Widok

Świętokrzyska

Ujeścisko Temat dostępny też na forum:
W niewielkiej odległości od budynków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. W okolicy znajduje się mnóstwo sklepów, w tym popularnych marketów oraz punkty usługowe. W pobliżu znajdują się również szkoła, przedszkola, przychodnia zdrowia, boisko oraz place zabaw. Inwestycja to dwa powiązane ze sobą architektonicznie budynki. Każdy z nich ma cztery kondygnacje oraz własną halę garażową, gdzie znajdują się miejsca parkingowe dla mieszkańców. Dodatkowo na poziomie hali garażowej ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Budowa w rzeczywistości jest inna niż na zdjęciu tu przedstawionym

Rzeczywista budowa niczym nie przypomina tej ze zdjęcia. To co powstaje naprawde to jakieś szkaradztwo na miniaturowej działce bez drogi dojazdowej. Mury, które postawili są bardzo cienkie, a prócz hali garażowej nie będzie miejsc postojowych pod domem bo nie ma tam miejsca. Wiem bo mieszkam obok i patrze z politowaniem na tą budowę. W dodatku powstaje tuż przy ruchliwej drodze. Podziwiam odważnych, którzy zdecydują sie kupić tam mieszkanie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zgadzam się z poprzednią opinią

Widziałem tą budowę i jestem w szoku co oni tam stawiaja. Jakieś wielkie betonowisko bez miejsc postojowych. Bloki powstają przy głównej ulicy, ale nowi mieszkańcy dojazd do domu będą mieli tragiczny bardzo wąską ulicą w dodatku na około bo innego dojazdu tam nie ma. Nie ma tam normalnej drogi dojazdowej, są tylko prowizoryczne. Ciekawe czy deweloper zdecyduje się zrobić drogę dojazdową od stacji Orlen. Teraz ta droga to prowizorka, zniszczona przez ciężarówki z budowy, a to jedyna dogodna najkrótsza droga do mieszkań które budują. Niestety teraz bezużyteczna bo pełna dziur, można sobie zniszczyć auto. Jeśli deweloper nie zrobi w tym miejscu drogi to dojazd do nowo wybudowanych mieszkań to będzie dramat.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale ten rysunek bloku jest przekłamany. Narysowali przed pierwszym blokiem duży teren trawy, a rzeczywistości będzie tam trawnik co najwyżej na metr i zaraz obok ruchliwa droga. Już po samym przekłamanym rysunku nie miałabym zaufania do tego dewelopera, który notabene nie jest znany.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czytając poniższe opinie nie mogę się nadziwić. Proszę się zapoznać z przepisami prawnymi oraz PZT przed wygadywaniem takich rzeczy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Czy wiecie coś więcej o tej firmie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozczarowanie

Firma dziwna, kłótliwa, niesłowna. Budzą dużo podejrzeń...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możecie napisać coś więcej. Czy mieszkania już wydane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania były "wydawane" przed pozwoleniem na użytkowanie, czyli niezgodnie z ustawą deweloperską... coś jest z tą firmą nie tak, rzeczywiście zachowują się podejrzanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wiesz może, czy juz dostali pozwolenie na użytkowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiadomo, deweloper milczy. Mają już pół roku opóźnienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej i miękczenia nic nie mówić a samemu sobie mieszać i mieć wszystkich w du*** i jeździć sobie za granice na wakacje ;) myśle ze nie tylko 2 sąsiadów pójdzie z nim na drogę sądowa :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cuarto Invest Świętokrzyska

Czy Państwo też mają kłopot z uzyskaniem od dewelopera wkładki właściwiej do drzwi mieszkania, pilota do garażu itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cuarto invest świętokrzyska

Deweloper twierdzi że wkładki się nie należą i trzeba kupić na własny rachunek co jest dużym zdziwieniem bo każdy inny deweloper daje i jest to w standardzie tak jak głowice do grzejników. Dobra informacja to "pozwolenie na użytkowanie już jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cuarto Invest Świętokrzyska

