Widok

System TNT, Tubless ready, No-Flats itp

Rowery Temat dostępny też na forum:
Witam serdecznie!
Chciałbym się zapytać forowiczów czy ktoś używa powyższych systemów. Jak się spisuje, plusy minusy w porównaniu do UST czy klasycznego rozwiązania z dętką. Jakich używacie obręczy i czy opon klasycznych czy może opon TublessReady. Jak z zakładaniem, ze szczelnością. Przeczytałem kilka artykułów w necie (bikeworld, mtbnews...) ale chciałbym jeszcze pogłębić swoja wiedzę.
Dziękuję i Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
system no flats ( zółta opaska + wentyl+ mleczko) (wentyl można ze zwyklej detki). jedna obrecz to ztr olympic a druga sun rims equalizer. System dziala bardzo dobrze, jest szczelny i dziala ze zwyklymi oponami. Miałem go z Michelinami, geaxami i ritcheyem. Jedynie equalizer+ geax mezcal bylo ciezko uszczelnic i musialem się udać na Shella ale trzyma powietrze już od roku. dopompowałem chyba 3 razy w tym czasie. Lepsza trakcja i nie trzeba się bać o snake'a. Wagowo też korzystnie.Polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taśma + płyn to najlepszy obecnie system, jeżdżę tak od 2 lat i miałem tylko 2 kapcie (rozdarta opona na 2cm - płyn nie miał szans). Wagowo rewelacja, jazda na niskim ciśnieniu i brak snake'ów. Polecam obręcze ZTR, jest pewność że opona uszczelni się na 100%, mają też specjalny rant który zdecydowanie lepiej trzyma opone. Z tyłu mam sunrims UFO i uszczelniam tylko niektóre opony, raz mi spadła z rantu, także zdecydowanie ZTR.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do obręczy ztr, są OK ale bez rewelacji

http://northwalesmtb.proboards.com/index.cgi?board=ridedays&action=display&thread=6720
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak szukałem opinii kogoś kto jezdził na sunrims equalizer 21 lub 23 chodzi mi o sztywność tych obręczy. Stosunek cena jakość wychodzi bardziej niż korzystnie, nie mniej nie wiem czy nie jest to coś za coś i czy moje koło z tyłu nie będzie się gięło przy przyspieszaniu? Nie wiem czy jest sens oszczędzać czy lepiej kupić w Anglii ZTR Olympic i mieć w portfelu 150 zł mniej. Generalnie obręcz ma być do ścigania więc ma być lekka, ale nie kosztem sztywności ja ważę ok 73kg Więc ani dużo ani mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzecz w tym że ZTR jest dużo sztywniejsze niż equalizer, mimo niższej wagi:) sunrims jest miekki i to czuć ale przy zaplataniu a nie w jeździe. Oczywiście efektem tego jest to że equalizer po prostu się gnie po jakimś czasie. Dużo ładniej pod tym wzgledem stoi olympic, którego nie musiałem poprawiać już od 2 lat, odkąd go mam. Ale mimo wszystko equalizer to dobra obręcz i znacznie tańsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za informację myślę, że się na nie zdecyduje i myślę że jakoś specjalnie często nie trzeba będzie tego poprawiać i sezon przeżyje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uzywam obrecze ztr oraz crossmax kola i oba systemy sa ok.na ztr zamontujesz kazda opone z mleczkiem wiec wybor wiekszy opon i bierznikow. na mavica kola to montuje tublessa opony lub tnt albo tubles ready i wtedy tez uzywam uszczelniacza.oba systemy godne polecenia mialem jedna awarie w ciagu roku ale rozcielo opone mocno i niebylo szans zeby uszczelnilo.wsumie powiem tak jak niemasz zbytnio pieniedzy to lepiej zrobic kola na ztr i zwyklych szprychach bo serwis masz latwiejszy. mavic to niestety fajny zestaw kol ale ew wymiana szprychy i serwis oraz dostepnosc czesci to tylko wysylka do wroclawia wiec wybor jest oczewisty.jak dlamnie ztr wygrywa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuje wszystkim za rzeczowe odpowiedzi. Wygląda na to, że przejście na tubless ma same plusy.
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakie opony polecacie do sytemu no tubes ? musze zakupic najpozniej do końca tygodnia i dylemat wielki. napewno maja znieść trasy na maratonach u GG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kiełpino Górne

Ekosfera (12 odpowiedzi)

Otoczenie inwestycji to jednorodzinna zabudowa oraz pełne zieleni tereny. Takie sąsiedztwo...

do góry