Widok

UWAGA!!!! Przestrzegamy przed firmą Bezpieczny przewijak!!!! UWAGA!!!!

Zamówiliśmy przewijak, opłaciliśmy, towar miał być u nas po 10 dniach roboczych. Niestety nie dotarł. Dzwoniliśmy - nikt nie odbiera telefonu. Napisaliśmy maila - odpowiedź wydawała się dla nas optymistyczna (że przewijak dopiero został pomalowany i schnie oraz że zostanie wysłany za trzy dni). Ucieszyliśmy się, jednakże odpowiedź okazała się być tylko na "odczepcie się", bo przewijak nadal nie został wysłany. Kolejne nasze prośby drogą mailową i nawet informacja, że zgłosiliśmy sprawę na policji pozostawały bez odzewu. Podjęliśmy ostatnią próbę napisania maila z informacją o wezwaniu przedsądowym i nie do wiary, ale dzisiaj (po 2 dniach od ostatniego naszego maila) zaszczycił nas kurier z przewijakiem. Towar całe szczęście zgodny z zamówieniem. Sprawa od złożenia zamówienia trwała ponad 6 tygodni i kosztowała nas mnóstwo nerwów. Raczej nie było warto...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niestety mam podobny problem. Od kilku dni nie mogę skontaktować się ze sprzedawcą. Na jaki adres e-mail kontaktowali się Państwo w sprawie wezwania przedsadowego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również mam ten problem, wpłaciłam na konto firmy wymaganą kwotę za przewijak i od tego czasu nie ma z nimi kontaktu, nie odbierają telefonu, nie odpisują na wiadomości (kontaktowałam się przez formularz na stronie). Przewijaka ciągle nie ma, mimo że już dawno minął termin realizacji zamówienia deklarowany przez firmę.
Nie polecam usług tej firmy, nie warto się denerwować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o dane teleadresowe tej firmy, bo zdaje się że i ja zostałem nabity w butelkę. Strona nie działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również zostałam oszukana, złożyłam zamówienie w maju a do tej pory nie otrzymałam przewijaka. Nie ma strony internetowej!!! Proszę o tel do tej nieszczęsnej firmy!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest tylko telefon. Strona już działa, ale zmienili regulamin i numer konta wraz z danymi adresowymi jest inny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety dane zawarte w regulaminie mają się nijak do centralnej ewidencji działalności gospodarczej. Jeśli ktoś posiada dane teleadresowe sprzed zmiany regulaminu, proszę o wklejenie, chcę wytoczyć pozew.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas historia wyglada identycznie! Od 4 tyg nie ma kontaktu ani telefonicznego ani mailowego, ani oczywiscie nie ma zamowienia! Czy zglaszaliscie swoje sprawy na policje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj poszło wezwanie przedsądowe z terminem 7-dniowym. Jak nie poskutkuje to normalnie pozew do sądu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy moglabym prosic o podeslanie na prywatnego maila skanu tego wezwania? Wyslemy rowniez.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sam druczek jest dostępny w sieci i może go napisać każdy, np. tutaj: http://druczki.eu/wezwanie-do-zaplaty-a5.html

Ja załatwiam to przez prawnika, pieczątka na niektórych twardogłowych działa lepiej, na niektórych w ogóle. Jak dojdzie do procesu to oprócz kosztów zakupu przewijaka dopłacą ok. 150 zł (opłaty z urzędu) + wynagrodzenie prawnika, czyli jeszcze dwa razy tyle. Aha, aktualne dane firmy są prawdopodobnie na słupa, bo jak pisałem wyżej brak ich CEIDG. Ale szukam dalej tych poprzednich, jak mówią - internet nie zapomina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki. W takim razie my też wysyłamy wezwanie do zapłaty.
Pytanie tylko... bo znaleźliśmy informację że wezwanie do zapłaty należy wysłać pocztą poleconym z potwierdzeniem odbioru najlepiej. Ale skoro piszesz Marcinie, że dane adresowe w tej chwili są nieprawidłowe podane, to takie pismo pocztą pewnie nie dojdzie wogóle. Czyli rozumiem swoje wezwanie do zapłaty wysłałeś do nich na adres mailowy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wkraczamy w rejon prawniczy. Prawnikiem nie jestem (zaznaczam), ale wiem, że dwukrotne nieodebranie poleconego jest równoznaczne z jego przyjęciem, domyślnie. Wysłałem na adres z regulaminu, za potwierdzeniem odbioru. Będą podstawy do wszczęcia postępowania sądowego. Potem skuteczność w kwestii doręczenia pozwu wchodzi w grę, więc droga długa. Ale jako że nie przepadam za kredytowaniem interesu innych ludzi za friko, to jestem zdeterminowany i nie popuszczę nieudacznikom.

PS. Pomyliłem się, na przedsądowym mam 3-dniowy termin wezwania do zwrotu całej kwoty (cena + przesyłka).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja również za szybko zapłaciłam za przewijak. Od wielu dni, zero kontaktu z firmą. Czy posiadają Pańswto adres sprzed zmiany? lub adres mail - bo nie ma go nigdzie.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My również wysłalismy przedsądowe wezwanie do zapłaty. Poczekamy do końca weekendu i wtedy zgłosimy jeszcze sprawe na policję. Dostalismy wskazówkę na komisariacie ,że zawiadomienie na policje lepiej wysłać bezpośrednio na posterunek w mieście gdzie mieszka delikwent, wtedy jest szansa że szybciej zajmą się sprawą.

Dane teleadresowe są podane w regulaminie na ich stronie.
Natomiast mail (na który i tak nie uzyskasz odpowiedzi....) to mail z którego powinnaś była dostać potwierdzenie ze sklepu o złożeniu zamówienia.

My faceta ścigamy już i telefonicznie i mailowo i przez fb od miesiąca, nic nie przynosi rezultatu. Wierze, że firma prosperowała uczciwie do zeszłego roku, bo wtedy regularnie aktualizacji na stronie fb się pojawiały, coś się musiało wydarzyć, bo wszystkie nie zrealizowane zlecenia/sprawy są z tego roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W takim wypadku powinni usunąć/zablokować stronę. JA NIE MOGĘ SIĘ SKONTAKTOWAĆ OD KILKU DNI ALE WĄTPIĘ, ŻEBY COŚ SIĘ W TEJ KWESTII ZMIENIŁO. NO NIC POCZEKAM JESZCZE DO PRZYSZŁEGO TYG. (WTEDY MINIE TERMIN REALIZACJI).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Wygląda na to,że zostałam oszukana i jak widzę niestety nie jestem jedyna. Czy komuś z Państwa udało się odzyskać pieniądze i skontaktować z firmą?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety... a Pani? Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wejście na drogę prawną przyniosło efekty? Zbyt późno zorientowaliśmy się o tym wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprawdziłem -adres firmy jest nieaktualny , ale dowiedziałem się ,że Pani jest nauczycielką przeczkola publicznego Grodzisk Maz piaskowa -wchodzę na drogę prawną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czego? Przeczkola? Matko jedyna co za tuman
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Usiadł Pan Bóg na kamieniu i zapłakał ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

za późno przeczytałam te komentarze, mam ten sam problem. właśnie poinformowałam ww. firmę o zgłoszeniu sprawy na policję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To samo! Ta same gadka o tym, że właśnie schnie i lada dzień zostanie wysłany. Informuję firmę o zgłoszeniu do UOKiK i na policję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

składam zawiadomienie do prokuratury o wyłudzenie, czy ktoś chętny się dołączyć ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem chętna się dołączyć!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

w nawiązaniu do moich powyższych postów pragnę poinformować, że po złożeniu przez prawnika w moim imieniu ZAWIADOMIENIA O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA na komisariat policji, na początku kwietnia 2017 pieniądze zostały zwrócone mi na konto w kwocie 221 zł (koszt przewijaka + przesyłka, bez odsetek). Wyglądało to mniej-więcej tak:

1. Zakup przewijaka - 31. maja 2016.
2. Długi czas oczekiwania - deklarowany na 3 tygodnie z uwagi na duże obłożenie.
3. Kilka telefonów z mojej strony - bez odpowiedzi.
4. Kilka maili - bez odpowiedzi.
5. Przedsądowe wezwanie do wpłacenia - bez skutku.
6. Zawiadomienie wystosowane przez prawnika - początek sierpnia 2016.
7. Złożenie zeznań w komisariacie policji - chyba październik 2016.
8. Początek kwietnia 2017 - telefon od policjanta prowadzącego moją sprawę, który poinformował mnie, że rozmawiał z człowiek prowadzącym ten biznes i ustalił z nim, że pieniądze mają do mnie wpłynąć na konto jeszcze tego samego dnia.
9. Dzień - dwa później pieniądze były na koncie.

Generalnie czekałem długo, za wiele nie oczekiwałem po tym całym ambarasie, ale fajnie że się udało.
W prawdzie jestem ze Szczecina, ale gdyby ktoś był zainteresowany prawnikiem, to mogę dać namiary. Oczywiście, jeśli ktoś uzna, że "skórka warta wyprawki", publicznie na forum o kosztach nie będę mówił.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
Czy może Pan podać gdzie składał Pan zawiadomienie, w jakim mieście? Jakie dane firmy Pan podawał (nip, regon)? Ja obecnie znam jedynie imię i nazwisko osoby, na która firma została zarejestrowana (Monika Sadowska).Pozdrawiam, Michal Nowak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my zgłaszaliśmy wszystko w miescie gdzie znajduje się firma ,ale minęlo sporo czasu ijest cisza ale jeszcze trochę poczekamy ,bo tych spraw jak widzimy jest bardzo dużo , a myslę że nie wszystkie tutaj widzimy Na pewno nie odpuscimy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez bym był zainteresowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

dawno nie zaglądałem. W prawie biegły nie jestem, ale z tego co pamiętam od prawnika, to z uwagi na fakt, że "fizycznym miejscem" popełnienia (podejrzenia) przestępstwa jest sieć internet, miejscem do złożenia zawiadomienia jest jest właściwy dla Państwa dzielnicy (rejonu) komisariat policji. W prawdzie podczas przesłuchania mnie policjant wskazał na właściwość miejsca jako Grodzisk Maz. (dane poniżej), ale prawnik tylko się uśmiechnął, gdy to usłyszał.
Sklep Internetowy dostępny pod adresem internetowym http://bezpiecznyprzewijak.pl, prowadzony jest (był?) przez Monikę Sadowską prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą BEZPIECZNYPRZEWIJAK.PL, ul. Montwiłła 63, 05-825 Grodzisk Maz., NIP i Regon był zbędny przy zgłaszaniu - na CEiDG go nie odnalazłem, a długo szukałem. Google street view też nie bardzo pomógł.
W załącznikach do zgłoszenia zamieściłem całą historię mailową, wydruki m.in. z tego forum (inne też gdzieś było), pozostałe wydruki z wpłaty na konto, potwierdzenia dokonania zakupu i tak poszło. Po czasie uważam, że można to spokojnie samemu zrobić.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

do góry