Przy odbiorze mieszkania pracownik Cuarto Invest zapewniał, że głowice do grzejników zostaną założone później... A wkładki są wpisane w umowie, więc to kolejne dziwne zachowanie ze strony dewelopera... Jakaś masakra z tą firmą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

sąsiedzi

my otrzymaliśmy wkładki i głowice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to pan D. musi Państwa lubić, niestety nie wszyscy nabywcy są traktowani z szacunkiem. Słyszeliśmy już o 2 nabywcach, którzy wchodzą na drogę sądową z Cuarto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy odbiorze bodajże pan Wojtek powiedział, że w późniejszym czasie otrzymamy wkładki i głowice, więc to do niego dzwoniliśmy i faktycznie w końcu je otrzymaliśmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez mam wpisane w uwagach ale do tej pory cisza ... tak samo jak i ogrodzenia ogródków miały być robione tydzień temu a tu dalej ni widu ni słychu nikogo ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wkładki do drzwi i przeniesieni własności

Również słyszałam, że wkładek podobno ma nie być. Choć przyznam szczerze, że patrząc na to co się dzieje, wolałam kupić je sama i mieć pewność że wszystkie klucze z kompletu są u mnie.

Co do przeniesienia własności - kontaktowaliśmy się z deweloperem i rzekomo w tym tygodniu mają być dopięte formalności i mają umawiać do notariusza.
Co nie zmienia faktu, że dużo razy już słyszałam "w przyszłym tygodniu"..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co z tymi wszystkimi formalnościami (wydzielenie lokalów mieszkalnych itd.)? I kiedy przeniesienie własności u notariusza? Bo to zaraz lipiec, czyli 7 miesiąc opóźnienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno poprawiają jakieś dokumenty w geodezji i na dniach mają wiedzieć kiedy będzie podpisywanie aktów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W urzędzie miasta w wydziale Geodezji we wtorek (2 lipca) dowiedzieliśmy się, że Inspektor Geodezji zgłosił usterki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janusze biznesu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania

Czy u Państwa też słychać chodzenie sąsiadów z góry? Nie wiemy czy to kwestia użytych materiałów czy to tylko nasz sąsiad/sąsiadka z góry uparcie chodzi na bosaka uderzając piętami w podłogę, co doprowadza do szału -.-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A nie obawiali się Państwo robić wykończenia mieszkania i zamieszania w nim? Nie ma aktów notarialnych, wydzielonych mieszkań, nie wygląda to dobrze... Szczerze mówiąc to całe osiedle, obsługa klienta, itd. zaczyna wyglądać jak jakiś przekręt...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i samo "wydawanie" mieszkań niezgodne z ustawą deweloperską, gdzie po kilku miesiącach nadal oficjalnie nie można nic robić, nie mówiąc już o przeniesieniu własności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też strasznie słychać jak sąsiedzi chodzą na bosaka...

Wydaje mi się, że jednak poza nieprofesjonalizmem wszystko jest ok. Jaki mieliby mieć w tym interes? Budynek stoi, pozwolenia podobno są tylko geodezja prosi o dosyłanie dokumentów. A co do wykonania mieszkań... dużo deweloperów tak robi, wiadomo że każdemu zależy aby jak najszybciej wykończyć i się wprowadzić. Gdybyśmy wszyscy mieli czekać, to dopiero posypałyby się im pozwy za te opóźnienia. Osobiście jestem dobrej myśli, ale jak już wspomniałam nieprofesjonalizm tej firmy to w mojej opinii temat rzeka...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sądząc po rozmowach z niektórymi nabywcami pozwy i tak się posypią... Spośród sprzedanych mieszkań mało które są już wykończone, a tym bardziej nie są jeszcze zamieszkałe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

grupa dla mieszkańców na facebooku

Założyłam zamkniętą grupę dla mieszkańców na facebooku - będzie lepszy obieg informacji.
Zapraszam do dołączenia wpisując:
"Królowej Jadwigi Gdańsk - Inwestycja świętokrzyska cuarto Invest"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie znaleziona grupa :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podeslesz linka, również nie mogę znalesc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie moge wkleić całego linka, zabrania tego polityka forum, ale moze proszę po wpisaniu adresu facebook'a spróbować wkleić następującą treść:

