Widok

Trampolina dmuchana - jak skleić?

Witam, potrzebuję pomocy. Mamy dmuchany zamek/trampolinę taki, jak pod linkiem
https://www.ceneo.pl/13469076#tab=click
W zeszły poniedziałek przyjechała do nas w odwiedziny rodzina i na trampolinie skakały też ich starsze dzieci - 13, 16 i 17 lat. Wchodziły na trampolinę i skakały wszystkie na raz i co prawda wytrzymała prawie tydzień, ale w sobotę w końcu się poddała i zrobiła się malutka dziurka na zgrzewie. Jest szansa żeby to jakoś skleić? Oryginalna łatka, która była w zestawie, nie przylega dobrze na zgrzewie i nadal powietrze ucieka. Materiał trampoliny jest taki, jak typowych zabawek dmuchanych (chyba PVC).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te łatki, które dają w zestawie, to do niczego się nie nadają. Ale możesz to spokojnie naprawić sam i to w taki sposób, że łatka będzie mocniejsza, niż oryginalny zgrzew. Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy:
1. Klej do miękkiego PCV (ja używam Technicqll) - ok. 5zł
2. Dowolna inna zabawka dmuchana, np. piłka plażowa, kółko czy rękawki - też ok. 5zł.

Potem robisz tak:
1. Wytnij z innej zabawki łatkę zachodzącą po ok. 1cm z każdej strony poza dziurę.
2. Nałóż warstwę kleju na łatkę.
3. Przyłóż łatkę do zabawki na moment i ODERWIJ JĄ (ważne - klej musi złapać na powierzchni trochę tlenu).
4. Odczekaj 30 sekund i przyłóż łatkę ponownie.
5. Zostaw na 24 godziny.

Gwarantuję, że łatka przetrwa dłużej, niż reszta trampoliny ;)
A na przyszłość radzę uważać, bo te trampoliny rzeczywiście są bardzo wytrzymałe (wg instrukcji do 85 kg, w praktyce z dwiema osobami po 60 kg też dają radę), ale trzy praktycznie dorosłe osoby to jednak już trochę za dużo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki serdeczne. Zrobiłem dokładnie jak napisałeś (łatka z przeźroczystej piłki plażowej, więc nawet bardzo nie widać klejenia). Zamek wczoraj przetestowany w boju i jak na razie trzyma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Czas wolny

WAKACJE (47 odpowiedzi)

Troche to temat z gola odmienny niz panujace tu obyczaje, ale jak podsumowywujecie te wakacje ???...

Jak nauczyć się prowadzić sklep internetowy (11 odpowiedzi)

Jestem tutaj nowa, także bardzo proszę o wyrozumiałość Pomagam tacie rozkręcić jego biznes...

narty we Włoszech (3 odpowiedzi)

czesć , szukam towarzystwa do wyjazdu na narty w Dolomity w marcu. Mam fajna miejscówkę , ale nie...

do góry