Przestrzegam przed tym liceum. Nawet najzdolniejsi uczniowie mają tu bardzo spory problem z zaliczeniem semestru, wydaje mi się że nauczyciele w tej szkole większą radość czerpią z usadzenia nas, a pomoc i sukces ucznia nie daje im żadnej satysfakcji. Chyba coś jest nie tak, prawda? Na początku roku dla klas pierwszych panuje cukierkowa atmosfera, ale potem mgiełka opada i okazuje się, jak to w tej szkole jest naprawdę. Przy wyborze szkoły proszę nie kierować się znajomymi, którzy tam poszli, ponieważ znajomości nic nie dadzą, gdy będziecie mieli zawalić rok i na każdym kroku będziecie uświadamiani, jak łatwo wylecicie z tej szkoły. W na przełomie pierwszej i drugiej klasy wykrusza się zwykle minimum (!) po 5 osób. Ostrzegam. Jeżeli kierujecie się hasłem szkoła SPORTOWA, muszę powiedzieć, że jest to największa ściema jaką słyszałem. pod tym względem polecam 12 LO Gdańsk. WF na korytarzu, na którym ćwiczy po parę osób, na zmianę z tylko i wyłącznie koszykówką na małej sali - z kształceniem sportowym nie ma nic wspólnego. bo przecież tylko nieliczni mogą korzystać z dużej sali, z której ta szkoła słynie.