/groups/438126856739312/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam
Czy są tu sąsiedzi z dziećmi? Zastanawiam się czy będzie plac zabaw?!?
W sumie to chyba nawet miejsca nie ma na niego:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A widzieli Państwo podjazd dla wózków? Kąt jak w skoczni dla Małysza...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że nie będzie placu zabaw, bo tam nie ma na taki plac miejsca. Informacja o placu zabaw na terenie inwestycji to typowe zachowanie dla tej firmy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest dobre :) cytat ze strony www Cuarto Invest "Spółka powstała na bazie długoletnich doświadczeń budowlanych wspólników, którzy postanowili wykorzystać wspólną wiedzę i praktykę", mają już 7 miesięcy opóźnienia, bo inspektorzy cały czas znajdują usterki, tacy to "fachowcy z długoletnim doświadczeniem" :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

hm..

Ludzie ,przecież to g*wno a nie fachowcy z długoletnim doświadczeniem .Buduje budynki po 2 szt na małych działkach ,nie ma miejsc parkingowych ,wszystko na kupie i w d*pie. a pozwy to ludzi to wielka droga ,bo właściciel to prawnik od spraw budowlanych.Wszystko w białych rękawiczkach .Wpisz w google nazwisko i wiesz wszystko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś z Was też miał problem z usunięciem przez dewelopera usterek zgłoszonych w protokole odbioru mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ważne pytanie!

Chcę poprosić o informację jakie problemy z Cuarto Invest (jakiekolwiek, w tym rezygnacja z mieszkania) Państwo mieli - okazuje się, że bardzo dużo ludzi spotkało się z bardzo dziwnym zachowaniem dewelopera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również się podepnę pod pytanie...słyszałam wiele negatywnych opinii..czy wiadomo już coś kiedy podpisywanie aktów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niewiadomo, podobno ciągle wstrzymuje ich geodezja, bo każe poprawiać/uzupełniać dokumenty. Już któryś tydzień z kolei słyszymy że "najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu". Jeśli chodzi o problemy, to przede wszystkim duuuuże opóźnienia, niesłowność... W banku podnoszą nam przez to marże kredytu, musimy sporządzać aneksy co też rodzi dodatkowe koszty. O naprawę usterek trzeba było prosić kilka/kilkanaście razy. Mam wrażenie, że po prostu brakuje im osoby, która miałaby czas "przy tym wszystkim chodzić", ogarniać sprawy bieżące i formalne, bo sam deweloper nie ma na to czasu. Może i zleca/przekazuje to ludziom tylko że nikt ich nie nadzoruje, a oni mają to gdzieś. Miał być plac zabaw, ogrodzone ogródki...Nie ma. Podobnie jak nie ma pojemników na odpady (tak wiem, nie zawiązała się jeszcze wspólnota, ale skoro pozwolono "już" się wprowadzać to gdzie ludzie mają wyrzucać swoje odpady? Podobnie jak z posprzątaniem klatki po budowie... Ok są jeszcze remonty, ale niektórzy ludzie już się wprowadzili a na klatkach jeden wielki syf. Skoro dewelopera stać było na wybudowanie inwestycji, to chyba nie jest wielkim kosztem zlecenie posprzątania klatek schodowych i zakupu pojemników na śmieci! Numerki na drzwiach do mieszkań wycięte z papieru też długo wiszą jak na wersje tymczasową... Bramy od garażu co chwila nie działają (jeżeli w ogóle działały kiedyś tak jak powinni). Niestety nie jest tak pięknie jak obiecywali....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A spotkaliście się Państwo z agresywnym zachowaniem ze strony dewelopera na wielokrotne prośby o poprawę usterek? Że jesteście uciążliwi itd?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat w tej kwestii nie, choć byliśmy zirytowani ze ciągle musimy się dopominać o swoje, bo trochę to trwało zanim się doprosiliśmy żeby poprawili to o co prosiliśmy. Aczkolwiek zimą doszło do wymiany kilku nieprzyjemnych zdań jak dzwoniliśmy pytać na jakim etapie jest budowa i skąd wynikają te wszystkie opóźnienia. Arogancki ton strasznie nas zniechęcił do kontaktów z tą firmą...

A można wiedzieć jak duże usterki zgłosiliście Państwo w swoich mieszkaniach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

między innymi pęknięcia w ścianach, inna powierzchnia mieszkania niż w umowie, uszkodzone płytki na balkonie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydzielenie lokali i przepisanie prawa własności

Macie Państwo jakieś informacje o wydzieleniu lokali i przeniesieniu prawa własności?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeniesienie własności

My dzwoniliśmy w zeszłym tygodniu i deweloper mówił że w tym tygodniu mają dopinać wszystko na ostatni guzik i umawiać do notariusza. Niestety jest to nie pierwszy raz kiedy słyszymy "w przyszłym tygodniu" także ciężko się odnieść do tego co mówi i ile w tym prawdy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeniesienie własności

No i mamy kolejny tydzień...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akt notarialny

Ponoć jutro podpisywany jest pierwszy akt notarialny przenoszący własność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sufity

Co mają Państwo wpisane w umowie o wykończeniu sufitów w stanie deweloperskim? My mamy tynki gipsowe III kategorii, ale w dokumentacji w Wydziale Architektury w Urzędzie Miasta Cuarto Invest podaje (ściany tynki gipsowe III kategorii), ale sufity w mieszkaniu - szpachlowane i malowane na gotowo! czyli inaczej niż w umowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogródki

Nie bardzo mnie to dotyczy - ale w końcu widać że robią ogródki. Także mimo wszystko fajnie patrzeć że coś się ruszyło.

Co do przeniesienia - chyba faktycznie rusza od tego tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akt notarialny - prawo własności

Czy ktoś z Was ma już podpisany przez dewelopera Akt Notarialny przenoszący prawo własności?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, kilka osób już ma podpisane akty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie jest państwa stanowisko w sprawie niedawno dostarczonych przez dewelopera opłat?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakieś dodatkowe opłaty? Przymierzam się do cesji umowy deweloperskiej, tym samym zakup mieszkania w tej inwestycji. Czy już wydają akty notarialne z przeniesieniem własności? Maja pozwolenie na użytkowanie? Czy warto kupić tam mieszkanie? Sama okolica z mieszkaniem bardzo mi się podobają. Ale to co piszecie, trochę odstrasza przed zakupem. Będę wdzięczna za odpowiedz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te opłaty dotyczą osób, które już tam mieszkają, ponieważ za wodę i wspólną energię elektryczną płaci deweloper. Chce od nas za to pieniędzy i to jest zrozumiałe, ale podaje kwotę z kosmosu, nie podpiera tego żadnymi dokumentami i mówi, że rozliczenia będą później, a póki co wpłatę mamy potraktować jako zaliczkę. myśli, że wszyscy po zakupie mieszkania mają ochotę w ciemno przelewać mu kolejne pieniądze...
Niestety, ale żaden z panów D. nie wzbudza zaufania i ciężko jest się z nimi w jakiejkolwiek sprawie dogadać..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciężko to nazwać "dostarczeniem" ponieważ żadnego rozliczenia nie dostaliśmy. Na sms z kwotą z kwotą z kosmosu osobiście nawet nie mam zamiaru reagować :) Będzie rzetelne rozliczenie to dopiero dostanie pieniądze. A Państwo płacą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My nie płacimy dopóki nie dostaniemy dokładnych rozliczeń. Nie mamy już zaufania do tego człowieka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragiczna firma......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Firma jest nieprofesjonalna po całości. A ciekawe jest to że dwaj właściciele cuarto invest prowadzą jeszcze swoje inne działalności. Tylko współczuć ich klientom.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogliby brać udział w konkursie na najgorzej prowadzoną i zarządzaną firmę w trojmieście a może w Polsce. Mieli by szanse na pierwsze miejsce na podium.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem z cuarto invest

Jak ktoś ma lub miał problem z ta firma lub ma jakieś niemile doświadczenia to prośba o zgłoszenie się na adres Jarek.l@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Świętokrzyska

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

do góry