Widok

Tylko nie mów nikomu.

https://m.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4&t=1561s
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

01h:51min filmu :
Dziennikarz : "Jaki odsetek przypadków został zgłoszony przez diecezje do organów ścigania ?"
Ks. Wojciech Sadłoń : "Tego nie wiemy"

Instrukcja watykańska Crimen Sollicitationis :
"Zrównany z crimen pessimum, jeśli chodzi o skutki karne, jest każdy obsceniczny zewnętrzny akt, niezwykle grzeszny (co dotyczy aktu dokonanego a także próby jego dokonania) dokonany przez duchownego w jakikolwiek sposób z małymi (preadolescent) dziećmi dowolnej płci lub zwierzętami (brute animals,bestialitas)."
"Zwierzchnicy duchownych pozostających w zakonie mogą występować jedynie na drodze administracyjnej. W przypadkach, gdy strona winna
zostaje wyłączona z życia religijnego, wyłączenie nie ma mocy, dopóki nie zostanie zaaprobowane przez Święte Oficjum."

Pan Abp Gądecki, który nie zgodził się na udział w filmie mówi dziś :
"W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakie doznali"

Okrągłe słowa jak te powyżej, przenosiny z miejsca w miejsce, kluczenie i zamiatanie pod dywan.
To wszystko, co robi Kościół Katolicki w Polsce.

Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że ta organizacja jest w stanie sama się oczyścić.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wszystko jest w tym filmie, z dokumentalną precyzją :

Wykorzystywanie pozycji księdza w społecznościach lokalnych.
Uciszanie ofiar za pomocą pieniędzy.
Zamiatanie spraw pod dywan.
Przenoszenie księży z miejsca w miejsce.
Samobójstwa
Rozbite małżeństwa
Strach ludzi przed klerem

Ponad 2 miliony wyświetleń w kilkanaście godzin.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Każdy widzi, to co chce zobaczyć i wyciąga wnioski na tyle, na ile pozwala mu intelekt.
Bardzo duża część społeczeństwa pozwala sobą manipulować, o czym wiedzieli i wiedzą nie tylko księża, ale przede wszystkim media.
Film, jak film tzw. na czasie. Daje masie to, na co masa czeka od dawna.
Dla mnie przedstawione fakty nie są żadnym zaskoczeniem. W Kościele zdarzały się i zdarzają nadal rzeczy strasznie, podobnie jak w relacjach: ojciec - córka; nauczyciel - uczeń; dowódca/przełożony - podwładny itd.
To, że Kościół nie ujawniał ochoczo wstydliwych dla siebie faktów jest zrozumiałe. Mało która rodzina/grupa społeczna potrafi przezwyciężyć wstyd i ochoczo pochwalić się w mediach, czy choćby zgłosić do odpowiednich służb przemoc w rodzinie mimo, że ofiarami są własne dzieci, nie cudze. Matka milczy, że ojciec wykorzystuje jej dziecko i jak to tłumaczyć?
Oczywiście, że trzeba oczyścić kościół z patologii.
Mnie takie filmy od Kościoła nie odciągną, bo Kościół to nie księża pedofile, ale wierni.
Szkoda, że przez nielicznych tracą tak liczni.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wstrząsające...nie jestem w stanie nic więcej napisać
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj kościół katolicki przeprasza.
W filmie przepraszają pedofile i proponują pieniądze.
Bardzo szybko księża pedofile znajdują też winnego - to Szatan, Diabełek i Zło.
Nie ma kary, nie ma oczyszczenia, nie ma zadośćuczynienia.

Jak mawiał klasyk :

Polacy wielokrotnie mylili się, kiedy przebaczali zbyt łatwo.
Tak, przebaczenie jest potrzebne.
Ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary.
To jest nam potrzebne...". (J. Kaczyński)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

W skrócie - czekam na zapowiedziany już przez autorów ciag dalszy, oczywiście również się dorzucę. Btw, chłopaki zbierają kasę na dokument o SKOKach. Miłego.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ja jestem członkiem SKOKU i dokładnie znam historię oraz autorów tego przedsięwzięcia i jezęli Pani będzie coś mi przy SKOKach kombinować, podważając zaufanie i ich pozycję na rynku, to będę miał doskonały argument, by oskarżać Panią o działanie na moją szkodę, no i oczywiście szkodę innych użytkowników.

Bycie psem ogrodnika nie jest powodem do wielkiej chwały. A miejsce tego ogrodnika jest w pudle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13

Naprawdę dużą aferą był SKOK Wołomin. A to są trepy, czyli wojskówka, czyli koledzy byłego prezydenta. Wtajemniczeni brali tam pożyczki, bo wiedzieli, ze nie będą musieli ich oddawać. Lista nazwisk jest ponoć tak zaskakująca, że to byłby naprawdę ciekawy film. O ile pan Sekielski się nie przestraszy, jak odkryje w co wdepnął. Już pisałem, czemu go niespecjalnie lubię. Sumliński z Budzyńskim opisali zamordowanie Andrzeja Leppera. Sekielski butnie zapragnął wyśmiać ich teorie i zaczął łazić ich ścieżkami. Prawie wszystko jednak ze zdumieniem potwierdził i przedstawił jako własne odkrycia. No tak się nie robi. Ale plus, że jego film powstał i został wyświetlony. Jak się zajmie Wołominem, to sam bym się dołożył, a jeśli to po prostu polityczne zlecenie na Biereckiego i działanie na rzecz banksterki, to nic mnie to nie obchodzi. Wolę polskie kasy niż Rottschildów, Goldmana, Sachsa, JP Morgana i innych dobroczyńców ludzkości
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wow ... czy takie teksty upowszechniają ci, co mają czyste sumienie, czy raczej ci, których ogarnia strach przed ujawnieniem informacji niewygodnych?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podobnie jak przerzucanie winy za hiperseksualizację na Kościół, przerzucanie winy na SKOKi, jest sposobem wprowadzania społeczeństwa w błąd i odwracania uwagi od realnych sprawców afer finansowych czy też seksualnych. System postkomunistyczny opierał się przecież na fałszu i promowaniu kłamstwa czy oszustwa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wracając do meritum:
1. Rozmaite absurdy mogą mnie, innym patronom i przede wszystkim samym autorom na kant środkowego pazurka skoczyć.
2. O filmie robi się coraz głośniej na świecie: m.in. BBC, Washington Post, etc.
3. Czekając na Godota - pan Charles Scicluna podobno już niemal u naszych bram. Oby że tak powiem owocnie ;)
4. Prokuratura jakby się przecknęła: zobaczymy - będzie lipa czy jednak Topola.
5. Emerytowany hodowca danieli przywołał się (lub został przywołany) do porządku - oczywiście pro forma, nie mam złudzeń.
6. Odsłon na YT ponad 15 mln.
7. Do autorów zgłaszają się kolejne ofiary.
8. ... i tak dalej ;)
Tak, cieszę się. Miłego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

:))) Heeeej. Wszystko prawda. Może poza tą prokuraturą, bo Zizu zrobił w sprawie pedofilii najwięcej ze wszystkich dotychczasowych patałachów. No i to BBC.... Uwaga to jest hardkor. Ale to są znane sprawy, co nie? Nikt tu nie jest wybiórczy i wszyscy to już dawno odnotowali? Ja nie widzę złego, nie słyszę złego i nie mówię złego. Jestem trzema małpkami. A tak poza tym, nie wnikajcie. Kościół to jest bardzo krótka i cherlawa macka światowej siatki. Nic tak dobrze mu nie robi jak odrobina antyklerykalizmu. Czemu do stawu z karpiami wpuszcza się szczupaka? Ale ad rem. BBC. Jimi Savile :OOOO

Saville był znany z licznych skandali na tle obyczajowym oraz z wulgarnego języka i z nieprzyzwoitego komentowania wyglądu innych osób.

19 października 2012 policja wszczęła formalne dochodzenie w sprawie przestępstw seksualnych na osobach nieletnich, jakich Savile dokonywać miał przez wiele lat. W latach 1955-2009 Savile dopuścił się 214 przestępstw seksualnych, w tym 34 gwałtów głównie niepełnoletnich dziewczynek. Dochodziło do nich w pomieszczeniach mieszczących się w BBC, a także w szpitalach, szkołach i jednym hospicjum, które odwiedzał w ramach swej działalności dobroczynnej.
Scotland Yard rozpoczął śledztwo w sprawie zarzutów o nadużycia seksualne w stosunku do dzieci oparte na zeznaniach 300 potencjalnych ofiar. Pod koniec października 2012 roku kolejny skandal spowodowały opinie i informacje ujawnione na antenie BBC, w ramach państwowej służby zdrowia oraz z Serwisu Prokuratury oraz Departamentu Zdrowia.

W czerwcu 2014 roku dochodzenie prowadzone przez brytyjski wymiar sprawiedliwości ujawniło, że Savile, będąc wolontariuszem w szpitalach (w tym Leeds General Infirmary, Broadmoor oraz kilku szpitalach psychiatrycznych), dopuścił się molestowania i gwałtów na dziewczynkach, chłopcach i pacjentach w wieku od 5 do 75 lat, według personelu tamtejszych szpitali prezenter miał dopuścić się również czynu nekrofilii

Za: wiki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest wydarzenie z cyklu demonstrującego jak działa stratego "Łapaj złodzieja".

Na zjawiska trzeba patrzeć systemowo i uznać, że cechy danego elementu wywodzą się z właściwosci systemu, a nie odwrotnie, a więc nie jest tak, że to cechy elementu stanowią o istocie systemu. To system wyznacza cechy elementów.

System demoliberalny, który wszedł w fazę libertyńską, bo przecież nalezy pamiętać, że liberalizm i libertyznizm wiąże pokrewieństwo widoczne w pochodzeniu obu słów, polega na tym, iż Jeden z mechanizmów demoliberalizmu i złączonego z nim konsumpcjonizmu, opiera się na hiperseksualizacji sfery publicznej. Tę odpowiedzialność opcji politycznych utrzymujących system demoliberalny próbuje się choćby częściwo zamazać i ukryć wskazując innego, zastępczego winnego, czyli mamy do czynienia z ewidentnym zabiegiem wskazania kozła ofiarnego.

Jak wiadomo z badań teorii gier, ludzie są skłonni do wspólpracy, ale w społecznośći istnieje margines osób - tzw. free ridersów, którzy wykorzystują zaufanie innych do oszukiwania ich. System demoliberalny, który porzucił etykę solidarności i zaufania doprowadził do tego, że pod wpływem systemu niektórzy ludzie Kościoła przejęli antywartości systemu i dopuścili się pedofilii. Warto więc zdawać sprawę z faktu, jaki jest kierunkek zależnośći. Wspólnota Kościoła jest wspólnotą wiary bazującą więc nie na prawie, lecz na wzajemnym zaufaniu. Celem demoliberałów/libertynów jest więc zniszczenie Kościoła przez wprowadzenie elementu nieufności.

To jest szyte tak grubymi nićmi, że aż dziw bierze, iż ludzie dają się na to nabrać. System demoliberalny dysponuje wszystkim narzędziami, więc jak to się dzieje, że nie jest w stanie poradzić sobie z pedofilią ? Nie ma powodu żeby sobie radził, bo pedofilia jest jedną z jego cech wrodzonych - patrz edukacja seksualna i LGBT. Więc jeśli ktoś się oburza, niech kieruje oburzenie pod właściwym adresem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

>Podobnie jak przerzucanie winy za hiperseksualizację na Kościół, przerzucanie winy na SKOKi, jest sposobem wprowadzania społeczeństwa w błąd i odwracania uwagi od realnych sprawców afer finansowych czy też seksualnych. System postkomunistyczny opierał się przecież na fałszu i promowaniu kłamstwa czy oszustwa.

To ktoś spoza kościoła jest winny temu, ze księża katoliccy gwałcą dzieci ?
A.... tak. To Diabełek.

Próba odwrócenia kota ogonem nie jest niczym nowym. Towarzysze z PiS stosują przecież dobre praktyki, które wypracowali jeszcze w PZPR.

Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę (tow. Kaczyński)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

To, że jakiś ksiądz spowoduje wypadek samochodowy po pijaku, to też winą obciążysz cały Kościół?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

>To, że jakiś ksiądz spowoduje wypadek samochodowy po pijaku, to też winą obciążysz cały Kościół?

Twoja relatywizacja poszła za daleko, dlatego wyciągnąłeś głupi wniosek.
Przemoc seksualna księży wobec dzieci, w przeciwieństwie do wypadku samochodowego jest działaniem zaplanowanym i umyślnym.
W przypadku wypadku ksiadz odpowiada jak każdy kierowca.
W przypadku gwałcenia dzieci przez księży kościół katolicki kluczy, przenosi na inna parafie, zataja przed prokuraturą.

Znajdz różnice
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak, a w przypadku jazdy po pijaku księdza np. w drodze na rekolekcje (działanie zaplanowane), Kościół natychmiast powinien zgłosić ten fakt na policję, prokuraturę, a następnie publicznie księdza "ukrzyżować".

Przyjeżdża ktoś do Ciebie w odwiedziny autem na rauszu, Ty zapewne pierwsze co robisz, to dzwonisz na policję i prokuraturę, a następnie zrywasz z gościem i jego rodziną wszelkie kontakty.
Postępowanie chwalebne, ale może jeszcze nie w tym, ani w następnym pokoleniu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Towarzysz Kaczyński z neo-PZPR :
Nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być możne nawet do 30 lat wiezienia. I to dla wszystkich, niezależnie od tego, jakie funkcje społeczne pełnią. A szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone, także księża

No, to czekamy, kiedy kartonowe państewko wsadzi na 30 lat do pierdla biskupów, którzy ukrywają na parafiach przestępców seksualnych.
Naprawdę tow. Kaczyński wierzy, ze Polacy są głupsi od niego ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bardzo mnie bawi kartonowe państewko, znane nam z Małej Sycylii:

gdanskie państewko z dykty dopuściło do zamordowania Adamowicza, powiem więcej - ono Adamowicza wystawiło, bo był konkurencją ? Być może umyślnie i celowo, a może nawet w sposób tak zaplanowany jak Amber Gold.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

mowienie ze adamowicz został zamordowany .....bo ktos do tego dopuscił TO w swietle faktów wskazuje ze jestes d**ilem ktory nie reaguje w sposob zrozumialy na fakty .....oskarzanie kogokolwiek to skrajny d**ilizm .....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie dotarły do ciebie, biedny człowieku, informacje o tym jak była zorganizowana ochrona na imprezie WOŚP ???
Naprawdę nie dotarła ?
Wpada sobie na scenę facet z nożem i dźga człowieka.
Typowy przykład nieodpowiedzialnośći państewka z dykty. Ktoś dopuścił do łamania standardów. Czy to były, jak zwykle, krasnoludki?
Banda i**otów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Przemoc seksualna księży wobec dzieci, w przeciwieństwie do wypadku samochodowego jest działaniem zaplanowanym i umyślnym."

Głuptaki same wpadają w zastawione przez się sidła:

- gdy duchowni dopuszczają się czynów seksualnych to działanie jest zaplanowane i umyślne,

- jeżeli Trzaskowski i Rabiej czy Adamowicz wprowadzają molestowanie/pedofilię oficjalnie do szkoły - to wtedy seksualizacja w szkołach, edukacja seksualna i LGBT nie są działaniem umyślnym i zaplanowanym ?

- jeżeli panuje dostępność pornografii, to jest to czysty przypadek, nieplanowany w porno-biznesie ?

- jeżeli w reklamie i marketingu wprowadza się motywy jawnie seksualne, to też to jest czysty przypadek ?

Postkomuna i demoliberałowie odwracaja kota ogonem, Jedna wolność seksualna jest cacy, druga be. Kościół jest zagrożeniem dla libertynizmu, więc trzeba go zwalczać ptzy pomocy tak spreparowanej argumentacji, zamazującej przyczyny systemowej seksualizacji i jej efekty oraz ideologii od pasa w dół.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

>gdy duchowni dopuszczają się czynów seksualnych to działanie jest zaplanowane i umyślne,
>jeżeli w reklamie i marketingu wprowadza się motywy jawnie seksualne, to też to jest czysty przypadek ?

Ratlerek, starasz się przekonać, że jeżeli ksiadz proboszcz bierze do ust członka twojego 10-letniego syna i dotyka miejsc intymnych twojej córki to jest to przypadek ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Twoje cwaniactwo i głupotę nietrudno przejrzeć.

Mnie nie obchodzi indywidualne szkodzenie ludziom, bo wiadomo o tym od zawsze, że są ludzie i ludziska i wałkowanie tej optyki jest albo tautologią albo celową manipulacją, podejmowaną by ukryć wprowadzane w skali społecznej mechanizmy manipulacji i ograniczania demokracji.

Szkodliwe są mechanizmy i tacy ludziej jak ty, którzy te szkodliwe mechanizmy, w tym przypadku mechanizmy powszechnej seksualizacji promują i wspierają. W ten sposób gdyby postkomuna/demoliberałowie doszli do władzy, to zamiast kilkudziesięciu pedofilów w skali kraju dorobilibyśmy się kilku milionów pedofilów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Wybacz Ratlerek, ale nie namówisz mnie na twoją ulubiona zabawę czyli zapasy w gooownie.

Przestępstw seksualnych wobec nieletnich w kościele nie można kryć i każdy bełkot który próbuje to zrelatywizować jest zwykłym skoooorwysynstwem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

To ty, forumowy błaźnie, za parawanem jednostkowych przypadków kryminalnych, usiłujesz, bez powodzenia na szczęście, kryć przestępcze mechanizmy korupcyjnych sił systemu postkomunistycznego/demoliberalnego, które doprowadziły nie tylko do seksualizacji, lecz także do tysięcy afer typu Amber Gold czy złodziejskiej reprywatyzacji i określenia Gdańska mianem Małej Sycylii.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Bardzo dobry dokument. Brawo. Podziwiam poszkodowanych, którzy zgodzili się wystąpić w filmie i opowiedzieć o wszystkim.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

No proszę, weźmy pierwszego z brzegu.
Taki na przykład pan Glódź.

Na terenie administracyjne jemu podległym mieszkał sobie taki pan Cybula.
Pan Cybula dopuścił się gwałtu na dziecku.

Pan Cybula zmarł. Pan Głodź na jego pogrzebie powiedział : Takim był kapłanem, jakim był człowiekiem - dobrym, skromnym i cichym.
Pan Głodź nie zgłosił do prokuratury przestępstwa pana Cybula i ukrywał pedofila na terenie swojej diecezji.

Panie towarzyszu Kaczyński, czy pan Głodź dostanie 30 lat tak dziś pan zapowiedział ?
Czy tylko tak pan pierdoooolił ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Księdza Cybulę znałam osobiście. Grrr, ciarki mam na plecach, jak pomyślę, jaki był naprawdę :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 1500 skazanych pedofili księzy jest kilku. Jaki to jest procent ? Żaden procent, bo to jest parę promili. Temat jest grzany z rozpaczy, bo postkomuna dołuje, nie ma programu, więc chce rozpalić emocje zarzutami wobec katolików, a pośrednio zaszkodzić PISowi.
Żałosne. Za promile to można zabierać prawo jazdy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

>a pośrednio zaszkodzić PISowi.

PiS sobie sam szkodzi najbardziej.
Zresztą ta świadomość końca jest już widoczna w coraz to bardziej histerycznych działaniach.

>Na 1500 skazanych pedofili księży jest kilku.

Co będziemy gdybać, oddajmy głos hierarchom kościelnym :
01h:41min filmu.
Apb Polak :
"Dane dotyczące ofiar, o które Pan zapytał są tutaj szczegółowo podane : w diecezjach 345 i w zakonach 280.
Czy mogę powiedzieć, że to są wszystkie ofiary ?
Tak nie mogę powiedzieć, dlatego, że nie wiem o tym. Są to ofiary, które zostały zgłoszone do biskupa, czy do wyższego przełożonego."

Razem masz więc minimum 625 ofiar i - jak powiadasz - tylko kilku skazanych księży
A ile jest jeszcze ofiar, które nie mają odwagi, aby przechodzić przez piekło zgłoszenia i całego odgrzebywania ran, które nigdy się nie zabliźniły ? 5 razy tyle ? 20 razy ?

Jeszcze raz przypomnę
01h:51min filmu :
Dziennikarz : "Jaki odsetek przypadków został zgłoszony przez diecezje do organów ścigania ?"
Ks. Wojciech Sadłoń : "Tego nie wiemy"

Może gdyby biskupi katoliccy nie ukrywali pedofili, tylko zgłaszali do organów ścigania, to wszyscy ci duchowni, którzy dopuścili się ohydnego przestępstwa seksualnego, byliby skazani.
Niestety biskupi kościóła katolickiego nawet nie mają takich statystyk, bo zwyczajnie kryją przestępców.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

- jeżeli Trzaskowski i Rabiej czy Adamowicz wprowadzają molestowanie/pedofilię oficjalnie do szkoły

Prosze o zgloszenie powyzszego organom scigania. Niech ten stary cham wreszcie zaplaci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Znamiennym jest, że akurat nikt inny jak łowca nie dostrzega przyczyn upadania kościoła katolickiego w Polsce. Relatywizowanie patologii w nim panującej, i nie myślę tylko o pedofilii, działać już na nikogo nie może. Nic już chyba nie uratuje kościoła katolickiego w Polsce. Powtarza się scenariusz znany z USA i Irlandii. Przyjedzie im już niedługo wyprowadzić sztandar z domu jakim jest kościół. I tylko można spekulować, jaka sieć sklepów wydzierżawi kościoły na sklepy czy hurtownie. Biznes będzie trwał . Show must go on.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja to tutaj tylko tak zostawię, to z Kodeksu Karnego:

Art. 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

§ 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.

Art. 19. Wymiar kary za podżeganie i pomocnictwo
§ 1. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.
§ 2. Wymierzając karę za pomocnictwo sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

I jeszcze z Kodeksu Postępowania Karnego:

Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie
§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

Gwoli wyjaśnienia - przestępstwa o charakterze seksualnym są ścigane z urzędu.
Skoro macie gotowe narzędzie to dlaczego go nie używacie??? Po co wam te wszystkie instytucje dbające o prawa obywateli?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podane przez ciebie paragrafy wyraźnie wskazują na nielegalne aspekty polityki lew-lib dążącej do seksualizacji dzieci czyli prowadzonej przez ludzi kierujących rozmaitymi instytucjami państwowymi.

Niektórym ludziom z hierarchii kościelnej można co najwyżej zarzucać zaniechania, ale z drugiej strony żaden hierarcha nie ma narzędzi do sprawdzenia wiarygodości zarzutów, od tego są instytucje państwowe, które także mają problemy z ustaleniem faktów, a czasami okazuje się, że skazują ludzi, a potem muszą wyroki anulować, gdy okazuje się, że chodziło wyłącznie o celowe pomówienie, jak w przypadku księdza z Banina przed paru laty.

Cała sprawa jest dęta ze względów czysto politycznych. Doskonały przykład na manipulację - złodziej wołą "Łapaj złodzieja".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Och, jak to dobrze, że są te paragrafy.

Biskupi już nie będą mówić, ze nie oglądają byle czego, tylko dziś zgłoszą się w związku z ukrywaniem przez siebie pedofili.
Taki np. biskup Tyrawa z Bydgoszczy ukrywający pedofila Pawła Kanię od 2005 roku.

A prokurator rozpocznie dziś pracę od ścigania duchownych zwyrodnialców seksualnych, bo ma narzędzia do ścigania.
Ale zaraz sobie przypomni, że Towarzysz Kaczynski wspominał coś o ręce podniesionej na Kościół.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

https://www.youtube.com/watch?v=rxycuylHok4 xD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Film niedostępny. Te paragrafy nie dotyczą przypadków opisanych w filmie Sekielskiego, bo on jest o wydarzeniach, które dawno uległy przedawnieniu. I tu pierwszy zawód, bo spodziewałem się filmu o tym, jak jest teraz. Może Sekielski miał taki plan, żeby grzebać się tylko i wyłącznie w dawnych sprawach, bo chciał pokazać, jak one rzutują na psychike ludzi obecnie dorosłych. Jego film - jego prawo. A inna sprawa, że uważam go za miernego dziennikarza śledczego i nie wiem, czy dałby radę zrobić rzetelne śledztwo. To jest zresztą bardzo niebezpieczna praca - dziennikarstwo śledcze. Zientarę zamordowano, Jachowiczowi zamordowano żonę, a Sumliński miał kilkadziesiąt procesów i próbę samobójczą (albo bardzo niebezpieczną i desperacką symulację).
Film obejrzałem cały póżnym wieczorem. Zbudziłem się jak była szarówka i rozmyślałem dużo o nim. Teraz ciężki dzień, ale co sobie namyślałem to moje. W systemie filmwebu daje mu 3 gwiazdki na 10. Jedna jest przyznawana z automatu, za samo istnienie, drugą daje za zawodowego operatora drona a trzecią za zebranie świadectw tego potwornego zła. Cała reszta rozbiła się o płyciznę duchową twórców i ich klapki na oczach. Wszystko jest już gotowe, wystarczyło skorzystać. Ciężko jest pisać o skandalach w Kościele nie sięgnąwszy do prac Ks. Isakowicza-Zaleskiego i Jana Żaryna. Tak samo jak ciężko zrozumieć, na czym polega problem z kard. Dziwiszem i otoczeniem Jana Pawła II bez porozmawiania z Cezarym Gmyzem. No ale wychowankom onetu i TVNu z pewnymi ludźmi rozmawiać nie wypada.
Warsztatowo film, imo, słaby. Kręcenie tylko i wyłącznie z ręki oraz z ukrytej kamery jest dobre do 20-minutywych reportaży, a w przypadku dwugodzinnego filmu jest po prostu bardzo męczące. Dlatego doceniam profesjonalizm operatora drona.
Tak sygnalizuję tylko. Refleksji mam od groma i ciut ciut. Bo tak w ogóle to największą krzywdę temu filmowi zrobiło wypuszczenie go na finiszu kampanii wyborczej. Nie widzę na razie pola na merytoryczne argumenty i wiele wypowiedzi w tym wątku mi to uświadamia.

Aha. Komplet działań i wytycznych Watykanu i Episkopatu w sprawie nadużyć seksualnych jest tutaj. Ja szczerze mówiąc nie mam pomysłu, co więcej i lepiej można zrobić na gruncie teorii. Nie znam też drugiej instytucji, która tak szeroko i kompleksowo zajęła by się akurat tym problemem. Ani Ministerstwo Edukacji Narodowej ani hierarchowie innych wielkich religii (islam a pedofilia aahahhaha, to by był dopiero ciekawy referat).

https://episkopat.pl/kosciol-wobec-przestepstwa-pedofilii/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Myślałem, ze ty tu na poważnie o dziennikarzach śledczych, ale jak napisałeś o Sumlinskim, to widzę ze sobie żartujesz na forum.

Tak sądziłem, ze będzie próba dezawuowania filmu. A to, ze Onet, a to ze dziennikarz słaby, a tu jeszcze masz - ujęcia się nie spodobały.
Przypominam wszystkim, ze to jest film, który nie miał żadnych mecenasów i sponsorów.
Powstał ze zrzutki Polaków za śmieszne pieniądze. To jest film za 450 tys złotych.
Ale 7 milionów widzów w ciągu niespełna 40 godzin bije na głowę wszystkie produkcje filmowe.

Ale to jest tez i przewaga tego filmu, który nie miał żadnego glinskiego, czy jakiegoś prezesa, któremu zależałoby na tym, żeby coś było, a coś nie. Pod tym względem jest czysty jak łza.

Wielką wartością jest też brak ocen w filmie. Tu mówią ofiary i ich oprawcy. I mówi instytucja, która stoi za oprawcami.
Sama instytucja informuje, ze nie współpracuje z wymiarem sprawiedliwości nie zgłaszając przestępstw.
Ocena faktów i konfrontacji ofiar z oprawcami należy do widza.

Dla mnie osobiście przerażająca w filmie jest płytkość księży i ich brak empatii dla ofiar. Oni chcą załatwiać sprawę pieniędzmi, oni tłumaczą się diabełkiem czy szatankiem. To jest jakieś kolosalne nieporozumienie i kolosalna niedojrzałość, zarówno wśród tych panów, którzy dopuszczali się przestępstw, jak i hierarchicznej organizacji, która ich chroniła.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rzecz gustu. Mnie przez te ujęcia z ręki i chaotyczność ten film się po prostu bardzo dłużył. Kilka razy musiałem sobie robić przerwy. Każdy jednych dziennikarzy lubi i ceni a innych nie. Ja akurat nie lubię Sekielskiego, a jego dawnego partnera, Morowskiego to w ogóle nie jestem w stanie słuchać dłużej niż minutę. Film onetu to oczywiście nie jest i wiem o tym. Chodziło mi tylko o model dziennikarstwa, którego onet i TVN są synonimami. Oni Kościoła nie zrozumieją. Zastanawiam się nawet, czy Sekielski wie, w które środowiska koscielne uderzyl najbardziej. Podpowiem, że prawicowy elektorat nie będzie za bardzo szlochał nad walnięciem w kapelana Lecha Wałęsy oraz w biskupów Nycza, Gocłowskiego, czy tych powiązanych z biznesowo-mafijno-służbowym układem wrocławskim.
Liczyłem na dobre intencje i bardzo długo nie miałem do czego się przyczepić. Potem zacząłem sobie uświadamiać, ze film nie jest uczciwy i wcale nie chodzi w nim tylko o odmieniane obecnie przez wszystkie przypadki dobro ofiar. Tam są sprytne przebitki krzyża, tabernakulum, obrazów religijnych, dewocjonaliów, różańców. Wpleciono je bardzo uimiejętnie w to potworne zło. Czyli jest to również film antyreligijny, tak to odbieram. A poza tym nie mam żadnych wątpliwości, ze film miał bardzo mocno walnąć podprogowo w św. Jana Pawła II. Chyba nawet tu pisałem już dawno temu, że będzie realizowany taki plan i jest to rzecz absolutnie niezbędna dla wielu ludzi złej woli, którzy chcą zmieniać państwo i społeczeństwo polskie w kierunku bardzo, moim zdaniem, niebezpiecznym.
No i jest ta płycizna i zupełnie niezrozumienie Kościoła jako wspólnoty opartej na Ewangelii. Przedstawianie przysięgi na Biblię jako czegoś bulwersującego... W USA to w sądach się na Biblię przysięga, bo na czymś się w końcu nasza cywilizacja oparła. Ale tego nie zrozumieją ludzie, którzy do kościoła chodzili ze święconką i w którcyh domach nie śpiewano kolęd. Podobnie jak bulwersować będą się bardzo mądrą wypowiedzią abpa Gądeckiego o grzechu pierworodnym. Wpleciono ją specjalnie w niezbyt fortunne zachowania innych biskupów jako jeden z przykłądów buty i arogancji. A tak po prostu jest. Żadne państwo, żadna instytucja, żadna wspólnota nie będzie wolna od zła, bo jest to właśnie skutek pradawnego wylania się zła na świat, co w teologii nazywa się grzechem pierworodnym.
Różnice w zachowaniu księży były i to diametralne. Pierwszy staruszek z domu emeryta i ks. Cybula to dwie zupełnie inne postawy. No ale problem w tym, ze te ofiary od kilkudziesięciu lat zachowywały się tak, jakby nie robiły nic innego jak karmienie się nienawiścią. Jedyna rozsądna droga jest zupełnie inna, ale to z kolei najpełnioej może przekazać Kościół i Biblia. A one właśnie przez Kościół zostały skrzywione i dlatego jest to błędne koło, które niebardzo pozwala mi oceniać ich postawę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rawen ale i tak szacun wielki dla ciebie za to że poświęciłeś swój cenny czas na oglądanie "byle czego"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

>ofiary od kilkudziesięciu lat zachowywały się tak, jakby nie robiły nic innego jak karmienie się nienawiścią.

Daj sobie włożyć lepkie łapska w majtki. Pozwól oprawcy onanizować się twoimi rękoma.
Powtórz to dziesiątki razy, aż poczujesz ze jako dziecko jesteś winny temu.
Wiele dzieci nie przeżyło tego.
Jako dorośli są wrakiem emocjonalnym.

Uważasz, ze w życiu karmią się nienawiścią ?
Ich życie jest piekłem za życia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co z tymi ludźmi, którzy zostali przez postkomunistyczną kastę skazani na 20-letnie wyroki odsiadki i dopiero po kilkunastu latach, okazuje się,że byli niewinni - to jest temat numer 1, a pomówienia pojedyńczych ludzi o pedofilię przy gigantycznej skali publicznej seksualizacji jest zwykłym wybiegiem odwracania uwagi. Cwaniakom się wydaje, że im to ujdzie płazem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Płazem ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Cwaniakom się wydaje, że im to ujdzie płazem"

Gwarantuje ci, że to co wypisujesz tutaj nie ujdzie ci płazem stary człowieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446243-lempart-oglasza-polowanie-na-kosciol-zgnijecie-w-pierdlu

Ten wyskok pokazuje, jaki jest algorytm rozkręcania afery - uruchomić ludzi psychicznie niezrównoważonych i ci będą wziecali zadymę z automatu, wrzask sekutnic tego rodzaju jest gwarantowany.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ci ludzie byli łakomym kąskiem dla SB.
Będąc pedofilami funkcjonującymi w organizacji kościoła katolickiego byli podatni na szantaż.
Cybula, a także wielu innych księży pedofili było współpracownikami komunistycznych służb.

Wielu z nich np. Ksiadz Pedofil z Tylawy było chronionych przez komunistycznych prokuratorów typu Piotrowicz.
Prokuratorzy ci następnie zasilili szeregi PiS tworząc neo-PZPR.
Jest to jeden z aspektów cągłości intelektualno-kadrowej dzisiejszej Partii PiS zwanej neo-PZPR z jej peerelowską poprzedniczką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Postkomuna nawet ustaliła szczeble hierarchii w Kościele Katolickim:

kanonik, prałat, a na czele pedofil. Tak się im z rusofilami i germanofilami skojarzyło.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Lepsza jest postkomuna czy komuna?
Bo stary człowiek to typowy stary komuch!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja sie zaloze, ze starucha niezle ktorys przetrzepal w dziecinstwie. Stad taki twór na starosc.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

"Chyba nawet tu pisałem już dawno temu, że będzie realizowany taki plan i jest to rzecz absolutnie niezbędna dla wielu ludzi złej woli, którzy chcą zmieniać państwo i społeczeństwo polskie w kierunku bardzo, moim zdaniem, niebezpiecznym.
No i jest ta płycizna i zupełnie niezrozumienie Kościoła jako wspólnoty opartej na Ewangelii." - Możesz autorze tego zdania powymieniać się opiniami z Panią Ogórek. Co to za wspólnota, której fundamenty stanowi Ewangelia, a która krzywdzi swoich członków wykorzystując do tego autorytet i pozycję kapłana, którego w Polsce nauczono czcić jak Boga ? Ci, którzy podnoszą argument, że w każdej wspólnocie czy środowisku zdarzają się podobne sytuacje, mają rację. Ale nie do końca. Owszem, to prawda, ale żadna inna wspólnota czy środowisko nie cieszyła się takim zaufaniem i autorytetem jak polski kościół. W żadnej innej wspólnocie nie zwierzacie się ze swoich grzechów w konfesjonale. Gdzie, jak nie w kościele przysięgamy sobie wierność, a błogosławi to ksiądz ? To dlatego tak to boli, że ci którzy nazywają siebie "ambasadorami " Boga podważyli to zaufanie do wspólnoty, a wręcz je zniszczyli. Ci, którym zawsze się ufało. Kościół wraz ze swoją hierarchią zasłużył na to co w tej chwili przechodzi. Być może upadnie. I nie z tego powodu, o którym pisze raven, chyba nie rozumiejąc, że nie można budować wspólnoty i jej utrzymać, rujnując ją od środka. Nie rozumie chyba także, że odwrócenie się od kościoła nie jest odwróceniem od Boga. Trudne to, ale nie ma wyjścia. Skoro kościół zawiódł , zgrzeszył, nie odpokutował i nie żałował za swoje grzechy, to powinien upaść. Nikt inny nie zaszkodził kościołowi ( pomijając pedofilię) jak sami kapłani, kreujący się na nietykalnych baronów i biznesmenów żerując na wierze i układaniu się z politykami. Ja takiego kościoła nie chcę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie umawiają się na wspólne oglądanie filmu wyświetlanego na ścianach budynków. Policja otrzymała polecenie monitorowania miejsc, w których odbywać się mają publiczne wyświetlania i oglądanie filmu. Podobno jest to przykład, wskazujący na wykorzystywanie Policji do celów politycznych, w tym przypadku do rzekomego zastraszania oglądających. Przynajmniej tak sugeruje TVN i niektórzy goście zapraszani do stacji.
Osobiście cieszę się, że Policja zauważa i przeciwdziała ewentualnemu wystąpieniu przestępstw. Przestępstwem w tym przypadku, nie będzie oczywiście oglądanie filmu, jak próbuje się wmówić opinii publicznej. Nie jest chyba tajemnicą, że towarzyszące oglądaniu emocje, mogą spowodować u widzów zachowania niezgodne z prawem. Nie trudno również domyśleć się do czego może być zdolny rozemocjonowany tłum, a nawet niewielkie grupy o odmiennych poglądach.
Wydaje się, że w tym przypadku Policja działa prawidłowo i nie powinno być wobec niej żadnych zastrzeżeń, a jednak są.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzień dobry,
Nie widziałam tego filmu. Nie miałoby sensu oglądanie go. Nie jestem uzależniona od zjawisk psychologicznych, w których patrząc na cierpienie drugiego człowieka utożsamiamy się z nim i współczujemy w sposób, w jaki współczulibyśmy sobie.
Za moich czasów religia odbywała się "po szkole", przy kościele. Gdy tylko odkryłam, że stary drań znęca się psychicznie nad niektórymi dziećmi, zaczęłam zrywać się z tych katechez. "Uśmiercałam" w swoich wymówkach kolejnych członków rodziny i szłam do domu, na kolejny odcinek Janosika.
Miałam przez to 4 na świadectwie. Rodzice NIGDY nie robili mi z tego powodu wyrzutów.
Jako nastolatka, tylko RAZ zastanowiłam się nad zachowaniem księdza i natychmiast zaczęłam unikać pewnych sytuacji.
Miałam kolegów, którzy łazili bez przerwy na plebanię - ministrantów szczególnie. PO CO tam łazili? Wozili się z księdzem. Z nim jadali, popijali... Gdzie byli Rodzice?!
to wy ludzie, wy wynosicie ponad siebie drugiego człowieka do pozycji, która stwarza chore sytuacje.
Politycy, księża, policjanci, sędziowie... to ludzie, jak wy i o zgrozo często ludzie straszni, noszący w sobie ziarno zła lub słabi, ulegający pokusom sytuacji.
To tylko zawody, role społeczne, za którymi stoją różni ludzie. Życie pełne jest skur...ństwa ale nie można żyć w przekonaniu, że wszyscy są źli.
O krzywdzie człowieka a przede wszystkim krzywdzie dzieci trzeba mówić głośno.
Instytucja Kościoła Katolickiego w obecnej postaci wzbudza wiele słusznych zastrzeżeń nie tylko z powodu pedofili.
Dobrze, że żyjemy w Kraju, w którym można mówić głośno i kręcić takie dokumenty.
Nie spierdzielmy i tego.

Ps
Ludzie! Dbajcie o siebie. Jeden o drugiego, a przede wszystkim o swoje dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

JAK dbac o dobro dzieci kiedy w internecie dzieci ..sa narazone na zniszczenie ich zycia w zarodku a sluzy do tego nawałnica pornografi....a wlasciwie trucizna ..ktora zniszczy nie dziesiatki czy setki ale miliony dzieci ....dlaczego nikt nie krzyczy .....ze porno dewastuje psychikie mlodego czlowieka na starcie do zycia...ta trucizna zniszczy jego zycie jego uczucia milość i to co najwazniejsze w zyciu rodzine .ktora powinien zalozyć ....porno dewastuje swiat legalnie i swobodnie nikt z tym nic nie robi rzeka trucizny plynie.swobodnie coraz bardziej brudna i ciemna ...........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dlaczego nikt nie krzyczy... ?

Nie trzeba krzyczeń - od dłuższego czasu opisuję warunki systemowe stworzone przez określone środowiska demoliberalne/postkomuistyczne, które robią na tym kasę, a potem w przypadku wpadki, oskarżają o to Kościół, wykorzystując cwanie motyw kozła ofiarnego..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Weż, lukrecjo, pod uwagę typową zagrywkę cwaniaków, że oto ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Diabeł nie jest nigdy wiarygodny.
Obserwują społeczeństwo od lat z dość wygodnej perspektywy i znam mechanizmy, które zostały tu uruchomione i widzę jak ludzie dają się wkręcać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dlaczego stary komuch broni kościoła? Gdzie tu sens i logika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

No ale co ja mam odpisać? Czy ja tu znajdę audytorium na kilkuodcinkowe objaśnienie Apokalipsy św. Jana? Los Kościoła jest dość precyzyjnie opisany od 2 tysięcy lat. Ciało nie może przecież żyć bez Głowy. Ale też tamta historia nie skończyła się śmiercią i upadkiem.
Czy ja powinienem w ogóle? Czy to się nie skończy frustracją? Kościół mógł być porównany przez Jezusa do watahy wilków? Mógł. Mógł być porównany do sfory psów? Mógł. Ale nie został. Bo został portównany do owczarni. Ciekawe? Czy rolą i zadaniem owcy jest obrona owczarni? Albo obrona pasterza? To byłby absurd. Trzeba słuchać. Teraz już jesteśmy prawdopodobnie w wieczerniku. To jest ten moment, gdy Jezus powiedział do Judasza: "co masz czynić czyń prędzej". Tak że co macie robić, róbcie szybko. Jako kraj przechodzimy w tym momencie kurs przyspieszony. Niektóre owce próbują dobywać miecza, ale św. Piotr za to został łagodnie skarcony, bo kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

https://youtu.be/7NgpCNcXxDY

I te ofiary. No wyżej... Sekielski nie podskoczy. Bo nie rozumie. I tylko to miałem na myśli. Dobrze. Może taka historia. Rwana. Dziwczyna kilkukrotnie zgwałcona. W więzieniu żołnierz na jej oczach morduje jej ojca. Następnie obcina mu palec i każe jej go zjeść. Potem już wiadomo: koszmary, anoreksja, wstręt do mięsa, myśli samobójcze. Oddajmy głos człowiekowi, który z nią rozmawiał i zrobił o tym film: "Po latach trafiła na rekolekcje dla ofiar ludobójstwa. Pan Bóg dotknął jej w tym czasie z taką mocą, że uczyniła rzecz, patrząc na jej doświadczenie, absolutnie szokującą i po ludzku niemożliwą do wytłumaczenia. Przebaczyła i teraz odwiedza mordercę ojca w więzieniu."
Więcej w filmie "Ja jestem". To jest dopiero dokument. Nie kończy się zderzeniem ze ścianą, lecz otwiera oczy. I to jest dokument o Kościele. "Prawda was wyzwoli". Jak słodko. A lekcja druga odrobiona? Wiecie, ze prawda bez miłości jest nic nie warta? Powiedzcie dziecku, że jego laurka to beznadziejne bohomazy i jest plastycznym beztalenciem. Niech go prawda wyzwoli.

https://youtu.be/xaRwDQ3Z4sA

Dobrze. Nie wiem, jaka tu teraz drabinka się zrobi, ale podpiąłem się pod L. Bo jest też taki cytat o perłach rzucanych przed wieprze. Cytat oczywiście o mnie, jak większość :) Trochę się tego nadeptało w życiu, więc moje z lekka fanatyczne i natchnione pisanie jest być może trochę zrozumiałe dla tych, co empatyczni :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wysiałam rzodkiewkę i rzodkiewka wyrosła. Podobnie z innymi nasionami. Przed oczyma mignął mi artykuł o powstawaniu sklepów z tzw. "brzydkimi warzywami i owocami". Sukces podobno odnoszą i pewnie z powodu obniżonej ceny.
Dziś już miałam wyrzucić dwie rośliny na kompostownik. Liście straciły kolory i uschły. Już po nie sięgałam gdy zobaczyłam, że korzeń mają silny i drążą ziemię a za chwilę odbiją młodymi pędami i świeżymi listkami.
Każdego ranka widuję CUDA, jakich słowami nie nadążyłabym opisywać, jeśli w ogóle znalazłabym słowa.
Nie wychodzę prawie poza ogrodzenie, które postawiłam by odgrodzić się od świata a jednak gawniane fale ludzkiej złośliwości i złych intencji uderzają o progi mojego domu. Bóg ulitował się nade mną i zesłał internet bym większość spraw, które łączą mnie z systemem mogła załatwiać bez ruszania się z kanapy.
Człowiek jest Panem swych wyborów. Od człowieka zależy czy kamień podniesie by nim uderzyć, czy kolana zegnie i twarz do ziemi przytuli.
Tych drzew, co mi cień od kilku lat w upalne dni dają i powietrze świeże, nie sadziłam i nie dbałam o nie. Wiatr nasiona przyniósł, deszczyk podlał i słońce ogrzało. Pamiętam je pokracznymi krzaczkami. Stoją pewnie i z niebem gadają. Ptaki przygarniają w swoje ramiona ku radości mojej i dzieci. Ilekroć za piłę czy siekierę łapię to mam wątpliwości kto tu jest u siebie - ja czy one.
Dziś ludzie nie chcą cudów, chcą magii. Chcą gotowych, idealnych efektów końcowych, już, teraz, bez wysiłku, bez zaangażowania... stąd tyle tragedii, pomyłek, nieszczęść...
Efekt końcowy to the end, śmierć, finito. Koniec procesu, zmian, ulepszeń, poprawy, rozwoju... tymczasem dzieje się. Dzieje się bezustannie na każdej płaszczyźnie.
Osądy nigdy nie przychodziły mim łatwo. Szukam w ludziach tego co najlepsze. Rozczarowania bywają gorzkie i przychodzą z najmniej oczekiwanej strony. To właśnie jeszcze bardziej motywuje mnie do poszukania CUDÓW a nie magii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie musisz wykladać Apokalipsy, bo dla niedowiarków to jak bajka o żelaznym wilku. Ja wolę podejście naukowe, które jest bezpośrednio weryfiowalne - natura ludzka to czysta biologia z jednej strony a z drugiej to duchowa, społeczna zdolność nawiązywania relacji takich jak prawda, miłość i wolność, występujących łącznie w pakiecie. Bez pakietu wpadamy w tarapaty. Można krótko i naukowo ? Można. Są jeszcze lepsze, bardziej rozbudowane koncepcje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

W twoich żałosnych wywodach jest tyle naukowego sensu co buraków (twojego pokroju) na strzeżonych osiedlach :-))))))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sprawdźmy, jak postkomunistyczna kasta sędziowska traktowała pedofili:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446495-tak-kasta-poblazala-pedofilom-szokujacy-raport

Traktowała ich, jak już wielokrotnie wskazywałem, systemowo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Stary komuch. Ktory uwaza, ze rotmistrz WP nie jest polskim bohaterem. Zdrajca!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Warto jednak poczytać o właściwym celu tej obłąkanej nagonki:

http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/antykaczyzm-czyli-atrofia-rozumu-politycznego-oraz-postepujacy-triumf-chama
oraz o źródłach informacji do tej nagonki:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446577-dr-karp-scenariusz-filmu-sekielskiego-powstawal-w-ipn

Obraz tej afery staje się coraz bardziej interesujący.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Obraz tej afery to dopiero bedzie interesujacy. W Kosciele tez, bo ks. Isakowicz Zaleski od lat mowi, ze kariery byly kreowane w oparciu o komprmaterialy. W USA i Autralii naduzycia siegnely 5-6 procent (ale wszystkie, nie tylko pedofila! Pedofilia to ciezka choroba psychiczna!). To jest worst scenario, ale nie zakladam go, bo u nas byl kardynal Wyszynski z rozga zelazna no i PRL, ktory pod wzgledem obyczajowym byl purytanski i konserwatywny.
Ale nie o tym pisze. Mlynarska nagle zaczeto sluchac, a afera spod Dworca Centralnego gdzies tam lezy w szafie i smrod juz sie staje nie do zniesienia. Mam szczera nadzieje, ze z tym rezyserem, co ma nazwisko jak pralka to podla plotka. Bo lubie tego rezysera. No, ale Polanskiego to wrecz uwielbiam, wiec moje sympatie nie maja tu nic do rzeczy.
Tymczasem rzad znowy lata dziury gaciami i zachowuje sie jak pijany zajac. Wymyslili, ze seks z dziewczyna, ca ma 15 lat i 11 miesiecy to jest pedofilia. Mam nadzieje, ze przynajmniej wspilwiezniowie beda wyrozumiali dla tych biedakow, co zapelnia wiezienia. Wiecej nic nie napisze, bo sie Iza zbudzi i mnie zje. Edit; albo nie. Osobiste spawy kasuje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rydzyk: "Plaga pedofilii" wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nieistniejącym. "
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

W Australii nadużycia były na poziomie 12 % wśród KK. Nie fałszuj danych ,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wcale nie. Ciekawe swoją drogą kto tak żongluje tymi statystykami. Już ktoś coś pododawał? Tam zarzuty wysuwano co do 7%, a ponieważ zarzuty nigdy się w całości nie potwierdzają, to pewnie będzie gdzieś tak, jak napisałem, czyli 5-6. To i tak jest wszystko na wyrost, bo różne są rodzaje nadużyć wobec nieletnich, różne paragrafy, ale też paragrafy swoją drogą a psychiatria i seksuologia swoją.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

W tej operajci nie chodzi o prawdziwość statystyk, ani o ofiary pedofili, lecz o cyniczne uruchomienie, po fiasku operacji "strajk nauczycieli" kolejnej operacji pod tytułem "czarny czyli pedofil". To jest po paru dniach akcji widoczne jak na dłoni. Zbliżają się wybory - puszczamy "Kler", nadmuchujemy balon Tuska na białym koniu, uruchamiamy Sekielskiego, Jażdzewski gra rolę skrzydłowego przygotowujacego grunt dla Tuska, po czym wkracza Tusk i kończy się to wszystko niewypałem dla oszołomów. Daremne próby odwrócenia biegu historii, przecież to już koniec tego systemu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

łowco, wyjaśnij wszystkim dlaczego komuniści twojego pokroju nie uznają WP za bohatera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko że Tusk przeciez nigdzie nie kandyduje teraz. On akurat jest cwany i gra długofalowo. Jeśli KE przegra wybory, to on Schetynie wbije nóż w plecy bardzo szybko. A jeśli wygra, to i tak sobie zasługe przypisze i zrobi mały odwrót na zgóry upatrzoną pozycję. A walą mieczem obosiecznym zupełnie na oślep. Była kiedyś akcja metoo i została szybciutko wyciszona, jak okazało się, że uderza ona najbardziej w celebrytów i kawiorową lewicę. Jeszcze dawniej rewolucja seksualna i multikulti w polskim wydaniu skończyło się zgonami wielu dziewczyn zamordowanych przez psychopatę Simona Mola. W kogo najbardziej uderzyłoby przykręcenie śruby w sprawie ścigania pedofilów? Ale takie na maksa, łącznie z wprowadzeniem agentury do darknetu? Powedzmy, ze nie mam pojęcia ;) Ale wymiotować mi się już chce i nie mogę tych newsów już spokojnie czytać. Zwłaszcza, ze są to rzeczy oczywiste i od dawna wiadome.

https://stoppedofilii.pl/11-latek-tanczacy-w-gejowskim-klubie-zostal-twarza-marki-converse/

https://stoppedofilii.pl/homoseksualisci-na-czele-najwiekszej-grupy-pedofilskiej-2/

Natomiast, czy kapiszon, czy nie kapiszon? Labilności i chwiejności społeczeństwa bym nie lekceważył. Dokładnie ci sami ludzie co poparli Ruch Palikota po czterech latach poparli Ruch Kukiza. Prawei każde wybory po 89' wyglądały tak, ze ludzie masowo głosowali wbrew własnemu interesowi. Bo po to jest przeciez ta zabawa w demokrację. Po zaoraniu Irlandii już prawie całe fundusze Sorosa zostały rzucone na zniszczenie Kościoła w Polsce. A Kościół ma być umęczony, ukrzyżowany i ma zmartwychwstać. Tak się dzieje już wszędzie i tak byc musi. Tylko, że mnie to akurat nie rusza. Mi wystarczy płaski kamień, obrus, kawałek chleba, kubek wina i oczywiście kapłan. I jest ok, naprawdę. Nie interesuje mnie, czy biskup Głódź straci rezydencję. Natomiast likwidacja Kościoła jako silnej, zamożnej, oddziałującej na świadomośś i system prawny instytucji we wrogów Kościoła uderzy najmocniej. Rewolucja pożera własne dzieci i to jest slogan wyświechtany i potwierdzony w 100 procentach. To wszystko Krzysztof Karoń bardzo dobrze wyłożył, dokładnie odtąd

https://youtu.be/5EVEuUXtz0s?t=3015

I na tym koniec radykalizowania forum z mojej strony. Mam nadzieję, że mi się uda wytrwać. Idę do wątków przyrodniczo-wiejsko-schizofrenicznych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ksiądz zainteresował się mną. Właściwie przyszły ksiądz. Miałem 16-17 lat i byłem zagubiony.
Uciekłem z domu, a wtedy on zorganizował modlitwę w kościele za mój szczęśliwy powrót (następnego dnia wróciłem).
On był z dużego miasta, ja z małego.
Zaprosił mnie na wino w restauracji, choć była tam jeszcze nasza koleżanka.
W końcu podczas ogniska, w ciemnościach, siedzieliśmy obok siebie i zaczął się do mnie "przyklejać".
Stał się takim galaretowatym homo.
Wiedział przy tym, że jestem dość oczytany.
Byłem też wysportowany, co mógł widzieć na wf-ie.
Prawdę mówiąc nie sprawiło mi to przykrości, odsunąłem się nieco, trwało to chwilę. Odsunąłem się kulturalnie, nie jakoś obcesowo.
Nikomu o tym nie mówiłem. Nie poleciałem do kolegów z informacją, że jest homo.
Teraz jest wiedzą powszechną, że to ksiądz-homoseksualista.
Jednak myślę o tym dość często.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Konar nie płonie (23 odpowiedzi)

Jestem w około 10 letnim związku. Zauważyłam ( od około 1 roku wstecz) że mój facet nie ma...

Lekcja historii na żywo (6 odpowiedzi)

Mamy oto do czynienia ze zjawiskiem bezprecedensowym - szambo, dotychczas rozumiane w sensie...

Moc urojeń (9 odpowiedzi)

Jeszcze rok, a może dwa lata temu wjeżdżających ulicą Havla od srony węzła Budynia na Ujeścisko,...

do góry