Widok

Trasa 50km

Wiadomo, Harpagan to Harpagan, to w domyśle 100km, ale zastanawiam się czy nie opłacałoby się utworzyć trasy na 50km, czyli start wspólny i jedna pętla, z osobnym rankingiem osób, które nie wyszły na 2gą pętle. Co Wy na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyne, czego nie ma teraz, a wymieniasz w swoim poście to osobna klasyfikacja na "50". Bo start wspólny jest, pętla 50 km jest. Wg mnie to by było rozdrabnianie idei "H". Może następnymi kategoriami będą podział na M i K, potem na tych do 20 lat i powyżej? Może ekstra kategoria dla starszych niż 51,5 roku? Moze kategoria ubranych na wojskowo i sportowo? A tak dystans jest jeden. Idzie obok siebie poandpięćdziesięciolatek a przy nim kilku osiemnastolatków. i mają porównanie. Bo wpadają do tego samego "wora" klasyfikacji. To moja prywatna opinia.
;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobacz "namiary" na wiosennego i jesiennego tułacza (organizuje go almanak). bywaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo bajer polega na tym żę jak bedzie 100 kategorii to niektórzy będą mogli powiedzieć byłem na harpaganie 3 , a to żę to było w kategorii do lat 20 ubranych na wojskowo na trasie 50 km wersja bez punktów kontrolnych -dzienna , w której sklasyfikowano 3 osoby to dyskretnie pominie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fuj! Obrzydliwe!
Facet który kończy 1-szą pętlę o 8 nad ranem i ma do pokonania kolejne 6,5 km (do PK9) w czasie 9 godzin a wiec w tempie grubo poniżej 1 km/godz (spróbujcie jak się idzie 70 metrów przez 6 minut) ale mu się nie chce... bo zobaczył łóżeczko i zrobiło mu się ciepło w gaciach... pragnie aby go uhonorowano 1-szym miejscem na liscie zwycięzców odcinka w dodatku na stronie HARPAGANA !!! HAŃBA !!!
Już bardziej rozumiem tych którzy przyszli na PK8 tuż przed zamknięciem, ale dla nich też czasu było dosyc aby dojść do PK9 (wymagana prędkosc 2,6 km/godz - najniższa wymagana średnia) zgodnie z zamysłem organizatorów aby zachęcić do kontynuowania rajdu.
Punktacja która obowiązuje jest zgodna z duchem Harpagana! Howk!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zupełnie nie rozumiem jaka hańba i jaki problem!

na wielu rajdach wchodzących w puchar są trasy na 50km, więc w czym rzecz, żeby tutaj też nie miało tak być.

to, że wam się wydaje, że coś jest lepsze, bo bardziej się mozna zajechac, nie znaczy ze inni nie mogą wyznaczyć sobie innych celów. to segregowanie i fałsz, w końcu nikt by wam nie kazał isc na krótkim dystansie. kwestia wyboru

jak widzę wlokącego się goscia, ktory walczy o limit to mi go szkoda, ze musi cierpieć zamiast po prostu poczuć tego waszego ducha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
imprez podobnego rodzaju jest w naszej okolicy kilka:

- Harpagan 100 km orientacja średnia
- Wiosenny/Jesienny Tułacz 50 km orientacja trudna
- Manewry/Darżlub SKPT przy trasie ekstremalnej będzie ok. 35-40 km orientacja bardzo trudna.

Ogólne podejście jest takie, że im dłuższa impreza marszowa (lub w im trudniejszych warunkach jest przeprowadzana) tym łatwiejsza nawigacja. Np. zimowe marsze na >100 km mają bb łatwą nawigację, bo ich trudność polega na dystansie (głownie).

jak więc widzisz - kto co lubi. Robiąc na H klasyfikację na 50 wypaczy się ideę 20 letniej imprezy. Tak jak gdyby na Manewrach/Darżlubie zlikwidować punkty mylne/stowarzyszone i robić ogniska na wszystkich punktach oświetlone halogenami (to by było zmarnowanie 30 letniej tradycji).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha. I aby nie było, że bronię "setek"... sam robię tylko 50-tki, ale nie chciałbym być w takiej klasyfikacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bardzo bym chciał 50-tkę na trasie rowerowej. Przecież na 200 km nigdy tytułu Harpagana nie uzyskam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i o to chodzi to ma być tytuł dla twardych i wgl.

xD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja chcę aby Harpagan miał więcej kilometrów niż 100. Jeśli przejdę go w powiedzmy 18 godzin, to chcę zobaczyć ile jestem w stanie przejść w ciągu 24 h. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i co tutaj zrobić ?
Jedni chcą z niego zrobić w/j tułacza..
Drudzy coś a'la Bergson Winter Chalange..

Chyba w takim razie zostawić go takim jak jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak a propos tułacza to jest 4/5 kwietnia. Lokalizacja ma być znana w poniedziałek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie wiosna idzie dużymi krokami a o tułaczu ani mru mru..
Mam nadzieje że zaraz coś się pojawi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Almanak jest informacja o Tułaczu 4/5 kwietnia ma byc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po prostu. Harpagan to harpagan. Wzór maratonu pieszego na 100 km. I koniec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.wiosenny.almanak.pl/index.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zostawmy harpagana, nie ruszajcie go. Zgadzam się po trochu z każdym. Moje zdanie jest takie: Staram się startować w różnych imprezach sportowych(biegi przełajowe, InO), do mojego menu w tym roku chce dopisać maratony i triathlon. Wracając do tematu, nie twórzmy nowych tylko startujmy w tych co są. CHCESZ 50KM to na pewno znajdziesz, 100km jest kilka w Polsce imprez, można wybierać, 100km z + to ultra maraton też się znajdzie. To tyle. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców.
remek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0