Widok

Trwa remont trasy rowerowej łączącej Orłowo z Sopotem

Opinie do artykułu: Trwa remont trasy rowerowej łączącej Orłowo z Sopotem.

Trwa przebudowa ścieżki rowerowej w parku Kolibki . Prace dotyczą 100-metrowego fragmentu z najtrudniejszym podjazdem, gdzie zamiast żwiru pojawi się wodoprzepuszczalna, mineralno-żywiczna nawierzchnia. Niebawem trasa zostanie też lepiej oznakowana.

Droga rowerowa łącząca Orłowo z Sopotem wzdłuż nadmorskiego klifu została otwarta w 2013 roku. Kosztowała ok. 2,5 mln zł. Od początku wzbudzała mieszane uczucia wśród rowerzystów. Z jednej strony cykliści cieszyli się, że wreszcie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"...na asfalt nie zgadza się wojewódzki konserwator zabytków" czy tylko ja tu dostrzegam absurd?! Pół Sopotu zabetonowano, ale droga rowerowa między miastami to już ingerencja w zabytki? Leśne zabytki?
popieram tę opinię 83 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zrobili g**no i po 3 latach trzeba remontować. I znowu, zamiast porządnie, to zrobią kolejne g**no i za 3 lata znowu remont. Koniec końców trzeba będzie położyć tam asfalt, ale co wydali pieniądze to wydali. Gdyby mieli płacić ze swoich, to już dawno zrobione byłoby porządnie.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taka jest wlasnie wladza w Gdyni..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mylisz się, władza w Gdyni jest bardzo życiowa - doskonale dba o własny interes :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

To nie wladza robi problem ale nadlesnictwo, jak zwykle prawicowcy maja problem z logicznym mysleniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Prace powinny zakończyć się 20 października, ale wiele zależy od pogody. By ułożyć nawierzchnię potrzeba 24 godzin bez opadów i temperatury powyżej 7 stopni".

Absurd goni absurd. Skoro takie są wymogi technologiczne to dlaczego nie robiono tego w lipcu?
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdyby robili w środku sezonu narzekałbyś, że latem przejazdu nie ma.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Człowieku - tam jeden rowerzysta na godzinę jeździ.

Takiego bubla w życiu nie widziałem. A teraz 100 tys zł idzie na remont tego dziadostwa !!

Nie mieszkam w Gdyni - więc to nie z moich podatków. Ale że nikt nie odpowiada za projektowanie tego czegoś - to jakieś CBA by się przydało.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeden na godzinę? Chyba byłeś tam w środku tygodnia o 5 rano..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

na ch... asfalt w środku parku? za słabo się wam już tam pędzi terroryzując spacerujących? wszystko musicie zabetonować?!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 55

Po to, że ta droga to nie tylko rekreacyjna, a komunikacyjna, gdzie warunki powinny pozwalać na jazdę bez względu na pogodę. A uwierz mi, po błocie nie najlepiej się jeździ...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

przejezdżam tam codziennie rowerem, tempo jak za komuny.

4 pracowników i jeden kierownik, co jadę to on zawsze z papierosem.
to jest sto metrów? robią tylko górkę która pewnie i tak spłynie. robi oczywiście MTM:)
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe kto zaplaci za te szkody

Czy ten kto opracowal dokumentacje projektowa w bledny sposob cz moze firma, ktora ja wykonala? Bo na pewno nie urzednik , ktory wydal pozwolenie na budowe. Ktos powinien za to zaplacic, że nowa infrastruktura po kilku latach od wykonania nie nadaje sie do uzytku. Skandal. Okreslenie "remont" sugeruje , ze urzad miasta Gdyni zdecydowal sie na odnowienie za pieniadze podatnikow zle wykonanej sciezki...
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaki problem jest w utwardzeniu drogi?

Na reja w sopocie jest i nikomu nie przeszkadza.
Na polnooc od wejherowa jest kilka fajnych waskich drog asfaltowych przez srodek lasu (nie wiem przez kogo budowanych) ktore nikomu nie przeszkadzaja.
To nie chodzi o to zeby rezerwowac pas o szerokosci 10 m, robic infrastrukture jak pod ciezarowki, oswietlenie, slupki, murki, krawezniki, tylko zeby droga byla utwardzona i nie plynela po kazdym deszczu.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 1

To co sie da w innych miastach u Szczurka "sie nie da". Tu zawsze jest jakas wymowka dlaczego czegos nie robią albo dlaczego sie nie udalo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tu chodzi o unikatowy teren nadmorski

Wara od rezerwatu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ścianki larsena wbić na tym podmywanym odcinku plaży i tam ścieżkę ciągnąć. Na oksywiu dało się to zrobić. Mądre głowy w Urzędzie Morskim nie wiedzą pewnie o tym, że rocznie poziom wody podnosi się o 3mm, po 10 latach mamy 3 cm co przy sztorm zaleje np. Ustka i pewnie Sopot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i fajnie

Spacer 500 mi po plaży dobrze ci zrobi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co z brakującym fragmentem od Wielkopolskiej w stronę Orłowa?! Al..Zwycięstwa niebezpiecznie a chodnikiem nie wolno. Panie prezydencie nie da się?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba się nie da. W Gdyni jedno się dało- Lotnisko, ale się nie udało
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

niedasie

j.w.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

nowa trasa, miliony w błoto

i już remont?!
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

guzik to da bo i tak rowerzyści kursują na ścieżce dla pieszych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

po schodach ;) ? wątpie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piesi za to idą ścieżką rowerową

Monty python
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż Spacerowej w Gdańsku?

Jazda wzdłuż jezdni (gdzie nie ma nawet pobocza), poza terenem zabudowanym, wśród samochodów i autobusów jest bardzo niebezpieczna.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

ostatnio wiozłem z Osowej do Oliwy rurę dłogą na 5m
nie mam bagażnika samochodowego, więc pojechałem rowerem

jaki szeroki odstęp mi zostawiali! jak od wściekłego psa!

nie ma to jak zacny kawał żelastwa w ręce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na 100 m bedzie tluczen? Jak na Szczurka to gigantyczny postep bo wczesniej to inwestycje rowerowe byly przy pomocy farby i pedzla
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tłuczeń był od początku. A ty zamiast krytykować, spójrz na siebie i naucz się czytać ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

" projekt,... musiał być uzgadniany m.in. z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Urzędem Morskim, gdzie nikt przychylnie do asfaltu czy bitumicznej drogi na terenie chronionym według urzędników się nie odnosił. " SKANDAL bo Adamowicz na takim terenie chronionym dał pozwolenie na budowę osiedla i tam kupił sobie mieszkania zresztą, nie wspomnę już, nie rozliczył się z tych mieszkań w urzędzie podatkowym. Czy tylko ja widzę tu kilka szwindli i oszustw????
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeździły przeładowane rowery, porobili koleiny???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie!

Za grube d*pska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

topienie kolejnych pieniędzy w błocie

jak nie asfalt to wystarczy kostka betonowa i załatwione, drogi z kostki są wszędzie i w tym miejscu tez (dojazd do teatru letniego w Orłowie" i wiele innych miejsc więc niech nie ściemniają
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Holandia

To co czytam to smiech smiech !!!!!! Bylam w Holandii w parku na wydmach ,wszystko przygotowane dla rowerzystów ,smietniki laweczki i oczywiscie utwardzona asfaltowa sciezka .Tylko u nas mysli sie ze Polak to glupek ! Jak sie odpowiednio przygotuje wszystko dla głupka to wszystko działa !
Głupek nie smieci bo ma smietniki nie chodzi po wydmach bo ma ławczki rusza sie i jest zdrowy bo ma sciezki! !!!!!!Polak jest suer
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

