Widok

Szkoła w Straszynie

Zastanawiamy się nad zamieszkaniem w Straszynie. Mamy dzieci w wieku szkolnym. Będę wdzięczna za informacje dotyczące szkoły w Straszynie (jaki poziom, nauczyciele, zajęcia dodatkowe itp.)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zajęcia dodatkowe to miedzy innymi : koło geograficzne, fizyczne, historyczne, języka angielskiego, biologiczne, plastyczne, matematyczne i informatyczne.
Są jeszcze zajęcia sportowe.

Jeśli chodzi o poziom to raczej dość przeciętny, nauczyciele w większości mili.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
bez rewelacji.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mili ?chyba dla dzieci bogaczy i sponsorów !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam że szkoły na rotmance i w borkowie mają dobre opinie - i poziom nauczania
niewiem jak w borkowie - ale na rotmanke jeździ autobus szkolny dowożący i odwożący dzieci do okolicznych miejscowości (niewiem czy jest to płatne), starsze mogą też jexdzić normalnym autobusem - 847 ze straszyna na rotmanke - ze straszyna do borkowa jest juz chyba gorsze połączenie.
co do zajęć dodatkowych - na rotmance just dużo i sportowych i umysłowych, plastycznych, część darmowych część płatnych - za niewielkie pieniądze
borkowo - niewiem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
a masz może jakieś informacje na temat poziom u nauczania w szkole w Straszynie, bo z tego co słyszę to szkoła na Rotmance jest przepełniona i nie chcą zapisywać tam dzieci spoza rejonu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
poziom myśle że dobry - moje dziecko dopiero w 1 klasie wiec ciezko stwierdzić - ale tempo nauki zadziwia - ja jestem zadowolono. co do starszych klas to znajomi nie narzekają - z ciekawości czytałam ostatnio artykół o stypendiach naukowych i za osiągniecia w szkołach powiatowych to rotmanka wypadła najlepiej. w szkole pełno wisi dyplomów i różne nagrody za olimpiady. a do tego widze że dyrektor wie że szkoła jest głównie dla uczniów i raczej dba o to żeby uczniowie sie w niej dobrze czuli - organizowanych jest dużo różnych imprez, wyjazdów edukacyjnych i wycieczek - w klasie mojego dziecka przynajmniej raz w miesiacu jest wyjazd do muzeów i różnych zabytków, teatrów - dzieci poznają otoczenie w którym mieszkaja i jego dobra kulturowe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
rozpisałam sie o rotmance - o szkole w straszynie nic nie słyszałam bo sie nią nie interesowałam - niestety nie pomoge
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szkoła w Straszynie

Czy ktoś ma może jakieś spostrzeżenia na temat szkoły w Straszynie??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam w 100% :)
ja ją skończyłam. Moje dzieci też zapewne do niej poślę.


