Widok

Ubezpieczenie samochodu

Sprawa jest nastepujaca mam stare auto ktore chce zezlomowac, skonczylo sie w nim ubezpieczenie, gdzie w jakiej ubezpieczalni moge ubezpieczyc auto na miesiac wkoncu po co mam tracic kase na caloroczne oc skoro i tak tego samego dnia auto trafi na zlomowisko a bez aktualnych oplat nie moge go sprzedac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W żadnej.
OC (poza szczególnymi przypadkami, które Ciebie nie dotyczą) zawiera się zawsze na rok.
Jednak po złomowaniu auta możesz odzyskać niewykorzystaną część składki (pro rata temporis).
Żeby nie nadpłacać za dużo możesz też oczywiście wziąć płatność ratalną np. kwartalną.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A tak btw:
Co znaczy "skończyło się ubezpieczenie"?
Wypowiedziałeś umowę z końcem okresu na jaki była zawarta? Bo jeśli nie, a składka za poprzedni rok była opłacona w całości, to ubezpieczenie Ci się nie skończyło tylko z automatu zostało przedłużone na kolejny rok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sprawa jest taka ze auto bylo ubezpieczone do 10 marca, ja kupilem je w polowie stycznia wiedzialem ze ma krotkie oc ale przespalem moment gdy jeszcze trwalo, typowy trup za 800 na dojazdy do pracy, stan agonia nie oplacalne naprawy, od osoby figurujacej w dowodzie na ktora jest ubezpieczenie bylo jeszcze 3 wlascicieli, ktorzy tak jak ja nie rejestrowali zlomka na siebie, dlatego pisze ze ubezpieczenie sie skonczylo serio musze teraz wykupic pelne oc zeby sie tego zelastwa pozbyc ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serio to możesz jeszcze zabulić 3.700 kary za brak OC, poza kosztami samego ubezpieczenia.
Zadzwoń lub napisz do mnie - zobaczymy, jak z tego wybrnąć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakiej kary za co ??? pozatym auto nie jest na mnje wiec kto i jak by mniecmial odszukac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Gość, który Ci sprzedał to auto nie spisał z Tobą umowy?
Jeśli nie, to jest idiotą ale Ty rzeczywiście nie masz się czym martwić. Musisz jedynie znaleźć kogoś, kto fizycznie "łyknie" to auto bez umowy z Tobą (nie możesz sprzedać legalnie nikomu auta, które nie jest Twoje). Albo samemu pociąć jeśli masz ku temu warunki.
Natomiast jeśli spisał umowę, to masz się czym martwić, bo wszystkie problemy obciążą Ciebie. W tym kara za brak OC czyli właśnie te 3.700 zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiscie mam umowe czyli co jakis urzednik bedzie chodzil po wszystkich jak pisalem jestem 3 w kolejce by ustalic na kogo jest ostatecznie auto ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie urzędnik a TU. Będą chcieli wyciągnać kasę od pierwotnego właściciela za kontynuację, jeśli nie zgłosił sprzedaży. Potem ścigną o to samo pierwszego kupującego . Ten oczywiście się wywinie dalszą sprzedażą auta itd.
Może im się znudzi, może nie. Jeśli nie, jesteś "ugotowany".
A z doświadczenia zawodowego wiem, że TU w większości są upiardliwe i konsekwentne, jeśli mają szansę wyciągnać kasę, choćby parę złotych za rekalkulację składki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli musze jak najszybciej ubezpieczyc te kupe zelastwa, po pierwsze by MTU sie odwalilo a po drugie by moc sie tego pozbyc a jaki jest najkrotszy okres takiego ubezpiecznia czy tylko calosc rozbita na dwie raty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO już Ci pisałem w pierwszym wpisie - umowa jest zawsze na rok.
Jedynie płatność składki możesz rozbić na raty. Dwie lub cztery (zależy od TU).
Ale.. ubezpieczając teraz auto, ruszysz g.. które może zacząć śmierdzieć w UFG. Nawet opłacenie składki nie uchroni Cię wówczas przed karą.

Jest rozwiązanie, ale publicznie podać go nie mogę.
Jakbyś zadzwonił lub napisał, kiedy Ci to sugerowałem, już dawno byś je znał ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oklpz@wp.pl jak chcesz odezwij sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowane-go unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w odpaleniu silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastano-wić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku parkowania na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

> zniszczony przedni błotnik w wyniku parkowania na znaku drogowym

Całą twoja wypowiedź to sterta truizmów, z wyjątkiem powyższego cytatu.
Zachodzę w głowę, co autor miał na myśli, bo nie znam nikogo (nawet blondynki), kto:
- parkowałby na pionowym znaku drogowym
- uszkodził sobie błotnik na poziomym znaku drogowym

:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na rynku mamy co najmniej kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Wiadomo, że sprawdzenie kosztów ubezieczenia w poszczególnych towarzystwa ubezpieczeniowych, to karkołomna sprawa.
Stąd też aby uprosić ten proces stosuje się porównywarki ubezpieczeniowe.
W formularzu należy podać kilka istotnych danych, a w odpowiedzi uzyskujemy zestawienie. Proponuję sprawdzić jeszcze pod poniższym linkiem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na CUPomat.pl można znaleźć wszystkie potrzebne oferty ubezpieczenia OC roczne oraz krótkoterminowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na czym polegają ubezpieczenia OC krótkoterminowe?
Także mnie interesuje czy warto ubezpieczyć auto AC/OC ale także ubezpieczeniem GAP ?
Mój bank zaproponował mi takie ubezpieczenie i mimo, że rozumiem ideę tego, to wciąż się zastanawiam czy opłaca się mieć aż 3 ubezpieczenia.
https://www.toyotabank.pl/ubezpieczenie-gap
To jest to o czym mówię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie samochodu to warto jednak wybrać https://alienubezpieczenia.pl/ . Firma pomoże wam dobrać najkorzystniejszą ofertę także jestem pewna, że będziecie zadowoleni z wyboru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzięki za radę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ubezpieczenie samochodu to bardzo ważna sprawa, do której należy podejść odpowiedzialnie, więc wiele rzeczy w przyszłości może od tego zależeć. Na stronie https://promo-codes.pl/ znalazłem kilka opcji zniżkowych na ubezpieczenie samochodu. Radzę zwrócić uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybrałem https://kancelaria-domena.pl/jak-dziala-ubezpieczenie-od-utraty-dochodu/ polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest firma oferująca takie usługi jak np. autoholowanie Poznań to miasto, w którym istnieje wiele działalności gospodarczych i jedna zasługuje na szczególną uwagę: https://transpomoc.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy musi mieć ubezpieczony pojazd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AC przydaje się przede wszystkim w przypadku szkód, które sami spowodujemy, a także po kradzieży. W przeciwieństwie do polisy OC, przy kupnie której kierujemy się głównie ceną, w wypadku AC najważniejszy jest zakres oferowanej ochrony. Porównywanie ubezpieczeń w porównywarkach sensu nie ma bo takie porównywarki porownują głownie ceny. A tutaj liczy się zakres ubezpieczenia. Polecam poświęcić chiwilę i wczytać się w to co oferują poszczególne towarzystwa ubezpieczeń oraz jakie mają wylkuczenia. Dobre warunki moim zdaniem oferuje obecnie Compensa: https://www.compensa.pl/ Na stronie mozna poczytać warunki ubezpieczeń.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Ja mam z Euroins drugi rok. Płacę przynajmniej jedną stałą opłatę na rok kilkaset złotych i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

do góry