Chciałam się odnieść do wypowiedzi, z której dowiedziałam się, iż cytuję "szkółka jest przede wszystkim dla osób, które mają minimum brązową odznakę PZJ. A to dlatego, ponieważ 8 koni które tam było chodzi sportowo i każdy z tych koni ma swojego jeźdźca, który startuje na nim w zawodach, więc nie ma szans żeby inne osoby startowały na tych koniach. Moim zdaniem osoby które sa na niższym poziomie nie mają tam czego szukać." To jakaś totalna bzdura! Jeżdżę w Akademii już prawie rok, odznaki nie mam żadnej, przyszłam właściwie można powiedzieć "z ulicy" i nigdy nie czułam się traktowana gorzej. I owszem, do zawodów każdy jeździec przygotowuje się na jednym koniu, co nie znaczy, że inni nie mogą na nim jeździć! Jeździłam przez cały sezon sportowy na różnych koniach w Akademii, które pod innymi jeźdźcami startowały akurat w zawodach i nie było żadnego z tym problemu. Co więcej praca z Panią Dagmarą przynosi rezultaty i teraz nawet ja mam szansę przygotować się do egzaminu na brązową odznakę. Także trzeba by przeformułować stwierdzenie, iż Akademia jest tylko dla osób z odznaką na stwierdzenie, iż jest ona dla wszystkich, którzy odznakę chcieliby zdobyć :)