Widok

Udogodnienia w domu

Jakie macie wygodne udogodnienia w domu, które moglibyście polecić innym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cała piwnica zagospodarowana na np pralnie i suszarnie ,dodatkową kuchnie, składzik, biuro, spiżarnię, i pokój do gier, a przy okazji salon dla młodzików. Inteligentne oświetlenie, łazienki tak aby łączył je zsyp, rekuperator, bezdotykowe baterie przy umywalkach, lodówka gdzie zamrażalnik w ustawieniach zamieniamy na lodówkę.

Zrezygnowałam również z dużych wbudowanych luster na rzecz niewielkich zawieszanych
https://admix.pl/lustro-okragle-na-sznurze-60-cm

Są znacznie wygodniejsze :) Mniejsza powierzchnia do czyszczenia, jednocześnie jest to element dekoracji w pomieszczeniu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam "system inteligentnego mieszkania", który posiada następujące funkcje:
- automatycznie zarządza oświetleniem (wyłącza oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach po określonym czasie bezruchu) ,
- zarządza centralnym ogrzewaniem poprzez automatyczną regulację zaworów grzejnikowych w poszczególnych pomieszczeniach, w odniesieniu do zadanej temperatury, zgodnie z harmonogramem. Ponadto wyłącza ogrzewanie w danym pomieszczeniu w przypadku otwartego okna.
- czujniki zalania w przypadku wykrytego zalania odcinają dopływ wody zimnej i ciepłej i przesyłają powiadomienie alarmowe SMS na komórkę.
- po włączeniu funkcji alarm czujniki ruchu przesyłają powiadomienie alarmowe SMS na komórkę w przypadku wykrytego ruchu w danym pomieszczeniu.
- oświetlenie, radio, zasłanianie i odsłanianie zasłon w oknach może odbywać się zdalnie poprzez systemową aplikację. Z przyzwyczajenia i wygody korzystam z tego udogodnienia na co dzień :)
- mieszkanie połączone jest z agregatem prądotwórczym w piwnicy/garażu, który w przypadku zaniku energii może uruchomić się samoczynnie lub ręcznie, Nie chcę, aby agregat uruchamiał się pod naszą nieobecność automatycznie, dlatego funkcję automatycznego uruchamiania agregatu mam wyłączoną. Alternatywne źródło zasilania energetycznego daje poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w obecnych, niepewnych czasach.
- Oczywiście jest wideodomofon i podgląd z monitoringu wizyjnego, który dzisiaj w nowych mieszkaniach jest już chyba normą.

K
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pojemniki plastikowe małe, średnie i duże w szafie, podręczna szafka na buty pod wieszakami na ubrania, oświetlenie oszczędne, brak sufitòw podwieszanych, szafa z drzwiami przesuwnymi, dzwonek do drzwi do kontaktu (nie trzeba wymieniać baterii), żyrandol z możliwością oświetlenia stołu 2 żaròwkami z 3 (możliwość ustawienia), kinkiet czyli lampka nocna ze światłem nocnym :) Zamiast tradycyjnych karniszy mam takie karnisze z osłonami: https://sklep.flexgips.com/oslony_karnisza Wyglądają o wiele lepiej i mogłam zamontować w nich oświetlenie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plan domu z pewnoscia na jednym poziomie, duuuze okna, pomieszczenie gospodarcze z glebokim zlewem i wyjsciem na dwor, sypialnia rodzicow z garderoba i wlasna lazienka w jednej czesci domu a po drugiej stronie pokoje dzieci, sufity wysokie, podlogi w calym domu jednakowe (drewno) tylko w lazience plytki (na podlodze i pod prysznicem), ogrzewanie podlogowe i genvex, kuchnia z jadalnia, osobno salon kominek, spizarka, pokoje dzieci minimum 14-15m kuchnia z jadalnia 30-40m 2 lazienki (jedna z prysznicem i wanna druga z prysznicem)

Warto jest na pewno zerknać sobie na ten blog projektanta wnętrz https://marengo-architektura.com/blogs - jest tutaj wiele inspiracji na praktyczny wystrój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do lokali gastronomicznych polecam zdjęcia kulinarne, Fotograf Tasty Style https://tastystyle.pl tworzy takie dzieła. Można sobie nimi ładnie nie tylko biznes udekorować, ale również dom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrej jakości wykładzina dywanowa to najlepsze udogodnienie w sypialni i pokoju dziecięcym. Najlepszej jakości wykładziny oferuje firma faktor. polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Doskonałe rolety, firany i zasłony znajdziecie w ofercie salonu Evoart. Polecam ich propozycje, nadają wnętrzu nietuzinkowy charakter.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie podłogowe! Najlepsze rozwiązanie na świecie. Brak grzejników pozwala na to, że jesteś więcej miejsca w pomieszczeniu, a ciepłe podłogi są super podczas zimowych dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

gdzie zamówić tanie okna pcv (17 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...

do góry