Widok

UBER Czy warto? Czy mówią prawdę?

Na drogach Trójmiasta Temat dostępny też na forum:
Witam, nie wiem czy ten post powinien się tu znaleźć, ale chciałbym zasięgnąć informacji na temat tej firmy(aplikacji). Pomijam fakt o legalności tej pracy, ale jest tyle ogłoszeń i samych firm współpracujących że aż chce się spróbować. Oferują nawet 1500zł tyg. Czy jest to prawda? W necie mimo wszystko jest mało informacji odnośnie pracy z tą aplikacją. Dużo jest natomiast postów informujących o atakach na kierowców Uber przez taksówkarzy czy też informacji reklamowych itp. Jest ktoś z Trójmiasta kto mógłby się wypowiedzieć w tym temacie? Zawistnym taksówkarzom z góry dziękuje za wypociny, wasze opinie i tak nie mają wartości.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8
Moze wyciagniesz 1500tygodniowo ale nie czystego zarobkum od tego odlicz paliwo, eksploatacja (oleje , zawieszenie itp). Jest to jakis sposob na zarobek albo dorobienie ale trzeba sie najezdzic
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie zgadzam sie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby się najeździć muszą być pasażerowie do wożenia, a z tymi już gorzej.Dzisiaj to nie czasy lat 80-tych, gdzie sznury pasażerów stały na postojach w oczekiwaniu na taksówkę. Dzisiaj taksówki wyczekują na pasażerów i z tym należy się liczyć ,a nie z zarobkami jakie ktoś obiecuje.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
No tak. I zarabia sie glownie w weekendy gdzie pasazerami sa glownie młodzi ludzie bo jeszcze trzeba ogarniac temat aplikacji Uber. W tygodniu trzeba nastawic sie na stanie. Jest to jakis sposob na dodatkowa kase ale nie mozna nastawiac sie na kokosy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powiem jako pasażer Ubera. Bardzo często są okresy, kiedy brakuje wolnych pojazdów, zwłaszcza w soboty do południa w godz. 7-10. W tygodniu rano też ciężko zamówić Ubera.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Olej i zawieszenie nie robi się co tydzień łosiu widzę że masz pojęcie o samochodach
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 29

Zawieszenie hamulce sprzeglo skrzynia opony zarowki rozrzad to wszystko mi padlo w ciagu pol roku koszt ponad 6 tys. Nie zarobilem nawet na to . Losiu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To chyba musiałeś 100000 tys km zrobić w miesiąc żeby ci to wszystko padło albo jeździsz jakimś starym gruchotem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzy cilidrowe skodziny niejednokrotnie obrzygana na gaz to ile wytrzymują teraz to tylko taki zlom jezdzi w uberze i najlepiej Ukrainiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie, spore koszty powstają. Zależy jakim autem jeszcze pojeździsz :)

_____________________________________
https://etuiochronne.pl/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kolego jeżdże w Uber.Można tyle zarobić ,ale chwilka nauki roboty Cię czeka,jak postarasz sie byćjak najlepszym znasz nl.angielski itp.to możesz smiało tyle zarobić ,ale zapomnij o etacie czy coś.200 godzin min. I to bez zatrudnienia czy ZUS ów.Co do taksówkarzy to po prostu ich nie denerwuj,nie stój na ich postojach pod nosem itp.Poza tym klient taksówki to inny klient niż Uber, Bolt itp.To jak kebab i 5 gwiazdkowa restauracja. Róznica jest zawsze.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie dziwiłem się, jak opłaca się pracować jako "Uber", bo przecież koszty utrzymania samochodu itp. są ogromne przy takim używaniu auta. Jechałem dwa razy Uberem, wprost kierowców pytałem, jak to im się opłaca i okazało się, że jest tak, jak myślałem :) Brak działalności, pracują w firmie, która współpracuje z Uberem, daje im auta, zapewnia paliwo i wszelkie koszty związane z samochodem. Tylko jeździ w systemie 12/24 i nie interesuje go co dzieje się z autem. 20% bodajże od kursu bierze Uber i z tego co zostaje 1/3 pobiera firma.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

2/3 pobiera firma, dla kierowcy zostaje 1/3. Uwierz mi, jeździłem 1 miesiąc zarobiłem 1490 pln. 95% wszystkich kierowców jeżdzi do 1 wypłaty :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

25% zabiera uber - wynajem auta to koło 60pln za dobę niezależnie od utargów i dodatkowo firma współpracująca za zatrudnienie cię itp zabiera opłatę koło 40-60% - zarabiasz na wszystkich tylko nie dla siebie. I masz ryzyko spotkania taksiarzy oraz itd :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli wynajem auta kosztuhe tyle co skladki ZUS przed podwyzka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwsze słysze że ktoś jeździ za cudze paliwo.Chyba ,że jest pseudozatrudniony(czyli tylkk szofer-pracownik).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Policz sobie koszt użytkowania auta. Od ubera dostaniesz 5 zł za wejście + 1.3 zł/km + 0.25 zł/min i uwalą ci z tego 25% prowizji. przy kursach typu 5 km w 10 minut masz za to 14 zł * 0,75 = 10,5 zł dolicz do tego puste kilometry - dojazd do klienta etc. Płatnych będziesz miał około 50% kilometrów. Wychodzi około 1-1.2 zł/km obrotu. Auto dorżniesz błyskawicznie.

Warto tylko wtedy, gdy zdobywasz bonusy typu mnożnik, nagroda za aktywność. Podstawowa stawka to tylko zwrot kosztów użytkowania auta i nic więcej.

Mój realny koszt 1 km jazdy to 1.2 PLN. Auto - skoda superb 2013. I tak, jestem zawistnym taksówkarzem i moje wypociny nie mają żadnej wartości :)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 8
Dziękujemy za Twoje ,,wypociny",licz tak dalej ,a świat się zmienia,to klient w dzisiejszych czasach decyduje o rynku ,a nie zatwardziali,przepaleni,wiecznie zrzedzący,cwaniakujący i niezadowoleni z życia taksiarze.Życie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
No dobrze więc jeśli założę działalność i zacznę sam jeździć to mi się nie będzie opłacało lub będę zarabiał na koszta, ale jak zatrudnię się w firmie współpracującej to już można dorobić bo nie ma kosztów? W takim razie jak to może się opłacać takiej firmie która weźmie auto lub kilka w leasing zatrudni kierowców, da im umowy zlecenia, opłaci wszystkie koszta i jeszcze zarobi? Wolałbym żeby wypowiedział się ktoś kto jeździ a nie osoby które coś tam słyszały lub tylko się domyślają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jest dokładnie tak jak piszesz. Zapomniałeś tylko, że właściciele flot kupują auta z bardzo dużymi upustami. Do tego nie płacą podatków od umów z kierowcami, ani nie ponoszą odpowiedzialności administracyjnej - przerzucają całe ryzyko na kierowcę. Właścicielami flot są wypożyczalnie, które dzięki olbrzymim rabatom są wstanie wypracować zysk.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ciężko to tak wytłumaczyć osobie jeżeli nie miała z tym styczności osobiście.To jest kwestia skali i masówka,wtedy zarabiasz,albo samemu i jest ciężko ,ale na luzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przy malym zusie ok, ale jak masz duzy zus - 2045 to starczy Ci na przeżycie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są już pierwsze ofiary działalności Ubera w Trójmieście. Ciekawe jak ci biedni kierowcy teraz zarobią na te kary.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Inspekcja-Transportu-Drogowego-wylapuje-kierowcow-Ubera-n106515.html?strona=1#opinie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ci kierowcy nie podpisują protokołu i idą do siedziby Uber o wsparcie prawnicze.
Ostatecznie Uber może pokryć koszt kary.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jestem kierowcą w Uberze ,żeby nie było.Tak Ci powiedziały te lemingi w biurze wedrownym?Jakieś gwarancje na to masz?Więc radze wam Panowie uważać narazie po prostu niż wierzyć korpo.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

3 msc temu zrezybmowalem z ubera jezdzilem od poczatku dzis nie da sie zarobic kursy regulowane mowia ze sciaga w lini prostej?zwykla sciema !tak samo jak kolejka na lotnisko !zapomnij o dobrych kursach jesli go w ogole zlapiesz!czy bylem 5 czy 1 w kolejce dostawalem na 17 stycznia a to postepu albo woloska to jest kolejka na lotnisko?dostawali z rejstracjami we i kr.pisza ze przy 40g.pracy tyg 8tys.zapomnij.kursy anulowane komunikat znalezlismy blizszego klienta.RACZEJ KROTSZY KURS!.ile razy mialem go dalej..i co sie okazalo za 8zl.zalosne.nastepna sprawa mnoznik mozesz zaponiec o czerwonych plamkach tak cie wywala na bok zebys w niej nie byl MNOZNIK NIE DLA CIECIE!NASTEPNIE KOREKTY ZA PRZEJAZD W ZESTAWIENIU A TO 12ZL 20ZL.KRADNA PPIENIADZE TWOJE PIENIADZE! ci co zarabiaja i daja im dobre zlecenia maja kurs za kursem .konczy i w obrebie 1 km juz ma nastepny...raz tak mialem widocznie komus sie pomylilo.zaprzesienie ukraincami brak jezyka 0 topografii zalosne.zaczalem latac w mnoznik wylogowywalem sie i do czerwonego .w ciagu tygodnia ze sredniej 4.95 spadla do 4.87 zalosne..!!oceny to jedna wielka sciema !ostrzegam wszystkich tych ktorzy chca brac leasingi badz kredyty ....i latac ..ODRADZAM !!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 17

Ty gosciu wez sie rąbnij w leb - tak trzeba ci napisac.
1. Naucz się składni, ortografii.
2. Pisz zrozumiale bo mam wrażenie czytając to, że małpa dopadła się do klawiatury
3. Sam jeżdżę kompletnie dla siebie (swoje auto + podpięcie do partnera, który mnie "księguje").

Wszystko to co napisałeś to nieprawda. Albo nie ru***łeś od 5 lat, albo nigdy - to by tłumaczyło żyłkę na czole i przedramieniu od upajania się przy filmach xxx.
UBER to świetna możliwość dorobienia gdy mamy wolne. Nie ma nic za darmo, swoje trzeba wyjeździć żeby zarobić. Nie mam zamiaru się rozwodzić o rzekomych jak to piszesz fake mnożnikach etc. Wszystko działa jak należy, ku chwale Ojczyzny - rąb się facet. Nie hejtuj
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

Jeżeli macie za drogie koszty, to pomyślcie jak można zaoszczędzić na kosztach księgowych, polecam wejść na stronkę http://zuberapp.eu/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

u jakiego partnera jeździsz kolego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie Ty pracowałeś?W Korei . czy gdzie?Co to za Mongolskie teorie?Ucisz się złotówo ,bo to co usłyszałeś to Cie w ..... robili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżę dobre kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Zarobki są ok, ale dla mnie najwazniejsze jest, ze pracuje kiedy chce i nikt nie mowi mi co mam robic :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

można jakis kontakt kolego do ciebie bo mam zamiar tam jezdzic. and.11@interia.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To Jedź. ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mogę prosić o jakis kontakt? Też mam pytania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po pierwsze wieksosc tych postow to bzdury taryfiarzy. Po drugie w Uberze da sie dobrze zarobic, ale trzeba duzo jezdzic i miec ok auto, kture nie zrobi mega kosztow. Po trzecie - to jest kasa za wożenie ludzi, wiec jak chcesz po 10 k zarabiac na reke to se firme załóż... dla mnie jest mega
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Prawda jest taka że kilometrów trzeba natłuc w h..... Ale zarobic idzie :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
W Stolicy jest dobrze, jak jeździsz po Wrocławiu to tylko w niektórych porach jest dobrze, ale jak ogarniasz trochę to idzie zarobić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli ma to być dodatkowa praca, to jak najbardziej warto, zarobki może nie powalają ale idzie zarobić nawet 35 zł na godzinę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mówisz chyba o przychodzie. Zapomniałeś o tym że za paliwo musisz zapłacić, podatki i prowizję dla Partnera. W porywach wychodzi z tego połowa na rękę. A samochód nabija km
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja miewiam i 50 na godzinę ,zależy jak jeździsz,w jakich porach,co wozisz,jak liczysz forse.Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Warto. ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżdżę od 3 miesięcy weekendowo - początkowo autem znajomego 50/50 % przychody i paliwo na mój koszt (gaz). Następnie oburzony niską opłacalnością pracy zacząłem jeździć swoim - diesel 7-8 l spalanie w mieście, 75 zł tygodniowo dla firmy za podpięcie się pod działalność gospodarczą. Zysk wychodził podobny, a przebieg drastycznie wzrastał. Teraz od 2 tygodni ponownie jeżdżę nie swoim samochodem. Przy 17-18 h w tygodniu na "czysto" 200 zł. Jeżeli jest się w posiadaniu auta z instalacją LPG to można by było "wyciągnąć" z 300 zł przy tej samej ilości godzin. Plus jak ktoś już posiada działalność gospodarczą to może odjąć 75 zł miesięcznie. A gdzie podatek ? Gdzie amortyzacja? Gdzie koszty ryzyka? Nieprzespanych nocy? Pomimo tego lepsze 800-1000 zł w miesiącu niż nic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jeśli ma ktoś jakieś pytania to proszę komentować - odpowiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poleci ktoś z Was partnera Ubera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak to jest jak się wynajmie auto z jakiejś wypożyczalni współpracującej z kierowcami ubera? też się nie opłaca?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Toć ci kolega mówi wyżej. Koszt auta to od 200zł za starego szrota, po średnio 450-500 za zagazowną fabię/rapida/tipo 17. Jak chcesz na serlekcie latac to ceny autek leca na 600-650 za tydzień. Do tego koszt paliwa. 25% abiera uberek. Przelicz. By zrobić w tygodniu 2tyś obrotu to trzeba spać w aucie. Obrotu od którego 25% zabiera ci uberek, od reszty odejmuij furę plus wache.

Teraz jest styczeń, zaraz luty. Martwe miesiące. Jak zrobisz tysiąc tygodniowo obrotu to dobrze. minus prowizja, minus auto i paliwo. Życie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taxi fy o wiele lepsze ja dostałem kupon rabatowy na taxify na 50 zł. Należy wpisać kod QF1UD w aplikację może komuś się przyda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A Taxify nie jest przypadkiem tylko w Warszawie? bo tam faktycznie opłaca się tym jeździć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

panowie kierowcy piszecie moze prawde moze nie, moze to pisza zwykli zlotowkarze ,czy firma uber,a ,pisac mozna wszystko,podpisujac ,tez kazdy moze sie jak chce pod postem,niewazne jedno wiem.Czy ktos tu piszac negatywnie,czy pozytywnie,pomyslal o jednym.Jakie grabie grabia od siebie.Znam zycie od podszewki. To tak jak wyjazd do Sanatorium.Przyjerzdza kobieta wszystko gra super zarcie,opieka,pokoje,piec gwiazdek.Nastepna pisze osoba o tym samym sanatorium na forach bylam syf itd itd.To Polska rzeczywistosc.nikt nikomu nie dogodzi.Sami wiecie.A uber podejrzewam ze to firma na ktora trzeba pracowac,nie inaczej.A panowie zlotowkarze sie wsciekaja.Bo im zabieraja chleb.Ponoc demokracja,wiec wolno robic co sie chce.Pozdrawiam,byly Kierowca Ubera.miodu nie ma nigdzie.Pozdrawiam panowie .Jestesmy polakami szanujmy sie bo fala imigrantow puka do polskich bram.A co wtedy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poleciałeś Kolego.Chyba nie chodziło Ci o demokrację, a kapitalizm to sie zgodzę,ale trochę filozoficzny wywód ,a chłopak ,który zapoczątkował temat chciał się konkretów dowiedzieć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o legalność ubera to nie wiem czy wiesz ale musisz mieć swoją firmę aby być u nich kierowcą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Doinformuj się ,a potem dołącz do dyskusji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czas zlikwidowac ta firme
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

zlikwidowac to mozesz konto w banku gosciu,albo ciebie zlikwiduja,nie pisz glupot.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Raczej mówią prawdę, według mnie bardzo dobra praca. Zobacz sobie na wymagania jakie stawiają swoim klientom https://uberpraca.eu/ według mnie świetna opcja z niezłymi zarobkami i dodatkami !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pojechałeś z nimi.Takich ,,ludzi"to ja szanuje...Dno i wodorosty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

uber oczami naiwnego pasażera: Przejazd 4.12.2020 z Lotniska w Krakowie na dworzec kolejowy. W aplikacji kliknięte i zapłacone +/- 40 zł. Rachunek wysłany na maila w dniu przejazdu na kwotę, jaką zapłaciłam za przejazd. I BUM: 6 miesięcy później (nie było BOLTa a bardzo się śpieszyłam, więc kliknęłam UBERA) dopłaciłam za przejazd z grudnia 100% czyli przejazd kosztował mnie w sumie prawie 80 zł. @#$%^&*&^%$# !!!. Piszę maila i chcę sprawę wyjaśnić, ale okazuje się, że minęło 30 dni od przejazdu więc reklamować nie mogę. Problem polega na tym, że aż do dzisiaj nie miałam co reklamować. Aplikację usuwam, wszystkich przestrzegam przed nową formą "taksiarskiego złotówkarstwa" i generalnie bardzo niepolecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdajesz sobie sprawę ile kosztowała benzyna w grudniu, a ile kosztuje teraz? Wszystko podrożało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie korzystałam nigdy z Ubera, ale wiem, że teraz istnieje wiele tanich korporacji taksówkarskich. Widziałam, że firma Free Now potrzebuje kierowców. Wystarczy posiadać m.in. prawo jazdy przez co najmniej rok, własny samochód i licencję TAXI. Zarobki można zwiększać dzięki stałym klientom czy kursom na lotniska. Szczegóły tutaj https://onlygo.pl/oferta/praca-free-now .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżdżę jako kierowca i nie narzekam. Na spokój ie dla mnie na czysto po odliczeniu wszystkiego zostaje mi 1200na czysto po. Prostu trzeba trafić na uczciwego przewoźnika i tyle. Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uber najlepsza taksówka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za ciekawy artykuł i link do https://praca-kierowca.pro/uber-z-w%C5%82asnym-samochodem . Zawsze interesowała mnie możliwość pracy z Uberem w USA. Jako kierowca Ubera można mieć elastyczny grafik i zarabiać na własnym samochodzie. Rozważyłbym wszystkie zalety i wady przed podjęciem decyzji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

do góry