Widok

Umowa o pracę i stawka brutto za godzinę

Praca Temat dostępny też na forum:
Witam, mam dość cięzki orzech do zgryzienia gdyż jak w temacie dostałem umowe o prace(przez agencje) lecz ze stawka godzinowa i to w brutto (13/h)
No i moje pytanie brzmi, jak to przeliczyć na pensję netto (powiedzmy ze 160h pracy)
No bo tak, 13zł brutto to 10,21 netto x160h daje 1633,6zł
Lecz teraz inną metodą.
13zł brutto x 160h daje 2080 brutto co daje 1515zł. (godziny pracy przykładowo bo jest ich wiecej i wiem, że pracodawca i tak musi wypłacić te 2100zł brutto.
Moje pytanie brzmi która metoda liczenia jest prawidłowa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pensja minimalna i stawka godzinowa brutto to nie jest to samo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

do czego nawiązujesz? - sorki przypadkiem z anonima napisałem
bo jeśli chodzi o to, że na 160h wychodzi 2080 brutto to pracodawca przy umowie o pracę musi wydać 2100 brutto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie to zależy jaką umowę masz
jeśli masz pełen etat na umowie o pracę to ilość godzin w miesiącu może być różna a pensja zawsze taka sama bo to kwota miesięczna
za dni pracujące w marcu zapłacą tyle samo co za dni pracujące w lutym. Ilość dni i godzin różna - wypłata taka sama
22dni po 8h = 2100 za marzec i 20 dni po 8h= 2100 za luty, tak działa pensja minimalna
A minimalna stawka godzinowa działa tak, że jak w danym miesiącu przpracujesz 150h to zapłacą ci po 13zł tylko za przepracowany godziny i wychodzi ile wychodzi. Mniej godzin = mniejszy zarobek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest umowa o pracę na pełen etat ze stawką godzinną przez agencję pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo masz umowę o pracę - a umowy o pracę nie zawierają stawki godzinowej tylko wymiar etatu
albo to umowa cywilna - że stawką godzinową
chyba że masz jednocześnie podpisane dwie umowy z tą samą firmą - jedna to umowa o pracę a drugą cywilną (zlecenie, o dzieło, umowa agencyjna i tym podobne)

Najprawdopodobniej masz umowę cywilną z określoną stawką godzinową
Pensja minimalna odnosi się do umów o pracę zgodnie z kodeksem pracy
Stawka minimalna dotyczy umów cywilnych zgodnie z kodeksem cywilnym

Więc tyle godzin ile wypracujesz, za tyle będzie zapłacone i ani złotówki więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani w agencji powiedziała, że to jest umowa o pracę na pełen etat. Przedłużana jest ona co 2 tygodnie lecz wszystkie składki są płacone, tak mi powiedziała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na 95%masz umowę cywilną, taką jak umowa zlecenie, tylko oni sobie to inaczej nazywają
Zapytaj się jakie składki opłacają a jakich nie opłacają (np. chorobowa może nie być opłacana )
agencje pracy często sciemniają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no okej, a może pomożesz mi wyliczyć stawki nadgodzinowe? To znaczy mam pewny dylemat
Powiedźmy ze zarabiam 2080 brutto przez 160h co daje 13zł brutto/h Lecz przepracowałem 10h dodatkowych (od Pon-pt zostajac na dodatkowych 2 godzinach każdego dnia) Zatem powinienem dostawać 50% wiecej za każdą godzinę
13/2 to 6,5
13+6,5 daje 19,5 zł brutto/h
19,5 * 10h daje 195 zł brutto z nadgodzin
no i teraz powstaje problem.
Czy pensja wyniesie 2080+ 195=2275brutto= 1651,42

