na nasz koszt bo deweloper nie chce go wymienić. Ręce opadają. Od miesiąca prosimy o przekroj budowlany, bezskutecznie jak do tej pory. Radzę się dobrze zastanowić zanim podpiszecie odbiór bo potem kontakt deweloperem się kończy . Pozdrawim sąsiadów. Może ta opinia da im trochę do myślenia
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukam sąsiadów

Witam mam na imie Maciej z żona będziemy wprowadzać się do b4, jest może ktoś tu z tego bloku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszamy na Facebooku do grupy Osiedle Świętokrzyska Park
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ja również chętnie poznam sąsiadów z b4. Pozdrawiam Maciej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bylem ostatnio w b2 i b1. Klatki wyglądają tragicznie, mam nadzieje ze u nas w b4 będzie trochę lepiej. Chłodzi głównie o ludzi którzy przyjeżdzają montować sprzęt w domach, nie dbają jak wnoszą duże elementy, rysują ściany, chciałbym aby to mieszkańcy zwracali uwagę swoim podwykonawca. Deweloper później już nie odmelduję klatki schodowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, cały dym o zniszczoną klatkę schodową jest przez mieszkańców, którzy zniszczyli po odbiorach, a nie przez dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A1-A3

Czy jest szansa na wcześniejszy odbiór? Wydaje się, że niedługo stanie ostatnie piętro A1-A2, czyli szybciej niż w harmonogramie (odbiór planowany za rok) .A3 też dość szybko jest stawiany. Kiedykolwiek zdarzyło się temu deweloperowi zakończyć budowę wcześniej, niż w umowie? Czy B4 i budynki A stawia ten sam wykonawca?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

B1-B4 buduje PB Narloch z kaszub, A1-A3 buduje sam LC Corp własnymi siłami.

B3 miało odbiór o 3 tygodnie wcześniej niż było mówione, B2 miało 2 tygodnie opóźnienia. B4 nie wiadomo, ale raczej opóźnienie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w B1

budowa była zakończona kilka miesięcy wcześniej niż miałam w umowie. To chyba jedyny deweloper, który na raz stawia kilka budynków, nigdy wcześniej tego nie widziałam. Pewnie dlatego, że oni na zakup działek nie brali kredytu i nie są zależni od banków bo mają własny kapitał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeden z bloków A

Planuję kupno 3 pokojowego mieszkania i zastanawiam się czy wykończenie będzie lepsze niż te w blokach B. Pytanie wynika z tego co wyczytałem na tym forum :)
Czy ktoś może był na budowie i może podzielić się wrażeniami?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak na razie ciężko ocenić - bloki A to obecnie stan surowy i wstawiają okna. Porządek na budowie większy, robią szybciej, ale czy to przekłada się na jakość to nie wiadomo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świętokrzyska Park

Witam. Planuje z żoną kupić mieszkanie na tym osiedlu w budynku A2 od nowego developera, czy ma ktoś jakieś informacje o tym developerze, pani w biurze twierdzi że wyprzedzają harmonogram o 3 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ten sam deweloper, tylko nazwa się zmieniła - kwestia odcięcia się od Leszka Czarneckiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam zakup mieszkania

Zalewa nam blok w mieszkaniach prawie dwa lata usterki nie usunięte wykonawca twierdzi że to d*perele i nie ma czasu na nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Budynki A1-A3

Witam. Ja kupiłam mieszkanie w budynku A2. Deweloper nie jest nowy tylko ten sam- zmienił nazwę z powodu zmian w zarządzie spółki. Jestem przerażona opiniami z neta z poprzedniego etapu tego osiedla. Czy mogą wypowiedzieć się ludzie z B4? Jak wykonanie bloku? Jak współpraca po odbiorze mieszkania- ewentualne reklamacje? Czy budynek z8stal oddany szybciej?Słyszałam że nowy etap buduje już inna firma podwykonawców wiec może będzie lepiej. Jeszcze nie odebrałem mieszkania, a juz słyszę o jakichś problemach z kranami na parterach w ogródkach. Wcześniej kupowałam mieszkanie u innego dewelopera. Wszelkie reklamacje super. Budynek był wykonany bardzo solidnie. Powiem szczerze że tu boję się wprowadzić, a powinnam czekać z niecierpliwoscią na tę chwilę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tej strony B4. Było opóźnienie na budowie, ale ostatecznie się wyrobili i wszystkie mieszkania zostały oddane w terminie (my mieliśmy odbiór 3 dni przed terminem). Ogólnie, to nasze mieszkanie nie nadawało się tak naprawdę jeszcze do odbioru - było bardzo dużo poprawek i niedoróbek, ale nie było to nic na tyle rażącego, żeby nie odbierać - głównie jakieś ubytki w tynku, niedomalowane sufity. Ostatecznie na wiele rzeczy machnęliśmy ręką i zrobiliśmy sami - żeby nie czekać 30 dni aż naprawią usterki, tylko móc już zacząć remont.

Ogólnie, nie narzekamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ściany i sufity wymagały dodatkowych nakładów, tzn. gruntowania, szpachlowania, malowania?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sufity były pomalowane raz farbą, ale było dużo niedomalowań/rys, więc trzeba je było jeszcze raz pomalować.

Co do ścian, to w B4 w standardzie był tynk cementowo-wapienny (masz w prospekcie informacyjnym co jest w standardzie wykonania). Nasz tynk wymagał szlifowania, gruntowania, szpachlowania (2x najlepiej) i malowania. Było w nim również dużo ubytków, również trzeba było je zalepić przed szpachlowaniem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto pomoże

cześć chciał bym sie zapytać jak sie mieszka i jakie są mniej więcej opłaty za mieszkanie i jak wyglądał końcowy odbiór mieszkania czy było dużo poprawek i czy inwestor poprawił ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A1, A2 -Jak po odbiorach, bo pewnie już były? - czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat wykonania, ew. problemów?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiór w A2

Wszystko w porządku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny

Czy zdarza się, ze ten deweloper obniżył ceny na skutek negocjacji, czy nawet nie próbować? Chodzi o mniejsze mieszkania, 1-2 pokojowe
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tragedia

Jestem mieszkanka bloku 21D na tym osiedlu. Winda nie jest sprawna od momentu wprowadzenia się a mieszkam tu już prawie półtorej roku dziś wnosilam wózek z dzieckiem po schodach na 3 piętro bo winda raz działa za 5minut już utknie gdzieś między piętrami. Tak jest już od dobrych kilku dni a od ponad roku nikt nic z tym nie robi i zapewne nie ma zamiaru. Nieszczelna wentylacja ciągły kurz w mieszkaniu i kilka innych usterek od których deweloper umywa ręce :) Z resztą już przy odbiorze jak zwracalam uwagę na usterki w mieszkaniu które miały zostać naprawione i Panie z biura jak i Pan odpowiedzialny za budowę byli chamscy i wielce niezadowoleni ze w ogóle zwraca się na cokolwiek uwagę ;) nie polecam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spalony budynek

Co myślicie o zgadaniu się np na FB ? Na pewno trzeba będzie zamówić swojego rzeczoznawcę , może prawnika . Na pewno będzie jakiś problem z tym pożarem .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Łostowice

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Skandinavia (9 odpowiedzi)

Skandinavia powstaje przy ul. Wielkopolskiej w od lat rozwijającej się dzielnicy Gdańska. W...

Zielona Park (49 odpowiedzi)

Zielona Park, jak sama nazwa wskazuje, zlokalizowana jest w okolicy licznych terenów zielonych. W...

do góry