image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Szkoła na romance jest okropna. Nauczyciele w fu , przyrody , matmatyki oraz fizyki są porostu żałośni. Dyplomy może szkoła ma ale nie ma się czym chwalić . Ja tą szkołę zmieniam i idę do straszna. Rotmanki nie polecam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Straszyn jest super w sęsie że szkoła =)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sensie ze szkola ....widac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nauczyciele w-fu faktycznie do bani,ale poza tym ok...i pan dyrektor,któremu wydaje się,że szkoła to jego prywatny folwark...zwolnić dyrektora i M....KĘ I będzie OK :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szkoła w Rotmance przepełniona, nie ma miejsc na zajęcia dodatkowe, bo uczniowie chodzą na zmiany, na sali gimnastycznej ciasno,nauczyciele róźni,poziom nauczania bez rewelacji, może i uczniowe osiagaja dobre wyniki pytanie tylko ilu z nich ma dodatkowe korepetycje,np. z angielskiego, bo w szkole niczego sie nie nauczą, ja osobiscie nie pojmuje dlaczego szkoła ma tak dobre opinie, według mnie zupelnie niezaslużone. Podsumowując nie polecam! Cieszę się niezmiernie, że moje dziecko juz zakończyło tam naukę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szkoła w Rotmance zrezygnowała nawet z organizacji uroczystego zakończenia i rozpoczęcia roku...faktycznie super szkoła...omijac wielkim łukiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No i bardzo dobrze,komu to potrzebne?Wolę ponudzić się w domu,na kanapie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzę od nie dawna do szkoły na rotmańcze i uważam ze szkoła jest super mili nauczyciele bardzo dobry dyrektor miły umnie rozwiązać wsystkie problemy uczyniuw i im pomuc również w szkole znajduje się duża stołówka,sklepik szkolny
I dodatkowe zajęcia , dzieci uśmiechnięte
Bardzo polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja córka chodziła do szkoły w straszynie od 4 klasy szkoły podstawowej wraz z gimnazjum. Dziś jest maturzystką jednego z najlepszych liceów w Gdańsku. Poziom szkoły w Straszynie oceniam więc na niezłym poziomie. Jeśli oczywiście mozna mierzyć osiągnięcia dziecka poziomem szkoły. Wydaje mi się jednak, ze jeśli dziecko chce się uczyć, to będzie to robiło, niezaleznie od tzw. poziomu szkoły.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Szkoła w straszynie to najgorsza z szkuł do których chodziłam
Nauczyciele nie mogę nauczyć uczniuw do sprawdzianuw a dyrektorka okropna nawet jeśli dziecko ma problem to dyrektorka nie pomoże albo obowiązkowe stroje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Polecam. Nasze dziecko chodzi do podstawówki, jest zadowolone, my też dobrze oceniamy poziom i tempo nauki. Wiadomo, że wiele też zależy od konkretnych nauczycieli, musi im się chcieć. Prężnie tu też działa Rada Rodziców, więc jest jakiś wpływ na decyzje dyrekcji. Szkoła ma na zewnątrz dobrą renomę, z 2-3 lata temu rok szkolny otwierała nawet minister Hall ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ja nie polecam szkoły w straszynie nauczyciele nie mili dyrektorka poziom niski ja natomniast polecam szkle na rotmańcze jest tam wysoki poziom organizowane fajne wycieczki a dyrektor i nauczyciele super zawsze Cię wysłuchają i pomogą w 100% polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szkoła w Straszynie ma swoje wady i zalety.

Do zalet należy sporo zajęć pozalekcyjnych. Kilku naprawdę świetnych nauczycieli.

Do wad, przede wszystkim dyrektorka, której wydaje się że pozjadała wszystkie rozumy. Nie ma za nią żadnego dialogu, a jej decyzje są po prostu żałosne.
Dyrektorka w żaden sposób nie współpracuje z rodzicami. Narzuca swoje zdanie i tyle. W razie problemów, usuwa ucznia ze szkoły. Rada rodziców (zarząd) to koleżanki pani dyrektor. Klepną każdą jej decyzję.
Wielu nauczycieli jest żałosnych. Szczególnie w klasach I-III. Młode panie, nieprzygotowane do zawodu. Nie mające swojego zdania, wystraszone dyrektorki.
Testy trzecioklasisty, w tym roku wypadły żałośnie.
Przez 3 lata, moje dziecko było na 1 wycieczce poza szkołą!!!!!!!!! Na więcej nauczycielom się nie chce.