CZY TEZ MOŻE
2080 brutto daje 1515zł netto
195brutto daje 153 zł netto
1515+153=1668
?
W skrócie czy nadgodziny są dodawane do pensji w brutto czy pensje przelicza sie na netto, tak jak nadgodziny i sie dodaje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Minimalna stawka godzinowa przy umowie zlecenia to 13,70 brutto w tym roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednak pośredniczka pracy twardo stoi przy tym, że jest to umowa o pracę. 13zł brutto na godzinę.... No i mało tego jest to szanująca się firma- Randstad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to wygląda na to że masz umowę cywilną a umowy cywilne mają to do siebie że nie dotyczy Ich kodeks pracy bo to umowa cywilna a nie umowa o pracę
W takim wypadku liczy się tylko stawka godzinowa I nie ma czegoś takiego jak nadgodziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba się mylisz, bo powiedziała też, że są nadgodziny, tak samo weekendy gdy są wolne to w następnym tygodniu dostaje sie 2 dni wolnego, a jeśli nie to za sob i ndz jest płacone 100% za każdą godzinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no niezupełnie bo jeśli to jest umowa o pracę to wszystko liczy się zupełnie inaczej.....
po pierwsze wymiar etatu jest zmienny i nie stosuje się przeliczeń godzinowych tylko rozliczenie w skali danego okresu rozliczeniowego
stąd nadgodziny też są trochę inaczej rozliczane, bo stawką godzinowa jest wtedy wartością zmienną...
"http://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/rozliczanie_wynagrodzen/561988,Obliczanie-dodatku-za-godziny-nadliczbowe.html"
tak to się mniej więcej liczy, kwoty brutto, podatek odlicza się zawsze na końcu, po zsumowajiu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Pani w agencji powiedziała, że to jest umowa o pracę na pełen etat. Przedłużana jest ona co 2 tygodnie lecz wszystkie składki są płacone, tak mi powiedziała."
Nie może to być umowa o pracę, bo trzecia umowa o pracę musi już być na stałe i nie było by żadnego przedłużania, więc to musi być cywilno prawna umowa, a co za tym idzie masz stawkę godzinową i nic więcej.
W przypadku umowy o pracę normy miesięczne są różne a wysokość stawki za nadgodzinę jest od tego zależna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja np. Pracuje w firmie gdzie większość ma umowę o prace na najniższą krajową. Ale to tylko teoria na papierze w praktyce .każdy ma płacone za godz. Ile wyrobisz tyle zarobisz. Nie ma urlopu. Zwolnienia. Nie musisz przychodzić w razie choroby ale nie zarabiasz. W/ g umowy płacone są tylko składki. Podatek itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To robią Cię w konia na dodatkach i nadgodzinach. Tylko jak wykażą w razie choroby zapłatę za zwolnienie? W sumie robisz na śmieciówce ale umowa o pracę ma pewne wymogi których nie przeskoczą np. urlopy. Muszą mieć całą dokumentację dotyczącą co jak i kiedy. A jak fałszują dokumentację, to powinni się bać odpowiedzialności za to bo to całkiem inny kaliber kary.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

DOkładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwolnienia od lekarza nikt nie bierze. Urlop podpisujemy ze teoretycznie braliśmy : -(
Nikt pracy nie chce stracić wiec zgadzamy sie na taki układ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możliwa jest umowa o pracę zawierająca wysokość wynagrodzenia w stawce godzinowej- nie jest to umowa cywilnoprawna(zlecenie czy dzieło). Jest to normalna umowa o pracę ze zmiennym wynagrodzeniem- wahania zależą tu np. od długości miesiąca czy innych czynników. Pracownik dostaje tyle pieniążków ile godzin przepracował- nie może to być jednak mniej niż minimalne wynagrodzenie(przyjmując że jest to pełny etat). Należą się Panu wszystkie przywileje wynikające z umowy o pracę np. dni wolne, urlopy itd. Trudno powiedzieć ile będzie Pan faktycznie otrzymywał pieniążków- naliczanie wynagrodzeń to dość skomplikowana sprawa- nie liczy się tego jako procent od liczby.Zależy to od wielu czynników np, ulgi zaliczki, kosztów uzyskania przychodu itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję sprawdzić co dokładnie napisane jest w tej umowie- musi być tam określone czy to umowa o pracę czy inna forma zatrudnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem za
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie sądzę zeby tak tu bylo .?..takie umowy może były 10 lat temu
nikt ich nie stosował bo nie dość że problematyczne w wyliczeniu to jeszcze mało się opłacały właśnie ze względu na dorównanie do minimalnej przy mniejszej liczbie godzin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ROL RYZ I hahahahaha nawet tu dziala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry