Widok

TYLKO OLSZYNKA

Mieszkam na Olszynce od 1998r. na ul. Błońskiej. Wcześniej przez 23 lata mieszkałem w Gdańsku-Wrzeszczu. Gdy przywiozłem tu żonę i teściów to się łapali za głowę, że takie niebezpieczne, zaniedbane i niepewne (niskie tereny- zalewowe) miejsce wybrałem. Teraz gdy chciałem się przenieść w inne miejsce (ze względów zawodowych), żona w płacz, teście gdzie ci będzie lepiej?. Tak się do tego miejsca przyzwyczaili, że żadne inne już nie jest lepsze. Cisza, spokój, dużo zieleni, pod działkę podchodzą bażanty, sarny. Piękny ogród. Jest już kanalizacja, woda miejska do użytku domowego i ze studni do podlewania roślin i podczas upałów do kąpieli i zlewania działki, aby w nocy po otwarciu okien się dobrze spało. Dzieci chodzą do pobliskiej szkoły. W klasie 18-20 osób. To jest chyba najlepiej skomunikowana dzielnica Gdańska- dwa wjazdy i wyjazdy od strony Oruni. Wjazd na Gdańsk przez most przy rynku, przez mostek przy ul. Zawodzie, przez Dolną Bramę przy Urzędzie Wojewódzkim, łatwy dojazd do Obwodnicy Południowej. Coraz więcej nowych domów, coraz więcej młodych osób. Pamiętajmy, że Olszynka to dzielnica, w której część domów została zbudowana w latach trzydziestych. Dzielnica z historią. Mieszkają tu ludzie (nie będę wymieniał z nazwiska), którzy ze względu na zasobność portfela mogliby mieszkać wszędzie, a mieszkają na Olszynce. Rozmawiałem z nimi, im się mieszka b.dobrze i nie zamierzają się nigdzie przeprowadzać. Najgorzej o Olszynce wypowiadają się ludzie, którzy wcale Olszynki nie znają lub mają mentalność dzisiejszej młodzieży, wszystko w betonach, nowe, sterylne i robione w stylu zastaw się a postaw się. Sąsiad sąsiadowi wilkiem. Dobrze, że tu takich ludzi nie spotkałem, którzy wolą mieć niż być. Jeżeli chodzi o rowy melioracyjne to jestem za zasypaniem ich od strony obwodnicy południowej, przepompownia znajduje się z drugiej strony i żadne przepełnienie rowów nie grozi a latem rowy są wyschnięte (nie są zasilane wodą z Motławy- nie jestem rolnikiem -dla mnie to dobrze). Nawet po b. silnych opadach po godzinie mam na podwórku i na ogrodzie sucho. Ulice oświetlone przez cały rok, oświetlenie miejskie. Najbardziej irytują mnie wypowiedzi na temat zalania Olszynki. Moi dziadkowie wprowadzili się tutaj po wojnie i powodzi nie widzieli. Nawet podczas powodzi w Gdańsku parę lat wcześniej, nawet na działkę woda nie weszła. Wspomnicie moje słowa -będzie duży problem nie z nadmiarem wody, ale z jej brakiem! Przy dolnej bramie powstała piękna przystań, latem można po kanałach popływać kajakiem. Urząd Wojewódzki przenosi się do budynków szkoły bankowej, Dolne Miasto ma być odnowione. Swoją siedzibę wybudował p. Pelowski i stara się o zakup dworku na Olszynce. Przy stacji paliw Orlen buduje się KFC. Bezpieczeństwo się też b. poprawiło. Wprawdzie zdarzyły się kradzieże, ale szybko sprawcy zostali namierzeni i już tego więcej robić nie będą. Każdy błąkający się obcy jest szybko zauważany. Ludzie czasami nie wiedzą co mają. Ktoś pisał, że woda ze studni jest brudna. Rzeczywiście ma dużo żelaza, ale po odfiltrowaniu nadaje się lepiej do picia niż woda np. na Chełmie (badania). Do podlewania, czy niewielkich prac porządkowych idealna. Minusem (chociaż i w tym temacie są zdania podzielone) są moim zdaniem ogródki działkowe. Wprawdzie dzięki temu nie ma przeludnienia na dzielnicy i jest więcej zieleni, ale są to tereny nieciekawe dla oka. Pozdrawiam wszystkich ZADOWOLONYCH mieszkańców Olszynki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam bardzo. A co to za odpowiadanie samemu sobie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odpowiedział z mojego komputera kuzyn, który mieszka przy ulicy Modrej. Nie doszukujmy się dziury w całym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mhmmm. 8-I

A "macka" to jest jeszcze inny kuzyn?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie! to moja pra-pra-pra babcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i teraz wszystko jasne. 8-]

Na poważnie, to proponuję używać jednego podpisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam tu od kilku lat. Ponieważ przeprowadziłam się z innego miasta nie słyszałam negatywnej opinii o tej dzielnicy - i dobrze. Znajomi z pracy w głowę się pukali jak powiedziałam, że tu zamieszkałam, ale dziwne było, że ich opinie to też tylko "ze słyszenia" pochodziły. Mieszka mi się świetnie, wszędzie blisko, korków brak, dzielnica cicha i spokojna. Tylko te działki ... Rzeczywiście szpecą bardzo i działkowcy mnóstwo dzikich wysypisk robią, śmiecą dookoła na potęgę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Władze Miasta też mają swój udział w braku rozwoju tej dzielnicy. Wiele niezagospodarowanych działek należy do Miasta, ale ceny są tak zaporowe, że mało kto decyduje się na zakup. Gdyby obniżyć ceny działek powstałoby wiele nowych domów. Niech urzędnicy przestaną opowiadać, że Olszynka to Centrum i obniżą ceny działek a od razu dzielnica rozkwitnie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam na Olszynce już 17 lat i nie widziałam wysypiska śmieci działki maja swoje śmietniki i działkowcy śmieci wyrzucają do kontenera nikt tu sobie sam nie śmieci jest czysto.A kto wyrzuca śmieci to nieraz było widać, a działek się nie czepiać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie przejmuj się. O Olszynce wszyscy się wypowiadają, gdyż to dzielnica, która nie powstała wczoraj. Tak naprawdę mało kto może rzeczowo się o niej wypowiadać. Olszynka to dzielnica, która się ciągnie od stadionu żużlowego do Obwodnicy Południowej. Ma bardzo dużo zalet i coraz więcej ludzi rozumnych to zauważa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przeprowadziłam się na Olszynkę kilka dni temu :-/ byłam przerażona jak w Urzędzie Miasta usłyszałam Olszynka !!! Myślałam że zemdleję - pomyślałam koniec świata i co teraz :-((( Tak jak wspominałam mieszkam tu zaledwie kilka dni , mam super sąsiadkę która pokazała mi skróty , przejścia , sklepy , opowiedziała historię ... pomagała we wnoszeniu mebli . Już nie twierdzę że to koniec świata , mieszkanko po remoncie , wszędzie blisko , woda , zieleń a mój pies może sobie pobiegać wśród zieleni. :-))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry