Widok

UL. TUCHOMSKA

Drodzy mieszkancy, ktorzy musicie meczyc sie codziennie jezdzac po dziurawej pelnej wybojow ulicy Tuchomskiej mam do Was pytanie co mozemy zrobic aby polepszyc dojazd ta ulica??? Wiem ze ma byc ona robiona ( asfalt i inne cuda) ale to dopiero w maju a przypomne ze jest koniec stycznia:(.Moze jakies pismo do UG Zukowo albo delegacja z podpisami. Moze jest jakas madra glowa ktora prawnie jest wstanie cos zdzialac. Boje sie spojrzec w podwozie samochodu a tu tylko jeszcze gorzej bedzie. Czekam na jakies sensowne pomysly do zrealizowania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

czlowieku, bedziecie mieli w tym roku asfalt. Moze jeszcze maja polozyc ci plyty, bys mogl do maja wygodnie jezdzic?!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wojtus tu nie chodzi o wygode. A doprowadzenie drogi do uzytkowania? Pewnie piszesz o czyms czego nawet nie widzialesz. Nie zycze Ci pokonywania tej drogi nawt raz dziennie. Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

i gdzie ten asfalt, który miał być w maju???
nawiasem mówiąc miał być już w zeszłym roku - taką miałem informację z UG. jak jest - każdy widzi....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spokojnie będzie wyrównana, mieszka tam (w górnej części) radny z Żukowa. Ale z tego co wiem to nie chcą jej równać za często bo ludzie znacznie przekraczają te magiczne 50km/h o ile jest akurat ona wyrównana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie radny tylko zastępca burmistrza :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W którym miejscu on mieszka bo może to mój sąsiad sic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jeśli twierdzisz ze na Tuchomskiej można przejechać 50/h nawet po pseudo równaniu to jesteś w wielkim błędzie. Co do rozwiązań prawnych można wezwać Gminę do usunięcia usterek bo jest jej zarządcą. Ponadto można zawiadomić nadzór budowlany o tym że stan techniczy drogi nie odpowiada warukom technicznym i nie spełnia żadnych norm. z prośbą o wydanie decyzją nakazującej ususnięcia nieprawidłowości
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

od niedawna tu mieszkasz chyba co? kiedys bywalo tak, ze byla nieprzejezdna w niektorych miejscach i tez trzeba bylo czekac az im sie zachcialo cos z tym zrobic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

wyrównajcie z sąsiadami w czynie społecznym - proste
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Proponuje wyrównanie drogi, najlepiej jeszcze dzisiaj albo jutro... Bo padać ma zdaje się przez kilka dni :) mogłoby byc wtedy calkiem wesoło :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Baninie jest sporo nieciekawych dróg, ale trzeba myśleć pozytywnie :) zawsze mogło byc gorzej :) do mnie np jadę droga mega blotnista z fajnymi mega koleinami i zawsze w taka pogodę cieszę się, ze wogole z niej wyjechałam a nie musiałam dzwonić po ciągnik, który by mnie musiał wyciągać. Auto wygląda jak po rajdzie no i fajnie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dla tych co chcą wiedzieć.

Plan zamówień publicznych na 2018 rok w naszej gminie.

Budowa ul. Tuchomskiej w Baninie
Orientacyjna wartość zamówienia 500 tyś zł
Planowany termin wszczęcia postępowania II kwartał
Rodzaj zamówienia roboty budowlane.

Dla ciekawskich jest też kilka innych inwestycji na terenie Banina
link: http://bip.zukowo.pl/Article/get/id,76027.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w II kwartale rozpocznie się już budowa czy dopiero przetarg?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tradycyjnie 'świetna' Gmina Żukowo dba o Banino. Planowany przetarg na budowę węzła integracyjnego w Żukowie: 1 kwartał 2018, przetarg na budowę węzła integracyjnego w Gdańsk Rębiechowo: 3 kwartał 2018.... Jak na moje oko, w Rębiechowie gmina w 2018 nie wbije nawet łopaty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pomijajać wszystko - ludzie przestańcie - coś się dzieje to jeszcze gorzeni niż by nic nie było...

prawda jest taka, że w skali gminy Banino i tak dostaje swoją dole,, zobaczcie na różne mniejsze miejscowości gdzie nie ma takiego napływu - tam juz mogą założyć że nie rok , ale 20 nawet płyty im nie ułożą - bo BANONO...

po woli, ale do przodu - przestańcie stękać....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie no jasne. Bądźmy szczęśliwi, że gmina postawi w ciągu roku parę lamp i położy pare set metrów płyt.
Dlaczego np gmina nie zacznie budowy węzła od Rębiechowa? Zyskalibyśmy jeszcze w tym roku ścieżki rowerowe, normalny dojazd itp. U nas jest wszystko maksymalnie odwlekane i pchane w pierwszej kolejności w Żukowo. Pragnę przypomnieć, że Banino jest NAJWIĘKSZĄ wsią w całym powiecie kartuskim i niedługo pod względem liczby mieszkańców, prześcignie Żukowo.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

no tak gdzie indziej ludzie nie miejszakją po 20 lat bo potężni mieszkańcy Banina

kandyduj na Burmistrza z takim poparciem PORTEŻNEJ wsi dasz rade...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiesz Gdańsk też nie inwestuje w obrzeża a skupia się na centrum i starym mieście
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po kolejne - jeżeli ludzie cały czas kupują nieruchomości w bagnie, bez wymagania od developerów czegokolwiek to znaczy że to akceptują...

jeżeli ludzie pomimo tego że ich olewasz i źle traktujesz chcą Twoje usługi to po co masz je poprawiać?

widziały gały co brały, teraz można rozsądnie mysleć jak to poprawić, anie burzyć się...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rozumiem, że Gdańsk Osowa, Kowale, Karczemki, Letnica itp to jest centrum Gdańska? Jeśli tak, to rzeczywiście widzę tam inwestycje ze strony miasta. Tam też było "bagno".
Wszyscy żyjemy w XXI wieku, niezależnie czy to jest Gdańsk czy Banino. Oczywiście budżety są nieporównywalne, lecz proszę mi powiedzieć czemu w Gdańsku można budowę drogi przeprowadzić sprawnie z perspektywą długofalową a w Baninie / Żukowie nie? Podam tutaj pierwsze z brzegu szumne inwestycje w Baninie: Szkoła (tuż po wybudowaniu a już za mała), ul. Północna (szerokość, wjazdy i wyjazdy na nią), ul. Tuchomska oraz Borowiecka (nie warto nawet komentować asfaltu prowadzącego do nikąd) itp. Można by tak mnożyć. Niby jest coś robione ale bez pomyślunku i długofalowej strategii. Z czego to wynika? Tylko i wyłącznie ze złego zarządzania i braku pomyślunku.
Reasumując, nie liczę, że w Baninie odrazu wszystko będzie robione, oczekuję jednak zdecydowanych działań z głową i wieloletnią perspektywą.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kowale to nie dzielnica Gdańska :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potocznie mówi się gdańsk kowale (górna dzielnica orunii). Dodatkowo Gdańsk z gminą Kolbudy właśnie tam zainwestował w szkołę metropolitalną z prawdziwego zdarzenia. Warto porównać ją do szkółki w Baninie, wybudowanej przez gminę żukowo. To jest właśnie brak kompetencji na zarządzanie i brak długofalowej strategii na Banino oraz całą gminę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałeś dodać o 40 latarniach koło szkoły ( od parkingu), gdzie co druga świeci... pytam: po co ich tak dużo skoro nigdy się nie świeca!? Tyle ulic ich potrzebuje...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak samo po co taki duży parking skoro,, rodzice,, parkują gdzie popadnie a najchętniej to pewnie pod samymi drzwiami by stawali. Na marginesie są ferie od razu lepiej i bezpieczniej się jeździ.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obrzeżem Gdańska jest Bysewo,które graniczy z gminą Żukowo.I niestety jest bardzo zaniedbane,żeby nie powiedzieć , że zapomniane przez władze Gdańska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W d*pie byłeś, stolec widziałeś... czyli pisanie o czym kolwiek byłeś dowalić.... pamiętaj ze prawie każdy deweloper obiecuje drogę obiecuje ze awarie bedą usuwane na czas ze jest cos takiego jak gwarancja itd itd ale wszystko do czasu gdy pieniążki zostaną zaksięgowane na koncie. Ja rownież zostałem w taki sposób oszukany... wiec nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Ja nie akceptowałem takiej inwestycji i nie akceptuje do teraz a jak sie sprawa skończy... okaże sie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Było podpisać coś w umowie, akcie notarialnym... od kiedy to się sprzedawcy na słowo wierzy? a ta marchewka świeża?????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A widziałeś umowę ? To po co sie wypowiadasz ? Mam wpisane wszystko co miałem obiecane... a czasu na włóczenie sie po sadach pewnie dużo mniej niż ty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to znaczy ze psioczysz na gminę, gdy masz konkretną osobę która Ci parędziesiąt tysięcy wisi??????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O co tu chodzi... Przecież każdy widzi że gmina ma totalnie głęboko w d... Banino i to nie podlega żadnej wątpliwości. Banino to dziura i taka pozostanie . Wystarczy przejechać się do urzędu w Żukowie i porozmawiać . Mają wywal... po całości na banino.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dorośniesz to ci wytlumacze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie deweloperzy zanim dostaną kasę obiecują złote góry a jak kasa jest na koncie to mają cie w d*pie. Pytanie jak można wyciągnąć z nich za to konsekwencje bo to jest wkur.....!!! Co do Tuchomskiej Ci co piszą nie przesadzajcie pewnie jak macie służbowe auta to macie to w d*pie bo wam firma zapłaci za naprawę, ja niestety sama musze naprawiać auto i podkreślam telepie się po Tuchomskiej gdzie wszyscy mnie wyprzedzają aż się kurzy. Na prawdę jest to idealna droga aby wyprzedzać i zasuwać!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inwestycji na terenie Banina będzie więcej. Jest jeszcze kasa z funduszu sołeckiego. Ale to już osobna tabelka. Kiedyś było nawet na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprostu wladza gminy nie nadaje sie i trseba zmienic na nowa mloda myślaca ekipę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakby to powiedzieć, co wybory jest wymiana na nowych prężnych - widać z bliska nie tak prosto to wygląda.
Ale zakładaj jakiś ruch, partie, stowarzyszenie animuj lokalesów - potężne Banino zmotywowane powinno przegłosować cokolwiek byś chciał... (na masę biorąc) o ile nasza wiejska siła jest taka jak wszyscy wspominają i ludności tyle - ale pewnie tylko do pisania na forum...

jezeli w baninie zyje jakies 40% populacji gminy to spokojnie przegłosujemy co będziesz sobie życzył - racja?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu rządzi klika zakłamana a wieś banino choćby przy głównej ulicy po prostu jest brzydkie nie wspominając o braku latarni przy lotniczej. A drogi w baninie to już całkiem bez komentarza dramat. Brzydka wiocha dziura na dziurze
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak napisałem z siłą przyjezdnych przełam monopol 'zakłamanej kliki' - może nie jest wszystko super, ale krzywdzisz par osób...
co byś nie zrobił to ktoś nasr* na Twoje działanie...

nawet nie do końca szczęśliwy pomysł rady sołeckiej z placem nie jest przejawem własnych, prywatnych biznesów tylko odmiennego podejścia do tematu....

najłatwiej jest krzyczec
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tuchomską można ogarnąć na razie tanim kosztem sypiąc żużel nic innego żadnego piasku żwirku itp od ronda przy szkole idą z latarniami prądem i asfaltem cierpliwości damy rade ludziska :)

K.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanówcie się co widać jak się przejeżdża przez banino... Jakieś Minionki z opon kulawą choinkę a zaraz dalej Biedronka pola błoto... Gdzie tu jest ładnie ? Wiocha zaniedbana i tyle
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

To się wyprowadź
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Myślę że każdy kto tu mieszka widzi jak do d... Wygląda banino i chciałby żeby to się zmieniło ale przy tej władzy która jest obecnie szansę zerowe
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

A zastępca burmistrza do której placówki oświatowej wozi swoje dzieci może ktoś wie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tuchomska w tej chwili jest juz praktycznie nie przejezdna.... tluste miesiace przed specami od zawieszeń :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chociaz patrząc z okna widać, ze co niektórzy nawet potrafią wyprzedzać na tych dziurach... szkoda mi waszych pracodawców.... ale najlepsze auto to służbowe auto
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam tylko prośbę aby uważać na ul. Polną. Niektórzy wjeżdżając na płyty dostają wiatru w skrzydła i nie pamiętają o tym, że Tuchomska jest ulicą podporządkowaną do Polnej w stronę szkoły.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak wyjedziesz z polnej to cie jeszcze ztrabi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro ul. Tuchomska jest nie przejezdna napisać do zarzadu drug żeby zamknęli ulice - a jak.
Piechotą po tej mazi też ledwo można chodzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ostatnio czytając 3miasto natknąłem się na taki artykuł:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pomysl-utwardzenia-drog-na-polnocy-Gdyni-n120694.html
Tam mieszkańcy piszą petycję organizują się myślę że jest ok. Tutaj w baninie szczekaja jeden na drugiego. Jest tyle nienawisci i zawzietosci że brak słów żeby to opisać.
Tutaj dogadać się między sobą ludzie nie mogą a co dopiero zrobić taką akcję.
Każdy się czuje Panem na swoich włościach - i tak pewnie będzie i zostanie, smutna prawda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak w tej książce socjologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ma terenowe auto :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tuchomska jaka jest kazdy widzi, ale akurat zastepca burmistrza to bardzo mily i porzadny czlowiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

gdzie ten zastepca burmistrza mieszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Tuchomskiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pewnie dlatego jedną z młodszych ulic z banina ma mieć asfalt ale zdaje się tam coś prokuratura ma zamiar działać jeśli chodzi o niektóre decyzje vice
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tuchomska jedna z mlodszych ulic? Skad takie brednie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troli, którzy o Baninie nic nie wiedzą coraz więcej no,no ...
dla mnie bomba ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez przesady. Przeciez to glowna ulica Banina! A akurat pan vice wydaje sie osoba racjonalna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

mhm bardzo główna ulica. Prowadząca do arcyważnego Nowego Tuchomka. Na forum mamy już dno całkowite.
Te wszystkie debilne tezy piszą chyba urzędnicy bo NIE WIERZĄ że mieszkańcy Banina są takimi tępakami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pewnie dlatego ze na tej ulicy jest szkoła i dlatego ze szkoła dostała dofinansowanie z UE był tez warunki do spełnienia, które gmina musi spełnić m.in droga.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

To droga do szkoły już jest zabudowa wzdłuż tucholskiej jest dość młoda niestety w porównaniu z księżycową czy pszenną nie mówię o ilości nowych osiedli powstających przez 6 miesięcy księżycową to zdaje się pierwsza ulica po drugiej stronie banina która jest kompletnie ignorowana przez władze gminy nawet na yumby składali się wszyscy mieszkańcy tej strony banina
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy ktoś ma jakieś informacje co dalej z tuchomska ? Ktoś wspominał o asfalcie.... ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Budowa ma ruszyc od maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wcześniej była wersja że od końca marca... czyli nie wiadomo czy skończą w tym roku :P :D :F
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby ktoś nie zauważył to już jest coś więcej zrobione. Został poszerzony przepust pod chodnik. Jakoś w zeszłym tygodniu robili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W planie zamówień publicznych na budowę ulicy Tuchomskiej przeznaczona jest kwota 500tys. na drugi kwartał 2018r. Jeśli można coś w tej kwocie zrobić to tył ko położyć płyty yomb (na płyty oddzielny przetarg) w kierunku przed os. Chmary i to przez spółkę gminna. To jest dobre rozwiązanie, bo dopóki dopóty nie zostanie wybudowany zbiornik na wody opadowe to bezsensownyn jest robić asfalt bez chodnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

przeciez ma byc asfalt robiony w tym roku...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odprowadzenie wód opadowych jest wazniejszy od asfaltu w tej czesci banina to powinien byc priorytet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

15 lat temu kupiliśmy tu działkę i wybudowaliśmy dom z nadzieją ,ze kiedyś powstaną drogi utwardzone. Nie jest to ulica Tuchomska. Ludzie Gmina ma nas wszystkich w poważaniu nie pisząc ,ze w d....e . Współczuje ludziom , którzy w XXI wieku musza dopominać się o takie rzeczy jak droga dojazdowa do własnego domu. Piszmy jak najwięcej petycji do gminy bo MY nie mieszkamy ku.....wa w Pakistanie i chcemy normalnie żyć.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

ciekawe za co minusy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przekleństwa == minusy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Trzeba zacząć płacić tutaj podatki. Niestety wielu się uchyla
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sorry ale my płacimy podatki a dojazdu do domu nie ma. Robią nas w .... !!!! A ekobud też dobry w te klocki. Jesteśmy w czarnej d...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak długo płacisz te podatki? Ile miesięcy lub lat? Dysponując tą wiedzą przelicz sobie ile metrów drogi gmina jest w stanie za to wybudować. Dla uproszczenia przyjmij, że 100% idzie na drogi, a nie na edukację, komunikację, pozostałą infrastrukturę, kulturę itp
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wystarczająco długo telepiemy się po dziurawych drogach a gmina Żukowo Banino ma w d... ! Taka prawda. Deweloperzy też tylko skasować i jechać dalej. A mieszkańcy uziemieni i jak drogi sami nie zrobią to d.... A podatki no cóż Żukowo już wie jak rozdysponować kasę :-) Banino może sobie co najwyżej stawiać ludziki z opon paskudne bo na tyle ta wioskę stać
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem że macie pretensje że nie ma drogi utwardzonej- bo jak kupowaliście działki i domy to leżał asfalt i potem go zwinęli? A może płaciliście cenę jak za nieruchomość z asfaltowym dojazdem?

Myślę że raczej jest inaczej- zapłaciliście jak za nieruchomość w polu, z dojazdem po pas w błocie, z samolotem nad kominem i tak mieszkacie.
Więc siedźcie cicho maluczkie cwaniaczki cebulaczki i czekajcie cierpliwie to może kiedyś coś się zmieni a jak nie pasuje do wracajcie biegiem do wynajętej kawalerki w falowcu- tam jest i asfalt i chodniki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10

Puz pracujesz dla Urzędu Gminy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ty Vives jesteś nowym z blokowiska na Zaspie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja rozumiem sens wypowiedzi typu widziały galy co brały. Ale czemu mamy siedzieć cicho? Nasze podatki, nasze pieniądze, nasze wydatki i oczekiwania. Kto siedzi cicho ten nie ma nic, a kto się odzywa ten idzie do celu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadza się, ale z samego krzyku na forum nic nie ma. Są też realia finansowe budżetu gminy, a argument "płacę podatki i mi się należy" bez znajomości tych realiów jest śmieszny. Na pewno wydatki w gminie można lepiej zoptymalizować, ale nie da się w jednej chwili ze wsi zrobić miasta. Negowanie tego faktu nic nie zmieni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To logiczne, że nie krzykniemy i od razu mamy. Ale trzeba coś robić, chodzic na spotkania i wybory i być aktywnym bardziej na żywo, niż w sieci. Nie rozumiem czemu ludzie napływowi, którzy mimo że robią coś dla naszej wsi i tak są wyzywani od cebulakow z falowcow. Przecież z takiej drogi nie tylko napływowi korzystają :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

PUZ dziki człowieku z Azjii takiego prostaka jak Ty to mało kto widział. Znasz tych ludzi ,że oceniasz i wyzywasz? Ty jesteś własnie takim typowym obywatelem z kraju kwitnącej cebuli. Matka pewnie dużo śniegu jadła bo takiego bałwana urodziła. Na inną odpowiedz nie zasługujesz. Niektórym z tych ludzi to możesz buty wyczyścić. Zdziwiony ,ze w XXI wieku ludzie proszą gminę o drogi. Cofnij siĘ do XVIII wieku i w czworakach sobie zamieszkaj jak lubisz ale innym nie odmawiaj ,że chcą żyć jak normalni ludzie czy to w szeregach czy domach jednorodzinnych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podatki- buahaha! 200zł podatku rocznie za mieszkanie w czworaku?- zbudujcie sobie za tą kasę metr kwadratowy asfaltu i cieszcie nim oko.
Ważne że macie sieć to możecie sobie pluć wzajemnie w twarz- gratulacje!
Szczęśliwej starości wśród zintegrowanych w opluwaniu się sąsiadów z czworaków!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

A dlaczego przed szkołą nie mogą się zatrzymywać samochody rodziców którzy przywożą dzieci do szkoły ? Muszą jechać na parking i pieszo drałować do wejścia. Jet tylko wyjątek dla jednej pani ,,blondi" przyjedzie Fiatem czerwonym 500, powierci tyłkiem i z gracją po schodach odprowadzi swoja pociechę do szkoły. wraca z uśmiechem i odjeżdża. wszystko jest O.K.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdy byłem dzieckiem maszerowałem dwa razy dziennie po 4 km w jedna stronę do szkoły i korona mi z głowy nie spadła wiec nie rozumiem sporu o miejsce postojowe kilkadziesiąt metrów od szkoły. Proszę was nie wychowujmy inwalidów dziecko tez musi sie ruszać
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taaaak ale dlaczego oprócz tej pani nie wolno nikomu zatrzymywać się przed szkołą ?????????????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie pajacuj dużo wiecej osób tam staje jak dla mnie wjedz sobie i do szkoły....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziwne, ze rano nigdy tam nie przyjedzie milicja, boja sie, ze mieli by za duzo roboty...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak dla mnie to szkoda, że dzisiaj wyrównali Tuchomską. Już zaczęły się rajdy.

Ciężko zrozumieć, że im szybciej się jedzie po takiej drodze to tym prędzej wybijają się dziury. Nie wspominając o kurzu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bardziej to po deszczu dziury powstają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przejezdzalem dzisiaj przez Banino,chodniki i ulice nie posprzatane,pelno piachu,kto odpowiada za sprzatanie:gmina czy starostwo?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Lotniczej odpowiada Starostwo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po deszczu to efekt się tylko nasila. Ale fizyka działa cały czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgłoś gminie. przekażę jeśli ich to nie dotyczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Użytkowniku ulicy Tuchomskiej masz taki problem żeby ruszyć tyłek z auta że zapewne auto w drzwiach szkoły najlepiej byś zostawił. Zalatuje mega lenistwem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zrobią tuchomską to będziecie narzekać też.Jak wyleją asfaltową nawierzchnię i zrobiła chodnik.to niech zamontują progi zwalniające co 10 metrów.Bo inaczej nosa nie wstawisz z bocznej.Wystarczy wyrównać o ludzie pędzą jak szaleni bez namysłu na pieszych A NIEMÓWIĄCĄ O DZIECIACH I KOBIETACH Z WÓZKIEM.DO tego zrobią sobie skrót na Chwaszczyno.Tak jak lipową na Żukowo.JESTEM ZA ASFALTOWĄ DROGA I CHODNIKAMI W CAŁYM BANINIE.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już lepiej fotoradary. Po tych progach co 10 metrów czasem może jechać też pogotowie, policja czy straż pożarna...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli nie będzie progów to sam osobiście jeden sfinansuję. Dla własnego bezpieczeństwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na czoło sobie zamontuj próg . To po co drogi robić ? Niech zostaną dziury ,bagno będzie każdy wolno jeździł . Jestem za tym żeby zerwać asfalt. Baninska paranoja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na czoło nie bardzo. Gdyby była jakakolwiek kultura jazdy w Baninie to progi nie byłyby potrzebne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam... W którym miejscu s Polsce zauważyć można kulturę jazdy?:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kultura to może za dużo powiedziane. Ale zdecydowanie większą kulturę można spotkać jadąc do GA albo GD.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To napewno :-) Żart?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy coś już komukolwiek wiadomo co z tuchomską? 1 dzień deszczu i krajobraz jak na księżycu, jechać się nie da, dziura na dziurze jakby drogę zmyło.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co pajacu Wojtku z 2 komentarza ? Widzisz gdzieś ten asfalt ??? Człowieku ? A tak się plułes....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Wojtku, prosimy o komentarz!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co trzeba zrobić aby wyrównali Tuchomską? Już nie pytam o asfalt bo to kiełbasa wyborcza ale litości, chociaż trochę ją wygładzić, bo nie da się jeździć, a niestety muszę 2 razy dziennie. Trzeba pismo?, wystarczy telefon?, A może zadziała dopiero pozew zbiorowy albo temat dla uwagi?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziecko radnego musiałoby zostać potrącone. Naprawdę nie widzę innej możliwości :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie mogą być dziury. Przynajmniej nikt nie zasuwa. Ok prawie nikt, kierowca Carlsberga dalej ma wszystko w d ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko zrozumiem, ale to że komuś dziury na drodze pasują , za Chiny nie kumam. Trzeba mieć z głową nierówno pod sufitem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Jodłowej mistrzem jest biały Ford Kuga. Spokojnie 80km po dziurach..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapewne auto służbowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysyłajcie zdjęcia drogi na komunalny@zukowo.pl. Niech zobaczą, że problem jest poważny. Inaczej będą mieli nas gdzieś, dopóki nie stanie się tragedia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech się pan/pani nie martwi druga strona Banino jeździ po takich drogach od 20 lat i nic nikomu się nie stało poczekajcie na swoją kolej i tak już do połowy drogi macie asfalt
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Drogi anonimie, którą drugą część Banina masz na myśli? Bo tam mieszkam i dziury są w większości na płytach lub prywatnych drogach. Tuchomską jeżdżę bo muszę dziecko do żłobka wozić i po tej drugiej stronie Banina jedzie się zdecydowanie lepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cała strona Banino z tuchomską borowiecką ltd są w lepszym stanie niż strona z pszenną księżycową i bocznymi które są wąskie i jak np księżycowa do połowy zbudowana z płyt na które składali się mieszkańcy całej tej części banina i ta część wioski nie może liczyć na asfalt?lub Polbruk?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jechałeś oststnio Tuchomską? Jeśli nie to polecam np. jutro rano. Na kolanach będziesz szedł księżycową i ją całował za jej wspaniałość.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Złóżcie się na płyty jak my się składaliśmy na połowę Księżycowej i nie będziecie mieć dziur.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anonim, nie mogę się złożyć bo nie mieszkam tam, ale muszę jeździć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też nie mieszkam na Księżycowej a się dokładałem. Mieszkam w bocznej od Księżycowej i by znośnie nią jeździć to się dorzuciłem. Na mojej ulicy płyty zostały położone prawie 5 lat później i też na nie się składaliśmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no więc tamta strona Banina ma też Lipową w asfalcie ;D ale to juz trudno zaliczać do tego że to droga po tamtej stronie - nie? Tuchomska jest drogą takiej samej klasy jak Lipowa - wiec wszystko zależy ;D os interpretacji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

co za bzdury :( Lipowa jest drogą powiatową, jak Lotnicza...
Co nie zmienia faktu, że asfalt na Tuchomskiej powinien leżeć już dawno. Patrząc na działania Gminy to Pszenna i Księżycowa może za 20 lat doczekają się normalnej nawierzchni, o chodnikach nie wspominając...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Patrząc na działania Gminy to Pszenna i Księżycowa może za 20 lat doczekają się normalnej nawierzchni, o chodnikach nie wspominając..."

aż takim optymista bym nie była, od 20 lat prawie tu mieszkam i dalej brodzę w błocie i kałużach. A Lipowa zrobili w tydzień przed którymiś wyborami samorządowymi chyba z 8 lat temu. Z autopsji wiem, że 20 lat szybko mija.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawa Księzycowej dzisiaj:
2 panów sypią cement do dziury , zasypują piaskiem i udeptuja kaloszem. Gratulacje haha a sołectwo się chwali jak to drogi i dziurawa nawieżchnię naprawiją- wymiana płyt. XXI wiek udeptywanie butem. Za chwilę dziury będą. Rozumiem po kosztach ale to śmieszne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

pogoda wszystko zepsuła jest grudzień - zakontraktowane są pługi śnieżne nie równiarka ;D ot taki mamy klimat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja składam pismo do UG z podziękowaniem za nie naprawianie tej drogi. Z prostej przyczyny: Przynajmniej chołota co się tu sprowadziła teraz jedzie powoli. A jak jest gładko to rekordy prędkości biją.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tutejszy, idź się lecz albo przestań pić . Bo bredzisz .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hołota przez samo "h" synciu bez szkoły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z FB Szymkowiaka: "w przyszłym roku ruszą prace budowlane przy budowie kolejnego odcinka ulicy tuchomskiej w baninie.
Dziś Burmistrz Gminy Żukowo ogłosił przetarg na roboty budowlane, przebudowy kolejnego odcinka ul. Tuchomskiej w Baninie.
Zgłoszenie przebudowy, uzyskało tzw. brak sprzeciwu Starosty już w zeszłym miesiącu, jednak dopiero teraz, gdy ogłaszamy oficjalnie przetarg, mogę poinformować o tym fakcie.
Projektowana jest nawierzchnia asfaltowa na odcinku 1,2 km (w kontynuacji już zakończonej przebudowy ulicy przy szkole), o szerokości do 5 m wraz z czterema wyniesionymi skrzyżowaniami oraz czterema progami najazdowymi, w tym utwardzenie płytami Youmb na długości min 35 m przyległych ulic gminnych.
Prace projektowe opóźniały uzgodnienia z gestorami sieci, w tym teletechnicznej i energetycznej. Jeszcze trwa procedura uzgadniania przełożenia sieci energetycznej, jednak jest już w końcowej fazie zgłoszeń przez zakład energa.
Niezależnie od powyższej inwestycji planowana jest również w przyszłym roku kontynuacja ścieżki pieszo – rowerowej na odcinku ok 300 m, tj. do wysokości ul. Wodnika.

Przy okazji pragnę poinformować, że tzw. duża zmiana organizacji ruchu (w rejonie ul. Kościelnej, Borowieckiej, Tuchomskiej do Polnej) jest już zatwierdzona przez Komisję Bezpieczeństwa. Przewiduje ona przede wszystkim uporządkowanie niewłaściwego parkowania przy szkole, zmniejszenie prędkości do 30 km/h, wprowadzenie w tym rejonie skrzyżowań równorzędnych oraz ograniczenie tonażu do 8t (znak B18). Proponowana zmiana zostanie wprowadzona do końca lutego 2019 r.
Dodatkowo na początku przyszłego roku zostanie wprowadzone oznakowanie ul. Tuchomskiej na odcinku od ul. Szafirowej w Nowym Tuchomiu do ul. Polnej w Baninie, informujące o strefie skrzyżowań równorzędnych oraz ograniczeniu prędkości do 30 km/h.

Na wiosnę przewidziane jest również malowanie poziome min. ulic Borowieckiej przy Biedronce oraz Tuchomskiej przy szkole."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli te 1,2km to liczone jest razem z tym już wybudowanym odcinkiem przy szkole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko nowy odcinek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaraz po oddaniu zalecam wkomponowanie w którychś krzakach na stałe patrolu z suszarką...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

1,2 km, chyba kpina
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli będą progi tak wysokie jak na lipowej to nie będzie raczej problemu. Tylko szkoda że nie będą one tak gęsto jak tam. A Klonowa w tej chwili jest najlepsza ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to po przetargu. Jest wybrany wykonawca. Tylko czekać na rozpoczęcie prac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w przyszlym roku? czyli w 2020?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zobacz dokumenty w BIP Zukowo. 30.09.2019 koniec robot.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to po co oni teraz wysypali jakieś kamienie zamiast wyrównać jak zawsze, przed sama budowa nowej drogi a przez tyle lat nic nie robili?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez tyle lat nic nie robili...
Chyba ktoś jest tu nowy albo jeździł jakąś inną drogą bo ja często widziałem rowniarke i walec na tej drodze...
Dlaczego sypali zamiast równać jak zawsze ,,czyli coś jednak robiono"
Znawca tematu niech sam sobie odpowie na to pytanie...
Bo ja nie znam maszyny która da radę przegladzic drogę gdy wszystko jest zmarznięte tak aby to jakoś wyglądało bez dosypania materiału...
Kolejna sprawa ktoś musi wydzwaniać do gminy w tej sprawie a urząd się godzi dla świętego spokoju,bo każdy wie że poprawa będzie na parę dni i kasa dosłownie w błoto...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

mieszkam tu ponad 10lat i wiem co i kiedy bylo robione
po co teraz wysypywac jakies kamienie, po ktorych gorzej sie jezdzi niz wczesniej jak ma sie zaczac podobno budowa i asfalt, chyba, ze to znow sciema
przez tyle lat tylko rownali i jakos dawali rade, sam nie wiesz o czym piszesz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie wiem o czym piszę... Ok niech tak będzie...
To teraz oświeć mnie i napisz rodzaj maszyny która da radę ściągać warstwę kilku cm zamarzniętej nawierzchni... Oczywiście szybko i sprawnie, można to zrobić koparką ale potrwało by kilka dni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wiadomo kiedy mają zacząć? Mam już dość, jeżdżę codziennie ale ten rok jest wyjątkowo beznadziejny, 10km/h a auto sprawia wrażenie, że zaraz się rozpadnie mimo że nie jest to stary passat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

info z wczoraj od sołtysa: "Budowa ulicy Tuchomskiej rozpocznie się w połowie czerwca (od połowy maja rozpoczną się prace przygotowawcze) termin zakończenia prac koniec Września."
A wydaje mi się, ze burmistrz mówił na zebraniu, ze jakoś w marcu ma się zacząć, wiec znów coś kręcą...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba było zapytać w którym roku :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

niezawodna metoda - utwardź za własne pieniądze ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

do góry