Osobiście, po tym roku szkolnym, zabieram swoją pociechę z tej szkoły.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ludzie zgadzam się z ta wypowiedzią co do p.dyrektor i nauczycieli koleżanek .zwracam się do rodziców aby walczyli o dobro dzieci i nie zabierali ich ze szkoły trzeba głośno mówić o problemach i zgłaszać do kuratorium !!! Ludzie zabierają dzieci ze szkół zamiast zrobić porządek z pseudo pedagogami i dyrekcja .tak to jest cisza i nawet minister jest zapraszana na rozpoczęcia .a gdzie kontrole kto czuwa nad szkołami i ich pracownikami? A może kuratorium zastanowi się nad tym aby postawić urny w szkołach i niech rodzice piszą z czym maja problem co im się podoba co nie .oczywiscie wgląd tylko dla kuratorium !!!!!!! Nie dla dyrekcji i niech się w końcu ktoś weźmie za ten cyrk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dzieciaki są przeciążone ilością godziny, w porównaniu do ilości godzin w np do gimnazjów w Gdańsku.
Godziny w jakich chodzą na lekcje beznadziejne.
Mam wrażenie, że szkoła startuje w jakimś wyścigu o podium a zapomniała o dzieciach zupełnie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
W szkole w straszynie jest za dużo lekcji a w szkole na rotmańcze jest tak ze najdłusa lekcja to 14
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko skończyło podstawówkę i gimnazjum w Straszynie i obecnie studiuje medycynę. Drugie dziecko skończyło podstawówkę i jest w gimnazjum. Nauczyciele jak w każdej skole są lepsi i gorsi. Ogólny obraz szkoły jest bardzo dobry: dyrekcja rzeczywiście stanowcza i czasami nie skora do ustępstw, warunki lokalowe bardzo dobre ( duża sala gimnastycna, stołówka i kuchnia, nowe sale lekcyjne, multimedia), rada rodziców zaangażowana i dbająca o uczniów. W szkole nie ma problemu z przemocą czy narkotykami ( jeśli jest to z pewnością nie duży bo nic o tym nie wiem).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zgadzam się z ta opinią. Dzieci nie są anonimowe, działa dużo kół zainteresowań, poziom nauczania wysoki, bezpiecznie. Warunki lokalowe dobre, a na 2 zmiany to dzieci się ucza we wszystkich szkołach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja swoje dzieci wywiozłem do Anglii, więc śmiało mogę napisać o różnicach między szkołą w Polsce i Anglii.
To co dla nas jest nie do przyjęcia, w Anglii jest normą. Dzieci naukę zaczynają w wieku 5 lat.
W Polsce dziecko do szkoły targa ciężką torbę, w Anglii tylko lunchpack z jedzeniem.
W Polsce rodzice biorą kredyt, żeby starczyło na książki, zeszyty i inne rzeczy. W Anglii to wszystko zapewnia szkoła.
W Polsce dzieci uczą się na dwie zmiany, w Anglii dziecko codziennie idzie do szkoły od 9 do 15.
Różnic jest oczywiście dużo, dużo więcej i niestety, każda na korzyść UK.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Narzekać to kazdy potrafi moze trochę zaangażowania w życie szkoły, a nie marudzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tylko jak tu się angażować, skoro dyrekcja wie wszystko, a resztę za nią załatwia pani irenka z rady rodziców?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram ta opinie. Skonczylem rok temu to gimnazjum i sam chyba najlepiej wiem jak tam jest. Nauczyciele w większości mają krótko mówiąc wylane. Nikt tam nie panuje. O jakiekolwiek wyjazdy trzeba sie prosić. Osobiście nie polecam ze wzgledu na nauczycieli jak i towarzystwo. Nie wiem jak jest w podstawowce ale chyba podobnie bo patrząc na to co sie dzialo to jak na boisku. Wybor tej szkoly nie byl moim wyborem lecz rodziców nie dziwie im sie bo szkola ma dobra opinie i chcieli zebym tam poszedl ale jest w niej jak jest. NIE POLECAM
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
tylko nie szkoła w borkowie - tam nikt nad tą szkołą nie panuje. nauczyciele to tragedia , robią co chcą - czyli nic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
tylko nie szkoła w borkowie - tam nikt nad tą szkołą nie panuje. nauczyciele to tragedia , robią co chcą - czyli nic.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szkoła jest okropna. Skończyłem ją w ubiegłym roku. Nauczyciele nie przejmują się uczniami i nie organizują wycieczek. Jeśli dziecko nie wkupi się w łaskę starszych i silniejszych może być poniżane i bite. W części gimnazjum przebywają na przerwach nawet małe dzieci, których nikt nie pilnuje. NIE POLECAM!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sama jestem w tej szkole niestety nie mam zdjęć jestem mała chodzę do 6 klasy ;) Nauczyciele są bardzo mili czasami nakrzyczą ale to jak naprawdę ktoś sobie przeskrobie ja bardzo jestem dumna z tej szkoły :) I jeszcze dodam każda klasa reaguje pozytywnie na nowego ucznia ale muszę przyznać nasza klasa się często przezywa i dochodzi do bujek ;) Polecam bardzo fajna szkoła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Szkoła w Straszynie?
Jak najbardziej na TAK !
Szkołę za 2 tygodnie właśnie kończę.. niestety, ponieważ nie chce z niej wychodzić.. ta szkoła jest wspaniała! Nauczyciele potrafią świetnie przygotować do testów. Potrafią być bardzo wymagający, ale to plus. Dzięki nim dobrze napisałam testy i mam możliwość dostania się do dobrej szkoły. Nauczyciele starają się nam urozmaicić jak najlepiej lekcje. Świetnie czułam się w tej szkole przez te 3 lata. Będę na pewno bardzo za nią tęsknić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

A gdybyś uczyła się trochę gorzej to zostaje poniżanie przez nich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Straszyn

Kto wpadł na pomysł likwidacji pojemnika na odzież vis"a"vis os. Modrego? (6 odpowiedzi)

Gdzie wrzucać używaną odzież, której już nie nosimy a chcemy się jej pozbyć? Do śmietnika?...

do góry