Widok

Tragedia.

Juz na samym starcie odradzam szkołę. JEST TRAGICZNA!
Pod każdym względem. Zacznijmy od zasad w niej panujących. Uczniowie pełnoletni są traktowani jak dzieci z gimnazjum- jak się źle poczują- musi przyjść mamusia, jak jadą na wycieczke- mamusia musi pisać zgodę. Kiedy nie ma paru nauczycieli, nawet z 4 przedmiotów w jednym dniu- co z tego? Mamy siedzieć w szkole i polski mamy np. z Panem od W-F'u. Ciekawie, prawda? Nie ma czegoś takiego, jak zwolnienia do domu. Bo co? Bo coś nam się stanie? Zawsze może nam się coś stać. Nawet jak będziemy iść na autobus po lekcjach. Dyrektor wprowadza jakieś tyranistyczne rządy, uczniowie, jak i nauczyciele czują się jak niewolnicy w Starożytnym Rzymie. Są traktowani jak śmieci. Nauczyciele chodzą z pełnymi gaciami, bo muszą wszystko dokładnie robić, sprawdzać, wypełniać full dokumentów... Coś Ci wypadło, coś się stało i musisz wracać do domu, albo cokolwiek w tym rodzaju? Rodzin musi napisać SMS'a bądź e-maila, dodatkowo musi napisać zwolnienie w zeszycie zwolnień, a i wtedy jest czasami problem żeby wyjść ze szkoły.
Kolejna kwestia- niektórzy nauczyciele. Najbardziej denerwuje mnie w całym tym "siódemowym" systemie, że przyjmują osoby, które miały przykładowo ok 95-100 punktów, a ze szkoły robią drugi Harvard. Tak więc osoby słabsze po prostu wylatują! Większość nauczycieli kompletnie nie rozumie Nas, nastolatków. Osoby, które dojeżdżają, a więc muszą chodzić wcześniej spać, bo z samego rana wstają, mają.. No załóżmy ok 5 godzin wolnego czasu. Wolnego w cudzysłowiu, bo w tych 5-ciu godzinach musi być obiadek, kolacja, jakieś zakupy, siku i kupka, zajęcia dodatkowe, korepetycje, zajęcia hobbystyczne, jak siatkówka czy nauka gry w szachy, nauka. Nie ma po prostu czasu, żeby uczyć się z każdego przedmiotu godzinę dziennie- to przecież niewykonalne!

Jak usłyszałam od Szanownej Pani Wicedyrektor, że Ona musi układać sprawdziany, siedzi przy tym godzine, a my olewamy, bo dostajemy przykładowo słabą ocene ze sprawdzianu, to mnie krew zalewa. Usłyszałam, że sobie siedzimy przed telewizorem, siedzimy na dworzu, a Ona biedna, zatyrana musi wszystko robić. Ja rozumiem, każdy ma jakieś obowiązki. Ale w całym tym roku szkolnym tygodniu szkolnym oglądałam telewizję może raz?! Ale oczywiście- musimy umieć wszystko perfekcyjnie z każdego przedmiotu Z CAŁEGO ROKU. Jak ktoś Nas obudzi o 2 w nocy, to na wyrywkowe pytania o nie wiadomo czym musimy znać odpowiedź!

Rozumiem, gdyby ta szkoła miała ogromny poziom, próg punktowy-150 punktów, to wtedy można oczekiwać od uczniów takiego nakladu pracy. Ale nie w zwyczajnym, bardzo przeciętnym liceum, do którego dostają się bez problemu osoby po słabiutkich gimnazjach. Nie rozumiem takiego systemu myślowego, przecież to sprzeczne z logiką!

Szkoła jest średnio wyposażona, sale na każdą przerwę są zamykane, więc uczniowie muszą stać w rządku pod ścianą, jak na rozstrzelanie. Nawet na przerwę śniadaniową nie są otwarte! Bo po co?

Uczniowie, mający 18 lat nie mogą wyjść sobie i kulturalnie zapalić. Czemu? Bo nie. Więc palą w toaletach. Często dym ciągnie się po całym holu. Uczniowie, którzy wchodzą do toalet, mogą się po prostu udusić. Do tego zostają zgarniani i opieprzani za to, że niby palą w kiblu.

Pani psycholog również nie ma czyściutkich rąk, bowiem przyczynia się do tragizmu tej szkoły. Nigdy nie widać współczucia, chęci pomocy czy czegokolwiek, tylko wybałuszone oczy, zaciśnięte zęby i stukot obcasików.

PODSUMOWUJĄC, SZKOŁA JEST MASAKRYCZNA. BARDZO ŻAŁUJĘ TEJ DECYZJI. Gdybym mogła podjąć ją jeszcze raz, wiedząc jak sprawa wygląda, nawet nie spojrzałabym na nazwę tej szkoły. Nie chce mi się do niej chodzić, na samą myśl o tym, że mam w niej siedzieć 7 bitych godzin robi mi się niedobrze i wszystkiego mi się odechciewa. Uczniom, którzy nie mają siódmego zmysłu i potrójnego kompletu szarych komórek, odradzam tą szkołę. Będziecie tyrani, a sumasumarum nic ze szkoły nie wyniesiecie. :)
popieram tę opinię 90 nie zgadzam się z tą opinią 7
Polecam I LO w sopocie , gdzie przeniosłem się , bo dokładnie to samo mi przeszkadzało co piszesz ....
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
niestety widze że ta szkoła nic się nie zmieniła odkąd opuściłem ja gdy szedłem do drugiej klasy , a w sopocie elegancko zdałem maturę i w szkole o której mówie dbali o uczniów .
Więc pod względem gnojenia uczniów siódemka jest na poziomie IX niestety ,ale przyswajanie wiedzy ... cięzko ... lepiej omijać tą szkołe i tą dzielnicę ... ale ludzie byli chociaż w VII spoko tak samo w jedynce sopockiej:)))
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3
to ze szkoła jest dnem nie oznacza,że dzielncia też wiec łaskawie na temat dzielnicy się nie wypowiadaj!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adi nie narzekaj aż tak na naszą klasę - pozdrawiam Kacu :D Od razu wiedzieliśmy że to ty ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie zgadzam się z tobą , jestem uczniem II klasy rok temu miałem podobne nastawienie do tej szkoły. Lecz teraz się zaklimatyzowałem i nie zamienił bym jej na żadną inną.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Po tym semestrze trochę zmieniłam zdanie. Co do szkoły samej w sobie nie jestem nadal do końca przekonana, ale nadrabia atmosfera, którą tworzą uczniowie. Co do wielu nauczycieli, wieli zasad i systemu panującego w szkole nie zmienie zdania, bo tu sie niewiele zmieni, ale w klasie się zaklimatyzowałam i to powoduje, że trochę chętniej do niej chodzę. Może zmieni się na lepsze jeszcze. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
zgadzam się w 100%

dodałbym jeszcze,że nauczycieli powinnien obowiązywać chociaż w najmniejszym stopniu jakiś wygląd w pracy a nie tak jak to p. psycholog. obcas jak stąd do Australii.Koszmar.
popieram tę opinię 107 nie zgadzam się z tą opinią 1
!!!!!
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro uczniów obowiązuje ,to nauczycieli powinien także.
popieram tę opinię 78 nie zgadzam się z tą opinią 0
może trzeba to zgłosić do kuratorium?
popieram tę opinię 59 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie.
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 1
W sumie ta szkoła nie jest taka zła. Nie rozumiem zdania, że siódemka to "drugi Harvard". To normalna szkoła ze średnim progiem punktowym. Ale z resztą opinii w 100% się zgadzam.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry