Widok

System alarmowy a ubezpieczenie

Chciałbym się podpytać, czy instalując system alarmowy mogę liczyć na jakieś zniżki w ubezpieczalni? Czy trzeba spełnić jakieś określone warunki aby uzyskać taki rabat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> czy instalując system alarmowy mogę liczyć na jakieś zniżki w ubezpieczalni?

Możesz. Przeważnie jest to 10-30% zniżki na składkę ubezpieczenia z tytułu włamania. Wysokość znizki zależy od tego, czy to alarm lokalny, czy z powiadomieniem lub interwencją. No i od TU oczywiście :)

> Czy trzeba spełnić jakieś określone warunki aby uzyskać taki rabat?

Nie. Agent w 99,9% przypadków nawet nie musi oglądac Twojego domu/mieszkania, żeby je ubezpieczyć.
Alarm musi zadziałać.
Zazwyczaj jest tak, że jesli deklarujesz, że masz system alarmowy, masz włamanie i okazuje się, że systemu nie ma lub nie zadziałał, odszkodowanie pomniejszane jest o taki procent, jaką zniżkę dostałeś z tytułu posiadania alarmu.
Chyba to dosyć uczciwe? ;>
Gorzej, jeśli mieszkanie/dom w ogóle nie spełnia koniecznych wymogów zabezpieczenia (są różne w różnych TU) - wówczas odszkodowania nie dostaniesz wcale.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można mieć zniżkę.

Do czego chcesz montować? Do mieszkania? Czy domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z kolegami. Generalnie można ubiegać się o rabat. Jego wysokość zależy od klasy alarmu. Najlepiej dopytać w ubezpieczalni co i jak.
Najlepiej gdy system alarmowy założony jest przez certyfikowanego instalatora a urządzenia pochodzą od kogoś sprawdzonego. Tutaj masz podobny artykuł na ten temat https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/120,alarmy-domowe-a-ubezpieczenie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, oczywiście. Jeśli w domu jest zainstalowany alarm lub monitoring to cena składki jest troszkę niższa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam szanowne grono! Poszukuję rozwiązania na podstawowy system zarządzania budynkiem - kontrola dostepu, sterowanie klimatyzacja i wentylacja (klimatyzacja vrv ma możliwość sterowania przez bramkę), podstawowe sterowanie oświetleniem zewnętrznym. Wiem że to wszystko można ustawić z poziomu każdego systemu, ale jednak chciałbym spiąć to w jedną sieć. Zna ktoś coś takiego, w miarę nie za miliony?
https://sklep-ecsystem.pl/category/kontrola-dostepu

Chodzi mi o taki system jak tutaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Arlast - tak, znam. Poczytaj sobie o Ventix Serwis. W całej Polsce realizują tego typu instalacje: https://www.ventixserwis.pl/klimatyzacja-vrf-vrv/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ciekawe.. a jak mam kamery z lanberga a nie mam alarmu to tez moge ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

Sposoby ogrzewania domu (50 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

do góry