ciekawe ile czasu i energii w Holandii poświęca się w szkole lub propagandę, że ścieżka rowerowa jest dla rowerów, że chodnik dla pieszych i inne zwykłe "prawidła".. a ile u nas.. i czy ktoś kiedyś porównał świadomość w tej kwestii wśród użytkowników.. nawet najlepsza zabawka dana dziecku jak nie jest poparta zachętą i pokazaniem jak działa najczęściej po krótkim czasie rdzewieje w kącie i zmienia się w zbieracz kurzu.. z najlepszą infrastrukturą nieodpowiednio podaną tak będzie.. niestety nie tylko Gdynia tak ma.. podtrójmiejskie miejscowości też :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Holendrzy wszystko betonują i asfaltują.

Jak ci się tam podoba, to sobie wyjedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

remont sensowny. szkoda że nie posłuchali ludzi na początku.

boję się tylko o wykonanie. W Polsce jakość wykonania jest na żenującym poziomie.
Teraz jakaś kaszubownia gruzem chlaśnie i znowu będzie do poprawy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

zamiast asfaltu....................

to niech wyłożą kamieniem tę ścieżkę ,przecież kamień to natura.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odpowiadam

- Aby mogło powstać brakujące 500 metrów, konieczne są uzgodnienia z Urzędem Morskim, który musi wydać zgodę na budowę. Inwestycja w tym miejscu jest dość skomplikowana, ponieważ plaża jest wąska i podczas sztormów woda dociera aż do linii lasu, co grozi podmyciem trasy - tłumaczył rok temu Sebastian Drausal, ówczesny rzecznik gdyńskiego magistratu.Odpowiadam by w tym miejscu położyć drewniana kładkę na palach tak jak na odcinku od wejścia nr1w Sopocie w kierunku Gdyni.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdynia - kolejny sukces

Pare miesiecy temu remont 300m drogi teraz 100m. Same sukcesy na skale swiatowa. Za kolejne 3 miesiace remont 10m
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdynia sopot

Z Gdyni z Sopockiej do Malczewskiego powinni zrobic sciezke rowerowa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jest badziew

to jest gdynia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Alternatywa po plaży

Wydaje się, że skoro Sopotowi udało się już wybudować ok. 200 m pomostu nad grzęzawiskiem w Kolibkach, to Gdyni może udać się zbudować 500 m podobny pomost dla rowerów od Orłowa do Kolibek sopockich, na granicy plaży i lasu. Sopot przełamał bariery prawne i pokazał, że lekki pomost na palach to w dzisiejszych czasach już właściwie standard.

Już czekamy więc z niecierpliwością i dopingujemy do sukcesu o="\o
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiedy zostaną wprowadzone ubezpieczenia od spowodowania wypadku przez rowerzystę!!!! wjechał mi taki w auto i stwierdził,że jemu nic się nie stało a auto moę sobie naprawić na własny koszy " MOZESZ MI NAGWIZDAĆ ".Kiedy skończy się terror tej uprzywilejowanej,bez żadnej odpowiedzialności grupy ludzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kiedy będą obowiązkowe ubezpieczenia kotów?
Zderzył mi sie taki z moją umiłowana furką, pobrudził na szaroczerwono
i nie chce płacić! Ubezpieczenia dla kotów i gołębi, subito!

A dziki to już w ogóle. Powinny obowiązkowo nosić na ryju i w zadku lampy pozycyjne!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdynia czemu mnie to nie dziwi

Specjalność gdyńskich ścieżek rowerowych:" trasa kończy się na plaży, a do Sopotu brakuje 500 metrów". W całym mieście ścieżki są pourywane, w centrum Gdyni to w ogóle jest mistrzostwo debilizmu, odcinku kilku metrowe i koniec. Miasto absurdów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdynia XXI w.

Drążyć temat budowy ścieżki od Łowickiej do Al.Zwycięstwa i potem do mola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam na Kolibkach dziwne rzeczy... przecież na zdjęciu widać położoną kostkę na leśnym przejściu dla pieszych... a dalej nie można?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry