Widok

Traviata

Kultura Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Traviata.
Giuseppe Verdi
Traviata
(włoska wersja językowa, polskie napisy nad sceną)

libretto Francesco Maria Piave wg "Damy kameliowej" Aleksandra Dumasa syna

Prapremiera: Wenecja 6 marca 1853


Kierownictwo muzyczne: José Maria Florencio
Inscenizacja: Marek Weiss
Reżyseria: Karolina Sofulak
Scenografia i kostiumy: Hanna Szymczak
Choreografia: Roman Komassa
Przygotowanie Chóru: ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Traviata

Opinie do spektaklu: Traviata.
Giuseppe Verdi Traviata (włoska wersja językowa, polskie napisy nad sceną) libretto Francesco Maria Piave wg "Damy kameliowej" Aleksandra Dumasa syna Prapremiera: Wenecja 6 marca 1853 Marek Weiss o "Traviacie": Tak się dziwnie składa, że bohaterkami trzech najważniejszych arcydzieł operowych tworzących fundament tego gatunku są kobiety, które z jednej strony mogą być wzorem charakteru, ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A wygląda jak córka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przychodzi facet do lekarza i mówi: panie mnie się wszystko z d*pą kojarzy!

Lekarz wyciąga z teczki obrazek z narysowanym rombem: co to?
D*pa.
Pokazuje trójkąt. Co to?
D*pa.
Pokazuje okrąg. Co to?
D*pa.
Panie, pan jesteś zboczony!
Ja zboczony? A kto mi te świństwa pokazuje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

żoną
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

coś

Czy dyr. artystyczna BTT Izadora Weiss jest córką, czy żoną dyrektora generalnego Opery Bałtyckiej Marka Weissa?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odwołane przedstawienia?dlaczego?

Czy ktoś może wytłumaczyć zwykłemu widzowi, dlaczego Traviata 4 i 5 czerwca jest odwołana?
Bardzo żałuję bo akurat w tym terminie jestem w Polsce i chciałam zobaczyć to dzieło o którym tak dużo sie tu pisze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

uważam, że plakat jest

jak świetny. Te kołtuny dalej myślą, że opera jest jak msza. Nie wypada pokazywać piękna ludzkiego ciała. Ciało jest złe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

a co zboczonego widzisz w nagim ciele człowieka?

Ja kiedyś widziałem nawet gołą dłoń na plakacie. Zwyrodnialcy Ci artyści.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

traviata

poprzednie wpisy świadczą, ze ich autorzy nie byli, a nawet pewnie nie wiedzą nic o operze, Verdim...ignoranci i tyle.... temat plakatu... to chyba moherowe babcie pisały Prawdziwym miłośnikom ... bardzo gorąco polecam...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 16

Traviata

Cudowne..jeszcze raz.. cudowne! Polecam wszystkim.... Joanna Woś -wspaniała w roli Wioletty
wspaniała scenografia, reżyseria, może trochę mało dynamiczny Początek.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 20

Akurat na Traviacie nie ma golizny...Nie rozumiem po co pisać o czymś, czego się nie widziało...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie "cyc" tylko "pierś"

A co was szokuje w nagiej piersi? Moze podyskutujemy nad wymowa plakatu i tego, co zapowiada? Ktoś sie odważy napisac coś więcej niż inwektywy?
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 9

poziom twojej wypowiedzi jest wprost proporcjonalny do poziomu oprey

i odwrotnie proporcjonalny do twojej kultury
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiesz w trójmieście mieszka sporo inteligencji chociażby ta która mieszka tu od wojny, jest sporo ludzi dobrze wykształconych. A skoro nie podoba ci się opera to trudno rzecz gustu. Zastanawiam się tylko kiedy ostatnio byłeś w operze albo w Filharmonii bo coś mi się wydaje że chyba nie byłeś tam nigdy i tylko pieprzysz trzy po trzy byleby coś napisać. Do pani która była w operze 10lat temu, hmm to przykre bo przez te 10lat wiele się zmieniło i może warto by spróbować jeszcze raz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

...

Ludzie, o czym wy mówicie? Przyjrzyjcie się plakatom Opery z ostatnich dwu lat i powiedzcie z ręką na sercu, czy naprawdę uważacie, że ten jest taki zły!!! Owszem, cycek, ale bardzo artystyczny i po prostu w całości obrazu ładny. A że nawet w Operze ostatnio same d..y, to już osobna kwestia.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

bylam na Traviace w Operze Baltyckiej jakies 9-10lat temu.. MASAKRA!!!!!

flaki z olejem na maxa, ludzie wymiekali.. po 1 akcie ja tez chialam sie zbierac do chaty,ale towaryzstwo wymagalo bycia tam dokonca... zbrzydzuilam po tym opere!!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 48

Spektakle w Gdańsku to żenada!

Opera w mieście robotniczym to nieporozumienie bo nie będzie trzymała poziomu!
Kto mianowicie ma ocenić jakość tego czym raczy nas ta instytucja jeśli nie szary robotnik który w operze był raz podczas jej remontu.
W Gdańsku nie ma Inteligencji i nie ma widzów dla takich spektakli.
W wyniku dofinansowania tego typu "zdarzeń" z publicznych pieniędzy jakość jest bliska jarmarcznym popisom kuglarzy.
No a plakat dopełnia całości :-) No ale lepszy cyc niż nic :-)
Naszła was ochota na teatr to zapamiętajcie w Gdańsku nie ma takiej instytucji to wszystko namiastki!
Filharmonia w której grają ludzie na poziomie orkiestry strażackjiej na odpuście, teatr w którym można zostać pospolitym chamem, opera w której usłyszysz jak nie powinno sie robić spektaklu iiiiii
Gdyby te arcydzieła miały się sprzedać to już po pierwszym sezonie trzeba by sprzedać gmachy razem z ziemią aby pokryć straty!
I nie plećcie ze kultura nie jest dochodowa bo jest! Tylko w tych gmaszyskach nie ma kultury!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 18

Opera i teatr zatrudniły jakichś dewiantów, którym wszystko się z jednym kojarzy i myślą, że jak nie będzie golizny to nikt nie przyjdzie. A ja właśnie nie chodzę bo jest tam golizna.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zjadłeś kanapkę ze starymi ogórkami

zwymiotuj i bedzie dobrze!
Plakat jest żenujacy i bez sensu. Hasło wiecej kiczu w operze jest nie na miejscu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zanim napiszesz opinie o spektaklu najpierw przeczytaj chociaż o czym to jest a nie krytykuj jak typowy zakompleksiony człowiek który wstał lewą nogą i chce sobie ponarzekać. Akcja Traviaty jest umiejscowiona w domu uciech stąd ta goła pierś na plakacie. Nie pojmuje jak można skrytykować coś czego się nie widziało.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 20

Traviata

Opinie do spektaklu: Traviata.
Giuseppe Verdi Traviata (włoska wersja językowa, polskie napisy nad sceną) libretto Francesco Maria Piave wg "Damy kameliowej" Aleksandra Dumasa syna Prapremiera: Wenecja 6 marca 1853 Marek Weiss o "Traviacie": Tak się dziwnie składa, że bohaterkami trzech najważniejszych arcydzieł operowych tworzących fundament tego gatunku są kobiety, które z jednej strony mogą być wzorem charakteru, ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry